Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 grudnia 2007 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Ojcowie bronią swoich praw w Tomaszowie

0 25 A A

Kilkunastu zdesperowanych ojców pikietowało wczoraj przed Sądem Rejonowym w Tomaszowie Lubelskim. Przyjechali m.in. z Warszawy, Gdańska i Gdyni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozwiesili transparenty i kolorowe baloniki, a potem rozdawali ulotki. Domagali się sprawiedliwego egzekwowania praw dziecka i ojca. - To co się dzieje w sądach, woła o pomstę do nieba - złości się Krzysztof Gawryszczak, prezes Stowarzyszenia na rzecz Poszanowania Prawa Dzieci Rodziny "Ojcowie z Trójmiasta”. - Są zupełnie sfeminizowane! Mężczyźni walczący o prawa do swoich dzieci są na przegranej pozycji. Tak jest także w Tomaszowie.

Do Tomaszowa "Ojcowie” ściągnęli w obronie Małgorzaty S. z Lublina, oskarżonej o molestowanie swojej... 4-letniej wnuczki. Podobne oskarżenie usłyszeli także jej mąż oraz syn, który jest ojcem dziecka. Rozprawa miała odbyć się wczoraj. - Synowa dopatrzyła się molestowania w tym, że nakładaliśmy jej dziecku pieluchy... niedelikatnie - opowiada pani Małgorzata. - Sąd w Tomaszowie przyznał jej rację. Synowi ograniczono prawa rodzicielskie, a nam zakazano widywania się z dzieckiem. Sąd Okręgowy uchylił tę decyzję. Dlatego znów tu jesteśmy.

- Nie rozumiem tych ludzi - odpiera zarzuty była synowa Małgorzaty S. - To psycholog, po spotkaniu z córką złożył doniesienie do prokuratury, a sąd wydał tej rodzinie zakaz kontaktów z dzieckiem. Szum medialny takim problemom nie służy. Nasza rodzina została wystarczająco skrzywdzona.

"Ojcowie z Trójmiasta” zamierzali przypatrywać się rozprawie, ale zostali wyproszeni z sali. A potem rozprawa została odroczona. - To nie z winy tych panów, ale z powodu zmiany składu sędziowskiego - tłumaczy Krzysztof Pliszka, prezes Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lub.
(bn)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aktywny40 / 19 kwietnia 2017 r. o 18:32
0
[justify]witam polecam stronę ***aktywnyprzeciwwykluczeniu.pl   oraz kanał na youtube - aktywny przeciw wykluczeniu[/justify] [justify]są tam opisane w filmach zarówno w formie komentarza jak i  opisu tekstowego kwestie związane z rozwodem i  ustaleniem kontaktów z dziećmi, zaskarżaniem poprzez wykorzystanie skargi do europejskiego trybunału praw człowieka  i podważeniem stronniczych decyzji sądowych, podważaniem i zaskarżeń opinii ośrodków rodk i ozss, opinii psychiatrycznych, zaskarżaniem stronniczych działań kuratorów i specjalistów nadzorujących kontakty z dziećmi, zaskarżenia faktów chronienia innych instytucji które łamały prawo wobec obywatela przez sądy, nierozpatrywaniem utrudnień w kontakcie z dziećmi, a także sposoby prawnej walki o  prawa do odpowiednich kontaktów z dziećmi przy wykorzystaniu nie tylko procedur prawnych prawa krajowego (które też są opisane) ale przede wszystkim  praw europejskiej konwencji praw człowieka łącznie ze sposobem zaskarżania poszczególnych sądów, poszczególnych specjalistów i instytucji  (jak np.: kuratorzy, pracownicy rodk i ozss, specjaliści ośrodków nawiązywania więzi jak np.: tkopd) do trybunału w strasbugu na etapie toczącego się nadal postępowania oraz wykorzystania praw konwencji w postępowaniu krajowym przeciwko stronniczości sądu obligując sąd do określonego postępowania i rozpatrzenia poszczególnych kwestii i zastrzeżeń (w tym do innych instytucji i specjalistów) pod rygorem oskarżenia o łamanie przez sąd praw konwencji ( między innymi poprzez uchylanie się od rozpatrzenia zastrzeżeń do instytucji które złamały prawa konwencji ale również za uchybienia własne sądu np.: nierozpatrzenie stanowiska i dowodów strony, nieustalenie zabezpieczenia kontaktów, przewlekłość procesowania itp.)[/justify]
[justify]witam polecam stronę ***aktywnyprzeciwwykluczeniu.pl   oraz kanał na youtube - aktywny przeciw wykluczeniu[/justify] [justify]są tam opisane w filmach zarówno w formie komentarza jak i  opisu tekstowego kwestie związane z rozwodem i  ustaleniem kontaktów z dziećmi, zaskarżaniem poprzez wykorzystanie skargi do europejskiego trybunału praw człowieka  i podważeniem stronniczych decyzji sądowych, podważaniem i zaskarżeń opinii ośrodków rodk i ozss, opinii psychiatrycznych, zaskarżaniem stronniczych działań kuratorów i specjalistów n... rozwiń
Avatar
tommy / 14 listopada 2010 r. o 18:35
0
czy ktos wie jak zakonczyla sie ta sprawa???
Avatar
Gość / 15 lutego 2008 r. o 22:36
0
wstydziła byś się pisać takie bzdury
Avatar
Gość / 27 grudnia 2007 r. o 20:35
0
Weronika napisał:
Artykuł "Ojcowie bronią swoich praw w Tomaszowie" powinien mieć zupełnie inny tytuł i treść. Spróbuję to uzasadnić. Byłam świadkiem całego zajścia."Ojcowie z Trójmiasta" zachowali się ordynarnie w stosunku do matki dziewczynki. Obrzucili ją wyzwiskami. Ich hasło brzmiało:"Matka pedofilka". Dziwne,że za takie słowa nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Są bezkarni! Trudno mi uwierzyć w to,że mają na względzie dobro dziecka. Oni przynoszą tylko hańbę dzieciom, które skrzywdzili. Według mojej oceny "Ojcowie z Trójmiasta" to sfrustrowani zboczeńcy, to wspierający się pedofile.


