Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

25 października 2018 r.
9:54

Nowa Rada Powiatu Puławskiego. PiS już nie potrzebuje koalicjanta [zdjęcia radnych]

0 27 A A

12 mandatów i samodzielna większość w radzie - to wynik Prawa i Sprawiedliwości po wyborach do rady powiatu. Największą stratę zanotowało Polskie Stronnictwo Ludowe, które musi zadowolić się jedynie trzema miejscami. Swoją pozycję umocnili za to „Samorządowcy” Janusza Grobla

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wybory do rady powiatu zakończyły się sukcesem dla PiS-u oraz „Samorządowców”. Partia rządząca zdobyła 42,5 proc. głosów, co przełożyło się na 12 mandatów w 23 osobowej radzie. Drugie miejsce zajęło ugrupowanie aktualnego prezydenta Puław, Janusza Grobla (21,5 proc.), które do rady wprowadzi pięciu swoich przedstawicieli. To ponad dwukrotnie więcej, niż cztery lata temu.

Trzecie miejsce zajęła Koalicja Samorządowa. Wynik 19,5 proc. pozwoli jej na wprowadzenie do rady trzech osób. To o jedno miejsce mniej, niż po wyborach w 2014 roku. Zaskakująco słabo wypadł tym razem PSL. Partia z zapleczem parlamentarnym, która poprzednio zdobyła osiem mandatów, tym razem dostanie ich tylko trzy.

Nowa rada w większości (15/23) będzie składała się z radnych poprzedniej kadencji. Nie zobaczymy w niej natomiast: Arkadiusza Małeckiego, Romana Krawczaka, Albina Zasady, Ewy Dobraczyńskiej (wszyscy PSL) Przemysława Pytlaka z PiS, Wojciecha Kuby i Marii Kłopotowskiej z PO oraz Lidii Twardowskiej.

Zastąpią je nowe osoby: Mariusz Wicik, Małgorzata Górska-Lenartowicz, Tomasz Szymajda, Ilona Duda, Witold Michna (wszyscy PiS), Zbigniew Śliwiński, Łukasz Skowyra (obaj z KWW Samorządowcy) oraz Teresa Gutowska (Koalicja Samorządowa).

Indywidualnie, najlepszy wynik wyborczy osiągnął Zbigniew Śliwiński z ugrupowania Janusza Grobla. Były przewodniczący rady miasta Puławy, a obecnie dyrektor POK „Dom Chemika”, otrzymał 2655 głosów. Drugie miejsce pod tym względem zajął wicestarosta Michał Godliński (PiS), na którego zagłosowały 1962 osoby. Podium zamknął Grzegorz Kuna (PiS) z poparciem 1808 osób. Ten ostatni zdobył natomiast największe poparcie procentowe w skali okręgu, z którego startował (26,5 proc.). Drugie miejsce pod tym względem zajął wójt Kurowa, Stanisław Wójcicki z PSL-u (18,5 proc.), a trzecie Danuta Smaga z PiS (16,5 proc.).

Biorąc pod uwagę wynik wyborów, nowym starostą najpewniej zostanie przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Wśród faworytów na to stanowisko można wymienić wicestarostę Michała Godlińskiego, czy Danutę Smagę, obecną przewodniczącą rady powiatu. Ilością zdobytych głosów swoje miejsce wśród władz prawdopodobnie będą chcieli zapewnić sobie także Grzegorz Kuna i Mariusz Wicik.

PiS dysponując większością w radzie powiatu nie potrzebuje koalicjanta. Możliwa jest jednak potencjalna koalicja ze stowarzyszeniem Janusza Grobla, która zostałaby ewentualnie zawarta nie tylko w mieście, ale właśnie również w powiecie.

Radni komentują

Jan Ziomka, PiS

Jestem zadowolony z wyniku, jaki osiągnęliśmy. Nie ukrywam, że spodziewałem się dwunastu mandatów, a nawet liczyłem na więcej. Do naszego zwycięstwa przyczynili się nasi kandydaci do rad gmin, a także liderzy list. Ta współpraca na różnych szczeblach samorządu przyniosła pozytywny efekt.

