Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 września 2007 r.
16:56
Edytuj ten wpis

Unia za to zapłaci

Autor: Zdjęcie autora Maciej Ukleja
0 4 A A

Stowarzyszenie ma ambitne plany. Chce powstrzymać migrację młodych, pomagać bezrobotnym w znalezieniu pracy, a bezdomnym w wyjściu z bezdomności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tymczasem chce także zatrudnić ludzi do archiwizowania tego,
co już zostało zarchiwizowane.

Zamojski radny Michał Malec (PiS), który jest szefem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Polski Wschodniej - 4 Eastern Poland, wspólnie z kolegami pracuje właśnie nad projektem "Digitalizacja Zasobów Kultury”. Chodzi o zgromadzenie w formie cyfrowej wszystkich z ponad 2 mln obrazów, starodruków, rzeźb i zabytków architektonicznych, które znajdują się w naszym województwie. Aby zadanie wykonać, stowarzyszenie chce zatrudnić 60 osób, każdej na 5 najbliższych lat zagwarantować pobory sięgające ponad 2 tys. zł miesięcznie (w sumie do wydania będzie ponad 8 mln zł), a wcześniej przeszkolić. Na dokładkę archiwiści mają dostać do dyspozycji samochody, aparaty cyfrowe, przenośne komputery i serwery (a na to potrzeba kilku kolejnych milionów). Będą pieczołowicie gromadzić m.in. to, co już jest zgromadzone. Za pomocą najnowocześniejszych skanerów laserowych stworzą też m.in. trójwymiarowe makiety Rynku Wielkiego w Zamościu oraz obiektów twierdzy.
Po co? - Już teraz obserwujemy, że dużej części dzieł nie uda się uratować, więc digitalizacja będzie jedyną możliwością zachowania ich dla potomnych - wyjaśnia Michał Malec. - Zgromadzone w ramach projektu zasoby zostaną bezpłatnie udostępnione w Internecie i staną się świetną pomocą dla studentów i naukowców.
Powodzenie przedsięwzięcia zależy jednak od środków finansowych, a tych, na razie, nie ma. Radny chce, by realizację projektu, który ma być gotowy do końca roku, współfinansowała Unia Europejska. Ta jednak wymaga wkładu własnego. - Będziemy starać się go pozyskać od samorządów i prywatnych sponsorów - uspokaja Malec i twierdzi, że pierwsze zdigitalizowane zabytki znajdą się w sieci już w przyszłym roku.
Pomysłowi z zainteresowaniem przygląda się dyrektor Muzeum Zamojskiego, które swoje zbiory w formie cyfrowej zapisuje i udostępnia już od dłuższego czasu. - Nie wykluczam przyłączenia się do tego projektu i udostępnienia naszych zasobów - zapewnia Andrzej Urbański, ale jednocześnie uprzedza o możliwych komplikacjach.
Chodzi o to, że prywatni kolekcjonerzy, z obawy przed kradzieżami, niechętnie dzielą się informacjami na temat swoich zbiorów. Zwłaszcza, gdy te informacje mają być powszechnie dostępne w Internecie. - Do już istniejącego rejestru kolekcji prywatnych, nie zgłoszona została ostatnio ani jedna z terenu b. województwa zamojskiego i to mimo że była możliwość otrzymania pieniędzy na konserwację i restaurację zbiorów - wskazuje Urbański.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
T.K. / 6 września 2007 o 16:33
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
T. K. / 6 września 2007 o 16:23
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
ddido / 4 września 2007 o 09:53
0
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie dowie się, że każda gmina ma mieć taki zbiór.
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie do... rozwiń
Avatar
onn / 4 września 2007 o 06:56
0
To stowarzyszenie ( wdług artykułu) to marnotrawcy naszych ( unijne też nasze) pieniędzy.Szukanie pracy bezrobotnym , inwentaryzacja strych bud, domy dla bezdomnych.W takie " głupoty" utopi się kazde pieniądze.Budowanie dróg-na to powinny iść unijne pieniądze a nie na "głupoty"
Avatar
T.K. / 6 września 2007 o 16:33
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
T. K. / 6 września 2007 o 16:23
0
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księgozbiory przestaną istnieć dlatego dobrze, że ktoś ma pomysł na wykorzystanie najnowszej technologii. Zajmuje się profesjonalnie grafiką rzeźby i numizmatyką stad mam pewne doświadczenie. A nie jakiś nieudacznik pisze że ktoś wyrywa kasę, drogi kolego zobaczysz , ze my w naszym województwie nawet połowy puli unijnej nie spożytkujemy i wiesz co się dzieje z tymi pieniędzmi przepadają nam. Widocznie jesteś słabo poinformowany w tej materii. A tryskasz jakąś zazdrością ;) Jeśli jesteś taki bystry i mądry proszę wymyśl coś..... Dlatego koniecznie trzeba wykorzystać środki unijne bo głupotą będzie ich niewykorzystanie. Proponuje koledze nabyć troszeczkę wiedzy merytorycznej w dziedzinie funduszy unijnych ;) Pozdrawiam Tomasz Kozłowski
A ja to widzę z innej strony, trochę śmieszy mnie wypowiedź pierwszego pana odnośnie krytyki tanie państwo hehehe - żeby było jasno i dla zrozumienia jestem apolityczny. Nie popieram ani PIS ani PO a tym bardziej SLD. Zacytuje Pana "Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.”I o to moja odpowiedź: Dziwię się, że jeżeli jest jakieś przedsięwzięcie to jest krytykowane tym bardziej, że sam zajmuję się architekturą. Uważam, że jest to bardzo dobry, zacny pomysł. To prawda niedługo doczekamy się, że nasze księg... rozwiń
Avatar
ddido / 4 września 2007 o 09:53
0
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie dowie się, że każda gmina ma mieć taki zbiór.
Od czego jest ministerstwo Kultury i Wydziały Kultury W Sejmikach, urzędach miast i gmin, Urząd Ochrony Zabytków. Instytucji jest od jasnej ..... ciasnej. Wiele zbiorów jest zapisanych cyfrowo a wiele można łatwo zapisać wystarczy zainteresować odpowiednie struktury. Niech ten Pan poruszy istniejące struktury a nie szuka kasy na boku. Tanie PAŃSTWO - HA HA HA HA HA !!!!!!!! PiSiak pokazuje co potrafi.ps. Niech spyta w podrzędnej gminie czy ustawa nie nakazuje utworzenia takiego archiwum, bo polecam stronę www Urzędu Ochrony Zabytków gdzie do... rozwiń
Avatar
onn / 4 września 2007 o 06:56
0
To stowarzyszenie ( wdług artykułu) to marnotrawcy naszych ( unijne też nasze) pieniędzy.Szukanie pracy bezrobotnym , inwentaryzacja strych bud, domy dla bezdomnych.W takie " głupoty" utopi się kazde pieniądze.Budowanie dróg-na to powinny iść unijne pieniądze a nie na "głupoty"
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 2

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!