Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 września 2007 r.
16:56
Edytuj ten wpis

Unia za to zapłaci

Autor: Zdjęcie autora Maciej Ukleja
0 4 A A

Stowarzyszenie ma ambitne plany. Chce powstrzymać migrację młodych, pomagać bezrobotnym w znalezieniu pracy, a bezdomnym w wyjściu z bezdomności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tymczasem chce także zatrudnić ludzi do archiwizowania tego,
co już zostało zarchiwizowane.

Zamojski radny Michał Malec (PiS), który jest szefem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Polski Wschodniej - 4 Eastern Poland, wspólnie z kolegami pracuje właśnie nad projektem "Digitalizacja Zasobów Kultury”. Chodzi o zgromadzenie w formie cyfrowej wszystkich z ponad 2 mln obrazów, starodruków, rzeźb i zabytków architektonicznych, które znajdują się w naszym województwie. Aby zadanie wykonać, stowarzyszenie chce zatrudnić 60 osób, każdej na 5 najbliższych lat zagwarantować pobory sięgające ponad 2 tys. zł miesięcznie (w sumie do wydania będzie ponad 8 mln zł), a wcześniej przeszkolić. Na dokładkę archiwiści mają dostać do dyspozycji samochody, aparaty cyfrowe, przenośne komputery i serwery (a na to potrzeba kilku kolejnych milionów). Będą pieczołowicie gromadzić m.in. to, co już jest zgromadzone. Za pomocą najnowocześniejszych skanerów laserowych stworzą też m.in. trójwymiarowe makiety Rynku Wielkiego w Zamościu oraz obiektów twierdzy.
Po co? - Już teraz obserwujemy, że dużej części dzieł nie uda się uratować, więc digitalizacja będzie jedyną możliwością zachowania ich dla potomnych - wyjaśnia Michał Malec. - Zgromadzone w ramach projektu zasoby zostaną bezpłatnie udostępnione w Internecie i staną się świetną pomocą dla studentów i naukowców.
Powodzenie przedsięwzięcia zależy jednak od środków finansowych, a tych, na razie, nie ma. Radny chce, by realizację projektu, który ma być gotowy do końca roku, współfinansowała Unia Europejska. Ta jednak wymaga wkładu własnego. - Będziemy starać się go pozyskać od samorządów i prywatnych sponsorów - uspokaja Malec i twierdzi, że pierwsze zdigitalizowane zabytki znajdą się w sieci już w przyszłym roku.
Pomysłowi z zainteresowaniem przygląda się dyrektor Muzeum Zamojskiego, które swoje zbiory w formie cyfrowej zapisuje i udostępnia już od dłuższego czasu. - Nie wykluczam przyłączenia się do tego projektu i udostępnienia naszych zasobów - zapewnia Andrzej Urbański, ale jednocześnie uprzedza o możliwych komplikacjach.
Chodzi o to, że prywatni kolekcjonerzy, z obawy przed kradzieżami, niechętnie dzielą się informacjami na temat swoich zbiorów. Zwłaszcza, gdy te informacje mają być powszechnie dostępne w Internecie. - Do już istniejącego rejestru kolekcji prywatnych, nie zgłoszona została ostatnio ani jedna z terenu b. województwa zamojskiego i to mimo że była możliwość otrzymania pieniędzy na konserwację i restaurację zbiorów - wskazuje Urbański.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
T.K. / 6 września 2007 o 16:33
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
T. K. / 6 września 2007 o 16:23
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
ddido / 4 września 2007 o 09:53
0
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie dowie się, że każda gmina ma mieć taki zbiór.
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie do... rozwiń
Avatar
onn / 4 września 2007 o 06:56
0
To stowarzyszenie ( wdług artykułu) to marnotrawcy naszych ( unijne też nasze) pieniędzy.Szukanie pracy bezrobotnym , inwentaryzacja strych bud, domy dla bezdomnych.W takie " głupoty" utopi się kazde pieniądze.Budowanie dróg-na to powinny iść unijne pieniądze a nie na "głupoty"
Avatar
T.K. / 6 września 2007 o 16:33
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
T. K. / 6 września 2007 o 16:23
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
ddido / 4 września 2007 o 09:53
0
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie dowie się, że każda gmina ma mieć taki zbiór.
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie do... rozwiń
Avatar
onn / 4 września 2007 o 06:56
0
To stowarzyszenie ( wdług artykułu) to marnotrawcy naszych ( unijne też nasze) pieniędzy.Szukanie pracy bezrobotnym , inwentaryzacja strych bud, domy dla bezdomnych.W takie " głupoty" utopi się kazde pieniądze.Budowanie dróg-na to powinny iść unijne pieniądze a nie na "głupoty"
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 0

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 8 13

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 4 0

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 1 7

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 10

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16