Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 lipca 2008 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Kryłów: Nauczyciela poniosło (przed sąd)

0 24 A A

Wykręcił palec uczniowi, a teraz będzie się musiał z tego tłumaczyć przed sądem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
48-letniemu nauczycielowi matematyki z Kryłowa na Zamojszczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

- Oskarżyliśmy go o to, że chwycił 14-letniego ucznia za palec prawej ręki i wygiął go, powodując skręcenie. W ten sposób spowodował u pokrzywdzonego rozstrój zdrowia poniżej 7 dni - informuje Jadwiga Lachowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, która skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia.

Do zdarzenia doszło 5 marca br. w Zespole Szkół w Kryłowie.

Po powrocie do domu gimnazjalista skarżył się na ból palca. Powiedział matce, że Dariusz D., nauczyciel matematyki, najpierw rozdzielił szarpiących się podczas przerwy kolegów, a później złapał go za rękę i wykręcił palec.

Rodzice zawieźli chłopca do lekarza; po prześwietleniu trzeba było założyć gips. Matka poszkodowanego domagała się od dyrektora szkoły wyjaśnień, o incydencie powiadomiła też samorząd, kuratorium i prokuraturę.

Wszystko wskazuje, że wobec pedagoga zostanie wkrótce wszczęte postępowanie
dyscyplinarne. - Teraz dyrektor ma argumenty, by złożyć wniosek w Komisji
Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy wojewodzie lubelskim - mówi Marian Szostak, zastępca dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu.
(lew)

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2009 o 14:41
0
przynajmniej miala odwage sie odezwac ale wtej szkole w gronie nauczycieli istnieje mafia rodzinna blisko ze soba powiazana czas i pora rozwalic ta klike BRAWO PANI K
Avatar
rodzic / 28 maja 2009 o 14:32
0
Gość napisał:
Ciekawe jak się teraz czuje troskliwa mamusia ?I ciekaw jestem czy nadal tak wierzy swojemu synusiowi

PRZYNAJMNIEJ TROSKLIWA A NIE CIOTA JAK TY
PRZYNAJMNIEJ TROSKLIWA A NIE CIOTA JAK TY rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2009 o 14:31
0
Ciekawe jak się teraz czuje troskliwa mamusia ?I ciekaw jestem czy nadal tak wierzy swojemu synusiowi
Avatar
kiki / 14 maja 2009 o 10:13
0
Brawo, ja bym na miejscu dyrektora dał medal temu nauczycielowi. Za to że odważył się rożdzielić bijących się uczni.
Ale widzę, że dyrektor jak i kuratorium oświaty woli takich nauczycieli i uczni jake przypadek z Ryk czy Zachodnnio-Pomorskiego.
Brawo Panie matematyku swoim zachowaniem niedopuścił Pan do sytuacji kręcenia filmików i ponizania nauczycieli.
Brawo Panie Dyrektorze teraz każdy uczeń będzie wiedział jak zastraszać nauczycieli i jeszcze filmik nakręcą.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2008 o 12:26
0
Aga napisał:
I jeszcze coś: Nie brał pisze się rozdzielnie. :)głąb-nie rozdzielnie tylko oddzielnie-baranie
Avatar
zmija / 19 sierpnia 2008 o 21:01
0
Czytam te komentarze i dochodzę do wniosku , że NAUCZYCIEL MA RACJĘ.Gdyby rodzice bardziej interesowali się tym ,jak się zachowują ich dzieci w szkole (na przerwach) i poza szkołą,to myślę ,że nie raz zjeżyłby im się włos na głowie (blużnierstwa ,popychanki,plucie na lewo i prawo ,szturchanie itd).Nauczyciel jest między innymi po to w szkole ,aby pilnował porządku.W tym przypadku rozdzielał chłopaków i uważam ,że słusznie zrobił.Skoro ich rozdzielał,to znaczy ,że coś między chłopakami zaszło (szarpali się zapewne),Być może w tym momencie nauczyciel niechcący szarpnął chłopaka za palec i nie ma co od razu robić z tego wielkiego halo.Matka najpierw powinna wyjaśnić ,dlaczego jej syn brał udział w bójce,następnie podziękować nauczycielowi ,że chłopaków rozdzielił i porządnie wtrząchnąć synalkowi za nieodpowiednie zachowanie na przerwie. Ale nie.... Matka wini nauczyciela ,a synalka pewnie pożałowała i pogłaskała po główce. Dzisiaj w tym naszym kraju ktoś działa specjalnie tak ,aby nauczyciele nie mieli żadnych praw wobec uczniów (nie można nakrzyczeć , nie można uderzyć ,nie można zwrócić uwagi ,nie można wygonić za drzwi ,jak przeszkadza na lekcji itd) ,bo może natychmiast stracić pracę .Natomiast uczniowi MOŻNA WŁOŻYĆ NAUCZYCIELOWI KOSZ NA ŚMIECI NA GŁOWĘ,a co? Przecież to TYLKO nauczyciel. W efekcie jest tak ,że uczniowie nie mają żadnych obowiązków --tylko prawa. Uczniowi WOLNO WIELE-NAUCZYCIELOWI - NIC (bo ryzykuje utratą pracy).KOCHANI I KOCHAJĄCY ŚLEPĄ MIŁOŚCIĄ RODZICE--kiedyś ,to co robicie obecnie dla swoich pociech odbije się na WAS z nawiązką Skoro dla Waszych dzieci nauczyciel nie będzie autorytetem ( nie będzie szanowany),to ten sam stosunek będą miały do WAS własne dzieci. Wówczas ,nie będziecie za taki stan rzeczy winili siebie ,ale zgonicie złe wychowanie na szkołę i nauczyciela.NIC BARDZIEJ MYLNEGO.ZACHOWANIE WYNOSI SIĘ Z DOMU. MATKA tego chłopaka ,o którym mowa ,KRZYWDZI WŁASNE DZIECKO,postępując tak ,jak to czyni.Kiedyś to zrozumie ,ale może być za póżno.Jeśli uczeń nie będzie szanował nauczyciela ,to nie będzie szanował i NIKOGO-MATKI TEŻ.
Czytam te komentarze i dochodzę do wniosku , że NAUCZYCIEL MA RACJĘ.Gdyby rodzice bardziej interesowali się tym ,jak się zachowują ich dzieci w szkole (na przerwach) i poza szkołą,to myślę ,że nie raz zjeżyłby im się włos na głowie (blużnierstwa ,popychanki,plucie na lewo i prawo ,szturchanie itd).Nauczyciel jest między innymi po to w szkole ,aby pilnował porządku.W tym przypadku rozdzielał chłopaków i uważam ,że słusznie zrobił.Skoro ich rozdzielał,to znaczy ,że coś między chłopakami zaszło (szarpali się zapewne),Być może w tym momencie n... rozwiń
Avatar
SAMOSąD / 19 sierpnia 2008 o 15:22
0
JEżELI KTOś BY SKRZYWDZIł MOJE DZIECKO,SPRAWA NIE POSZłABY DO SąDU. PAN DRUZIC ROBIłBY SOBIE ZęBY U żONY. A słowem mówiąc nie wspomnę o mafii rosyjskiej. żYCZę MIłEGO DNIA.
Avatar
absolwentka / 8 lipca 2008 o 18:56
0
taki tam napisał:
Piszesz o uczniu czy nauczycielu???????

a ponad rok temu ten sam nauczyciel uderzyl innego ucznia linia wskaznikowa za to ze godzine wczesniej krecil sie w kosciele jesli jest tak nerwowy zeby bez powodu bic czyjes dzieci to ja bym mu zlecila jakies leczenie
Avatar
taki tam / 8 lipca 2008 o 18:32
0
swiadek napisał:
poszkodowany uczen niebral udzialu w bojce

Piszesz o uczniu czy nauczycielu???????
Avatar
taki tam / 8 lipca 2008 o 18:30
0
:) napisał:
Pan D. jest niewinny! Sam widziałem jak ten 14-stoletni uczeń po tym całym zajściu uderzał w tablicę (dłonią)!!!