Zbigniew Śliwiński, Samorządowcy Janusza Grobla

Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Niemniej jednak, wyrażam swoją radość i zadowolenie z wyniku wyborów do powiatu, bo zawsze możemy to porównać do tych sprzed czterech lat. Zwiększyliśmy ilość mandatów, z czego się bardzo cieszę. Tworzymy coraz większą, samorządową drużynę, która na pewno będzie działała na rzecz miasta i całego powiatu.

Marcin Pisula, Koalicja Samorządowa

Liczyliśmy na więcej mandatów, więc ten wynik traktujemy jako porażkę. Na oceny przyjdzie jeszcze czas, ale na pewno popełniliśmy błędy. Coś nie zaiskrzyło. Do zwycięstwa konieczna jest ciężka praca. Sam otrzymałem dwa razy więcej głosów, niż cztery lata temu, co traktuję jako osobisty sukces. Gdyby inni kandydaci również włożyli więcej wysiłku, wynik na pewno byłby lepszy.

Witold Popiołek, PSL

O takim podziale mandatów zdecydowali wyborcy. My tę decyzję przyjmujemy z pokorą i spokojem. Uznajemy ten wynik, bo jest to głos społeczeństwa. Na analizy przyjdzie jeszcze czas. Na pewno można było zrobić coś więcej, ale w polityce nie zawsze się wygrywa. Chcę jednak podkreślić, że tak, jak ślubowaliśmy, nadal będziemy pracować na rzecz mieszkańców.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 października 2018 r. o 10:15
+16
Koalicja PIS z Groblem? Byłoby to ..... polityczno-moralne. Takiego świata to ja nie chcę.
Avatar
PIS? / 25 października 2018 r. o 11:19
+15
Koalicja PIS z Groblem? Byłoby to ..... polityczno-moralne. Takiego świata to ja nie chcę.
To chyba są żarty albo nadinterpretacja dziennikarska. Mieszkańcy Puław już pokazali co myślą o tych groblowych koalicjach. PIS strzeliłby sobie w kolano.
  Kompromitacja że w ogóle o czymś takim myślą. Nie po to ich wybierałem.
Avatar
Gość / 25 października 2018 r. o 10:43
+12
Dlatego groblowi i jego ludziom dziękuję! Dla koryta dogadają się z pis-em.
Avatar
zeon / 25 października 2018 r. o 10:21
+12
Koalicja PIS z Groblem? Byłoby to ..... polityczno-moralne. Takiego świata to ja nie chcę.
  To chyba są żarty albo nadinterpretacja dziennikarska. Mieszkańcy Puław już pokazali co myślą o tych groblowych koalicjach. PIS strzeliłby sobie w kolano.
Avatar
Puławy / 25 października 2018 r. o 20:13
+8
Groble jak PSL byle przy korycie byle przy władzy je ważne z kim.
Avatar
Ja / 25 października 2018 r. o 10:25
+8
Nie stało się dobrze i nie będzie dobrze
Avatar
Gość / 25 października 2018 r. o 15:04
+6
Boją się koalicji PiSu z Groblem która moim zdaniem jest naturalna, bo w razie wygranej w wyborach prezydenckich przez Maja, ten nic nie będzie mógł zrobić :) Każdy powinien wiedzieć że prezydent bez rady nic nie robi, bo to rada mówi co prezydent może a czego nie może :)
Avatar
Gość / 25 października 2018 r. o 11:17
+6
Zbigniew Śliwiński z Panem Groblem znaleźli 2655 "błyskotliwych". Dlatego sądzę, że zrealizują swój plan odziedziczenia etatu Prezydenta Puław przez Pana Śliwińskiego.
Avatar
Abcd / 25 października 2018 r. o 16:09
+4
Pani Krygier powinna po tylu latach znać podstawowe zagadnienia prawne związane z zarządzaniem
Avatar
tere / 25 października 2018 r. o 15:20
+4
No ja myślę że PiS będzie jednak samodzielny tak wypada się zachować aby być fair wobec swoich wyborców. Starostą Danuta Smaga byłoby OK. Pamiętajmy jeszcze że czeka nas II tura wyborów prezydenckich. Mam nadzieję że wyborcy PiS są pamiętliwi i nie zapomną Panu Groblowi jak ośmieszył ich kandydatkę w debacie panią Bożenę Krygier. Oby głosowali na pana Maja a w radzie miasta też mogą wejść w koalicję z radnymi "majowymi"
 to jest jakieś rozwiązanie
Avatar
Gość / 31 października 2018 r. o 13:32
0
Pan M. w roli studenta w radio puławy 24 wypadł bardzo blado jak szczaw, który nie odrósł od ziemi. Pan M. to brak wiedzy merytorycznej , brak umiejętności rozwiązywania problemów skompromitował się niczym student który nie zna odpowiedzi na pytanie. Pan M. najlepiej się czuje w śród specjalistek kobiet z pasją do najstarszego zawodu. Pan M. to pieniacz i populista popierany przez nacjonalistów i tą z pis co najwięcej na kampanie wydała a najmniej głosów zyskała. Pan M. to brak kompetencji i zaplecza politycznego kompromitacja i obłuda . Jedyny słuszny kandydat to prezydent JANUSZ GROBEL.
