Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 stycznia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Skok na kasę. Wiceprezes spółdzielni łamiąc regulamin dostał blisko 58 tys. zł

58 24 A A

Wiceprezes Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zenon Golmento łamiąc regulamin spółdzielni zainkasował prawie 60 tys. zł jubileuszówki. Rada Nadzorcza nie znalazła powodów, żeby go odwołać, więc pracuje dalej, jak gdyby nigdy nic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zenon Golmento w 2010 roku dostał ze spółdzielni ponad 50 tys. zł brutto premii jubileuszowej za przepracowanie 45 lat. Nie minęły dwa lata, a zainkasował 58 030 zł - tym razem z tytułu 50-lecia pracy. Jak to możliwe, że dwa lata po otrzymaniu pierwszej nagrody wiceprezes Golmento odebrał kolejną? - Przedstawił dokumenty. Wynikało z nich, że jako uczeń pracował w rolnictwie i te lata trzeba mu doliczyć do stażu pracy - mówi Waldemar Rejmak, przewodniczący Rady Nadzorczej PSM. Tak też się stało. Tyle że regulamin największej puławskiej spółdzielni mieszkaniowej nie przewiduje premii za 50 lat pracy. Najwyższa to ta za 45 lat. Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych w Lublinie (sprawdza finanse spółdzielni) jesienią ub. roku skontrolował PSM. Uznał, że druga nagroda była niezgodna z regulaminem spółdzielni. - Dostaliśmy anonim, a zarzuty się potwierdziły. Nasze wnioski przedstawiliśmy Radzie Nadzorczej i zarządowi puławskiej spółdzielni - mówi Bolesław Rykwa, prezes zarządu RZRSM w Lublinie. - Skierowaliśmy do puławskiej spółdzielni wniosek o naprawienie wyrządzonej szkody z tytułu bezprawnie pobranej nagrody jubileuszowej.
Wiceprezes Golmento oddał pieniądze, jednak podczas styczniowego zebrania Rady Nadzorczej, przewodniczący Rejmak zgłosił wniosek o odwołanie go z powodu zamieszania z nagrodą. Sześciu członków było za, 11 przeciw. Czy na tym wszystko się skończy? - Nie mogłem pozwolić, żeby ta sprawa została zamieciona pod dywan. Będę wnioskował, żeby Rada Nadzorcza podczas przyznawania premii kwartalnej nie brała wiceprezesa pod uwagę. Sprawa będzie miała dalszy ciąg podczas walnego zgromadzenia w czerwcu - dodaje Rejmak. Walne zgromadzenie może odwołać wiceprezesa. - Spodziewamy się znacznie większej niż zwykle frekwencji - mówi Rejmak. Z wiceprezesem Golmento próbowaliśmy rozmawiać od środy. Tego dnia stwierdził, że nie ma czasu, umówił się z nami na czwartek na rozmowę telefoniczną. Wczoraj zmienił zdanie i stwierdził, że może rozmawiać tylko osobiście. Ale wyznaczył godzinę, na którą nie bylibyśmy w stanie dotrzeć z Lublina. W puławskiej spółdzielni jubileuszówka za przepracowanie 45 lat to 700 proc. miesięcznej pensji. Dla porównania: w największej w Lublinie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wysokość nagrody 40-letniej to pięciokrotność pensji. - Nie przypominam sobie, żeby ktoś odbierał premię za przepracowanie ponad 40 lat - mówi Jan Gąbka, prezes LSM.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ona / 5 lutego 2014 o 20:05
+1

a może by tak pan golmento na emeryturkę w końcu się wybrał  nie psuł krwi i dał miejsce pracy nowemu świeżemu i nieadegenerowanemu zarządcy......

Avatar
JANEK` / 3 lutego 2014 o 22:09
+1

Jak mu dali to wzial a jak kazali t6o oddal.Jednym slowem dajacych i bioracego wywalic na zbity pysk bo to jest kradziez pieniedzy lokatorow.A moze prokurator mialby czas zajac sie sprawa bo winni sa a paragraf latwy do zastosowania.

Avatar
golmi / 2 lutego 2014 o 16:47
+1

Ciekawe ile zarobili pod stołem na Termomodernizacji bloków???????????????//

Tylko 10% od jednego bloczku !!!!!

Avatar
taka prawda / 2 lutego 2014 o 10:32
+1

Gdzie była Radca Prawny, która też jest w tej sitwie spółdzielnianej zatrudniła syna i cieszy się, że jej synalek /fachowiec z niego jak z koziej trąba/ ma robotę a członków spółdzielni można okradać - tak właśnie trzeba to nazwać

Avatar
chłop z puław / 31 stycznia 2014 o 20:30
+1

Przez tyle lat was dymał  a dopiero teraz pokazują że wice jest be.

Komuś zależy żeby go wydymać bo ktoś ważniejszy czeka żeby was dymać

a kto był i jest dymany to dymał nigdy nie będzie a jak zawsze dymał to i dymał będzie.

Avatar
pol / 31 stycznia 2014 o 19:29
+1

Ciekawe ile zarobili pod stołem na Termomodernizacji bloków???????????????//

Avatar
from toleranted / 31 stycznia 2014 o 18:37
+1

50000 PLN premi i wystepować w za dużym garniturze to normalny wstyd

Avatar
mgota01 / 3 lutego 2014 o 18:08
0
W jaki sposob ta spoldzielnia jeat rozliczana zr swojej dzialalnosci? Czy ktos weryfikuje to czy spolfzielnia optymalizije koszty, renegocjuje umowy na lepsze dla mieszkancow? Czy wogole ktos porownywal oplaty w Warszawie z Puławami? Wedlug mnie jest tak samo lub w P. drozej? Czy ktokolwiek z Was interesowal sie oplatami w Opec iz pomimo oszczedzania i systematycznego ograniczania zuzycia systematycznie wzrastaja oplaty? Czy w tych dwoch instytucjach zaleglosci egzekwuje dzial windykacji czy tez sa one rozbijane na pozostalych mieszkamcow?
Avatar
Gość / 1 lutego 2014 o 20:33
0

Wszędzie są przekręty dopóki takie spółki będą państowe. Co by było gdyby media nie wyłapywły takich sytuacji? W Polsce nie może być dobrze, po prostu nie może.

Tusk musi odejść razem z tym całym czerwonym,konfidenckim łajnem i od razu nam wszystkim w tym kraju się poprawi.

Avatar
586242 / 1 lutego 2014 o 19:12
0

aferę wyniuchał lokalny Tygodnik Powiśla - BRAWO. Trzeba było sporej odwagi, by ruszyć ten temat. Pisali o tym na pierwszej stronie już dwa tygodnie temu. Dziennik Wschodni jak zwykle w tyle

Avatar
józio pomóżcie / 2 czerwca 2014 o 16:39
-1

proszę zostawić p. prezesa w świętym spokoju . człowiek całe życie harował jak pies . wiele razy biurko stało w kałuży , czyli pracował w pocie czoła .kase dawali to wzioł. każdy z nas zrobiłby to tak samo . ja też bym wzioł tylko niema tego co chciałby dać .

Avatar
ona / 5 lutego 2014 o 20:05
+1

a może by tak pan golmento na emeryturkę w końcu się wybrał  nie psuł krwi i dał miejsce pracy nowemu świeżemu i nieadegenerowanemu zarządcy......

Avatar
JANEK` / 3 lutego 2014 o 22:09
+1

Jak mu dali to wzial a jak kazali t6o oddal.Jednym slowem dajacych i bioracego wywalic na zbity pysk bo to jest kradziez pieniedzy lokatorow.A moze prokurator mialby czas zajac sie sprawa bo winni sa a paragraf latwy do zastosowania.

Avatar
mgota01 / 3 lutego 2014 o 18:08
0
W jaki sposob ta spoldzielnia jeat rozliczana zr swojej dzialalnosci? Czy ktos weryfikuje to czy spolfzielnia optymalizije koszty, renegocjuje umowy na lepsze dla mieszkancow? Czy wogole ktos porownywal oplaty w Warszawie z Puławami? Wedlug mnie jest tak samo lub w P. drozej? Czy ktokolwiek z Was interesowal sie oplatami w Opec iz pomimo oszczedzania i systematycznego ograniczania zuzycia systematycznie wzrastaja oplaty? Czy w tych dwoch instytucjach zaleglosci egzekwuje dzial windykacji czy tez sa one rozbijane na pozostalych mieszkamcow?
Avatar
golmi / 2 lutego 2014 o 16:47
+1

Ciekawe ile zarobili pod stołem na Termomodernizacji bloków???????????????//

Tylko 10% od jednego bloczku !!!!!

Avatar
taka prawda / 2 lutego 2014 o 10:32
+1

Gdzie była Radca Prawny, która też jest w tej sitwie spółdzielnianej zatrudniła syna i cieszy się, że jej synalek /fachowiec z niego jak z koziej trąba/ ma robotę a członków spółdzielni można okradać - tak właśnie trzeba to nazwać

Avatar
Gość / 1 lutego 2014 o 20:33
0

Wszędzie są przekręty dopóki takie spółki będą państowe. Co by było gdyby media nie wyłapywły takich sytuacji? W Polsce nie może być dobrze, po prostu nie może.

Tusk musi odejść razem z tym całym czerwonym,konfidenckim łajnem i od razu nam wszystkim w tym kraju się poprawi.

Avatar
586242 / 1 lutego 2014 o 19:12
0

aferę wyniuchał lokalny Tygodnik Powiśla - BRAWO. Trzeba było sporej odwagi, by ruszyć ten temat. Pisali o tym na pierwszej stronie już dwa tygodnie temu. Dziennik Wschodni jak zwykle w tyle

Avatar
maksiu / 1 lutego 2014 o 19:04
0

Co w tym dziwnego? Przecież władz tych spółdzielni nikt nie kontroluje. W Związku RewiZyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych zasaidają kolesie prezesów, kontrolerzy są członkami władz innych spółdzielni, ręka rękę myje. A w radach nadzorczych zwykle zasiadają w większości kolesie prezesa. Cała ta spółdzielczośc w Polsce przypomina struktury mafijne. A spółdzielcy w większości spółdzielni w Polsce w ogóle nie interesują się sprawami spółdzielni. To do kogo te pretensje?

Avatar
Kuba PL / 1 lutego 2014 o 17:09
0

Wszędzie są przekręty dopóki takie spółki będą państowe. Co by było gdyby media nie wyłapywły takich sytuacji? W Polsce nie może być dobrze, po prostu nie może.

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 0 0

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 0

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 9 4

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 20 8

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.