przejdz się do sądu zobacz jak wygląda życie bo nic o nim nie wiesz


przejdz się do sądu zobacz jak wygląda życie bo nic o nim nie wiesz rozwiń
Avatar
Temida / 14 grudnia 2007 r. o 18:33
0
[color="#FF0000"]SADY RODZINNE KRZYWDZA DZIECI[/color]
Avatar
tatagdańsk / 14 grudnia 2007 r. o 01:06
0
Temida napisał:
CHRONMY NASZE DZIECI PRZED CHORYM SYSTEMEM RODZINNYM-Molestowanie seksualne to jedno z najbardziej napiętnowanych społecznie przestępstw.
Niestety, wraz ze wzrostem wykrywania takich przypadków, niepokojąco rośnie liczba osób fałszywie o nie oskarżonych. Jaki psychologiczny mechanizm sprzyja takim pomówieniom? Czy można skuteczniej im zapobiegać? Na te trudne pytania próbuje odpowiedzieć autorka książki pod tytułem MOLESTOWANIE PAMIĘCI , od kilku lat badająca ten problem. Barbara B. Gujska .Rzecz o nowym fenomenie psychologicznym i jego skutkach społecznych ..
Pani dr Barbara Gujska doktoryzowała się w dziedzinie rozwoju inteligencji operacyjnej. Skonstruowała własną metodę diagnostyczną. Naukowo związana jest ze "Szkołą Genewską", której twórcą jest światowej sławy psycholog Jean Piaget. Obecnie zajmuje się zagadnieniem psychomanipulacji i jej skutkami dla zdrowia psychicznego. Działa w Polskim Towarzystwie Higieny Psychicznej. Publikowała m.in. w "Psychologii wychowawczej" i "Zdrowiu psychicznym".Pani doktor Gujska jest bardzo oddana sprawie ojców domagających się uregulowania kontaktów na drodze sądowej .
Nie chcemy być manipulowani, nie lubimy ludzi którzy manipulują innymi. . Manipulacja najbardziej jest jednak dotkliwa gdy jest czyniona w imię pozornej troski o człowieka ,w trosce o dziecko . Wówczas może ranić mocniej niż przemoc fizyczna. .
Psychomanipulacje to ważny społecznie problem, który można postrzegać jako najbardziej podstępną formę przemocy psychicznej.Pani dr B.Gujska tworzy portal zajmujacy się walką z psychomanipulacją który będzie naszym orężem w walce ze skorumpowanymi pseudopsychologami uprawiającymi parapsychologię w RODK .
Pomoże bronić się nam przed kłamliwymi ,obłudnymi i ironizujacymi opiniami ,diagnozami ludzi złej woli wyrządzających krzywdę naszym dzieciom,wzbraniając kontaktu z ojcem czy rodzeństwem. W ich pracy nie ma przejmowania się szeroko pojętym interesem dziecka, prawami człowieka , ktore sami depczą. .Biegli szarlatani,.nie uwzględniają interesu i dobra dziecka a jedynie czynią zadość subiektywnej ocenie i interesowi wyrodnej matki uniemożliwiajacej kontakty dziecka z tatą .W większosci wypadkow to histeria bab, chęć kontroli nad sytuacją żądza zemsty, złośliwość zwykła głupota i w żadnym razie ineteres dziecka.Nikomu z nas nie mogą zarzucić czynienie zła czy krzywdzenie kogokolwiek o mimo to jesteśmy rozdzielani od naszych dzieci, pozbawieni prawa kontaktowania się z nimi,wychowania i opiekowania się.
Więź dziecka z rodziną a zwłaszcza z rodzicami jest naturalnym zjawiskiem tak oczywistym dla każdego, tylko nie dla kożdego psychologa z RODK,..Skandaliczna stronniczość w wyniku czego sąd rodzinny stał się instrumentem zinstytucjonalizowanej przemocy .

tatagdańsk-Molestowanie seksualne to jedno z najbardziej napiętnowanych społecznie przestępstw.
Niestety, wraz ze wzrostem wykrywania takich przypadków, niepokojąco rośnie liczba osób fałszywie o nie oskarżonych. Jaki psychologiczny mechanizm sprzyja takim pomówieniom? Czy można skuteczniej im zapobiegać? Na te trudne pytania próbuje odpowiedzieć autorka książki pod tytułem MOLESTOWANIE PAMIĘCI , od kilku lat badająca ten problem. Barbara B. Gujska .Rzecz o nowym fenomenie psychologicznym i jego skutkach ... rozwiń
Avatar
Anty Materia / 14 grudnia 2007 r. o 00:15
0
To sąd decyduje o tym z kim ma być dziecko.
~Weronika~ , bezmyślna szympansica, ślepo wierząca w samozwańcze autorytety
szantażujące przemocą resztę społeczeństwa.
~Jan~, z wpisu #10, ma identyczne iluzje na temat sądów
Jeśli ten męższczyzna /mężczyzna!/nie ma nic na sumieniu to dlaczego nie chce tego udowodnić w sądzie...
Mam nadzieję,że prawda wygra.

W sądzie liczą się dowody.
Trzyletnie dziecko nie jest już takie naiwne, chyba, że posiada geny i wychowanie ~Weroniki~.

Jedynie ~sprawiedliwy~, z wpisu #13, oraz ~Waldemar~ z wpisu #17, z niejednego pieca chleb jedli
i nie będąc ślepymi, jak powyżsi, potrafią wyciągnąć prawidłowe wnioski z przestępczych procederów
sądów.

Według mojej oceny / Żeby zasłużyć na miano ojca... / Nie masz prawa sądzić innych! / Mam do tego prawo panowie.
Nowoobjawiona pani Jezus! Ocenia, definiuje, sama sądzi ale zabrania tego samego innym.

jest pożywką dla ludzi nie mojego pokroju.
A przeżuwa, aż mlaska! Co za brak samokrytyki i ciężki bagaż sprzeczności.
Zaprzeczanie samej sobie w każdym zdaniu, jak ksiądz!