Pan M. w roli studenta w radio puławy 24 wypadł bardzo blado jak szczaw, który nie odrósł od ziemi. Pan M. to brak wiedzy merytorycznej , brak umiejętności rozwiązywania problemów skompromitował się niczym student który nie zna odpowiedzi na pytanie. Pan M. najlepiej się czuje w śród specjalistek kobiet z pasją do najstarszego zawodu. Pan M. to pieniacz i populista popierany przez nacjonalistów i tą z pis co najwięcej na kampanie wydała a najmniej głosów zyskała. Pan M. to brak kompetencji i zaplecza politycznego kompromitacja i obłuda . Jed... rozwiń
Avatar
Gość / 26 października 2018 r. o 13:49
-1
PIS to zło w najczarniejszej postaci
Avatar
działacz / 26 października 2018 r. o 12:55
-2
Exit Poll po 21.00 w niedzielę PSL 16,6. Oficjalne wyniki PKW  PSL 12,07. W stosunku do badania  exit poll straciliśmy ponad 4,5%. Czyżby ktoś manipulował wynikami głosowania i nie podobał mu się wynik z godz. 21.00. PSL stracił  jako jedyny w stosunku do sondażu!!!
Avatar
rfg / 26 października 2018 r. o 12:17
-6
Ziomka to człowiek bez honoru , neofita. Żona Ziomki pracuje w Starostwie, ciekawe czy dostanie awans?
Avatar
bolo / 26 października 2018 r. o 11:39
-3
Pan Ziomka przytomnie spi...lił w odpowiednim czasie, bo gdyby nie, to nie byłby nawet radnym...
Avatar
Gość / 26 października 2018 r. o 09:59
+2
Popiołkowo odpłynęło Czas na Groblowo
Avatar
pdy / 26 października 2018 r. o 02:01
+1
No ja myślę że PiS będzie jednak samodzielny tak wypada się zachować aby być fair wobec swoich wyborców. Starostą Danuta Smaga byłoby OK. Pamiętajmy jeszcze że czeka nas II tura wyborów prezydenckich. Mam nadzieję że wyborcy PiS są pamiętliwi i nie zapomną Panu Groblowi jak ośmieszył ich kandydatkę w debacie panią Bożenę Krygier. Oby głosowali na pana Maja a w radzie miasta też mogą wejść w koalicję z radnymi "majowymi"
Koalicja Maja z PiS w mieście już zawarta. A miał być taki niezależny, bezpartyjny. Koryto to jednak ma moc.
A ja myślałem, że Maj ma koalicje z kosmitami.  Wiesz co to są kłamstwa i pomówienia wyborcze i co się wiąże z faktem ich rozpowszechniania?
A ja myślałem, że Maj ma koalicje z kosmitami.  Wiesz co to są kłamstwa i pomówienia wyborcze i co się wiąże z faktem ich rozpowszechniania? rozwiń
Avatar
Gość / 25 października 2018 r. o 23:05
0
No ja myślę że PiS będzie jednak samodzielny tak wypada się zachować aby być fair wobec swoich wyborców. Starostą Danuta Smaga byłoby OK. Pamiętajmy jeszcze że czeka nas II tura wyborów prezydenckich. Mam nadzieję że wyborcy PiS są pamiętliwi i nie zapomną Panu Groblowi jak ośmieszył ich kandydatkę w debacie panią Bożenę Krygier. Oby głosowali na pana Maja a w radzie miasta też mogą wejść w koalicję z radnymi "majowymi"
 Koalicja Maja z PiS w mieście już zawarta. A miał być taki niezależny, bezpartyjny. Koryto to jednak ma moc.
 Koalicja Maja z PiS w mieście już zawarta. A miał być taki niezależny, bezpartyjny. Koryto to jednak ma moc. rozwiń
Avatar
Puławy / 25 października 2018 r. o 20:13
+8
Groble jak PSL byle przy korycie byle przy władzy je ważne z kim.
Avatar
PKW / 25 października 2018 r. o 20:09
0
Koalicja PIS z Groblem? Byłoby to ..... polityczno-moralne. Takiego świata to ja nie chcę.
To chyba są żarty albo nadinterpretacja dziennikarska. Mieszkańcy Puław już pokazali co myślą o tych groblowych koalicjach. PIS strzeliłby sobie w kolano.
 Pewnie że pokazali w Radzie Miasta też - " Wybory sukcesem okazały się dla ugrupowania "Samorządowcy" Janusz Grobla, które dwukrotnie powiększyło ilość posiadanych mandatów (z 3 na 6)."
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. W szkołach zdumienie. Sanepid przeszarżował

Lubelskie. W szkołach zdumienie. Sanepid przeszarżował

Szef puławskiego sanepidu chciał szczegółowych informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 pracowników, nauczycieli i uczniów. Wystąpił o to do dyrektorów szkół, a także przedszkoli i żłobków. - Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść - przyznaje dyrekcja wojewódzkiej stacji.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:1. Pierwsza porażka lidera!

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:1. Pierwsza porażka lidera!

Piłkarze Mariusza Pawlaka po dobrej, drugiej połowie w Ostródzie poszli za ciosem. W sobotę Wisła pokonała u siebie lidera tabeli Stal Rzeszów 3:1. Puławianie mieli dwóch bohaterów: Adriana Paluchowskiego i Dominika Banacha, ale w wielu fragmentach dobrze spisywała się też defensywa. I ostatecznie pierwsza porażka lidera stała się faktem.

Tak się bawi, tak się bawi Kośminek
zdjęcia
galeria

Tak się bawi, tak się bawi Kośminek

Pogoda nie najlepsza - mokro i zimno, ale to nie zniechęcało do przyjścia na ulicę Długą. Właśnie tam, w sobotę, odbył się Festiwal Mieszkańców Kośminka. Za tym wydarzeniem stoi Fundacja Strefa Dorastania. To właśnie ona przygotowała gry miejskie, stoiska z malowaniem twarzy, ekologiczne czy postawiła dmuchańce.

Lublin. Wielu chętnych na miejsce w zabytkowej skodzie
zdjęcia
galeria

Lublin. Wielu chętnych na miejsce w zabytkowej skodzie

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jedną z jego atrakcji jest przejazd zabytkowym trolejbusem marki Skoda.

Mini referendum na Czubach i nagła zmiana sytuacji

Mini referendum na Czubach i nagła zmiana sytuacji

Według naszych informacji Rada Nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej unieważniła własną uchwałę. To na jej mocy miało zostać przeprowadzone referendum dotyczące przyszłości trawnika między blokami.

Z 3,5 promila szarżował volkswagenem ulicami Zwierzyńca

Z 3,5 promila szarżował volkswagenem ulicami Zwierzyńca

Mężczyzna został zatrzymany dzięki sygnałowi od jednego z kierowców.

Lubelskie. Na gałęzi już była pętla, a w ręku miał nóż. Pomógł sołtys

Lubelskie. Na gałęzi już była pętla, a w ręku miał nóż. Pomógł sołtys

W ostatniej chwili udało się zapobiec tragedii. Pomogła reakcja policji i sołtysa.

Od mudnurów OSP po autobusy. Takie pomysły mają w Kraśniku

Od mudnurów OSP po autobusy. Takie pomysły mają w Kraśniku

Budowa parkingów i wybiegu dla psów, ale też zakup używanych autobusów dla miejskiego przewoźnika – to niektóre z propozycji zgłoszonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Kraśnika. Pełną listę, po ocenie formalnej poznamy w poniedziałek.

Lublin: Autobusy elektryczne zaczną nas wozić nieco później

Lublin: Autobusy elektryczne zaczną nas wozić nieco później

Jednak nie pod koniec września, a nieco później zaczną kursować z pasażerami autobusy elektryczne kupione przez samorząd Lublina.

Polesie na widelcu. Pomysły na jesienne wycieczki kulinarne
Magazyn

Polesie na widelcu. Pomysły na jesienne wycieczki kulinarne

Jesień to najlepszy czas na nieśpieszne wycieczki kulinarne. Dziś zabieramy was na lubelskie Polesie, krainę pachnącą miodem i nadbużańskimi ziołami, gdzie można zjeść poleskie ossobuco i wędzusia sosnowickiego

Ekspert: Konsekwencje pandemii COVID-19 dotykają każdej specjalności medycznej

Ekspert: Konsekwencje pandemii COVID-19 dotykają każdej specjalności medycznej

Konsekwencje pandemii COVID-19 i przez długi czas ograniczony dostęp do lekarzy specjalistów dotknął każdej specjalności medycznej, w tym także reumatologii – powiedział PAP prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski.

Tragiczne zdarzenie w czasie konferencji prasowej w białym miasteczku. Jedna osoba nie żyje
film

Tragiczne zdarzenie w czasie konferencji prasowej w białym miasteczku. Jedna osoba nie żyje

Warszawa. W czasie konferencji prasowej w białym miasteczku doszło do tragicznego zdarzenia. Ranny w głowę mężczyzna został odwieziony do szpitala, gdzie zmarł. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego odwołali zaplanowane na sobotę wydarzenia.

Muzyczny Stand-Up Czesława Mozila w Klubie Kazik
6 października 2021, 19:00

Muzyczny Stand-Up Czesława Mozila w Klubie Kazik

W środę, 6 października o godz. 19 w Klubie Studenckim Kazik (ul. Nadbystrzycka 40a) wystąpi popularny Czesław Mozil z programem "Muzyczny Stand-Up".

Lubelskie: Samorządy dostały ekstra fundusze na lokalne remonty dróg

Lubelskie: Samorządy dostały ekstra fundusze na lokalne remonty dróg

Dodatkowe 13 mln zł trafiło do gmin i powiatów z woj. lubelskiego na remonty i budowę dróg. 19 samorządów otrzymało pieniądze zaoszczędzone przy inwestycjach realizowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W listopadzie powinny być znane wyniki naboru do przyszłorocznej edycji programu.

Kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa. Zderzył się z 17-letnim motorowerzystą

Kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa. Zderzył się z 17-letnim motorowerzystą

17-latek trafił z obrażeniami do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Trzydnik Duży (pow. kraśnicki). Nastolatek zderzył się z samochodem ciężarowym

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.