Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 stycznia 2024 r.
14:11

Rajdówki, podnośniki, licytacje. Puławy grają z orkiestrą

Autor: Zdjęcie autora rs

Trwa 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta Puławy od rana można spotkać wolontariuszy z kolorowymi puszkami. Za nami biegi na stadionie i zbiórka krwi w Domu Chemika. Wieczorem m.in. aukcje i "światełko do nieba".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławianie, którzy dzisiaj mieli okazję zatrzymać się w centrum, nie mogli nie zauważyć finału WOŚP. Przed wszystkimi marketami stanęli wolontariusze z puszkami orkiestry, wśród nich jak co roku - stażacy-ochotnicy z Końskowoli.

- Ja tutaj stoję od czterech lat. W zeszłym roku nasze OSP zebrało ponad 21 tys. zł. Liczę na to, że tym razem będzie podobnie, chociaż jest nas dzisiaj trochę mniej - przyznaje Piotr Namięta, jeden z wolontariuszy, którego spotkaliśmy przy Kauflandzie.

Znaczna część klientów zatrzymuje się i wrzuca do puszki, najczęściej bilon, ale zdarzają sie również nieco większe nominały. Jak mówią doświadczeni kwestujący - puszka wypełniona monetami potrafi ważyć nawet 6 kg - stąd większa radość z banknotów papierowych.

W Domu Chemika można było spotkać harcerzy, a także pracowników oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Po raz kolejny uczestniczymy w finale WOŚP. Pobieramy dzisiaj krew od honorowych dawców. W tej chwili mamy zarejestrowanych 37 osób. Ci z nich, którzy wrzucą przy okazji coś do puszki, otrzymują od nas serduszko - mówi Agata Mrokowska, kierownik puławskiego oddziału centrum. Jak dodaje, obecnie najbardziej potrzebna jest krew z grup RH-.

Tuż obok gmachu ośrodka kultury zaparkował samochód firmy Podnośniki 24. Za wsparcie orkiestry partner puławskiego finału zabierał chętnych do kosza, który wędrował następnie na wysokość mniej więcej piątego piętra.

Nieco dalej, na przeciwko placu Chopina swoje stoisko otworzyła firma Inter Cars. Tutaj za wrzut do puszki można było wsiąść do rajdowego citroena DS3 i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. - Ponadto mamy dzisiaj do wylicytowania 3 vouchery upoważniające do udziału w zawodach na torze w Ułężu właśnie tymi samochodami - tłumaczy Paweł Stanek, przedstawiciel oddziału firmy w Puławach i Garwolinie.

Zbierających można było spotkać także przy puławskich kościołach i otwartych z powodu handlowej niedzieli sklepach. Przy Carrefourze kwestowały Milena i Karolina. Dziewcyny wolontariuszkami WOŚP zostały po raz pierwszy.

- Chciałyśmy pomóc, bo to daje nam ogromną satysfakcję. Ludzie są przemili i i reagują na nas bardzo pozytywnie. To słodkie gdy małe dzieci idąc z rodzicami z daleka się do nas uśmiechają trzymając w ręku monety, które chcą wrzucić do puszki - mówią puławianki.

Z orkiestrą dzisiaj grają nie tylko Puławy, ale także Nałęczów, Kazimierz Dolny, Gołąb, Janowice, Baranów oraz inne, mniejsze miejscowości z całego powiatu. Na finał WOŚP przygotowały m.in. koncerty, morsowanie w zalewie, pokazy sprzętu strażackiego, aukcje dzieł sztuki itp.

Hasło tegorocznej zbiórki to: "Tu wszystko gra OK". Pieniądze pozwolą na zakup sprzętu medycznego służącego leczeniu chorób płuc. Urządzenia trafią na oddziały pulmonologii w całym kraju. 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Stara, awaryjna winda przy ul. Wyżynnej 16 przestanie uprzykrzać życie lokatorom. Pół roku temu mieszkańcy musieli pokonywać nawet dziesięć pięter po schodach. Nowa widna ma być gotowa najpóźniej za pół roku.

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

O odejściu Przemysława Banaszaka z Górnika Łęczna mówiło się już od ponad tygodnia. W środę, na dwa dni przed inauguracją rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie i Betclic I Lidze kibice zielono-czarnych oficjalnie dowiedzieli się o odejściu napastnika do Śląska Wrocław

Nowoczesne rozwiązania banku podczas zaciągania kredytu gotówkowego

Nowoczesne rozwiązania banku podczas zaciągania kredytu gotówkowego

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jeszcze nigdy nie było tak proste! Wypełnij wniosek online, podpisz umowę elektronicznie i skorzystaj z dopasowanej oferty. Dowiedz się, jak nowoczesne rozwiązania bankowe łączą wygodę, bezpieczeństwo i szybkość działania.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium