Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

11 października 2021 r.
15:29

Pomysł na biznes. Do ślubu w swetrze

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
6 1 A A
– Ostatnio para młoda zamówiła u mnie dwa swetry, dla niej i dla niego. Tak chcą pójść do ślubu. - mówi Beata Tellos
– Ostatnio para młoda zamówiła u mnie dwa swetry, dla niej i dla niego. Tak chcą pójść do ślubu. - mówi Beata Tellos (fot. NOIZZ)

Tym co zrobiła na drutach lub szydełku bialczanka Beata Tellos obdarowywała początkowo swoich znajomych i rodzinę. Kilka lat temu córka namówiła ją jednak na założenie facebookowej strony. Tak powstała Alchemia Sznurka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chyba nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych do zrobienia. Oprócz swetrów, spódnic czy sukienek wykonuję przedmioty użytkowe, na przykład dywany, podkładki na stół, a nawet firanki – opowiada pani Beata. Jej prace można zobaczyć na Facebooku lub Instagramie wpisując nazwę firmy: „Alchemia Sznurka”.         - Chciałam, żeby było trochę tajemniczo – przyznaje.

Na drutach zaczęła robić jeszcze w liceum.

– Wtedy w sklepach niczego nie było, ale mama zawsze gdzieś włóczkę załatwiła. Zdarzało się, że poszłam do szkoły w jakimś swetrze, a wracałam już bez niego, bo sprzedałam go koleżance – wspomina nasza rozmówczyni. Stąd pomysł na ręcznie robione prezenty dla rodziny i znajomych. Sześć lat temu córka pani Beaty wpadła na pomysł, by mama założyła stronę w mediach społecznościowych.

Artykuł ukazał się w dodatku Złota Setka 2021. Ranking Najlepszych Firm Lubelszczyzny. Do pobrania w tym miejscu.

- Tak zaczęłam ten biznes. Moja pierwsza klientka pochodziła z Białej Podlaskiej, ale na stałe mieszkała w Niemczech. Na jej zlecenie przygotowywałam głównie rzeczy do wystroju wnętrz: koszyki czy dywany – wspomina pani Beata i od razu dodaje, że jej firma nie mogłaby funkcjonować, gdyby nie pomoc jej córki, która jest jej modelką i robi zdjęcia publikowane później na stronie "Alchemii Sznurka".

Dla niej i dla niego

Pani Beata przyznaje, że nie mogłaby rozwijać swojej działalności, gdyby nie zdecydowała się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

– Mogę wystawiać faktury, co stwarza większe możliwości dając np. możliwość współpracy z dużymi firmami – zaznacza i mówi, że współpracuje dziś z dwoma markami: Len & Spółka oraz projektantką Magdą Butryn. – Pierwsza z firm zajmuje się projektami ze sznurka lnianego. Jej właścicielka szyje głównie ubrania z lnu, a u mnie zamawia torby i klapki, które robię z naturalnego sznurka lnianego – opowiada bialczanka.

Ale wyroby pani Beaty spodobały się też polskiej projektantce, Magdzie Butrym.

– Ktoś od niej zadzwonił do mnie z propozycją. Oczywiście się zgodziłam. Dostaję od nich gotowe projekty. Robiłam już dla nich sukienki, spódnice, staniki, torebki. Zarówno na drutach, jak i na szydełku. Teraz mam zamówienie na 16 spódnic. To kolekcja na przyszłoroczne lato – tłumaczy.

Ale zdarzają się też nietypowe zamówienia.

– Ostatnio para młoda zamówiła u mnie dwa swetry, dla niej i dla niego. Tak chcą pójść do ślubu.

Inspiracje

– Zawsze staram się, aby to co robię było oryginalne, nie chcę nikogo kopiować. Nie ukrywam jednak, że chętnie podpatruję, co robią inni twórcy. Obserwuję też serwis Pinterest, gdzie jest cała kopalnia projektów. Mam też sporo książek z wzorami. Jedna jest szczególna: to nagroda, którą dostałam w liceum, i z której się uczyłam. Wówczas nie było jeszcze internetu. Nawet kupić gazetkę z wzorami było trudno. Wracam do tej książki do dzisiaj – zdradza Beata Tellos.

„Alchemia Sznurka” to nie jedyne zajęcie bielczanki, która na co dzień pracuje w spedycji.

– Nie robię na drutach całymi dniami, ale popołudniami. Staram się poświęcać na to około trzech godzin dziennie. Z czasem nie wygram. To pracochłonne zajęcie – przyznaje. – Nie mogłabym mu poświęcić całego dnia, bo ręce bolą i oczy się męczą. To żmudna praca, ale to moja odskocznia. Jak już usiądę z drutami czy z szydełkiem, to się wyciszam, relaksuję.

Na stole pani Beaty leżą piękne podkładki robione na większym szydełku z bawełnianego sznurka. Na podłodze dywan. Także ze sznurka.

– Z tego materiału można też robić poszewki i kapcie. Ludzie teraz chętniej sięgają po takie rękodzieło i naturalne produkty – uważa pani Beata. – Zwłaszcza młodsze osoby zwracają uwagę na jakość włóczki. Nie chcą akrylu, mimo że wtedy cena wyrobu jest wyższa.

Pierś ze sznurka

Czasami trzeba coś spruć.

– Ale mnie to nie denerwuje, jestem cierpliwa. Staram się wszystko robić dokładnie. Nikt jeszcze nie narzekał, że wyszło krzywo czy niechlujnie. Dostaję dużo ciepłych słów od klientów. A poza tym, to dodatkowy zarobek i satysfakcja ogromna – podkreśla.

Bialczanka nie lubi monotonii. – Najchętniej robiłabym ciągle coś innego. Teraz mam do zrobienia oversizowy sweter z zielonej włóczki. A obok leży już miodowa włóczka, też na sweter dla klientki. To są często poważne wyzwania, bo sama muszę rozrysować projekt, kiedy ludzie mają tylko jakąś wizję. Wtedy muszę wyczuć, o co im chodzi – tłumaczy.

Zamówienia najczęsciej przychodzą z odległych rejonów Polski lub zagranicy. Niektóre są bardzo oryginalne.

– Doradczyni laktacyjna zamówiła u mnie model piersi. Zamurowało mnie. Okazało się, że chodzi o cel edukacyjny. Taki model wykorzystywany jest do nauki samobadania piersi – zdradza Beata Tellos. - Później otrzymywałam też kolejne takie zamówienie.

Dziś pani Beata zamówienia przyjmuje dopiero na grudzień. – Chętni czekają. Mam stałych klientów, którzy wracają. Nie narzekam na brak pracy. Marzy mi się taki miesiąc, gdy będę mogła dokończyć swoje projekty – przyznaje. - Ale to zapewne dopiero na emeryturze.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dogrywka w gminach powiatu lubartowskiego. Nie zapomnij o głosowaniu
wybory 2024

Dogrywka w gminach powiatu lubartowskiego. Nie zapomnij o głosowaniu

Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia zdecydujemy w drugiej turze wyborów, o tym kto będzie rządził w naszych małych ojczyznach. W jakich gminach powiatu lubartowskiego tak będzie?

Gdzie mieszkańców powiatu chełmskiego czeka wyborcza dogrywka

Gdzie mieszkańców powiatu chełmskiego czeka wyborcza dogrywka

Część z gmin już wybrała swoich wójtów i burmistrzów. Jednak nie wszyscy mieszkańcy są przekonani, który z kandydatów najlepiej zadba o ich małą ojczyznę. Już 21 kwietnia lokale wyborcze zostaną ponownie otwarte.