Jesteś stronniczy. Zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy.Przecież ona was nie dotyczy.
Ciekawa jestem kto was tak nakręcił?
Ona jest obiektywna i samonakręcalna! I znowu zabrania innym tego, co przecież jest normalne,
stanięcia po stronie słabych i krzywdzonych, objawiania ludzkich uczuć! Odpędza obrońców pod
kretyńskim wykrętem, że współczucie i pomoc nie tyczy się tej sprawy. Objaw jej bezmyślności.
Nie wolno być obojętnym na krzywdę drugiego, to podstawowe prawo normalnego człowieka.
Ona tu namawia do niezaangażowania aby przestępcy mieli łatwą zabawę.

To,że przeczytałeś jakąś książkę nie oznacza,że jesteś specjalistą...
Według jej zachwianego modelu rzeczywistości mierzy innych. Chyba pracuje w rolnictwie... jako gęś?

Zbyt agresywne i stronnicze jak dla mnie te wypowiedzi.
Oto, jakie ma wyobrażenie samoobrony: niezbyt agresywną i broń boże stronniczą.
A było patrzeć co się pisze i dać sobie samej spokój: ...jak dla mnie... ha, więc to twój problem
ze zrozumieniem świata, ale najwidoczniej brak ci wstydu, że tak się ośmieszasz. Widać to
wszędzie indziej.

Końcowy wniosek: zakończyć tą nieludzką dyskryminację ojców. Zakotwiczyć RÓWNOŚĆ,
jeśli nie wyższość, mężczyzn w sprawie rodziny. Uwydatnić w Konstytucji wagę mężczyzn
tłustym drukiem!
Wywalczyć ojcom (super, ultra, ZBYT agresywnie - według pojęcia niewydarzonych małpich
feministek) OPŁATĘ za używanie dziecka przez matkę pod nieobecność ojca, plus odszkodowanie,
potrącane z pensji sędziów rodzinnych, za dalsze niekorzystne skutki rozłąki dziecka z ojcem.
Ta salomonowa mądrość zdemaskuje wszystkie podłe niby-matki. Zabierze im ich ohydną
motywację finansową zabijającą człowieczeństwo w, iście przez nie używanych, dzieciach!
Dotychczasowe prawo alimentacyjne jest zachętą dla matek do pedofilii, co się zowie oraz
wyżywania sadystycznych zboczeń sędziów rodzinnych(!?).

Jako skutku ubocznego tego paląco brakującego, sprawiedliwego prawa, spodziewać się należy
zmniejszenia rozstań małżeństw i tragedii dzieci tracących pełną rodzinę poprzez chciwość hien.

Najpierw, jednak, trzeba będzie zwalczyć wielogłowego smoka w rządzie, sądzie oraz moherowe
ulicznice “opiniujące” jak ~Weronika~.
To sąd decyduje o tym z kim ma być dziecko.
~Weronika~ , bezmyślna szympansica, ślepo wierząca w samozwańcze autorytety
szantażujące przemocą resztę społeczeństwa.
~Jan~, z wpisu #10, ma identyczne iluzje na temat sądów
Jeśli ten męższczyzna /mężczyzna!/nie ma nic na sumieniu to dlaczego nie chce tego udowodnić w sądzie...
Mam nadzieję,że prawda wygra.

W sądzie liczą się dowody.
Trzyletnie dziecko nie jest już takie naiwne, chyba, że posiada geny i wychowanie ~Weroniki~.rozwiń
Avatar
Temida / 14 grudnia 2007 r. o 00:15
0
CHRONMY NASZE DZIECI PRZED CHORYM SYSTEMEM RODZINNYM
Avatar
Waldemar / 13 grudnia 2007 r. o 22:16
0
Powtarzam nieustannie, wychowanie dzieci jest męskie i leży w naszej naturze , i nie jest tylko domeną samotnych kobiet .
Czytając tu listy do ojców , nie ulega wątpliwości, że podstawą zbudowania bliskiej więzi między tatą i dziećmi jest czas, który wspólnie spędzają.Wielu z nas nie może tego czasu spędzić z własnym dzieckiem .
Dzieci są przed nami ukrywane a rodzina matki znęca się nad nimi psychicznie przy haniebnej aprobacie sądu rodzinnego,kuratorów , policji i psychologów z rodk- ludzi o jałowych sumieniach .
Do świadomości kuratorów rodzinnych , biegłych psychologów z rodzinnych ośrodków diagnostycznych , sedzin z sądów rodzinnych nie dotarła jeszcze wiedza o szczególnie ważnej roli ojca !!! dla prawidłowego rozwoju zarówno chłopców jak i dziewcząt .
Ogromnym błędem i krzywdą dla dziecka jest to że wyżej wymienione instytucje zawsze stoją po stronie złośliwej matki kierujacej sie tylko i wyłacznie pobudkami egoistycznymi !
Wyrodne matki są zawsze przeciwne zaciśnięciu więzi rodzinnych pomiędzy dzieckiem a ojcem ..ich zachowanie sprawia wrażenie ,, włascicielki przedmiotu "która zazdrośnie strzeże swojej wyłączności oraz jednostronnego prawa do posiadania tej ,,rzeczy" .
Niezmiennie podkreślam i wykazuję ogromne chęci uczestnictwa w życiu moich dzieci w jak najwiekszym wymiarze czasu .
Krzywdzenie moich dzieci i utrudnianie przebywania razem,razem z tatą,zrywanie więzów rodzinnych i uczuciowych jest przemocą -jest przestepstwem najochydniejszym pod słońcem.
Wszystkie dzieci potrzebują kontaktu z ojcem również nasze i też wtedy gdy toksyczna matka chce inaczej ,
i też wtedy gdy sąd rodzinny postanawia inaczej !!!!!
Pragnę jeszcz raz podkreślić że więzienie dziecka jest zasadniczo złe .Odbieranie dziecku prawa do życia z dwojgiem rodziców jest barbarzyństwem .
Powierzenie tylko matce władzy rodzicielskiej jest patologią .
Polacy pewno myślą że Polska jest krajem przyjaznym dzieciom.
W rzeczywistości wcale tak nie jest jeżeli się wezmie pod uwagę jak dzieci są krzywdzone ,pozbawiane w sądzie rodzinnym opieki ,czułości i bliskosci taty.
Nie mamy udziału w wychowaniu naszych dzieci, które wzrastają w społecznej izolacji .
Ja jak i wy wszyscy nie godzimy się by dzieci noszące nasze nazwiska były więzione!!!! i przed nami ukrywane przez obcych i wrogich nam ludzi !!!!
Mamy świadomość jednocześnie że mamy prawo do wychowania naszych dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi ,z uwzględnieniem tradycji kulturalnych swoich rodzin.
Nie pozwólmy ojcom w Polsce na czołganie się po brudnych od kłamstwa i jadu salach sądów rodzinnych w poszukiwaniu mozliwosci kontaktu z własnym dzieckiem .
Powtarzam nieustannie, wychowanie dzieci jest męskie i leży w naszej naturze , i nie jest tylko domeną samotnych kobiet .
Czytając tu listy do ojców , nie ulega wątpliwości, że podstawą zbudowania bliskiej więzi między tatą i dziećmi jest czas, który wspólnie spędzają.Wielu z nas nie może tego czasu spędzić z własnym dzieckiem .
Dzieci są przed nami ukrywane a rodzina matki znęca się nad nimi psychicznie przy haniebnej aprobacie sądu rodzinnego,kuratorów , policji i psychologów z rodk- ludzi o jałowych sumieniach .
Do świad... rozwiń
Avatar
Weronika / 13 grudnia 2007 r. o 21:08
0
sprawiedliwy napisał:
Na jakiej podstawie obrazasz i oskarzasz innych.Do tego jeszcze masz problemy ze sluchem, bo to ta pseudo "matka" obrazila tych ludzi...

Jak sie nie udało oskarżenie o molestowanie przez ojca(prokuratura odrzuciła),to włascicielka oskrżyła babcie i dziadka o to samo.Typowe zachowanie pseudomatek które chcą zemścić sie poprzez dziecko na rodzinie ojca dziewczynki.
Są to obecnie standardy stosowane przez pseudomatki poprzez dzieci przeciwko ojcom i jego rodzinie...
Sądy rodzinne mają w du*** dobro dziecka,sprawy rodziny i wszystkiego co z tym związane.Jaki był powód że wyrzucono z sali sądowej pełnomocnika ojca,osoby zaufania,gdzie wszystkie te osoby według kpc miały prawo tam być i uczestniczyć w rozprawie.Co sąd miał do ukrycia???Czego się bał?PRAWDY???Że opinia psycholożki na której oparł sie sąd była bezpodstawna.Złamano wszystkie kanony sztuki sądowej i tego udowodnienia przestraszyła sie p. przewodnicząca składu orzekającego.Pogwałcone zostały przepisy kodeksu postępowania cywilnego,kodeksu rodzinnego i opiekuńczego,konwencja praw dziecka...wszystko to w majestacie prawa w imieniu Rzeczypospolitej ...
A to że pseudomatka naubliżała na ulicy ludziom ze stowarzyszenia świadczy tylko o tym że tak jak we wszystkim działa z niskich pobudek.Byłem tego świadkiem i ci panowie poprosili mnie abym był swiadkiem gdyż złożyli zawiadomienie do prokuratury o szkalowanie w miejscu publicznym,oraz naruszenie dóbr osobistych.Z mocy ustawy na podstawie której odbył sie happening e Tomaszowie Lubelskim ta pani swoim zachowaniem naruszyła również tą ustawę.


Problemów ze wzrokiem też nie mam...nie musiałeś pogrubiać tekstu...he he Prawdziwy Sherlock Holmes z ciebie,ale ja widzę ciekawsze zajęcie dla ciebie...zajmij się terapią swoich kolegów z happeningu...kup im baloniki...he,he.


Problemów ze wzrokiem też nie mam...nie musiałeś pogrubiać tekstu...he he Prawdziwy Sherlock Holmes z ciebie,ale ja widzę ciekawsze zajęcie dla ciebie...zajmij się terapią swoich kolegów z happeningu...kup im baloniki...he,he. rozwiń
Avatar
Aktywny40 / 19 kwietnia 2017 r. o 18:32
0
[justify]witam polecam stronę ***aktywnyprzeciwwykluczeniu.pl   oraz kanał na youtube - aktywny przeciw wykluczeniu[/justify] [justify]są tam opisane w filmach zarówno w formie komentarza jak i  opisu tekstowego kwestie związane z rozwodem i  ustaleniem kontaktów z dziećmi, zaskarżaniem poprzez wykorzystanie skargi do europejskiego trybunału praw człowieka  i podważeniem stronniczych decyzji sądowych, podważaniem i zaskarżeń opinii ośrodków rodk i ozss, opinii psychiatrycznych, zaskarżaniem stronniczych działań kuratorów i specjalistów nadzorujących kontakty z dziećmi, zaskarżenia faktów chronienia innych instytucji które łamały prawo wobec obywatela przez sądy, nierozpatrywaniem utrudnień w kontakcie z dziećmi, a także sposoby prawnej walki o  prawa do odpowiednich kontaktów z dziećmi przy wykorzystaniu nie tylko procedur prawnych prawa krajowego (które też są opisane) ale przede wszystkim  praw europejskiej konwencji praw człowieka łącznie ze sposobem zaskarżania poszczególnych sądów, poszczególnych specjalistów i instytucji  (jak np.: kuratorzy, pracownicy rodk i ozss, specjaliści ośrodków nawiązywania więzi jak np.: tkopd) do trybunału w strasbugu na etapie toczącego się nadal postępowania oraz wykorzystania praw konwencji w postępowaniu krajowym przeciwko stronniczości sądu obligując sąd do określonego postępowania i rozpatrzenia poszczególnych kwestii i zastrzeżeń (w tym do innych instytucji i specjalistów) pod rygorem oskarżenia o łamanie przez sąd praw konwencji ( między innymi poprzez uchylanie się od rozpatrzenia zastrzeżeń do instytucji które złamały prawa konwencji ale również za uchybienia własne sądu np.: nierozpatrzenie stanowiska i dowodów strony, nieustalenie zabezpieczenia kontaktów, przewlekłość procesowania itp.)[/justify]
[justify]witam polecam stronę ***aktywnyprzeciwwykluczeniu.pl   oraz kanał na youtube - aktywny przeciw wykluczeniu[/justify] [justify]są tam opisane w filmach zarówno w formie komentarza jak i  opisu tekstowego kwestie związane z rozwodem i  ustaleniem kontaktów z dziećmi, zaskarżaniem poprzez wykorzystanie skargi do europejskiego trybunału praw człowieka  i podważeniem stronniczych decyzji sądowych, podważaniem i zaskarżeń opinii ośrodków rodk i ozss, opinii psychiatrycznych, zaskarżaniem stronniczych działań kuratorów i specjalistów n... rozwiń
Avatar
tommy / 14 listopada 2010 r. o 18:35
0
czy ktos wie jak zakonczyla sie ta sprawa???
Avatar
Gość / 15 lutego 2008 r. o 22:36
0
wstydziła byś się pisać takie bzdury
Avatar
Gość / 27 grudnia 2007 r. o 20:35
0
Weronika napisał:
Artykuł "Ojcowie bronią swoich praw w Tomaszowie" powinien mieć zupełnie inny tytuł i treść. Spróbuję to uzasadnić. Byłam świadkiem całego zajścia."Ojcowie z Trójmiasta" zachowali się ordynarnie w stosunku do matki dziewczynki. Obrzucili ją wyzwiskami. Ich hasło brzmiało:"Matka pedofilka". Dziwne,że za takie słowa nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Są bezkarni! Trudno mi uwierzyć w to,że mają na względzie dobro dziecka. Oni przynoszą tylko hańbę dzieciom, które skrzywdzili. Według mojej oceny "Ojcowie z Trójmiasta" to sfrustrowani zboczeńcy, to wspierający się pedofile.


przejdz się do sądu zobacz jak wygląda życie bo nic o nim nie wiesz


przejdz się do sądu zobacz jak wygląda życie bo nic o nim nie wiesz rozwiń
Avatar
Temida / 14 grudnia 2007 r. o 18:33
0
[color="#FF0000"]SADY RODZINNE KRZYWDZA DZIECI[/color]
Avatar
tatagdańsk / 14 grudnia 2007 r. o 01:06
0
Temida napisał:
CHRONMY NASZE DZIECI PRZED CHORYM SYSTEMEM RODZINNYM-Molestowanie seksualne to jedno z najbardziej napiętnowanych społecznie przestępstw.
Niestety, wraz ze wzrostem wykrywania takich przypadków, niepokojąco rośnie liczba osób fałszywie o nie oskarżonych. Jaki psychologiczny mechanizm sprzyja takim pomówieniom? Czy można skuteczniej im zapobiegać? Na te trudne pytania próbuje odpowiedzieć autorka książki pod tytułem MOLESTOWANIE PAMIĘCI , od kilku lat badająca ten problem. Barbara B. Gujska .Rzecz o nowym fenomenie psychologicznym i jego skutkach społecznych ..
Pani dr Barbara Gujska doktoryzowała się w dziedzinie rozwoju inteligencji operacyjnej. Skonstruowała własną metodę diagnostyczną. Naukowo związana jest ze "Szkołą Genewską", której twórcą jest światowej sławy psycholog Jean Piaget. Obecnie zajmuje się zagadnieniem psychomanipulacji i jej skutkami dla zdrowia psychicznego. Działa w Polskim Towarzystwie Higieny Psychicznej. Publikowała m.in. w "Psychologii wychowawczej" i "Zdrowiu psychicznym".Pani doktor Gujska jest bardzo oddana sprawie ojców domagających się uregulowania kontaktów na drodze sądowej .
Nie chcemy być manipulowani, nie lubimy ludzi którzy manipulują innymi. . Manipulacja najbardziej jest jednak dotkliwa gdy jest czyniona w imię pozornej troski o człowieka ,w trosce o dziecko . Wówczas może ranić mocniej niż przemoc fizyczna. .
Psychomanipulacje to ważny społecznie problem, który można postrzegać jako najbardziej podstępną formę przemocy psychicznej.Pani dr B.Gujska tworzy portal zajmujacy się walką z psychomanipulacją który będzie naszym orężem w walce ze skorumpowanymi pseudopsychologami uprawiającymi parapsychologię w RODK .
Pomoże bronić się nam przed kłamliwymi ,obłudnymi i ironizujacymi opiniami ,diagnozami ludzi złej woli wyrządzających krzywdę naszym dzieciom,wzbraniając kontaktu z ojcem czy rodzeństwem. W ich pracy nie ma przejmowania się szeroko pojętym interesem dziecka, prawami człowieka , ktore sami depczą. .Biegli szarlatani,.nie uwzględniają interesu i dobra dziecka a jedynie czynią zadość subiektywnej ocenie i interesowi wyrodnej matki uniemożliwiajacej kontakty dziecka z tatą .W większosci wypadkow to histeria bab, chęć kontroli nad sytuacją żądza zemsty, złośliwość zwykła głupota i w żadnym razie ineteres dziecka.Nikomu z nas nie mogą zarzucić czynienie zła czy krzywdzenie kogokolwiek o mimo to jesteśmy rozdzielani od naszych dzieci, pozbawieni prawa kontaktowania się z nimi,wychowania i opiekowania się.
Więź dziecka z rodziną a zwłaszcza z rodzicami jest naturalnym zjawiskiem tak oczywistym dla każdego, tylko nie dla kożdego psychologa z RODK,..Skandaliczna stronniczość w wyniku czego sąd rodzinny stał się instrumentem zinstytucjonalizowanej przemocy .

tatagdańsk-Molestowanie seksualne to jedno z najbardziej napiętnowanych społecznie przestępstw.
Niestety, wraz ze wzrostem wykrywania takich przypadków, niepokojąco rośnie liczba osób fałszywie o nie oskarżonych. Jaki psychologiczny mechanizm sprzyja takim pomówieniom? Czy można skuteczniej im zapobiegać? Na te trudne pytania próbuje odpowiedzieć autorka książki pod tytułem MOLESTOWANIE PAMIĘCI , od kilku lat badająca ten problem. Barbara B. Gujska .Rzecz o nowym fenomenie psychologicznym i jego skutkach ... rozwiń
Avatar
Anty Materia / 14 grudnia 2007 r. o 00:15
0
To sąd decyduje o tym z kim ma być dziecko.
~Weronika~ , bezmyślna szympansica, ślepo wierząca w samozwańcze autorytety
szantażujące przemocą resztę społeczeństwa.
~Jan~, z wpisu #10, ma identyczne iluzje na temat sądów
Jeśli ten męższczyzna /mężczyzna!/nie ma nic na sumieniu to dlaczego nie chce tego udowodnić w sądzie...
Mam nadzieję,że prawda wygra.

W sądzie liczą się dowody.
Trzyletnie dziecko nie jest już takie naiwne, chyba, że posiada geny i wychowanie ~Weroniki~.

Jedynie ~sprawiedliwy~, z wpisu #13, oraz ~Waldemar~ z wpisu #17, z niejednego pieca chleb jedli
i nie będąc ślepymi, jak powyżsi, potrafią wyciągnąć prawidłowe wnioski z przestępczych procederów
sądów.

Według mojej oceny / Żeby zasłużyć na miano ojca... / Nie masz prawa sądzić innych! / Mam do tego prawo panowie.
Nowoobjawiona pani Jezus! Ocenia, definiuje, sama sądzi ale zabrania tego samego innym.

jest pożywką dla ludzi nie mojego pokroju.
A przeżuwa, aż mlaska! Co za brak samokrytyki i ciężki bagaż sprzeczności.
Zaprzeczanie samej sobie w każdym zdaniu, jak ksiądz!

Jesteś stronniczy. Zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy.Przecież ona was nie dotyczy.
Ciekawa jestem kto was tak nakręcił?
Ona jest obiektywna i samonakręcalna! I znowu zabrania innym tego, co przecież jest normalne,
stanięcia po stronie słabych i krzywdzonych, objawiania ludzkich uczuć! Odpędza obrońców pod
kretyńskim wykrętem, że współczucie i pomoc nie tyczy się tej sprawy. Objaw jej bezmyślności.
Nie wolno być obojętnym na krzywdę drugiego, to podstawowe prawo normalnego człowieka.
Ona tu namawia do niezaangażowania aby przestępcy mieli łatwą zabawę.

To,że przeczytałeś jakąś książkę nie oznacza,że jesteś specjalistą...
Według jej zachwianego modelu rzeczywistości mierzy innych. Chyba pracuje w rolnictwie... jako gęś?

Zbyt agresywne i stronnicze jak dla mnie te wypowiedzi.
Oto, jakie ma wyobrażenie samoobrony: niezbyt agresywną i broń boże stronniczą.
A było patrzeć co się pisze i dać sobie samej spokój: ...jak dla mnie... ha, więc to twój problem
ze zrozumieniem świata, ale najwidoczniej brak ci wstydu, że tak się ośmieszasz. Widać to
wszędzie indziej.

Końcowy wniosek: zakończyć tą nieludzką dyskryminację ojców. Zakotwiczyć RÓWNOŚĆ,
jeśli nie wyższość, mężczyzn w sprawie rodziny. Uwydatnić w Konstytucji wagę mężczyzn
tłustym drukiem!
Wywalczyć ojcom (super, ultra, ZBYT agresywnie - według pojęcia niewydarzonych małpich
feministek) OPŁATĘ za używanie dziecka przez matkę pod nieobecność ojca, plus odszkodowanie,
potrącane z pensji sędziów rodzinnych, za dalsze niekorzystne skutki rozłąki dziecka z ojcem.
Ta salomonowa mądrość zdemaskuje wszystkie podłe niby-matki. Zabierze im ich ohydną
motywację finansową zabijającą człowieczeństwo w, iście przez nie używanych, dzieciach!
Dotychczasowe prawo alimentacyjne jest zachętą dla matek do pedofilii, co się zowie oraz
wyżywania sadystycznych zboczeń sędziów rodzinnych(!?).

Jako skutku ubocznego tego paląco brakującego, sprawiedliwego prawa, spodziewać się należy
zmniejszenia rozstań małżeństw i tragedii dzieci tracących pełną rodzinę poprzez chciwość hien.

Najpierw, jednak, trzeba będzie zwalczyć wielogłowego smoka w rządzie, sądzie oraz moherowe
ulicznice “opiniujące” jak ~Weronika~.
To sąd decyduje o tym z kim ma być dziecko.
~Weronika~ , bezmyślna szympansica, ślepo wierząca w samozwańcze autorytety
szantażujące przemocą resztę społeczeństwa.
~Jan~, z wpisu #10, ma identyczne iluzje na temat sądów
Jeśli ten męższczyzna /mężczyzna!/nie ma nic na sumieniu to dlaczego nie chce tego udowodnić w sądzie...
Mam nadzieję,że prawda wygra.

W sądzie liczą się dowody.
Trzyletnie dziecko nie jest już takie naiwne, chyba, że posiada geny i wychowanie ~Weroniki~.rozwiń
Avatar
Temida / 14 grudnia 2007 r. o 00:15
0
CHRONMY NASZE DZIECI PRZED CHORYM SYSTEMEM RODZINNYM
Avatar
Waldemar / 13 grudnia 2007 r. o 22:16
0
Powtarzam nieustannie, wychowanie dzieci jest męskie i leży w naszej naturze , i nie jest tylko domeną samotnych kobiet .
Czytając tu listy do ojców , nie ulega wątpliwości, że podstawą zbudowania bliskiej więzi między tatą i dziećmi jest czas, który wspólnie spędzają.Wielu z nas nie może tego czasu spędzić z własnym dzieckiem .
Dzieci są przed nami ukrywane a rodzina matki znęca się nad nimi psychicznie przy haniebnej aprobacie sądu rodzinnego,kuratorów , policji i psychologów z rodk- ludzi o jałowych sumieniach .
Do świadomości kuratorów rodzinnych , biegłych psychologów z rodzinnych ośrodków diagnostycznych , sedzin z sądów rodzinnych nie dotarła jeszcze wiedza o szczególnie ważnej roli ojca !!! dla prawidłowego rozwoju zarówno chłopców jak i dziewcząt .
Ogromnym błędem i krzywdą dla dziecka jest to że wyżej wymienione instytucje zawsze stoją po stronie złośliwej matki kierujacej sie tylko i wyłacznie pobudkami egoistycznymi !
Wyrodne matki są zawsze przeciwne zaciśnięciu więzi rodzinnych pomiędzy dzieckiem a ojcem ..ich zachowanie sprawia wrażenie ,, włascicielki przedmiotu "która zazdrośnie strzeże swojej wyłączności oraz jednostronnego prawa do posiadania tej ,,rzeczy" .
Niezmiennie podkreślam i wykazuję ogromne chęci uczestnictwa w życiu moich dzieci w jak najwiekszym wymiarze czasu .
Krzywdzenie moich dzieci i utrudnianie przebywania razem,razem z tatą,zrywanie więzów rodzinnych i uczuciowych jest przemocą -jest przestepstwem najochydniejszym pod słońcem.
Wszystkie dzieci potrzebują kontaktu z ojcem również nasze i też wtedy gdy toksyczna matka chce inaczej ,
i też wtedy gdy sąd rodzinny postanawia inaczej !!!!!
Pragnę jeszcz raz podkreślić że więzienie dziecka jest zasadniczo złe .Odbieranie dziecku prawa do życia z dwojgiem rodziców jest barbarzyństwem .
Powierzenie tylko matce władzy rodzicielskiej jest patologią .
Polacy pewno myślą że Polska jest krajem przyjaznym dzieciom.
W rzeczywistości wcale tak nie jest jeżeli się wezmie pod uwagę jak dzieci są krzywdzone ,pozbawiane w sądzie rodzinnym opieki ,czułości i bliskosci taty.
Nie mamy udziału w wychowaniu naszych dzieci, które wzrastają w społecznej izolacji .
Ja jak i wy wszyscy nie godzimy się by dzieci noszące nasze nazwiska były więzione!!!! i przed nami ukrywane przez obcych i wrogich nam ludzi !!!!
Mamy świadomość jednocześnie że mamy prawo do wychowania naszych dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi ,z uwzględnieniem tradycji kulturalnych swoich rodzin.
Nie pozwólmy ojcom w Polsce na czołganie się po brudnych od kłamstwa i jadu salach sądów rodzinnych w poszukiwaniu mozliwosci kontaktu z własnym dzieckiem .
Powtarzam nieustannie, wychowanie dzieci jest męskie i leży w naszej naturze , i nie jest tylko domeną samotnych kobiet .
Czytając tu listy do ojców , nie ulega wątpliwości, że podstawą zbudowania bliskiej więzi między tatą i dziećmi jest czas, który wspólnie spędzają.Wielu z nas nie może tego czasu spędzić z własnym dzieckiem .
Dzieci są przed nami ukrywane a rodzina matki znęca się nad nimi psychicznie przy haniebnej aprobacie sądu rodzinnego,kuratorów , policji i psychologów z rodk- ludzi o jałowych sumieniach .
Do świad... rozwiń
Avatar
Weronika / 13 grudnia 2007 r. o 21:08
0
sprawiedliwy napisał:
Na jakiej podstawie obrazasz i oskarzasz innych.Do tego jeszcze masz problemy ze sluchem, bo to ta pseudo "matka" obrazila tych ludzi...

Jak sie nie udało oskarżenie o molestowanie przez ojca(prokuratura odrzuciła),to włascicielka oskrżyła babcie i dziadka o to samo.Typowe zachowanie pseudomatek które chcą zemścić sie poprzez dziecko na rodzinie ojca dziewczynki.
Są to obecnie standardy stosowane przez pseudomatki poprzez dzieci przeciwko ojcom i jego rodzinie...
Sądy rodzinne mają w du*** dobro dziecka,sprawy rodziny i wszystkiego co z tym związane.Jaki był powód że wyrzucono z sali sądowej pełnomocnika ojca,osoby zaufania,gdzie wszystkie te osoby według kpc miały prawo tam być i uczestniczyć w rozprawie.Co sąd miał do ukrycia???Czego się bał?PRAWDY???Że opinia psycholożki na której oparł sie sąd była bezpodstawna.Złamano wszystkie kanony sztuki sądowej i tego udowodnienia przestraszyła sie p. przewodnicząca składu orzekającego.Pogwałcone zostały przepisy kodeksu postępowania cywilnego,kodeksu rodzinnego i opiekuńczego,konwencja praw dziecka...wszystko to w majestacie prawa w imieniu Rzeczypospolitej ...
A to że pseudomatka naubliżała na ulicy ludziom ze stowarzyszenia świadczy tylko o tym że tak jak we wszystkim działa z niskich pobudek.Byłem tego świadkiem i ci panowie poprosili mnie abym był swiadkiem gdyż złożyli zawiadomienie do prokuratury o szkalowanie w miejscu publicznym,oraz naruszenie dóbr osobistych.Z mocy ustawy na podstawie której odbył sie happening e Tomaszowie Lubelskim ta pani swoim zachowaniem naruszyła również tą ustawę.


Problemów ze wzrokiem też nie mam...nie musiałeś pogrubiać tekstu...he he Prawdziwy Sherlock Holmes z ciebie,ale ja widzę ciekawsze zajęcie dla ciebie...zajmij się terapią swoich kolegów z happeningu...kup im baloniki...he,he.


Problemów ze wzrokiem też nie mam...nie musiałeś pogrubiać tekstu...he he Prawdziwy Sherlock Holmes z ciebie,ale ja widzę ciekawsze zajęcie dla ciebie...zajmij się terapią swoich kolegów z happeningu...kup im baloniki...he,he. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin w wielkim stylu pokonał u siebie Fogo Unię Leszno

Motor Lublin w wielkim stylu pokonał u siebie Fogo Unię Leszno

18 punktów Mateja Żagara, a do tego pomoc ze strony kolegów z drużyny – to przepis na sukces, który pozwolił Motorowi Lublin pokonać na własnym torze mistrza Polski. „Koziołki” wygrały w piątek z Fogo Unią Leszno 50:40. Punkt za dwumecz trafił do gości

Pole białe od bocianów. Ptaki przyleciały na jedzenie. Szykują się do odlotów
ZDJĘCIA

Pole białe od bocianów. Ptaki przyleciały na jedzenie. Szykują się do odlotów

– Chyba muszą się przez internet zawiadamiać, że jest co jeść – żartuje fotograf, którzy zrobił zdjęcie pola białego od bocianów. Ornitolodzy tłumaczą, że ptaki mają świetny wzrok i szybko się orientują, że jest gdzie żerować. Teraz to dla nich ważne. W weekend zaczną się pierwsze odloty.

Niemy protest w obronie LGBT plus. Młodzi ludzie przyszli z tęczowymi flagami
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Niemy protest w obronie LGBT plus. Młodzi ludzie przyszli z tęczowymi flagami

– W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej dotąd w takim stopniu przemocy policji wobec protestujących osób LGBT plus – mówią działacze Przedwiośnia, którzy w piątek manifestowali w Lublinie.

Najsłynniejsza puma w kraju zostaje w zoo. Były właściciel Nubii walczy dalej
film

Najsłynniejsza puma w kraju zostaje w zoo. Były właściciel Nubii walczy dalej

Najsłynniejsza puma w Polsce już ponad miesiąc przebywa w chorzowskim zoo, gdzie ostatecznie trafiła po odebraniu jej właścicielowi. Kamil S. nie daje jednak za wygraną i razem z licznymi fanami organizuje pikiety, na których przekonuje do wspólnej walki o odzyskanie zwierzęcia.

UMCS zakończył rekrutację na studia. Na jednym z kierunków o miejsce stara się 40 osób

UMCS zakończył rekrutację na studia. Na jednym z kierunków o miejsce stara się 40 osób

Ponad 15 tys. osób stara się o indeks Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Prawdziwym hitem tegorocznej rekrutacji okazała się będąca nowością w ofercie największej lubelskiej uczelni kryminologia. Na jedno miejsce przypada blisko 40 kandydatów.

Motor Lublin - Fogo Unia Leszno. Zacięta walka w Lublinie 50:40 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Fogo Unia Leszno. Zacięta walka w Lublinie 50:40 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin podejmie dzisiaj (godz. 20.30) na własnym stadionie przy Al. Zygmuntowskich nie byle kogo, bo aktualnego mistrza Polski i lidera tegorocznych rozgrywek o krajowe trofeum - Fogo Unię Leszno. Transmisja na antenie Eleven Sports. Zachęcamy także do śledzenia naszej relacji na żywo.

Terytorialsi przeprowadzają się na Majdanek. Kiedy zajmą miejsce po KUL-u?
galeria

Terytorialsi przeprowadzają się na Majdanek. Kiedy zajmą miejsce po KUL-u?

Za miesiąc zacznie się przeprowadzka lubelskich terytorialsów z jednostki przy ulicy Herberta na Majdanek.

Krzysztof Hetman z PSL uderza w PiS za brak działań w sprawie Białorusi

Krzysztof Hetman z PSL uderza w PiS za brak działań w sprawie Białorusi

- To jest moment, w którym trzeba solidaryzować się z narodem białoruskim – mówi lubelski europoseł Krzysztof Hetman nawiązując do protestów, jakie mają miejsce na Białorusi, po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich. I krytykuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Bialski sanepid będzie sprawdzać wesela. "To nie będą kontrole uczestników"

Bialski sanepid będzie sprawdzać wesela. "To nie będą kontrole uczestników"

O przestrzeganie reżimu sanitarnego apelował do bialczan podczas piątkowej konferencji prasowej Marcin Nowik, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem miasto to zostało zakwalifikowane do tzw. żółtej strefy.

Koronawirus. Jest już ognisko numer 21. Część ognisk w „fazie rozwojowej”
covid-19

Koronawirus. Jest już ognisko numer 21. Część ognisk w „fazie rozwojowej”

Lubelski sanepid informując o nowych ogniskach Covid-19 zaczął stosować nowe określenie. Ocenia, w jakiej fazie są owe ogniska. Część to „faza rozwojowa”.

Dwa powroty do Górnika Łęczna

Dwa powroty do Górnika Łęczna

W piątek zielono-czarni dokonali trzeciego transferu przed sezonem 2020/2021. Tym razem do drużyny Kamila Kieresia dołączył Karol Struski. 19-letni pomocnik ostatnio był graczem Jagielloni Białystok

Lublin. Startuje festiwal, który zawsze wzbudza kontrowersje. Jak będzie tym razem?

Lublin. Startuje festiwal, który zawsze wzbudza kontrowersje. Jak będzie tym razem?

Inaczej niż w latach ubiegłych artystyczne instalacje będą się pojawiać w przestrzeniach miasta stopniowo. Równie znienacka będą z niej znikać. 17 sierpnia w Lublinie startuje festiwal Utajone miasto/Otwarte miasto.

Karnety na mecze Motoru w sprzedaży od 17 sierpnia

Karnety na mecze Motoru w sprzedaży od 17 sierpnia

W poniedziałek od godz. 19.50 będzie można kupować karnety na domowe mecze Motoru Lublin w sezonie 2020/2021. Sprzedaż będzie prowadzona na stronie internetowej: bilety.motorlublin.eu.

Lubelski senator przeciwny podwyżkom dla polityków. „Przed nami wielki sprawdzian przyzwoitości”

Lubelski senator przeciwny podwyżkom dla polityków. „Przed nami wielki sprawdzian przyzwoitości”

Lubelski senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury krytykuje pomysł podwyżek dla osób pełniących najważniejsze funkcje publiczne. Polityk zapowiada, że nie zagłosuje za projektem ustawy w tej sprawie.

Instruktor z kursantką spadli do Wisły. Wypadek helikoptera pod Warszawą
film

Instruktor z kursantką spadli do Wisły. Wypadek helikoptera pod Warszawą

Sady (woj. mazowieckie). We wsi Sady niedaleko Warszawy spadł śmigłowiec. Po krótkim locie, który rozpoczął się na lotnisku w Modlinie, maszyna runęła do Wisły. W środku znajdowały się dwie osoby, które na brzeg wyciągnął patrol policji rzecznej. Kobieta i mężczyzna w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.