Ja gdy miałem wybitego palca, to mnie kolego woził na pogotowie, a lekarz bez prześwietlenia nie chciał naciągać. Musi być b.b.b.b.b.b.b.wytrzymały ten uczeń, skoro z wybitym (choć matka na początku mówiła o złamanym - chyba okłamała i policję i dyrektora) palcem bił w tablicę!
Avatar
Gość / 28 maja 2009 o 14:41
0
przynajmniej miala odwage sie odezwac ale wtej szkole w gronie nauczycieli istnieje mafia rodzinna blisko ze soba powiazana czas i pora rozwalic ta klike BRAWO PANI K
Avatar
rodzic / 28 maja 2009 o 14:32
0
Gość napisał:
Ciekawe jak się teraz czuje troskliwa mamusia ?I ciekaw jestem czy nadal tak wierzy swojemu synusiowi

PRZYNAJMNIEJ TROSKLIWA A NIE CIOTA JAK TY
PRZYNAJMNIEJ TROSKLIWA A NIE CIOTA JAK TY rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2009 o 14:31
0
Ciekawe jak się teraz czuje troskliwa mamusia ?I ciekaw jestem czy nadal tak wierzy swojemu synusiowi
Avatar
kiki / 14 maja 2009 o 10:13
0
Brawo, ja bym na miejscu dyrektora dał medal temu nauczycielowi. Za to że odważył się rożdzielić bijących się uczni.
Ale widzę, że dyrektor jak i kuratorium oświaty woli takich nauczycieli i uczni jake przypadek z Ryk czy Zachodnnio-Pomorskiego.
Brawo Panie matematyku swoim zachowaniem niedopuścił Pan do sytuacji kręcenia filmików i ponizania nauczycieli.
Brawo Panie Dyrektorze teraz każdy uczeń będzie wiedział jak zastraszać nauczycieli i jeszcze filmik nakręcą.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2008 o 12:26
0
Aga napisał:
I jeszcze coś: Nie brał pisze się rozdzielnie. :)głąb-nie rozdzielnie tylko oddzielnie-baranie
Avatar
zmija / 19 sierpnia 2008 o 21:01
0
Czytam te komentarze i dochodzę do wniosku , że NAUCZYCIEL MA RACJĘ.Gdyby rodzice bardziej interesowali się tym ,jak się zachowują ich dzieci w szkole (na przerwach) i poza szkołą,to myślę ,że nie raz zjeżyłby im się włos na głowie (blużnierstwa ,popychanki,plucie na lewo i prawo ,szturchanie itd).Nauczyciel jest między innymi po to w szkole ,aby pilnował porządku.W tym przypadku rozdzielał chłopaków i uważam ,że słusznie zrobił.Skoro ich rozdzielał,to znaczy ,że coś między chłopakami zaszło (szarpali się zapewne),Być może w tym momencie nauczyciel niechcący szarpnął chłopaka za palec i nie ma co od razu robić z tego wielkiego halo.Matka najpierw powinna wyjaśnić ,dlaczego jej syn brał udział w bójce,następnie podziękować nauczycielowi ,że chłopaków rozdzielił i porządnie wtrząchnąć synalkowi za nieodpowiednie zachowanie na przerwie. Ale nie.... Matka wini nauczyciela ,a synalka pewnie pożałowała i pogłaskała po główce. Dzisiaj w tym naszym kraju ktoś działa specjalnie tak ,aby nauczyciele nie mieli żadnych praw wobec uczniów (nie można nakrzyczeć , nie można uderzyć ,nie można zwrócić uwagi ,nie można wygonić za drzwi ,jak przeszkadza na lekcji itd) ,bo może natychmiast stracić pracę .Natomiast uczniowi MOŻNA WŁOŻYĆ NAUCZYCIELOWI KOSZ NA ŚMIECI NA GŁOWĘ,a co? Przecież to TYLKO nauczyciel. W efekcie jest tak ,że uczniowie nie mają żadnych obowiązków --tylko prawa. Uczniowi WOLNO WIELE-NAUCZYCIELOWI - NIC (bo ryzykuje utratą pracy).KOCHANI I KOCHAJĄCY ŚLEPĄ MIŁOŚCIĄ RODZICE--kiedyś ,to co robicie obecnie dla swoich pociech odbije się na WAS z nawiązką Skoro dla Waszych dzieci nauczyciel nie będzie autorytetem ( nie będzie szanowany),to ten sam stosunek będą miały do WAS własne dzieci. Wówczas ,nie będziecie za taki stan rzeczy winili siebie ,ale zgonicie złe wychowanie na szkołę i nauczyciela.NIC BARDZIEJ MYLNEGO.ZACHOWANIE WYNOSI SIĘ Z DOMU. MATKA tego chłopaka ,o którym mowa ,KRZYWDZI WŁASNE DZIECKO,postępując tak ,jak to czyni.Kiedyś to zrozumie ,ale może być za póżno.Jeśli uczeń nie będzie szanował nauczyciela ,to nie będzie szanował i NIKOGO-MATKI TEŻ.
Czytam te komentarze i dochodzę do wniosku , że NAUCZYCIEL MA RACJĘ.Gdyby rodzice bardziej interesowali się tym ,jak się zachowują ich dzieci w szkole (na przerwach) i poza szkołą,to myślę ,że nie raz zjeżyłby im się włos na głowie (blużnierstwa ,popychanki,plucie na lewo i prawo ,szturchanie itd).Nauczyciel jest między innymi po to w szkole ,aby pilnował porządku.W tym przypadku rozdzielał chłopaków i uważam ,że słusznie zrobił.Skoro ich rozdzielał,to znaczy ,że coś między chłopakami zaszło (szarpali się zapewne),Być może w tym momencie n... rozwiń
Avatar
SAMOSąD / 19 sierpnia 2008 o 15:22
0
JEżELI KTOś BY SKRZYWDZIł MOJE DZIECKO,SPRAWA NIE POSZłABY DO SąDU. PAN DRUZIC ROBIłBY SOBIE ZęBY U żONY. A słowem mówiąc nie wspomnę o mafii rosyjskiej. żYCZę MIłEGO DNIA.
Avatar
absolwentka / 8 lipca 2008 o 18:56
0
taki tam napisał:
Piszesz o uczniu czy nauczycielu???????

a ponad rok temu ten sam nauczyciel uderzyl innego ucznia linia wskaznikowa za to ze godzine wczesniej krecil sie w kosciele jesli jest tak nerwowy zeby bez powodu bic czyjes dzieci to ja bym mu zlecila jakies leczenie
Avatar
taki tam / 8 lipca 2008 o 18:32
0
swiadek napisał:
poszkodowany uczen niebral udzialu w bojce

Piszesz o uczniu czy nauczycielu???????
Avatar
taki tam / 8 lipca 2008 o 18:30
0
:) napisał:
Pan D. jest niewinny! Sam widziałem jak ten 14-stoletni uczeń po tym całym zajściu uderzał w tablicę (dłonią)!!!

Ja gdy miałem wybitego palca, to mnie kolego woził na pogotowie, a lekarz bez prześwietlenia nie chciał naciągać. Musi być b.b.b.b.b.b.b.wytrzymały ten uczeń, skoro z wybitym (choć matka na początku mówiła o złamanym - chyba okłamała i policję i dyrektora) palcem bił w tablicę!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 2 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 5 14

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!