Profesor Piotrowski liderem  Konfederacji do Europarlamentu

Profesor Piotrowski liderem Konfederacji do Europarlamentu

- Unia do remontu, von der Leyen do więzienia – takie główne swoje hasło przyjął prof. Mirosław Piotrowski, oznajmiając na konferencji w Lublinie, że Konfederacja wskazała go jako kandydata otwierającego listę do Parlamentu Europejskiego na Lubelszczyźnie

Prezydent Białej Podlaskiej popiera kandydata na wójta. Chwali go za "tradycyjne wartości"
wybory 2024

Prezydent Białej Podlaskiej popiera kandydata na wójta. Chwali go za "tradycyjne wartości"

W gminie Biała Podlaska wyborcza dogrywka. Krzysztof Radzikowski zmierzy się z Konradem Gąsiorowskim. Jednego z kandydatów na wójta poparł właśnie prezydent Białej Podlaskiej.

Święta wojna może przybliżyć MKS FunFloor do srebra. "Stać nas na to, żeby pokazać się z dobrej strony"

Święta wojna może przybliżyć MKS FunFloor do srebra. "Stać nas na to, żeby pokazać się z dobrej strony"

MKS FunFloor w niedzielę o godz. 15 podejmie w hali Globus KGHM MKS Zagłębie Lubin.

Ostatnia sesja Sejmiku. Oni żegnają się z samorządem
Zdjęcia
galeria

Ostatnia sesja Sejmiku. Oni żegnają się z samorządem

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozpoczęła się ostania w tej kadencji sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Dla ponad połowy radnych z 33-osobowego gremium dzisiejsze posiedzenie będzie pożegnaniem się z samorządem.

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?
wybory 2024

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?

Rady gmin, miast i powiatów już wybrane. Część wójtów i burmistrzów także. Są jednak w naszym regionie takie miejsca, gdzie do wyborów, wybrać wójtów i burmistrzów, pójdziemy jeszcze raz.

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Dzisiaj w ciągu dnia latarnie wzdłuż drogi krajowej nr 74 czyli tzw. małej obwodnicy Zamościa mogą świecić. Dlaczego? Miasto uprzedza o takiej możliwości i wyjaśnia.

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia
Pogoda na weekend
film

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia

Zapraszamy do obejrzenia weekendowej prognozy pogody przygotowanej przez meteorologów z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prognozę opracowali meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek. Prezentuje Adam Skiba.

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Już koszą. Ale nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan. 85 hektarów traw będzie oszczędzona. Wszystko z myślą o klimacie.

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Po zwycięskiej serii meczów z drużynami z dołu tabeli, w sobotę piłkarzy Górnika Łęczna czeka jedno z najbardziej wymagających starć w tym sezonie. Na stadion przy al. Jana Pawła II przyjedzie zmierzającą do PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk (godz. 17.30).

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

- Najbliższe tygodnie mogą rozstrzygnąć o losach tej wojny — przesądza premier Donald Tusk po dwudniowym szczycie Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Instalacja zbiornika na deszczówkę przy gospodarstwie domowym może przynieść różne korzyści – zarówno te ekologiczne, jak i ekonomiczne. Przed zdecydowaniem się na taki krok należy jednak zapoznać się z prawnymi aspektami, które dotyczą, m.in. bezpieczeństwa i opłat. Co więc warto wiedzieć?

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe stanowią niezależną platformę, która umożliwia udostępnienie poszerzenia Twojej wiedzy, posiadanie i udostępnienie, a także udostępnienie narzędzia umożliwiającego osiągnięcie sukcesu w konkurencyjnym środowisku biznesowym. Zapraszamy do lektury, która umożliwia zrozumienie, szkolenia biznesowe są dostarczane w ramach działania praktycznego. Otrzymujemy korzyści z emisji w szkoleniach, wyjście z formy zasilania, a także najlepsze praktyki, które działają w maksymalizacji wartości użytkowych.

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Wybór idealnego rowerka dla dziecka do podjęcia decyzji, który może mieć wpływ na rozwój motoryczny i z jazdy wstępnej. Rower nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także zapewnia równowagę i podstawowe bezpieczeństwo. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty, które należy uwzględnić przy zakupie rowerka dziecięcego, aby zapewnić wygodę użytkownika, bezpieczeństwo i ilość gier.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium