Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 sierpnia 2012 r.
20:06
Edytuj ten wpis

PKS Wschód zawiesił kursy. "Mieszkańcy Żółkiewki odcięci od świata"

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 17 A A
PKS Wschód musiał wstrzymać kursowanie pojazdu na trasie Lublin - Żółkiewka (Jacek Świerczyński / Ar
PKS Wschód musiał wstrzymać kursowanie pojazdu na trasie Lublin - Żółkiewka (Jacek Świerczyński / Ar

Jest szansa, że w najbliższych dniach pasażerowie pojadą autobusem relacji Lublin – Żółkiewka. Teraz PKS Wschód musiał wstrzymać kursowanie pojazdu na tej trasie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O braku kursu zaalarmowali nas mieszkańcy Żółkiewki. – PKS Wschód zawiesił wszystkie kursy, ale nie podał tego do publicznej wiadomości. Pozbawili ludzi dojazdu do pracy, a osób starszych do lekarzy rodzinnych – usłyszeliśmy w czwartek od Czytelniczki. – Mieszkańcy, którzy nie mają własnego środka komunikacji, w tym momencie zostali odcięci od świata – mówił zdenerwowana.

– Obdzwoniliśmy urzędy gmin, przez które przejeżdżały nasze autobusy, a kierowcy wywiesili informacje również na przystankach na trasie do Żółkiewki – zapewnia Józef Penar, dyrektor PKS Lublin wchodzącego w skład PKS Wschód. Jest szansa, że autobusy wrócą na trasę Lublin–Żółkiewka w najbliższych dniach. Zgodę musi dać Urząd Marszałkowski.

– Jeśli dostaniemy prawidłowo przygotowany rozkład jazdy, to uzgodnimy go do końca tego tygodnia – zapewnia Michał Zdun, dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa w Urzędzie Marszałkowskim. – Dzień po odbiorze decyzji z urzędu wznowimy kursowanie autobusu Lublin–Żółkiewka – deklaruje Penar.

O nową zgodę przewoźnik wystąpił w maju i do tej pory nie otrzymał odpowiedzi. – To nie jest tak, że wniosek leży np. przez dwa tygodnie, a my nic nie robimy. Czekaliśmy na odpowiedzi od gmin – tłumaczy Zdun.

Zamieszanie spowodowała majowa zmiana przepisów, która zobowiązuje gminy i powiaty do przegłosowania tzw. uchwał przystankowych. Każdy przewoźnik musi mieć zgodę radnych na zatrzymywanie się na przystankach. Sęk w tym, że niektóre samorządy nie śpieszą się z głosowaniem uchwał. Tłumaczą, że są wakacje.
PKS ma jeszcze inny problem – kilka dni temu skończyły mu się zezwolenia na przewóz z Lublina do Zakopanego i Krynicy. – Po kontroli okazało się, że autobus PKS Wschód linii Lublin – Krynica jeździ bez zezwolenia na zarobkowy regularny przewóz osób – tłumaczy Mariusz Szabała, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu drogowego w Lublinie.

– Nie może być tak, że jeden przewoźnik jeździ z zezwoleniem, a drugi robi to z naruszeniem zasad – podkreśla Mariusz Szabała. Penar tłumaczy, że o przedłużenie zgody wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego w maju. – Nie dostaliśmy odmowy z urzędu, więc zgodnie z prawem nadal przewoziliśmy pasażerów – tłumaczy Penar. Jednak ITD inaczej interpretuje przepisy.

W przypadku kursów do Krynicy i Zakopanego potrzebne są też uchwały przystankowe. Jednak sytuacja jest dodatkowo skomplikowana, bo chodzi o przystanki i samorządy z terenu innych województw. Być może władze lubelskiego zawnioskują do ministerstwa transportu o zmianę kłopotliwych przepisów.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marta / 15 września 2013 o 11:51
0

lepiej śmigac swoim

Avatar
Elka / 9 września 2013 o 18:07
0

a i rower teraz każdy ma w domu!!!!!!!!!!!

Avatar
gość / 23 sierpnia 2012 o 11:42
0
Już bez przesady. Przecież Żółkiewka nie jest odcięta od świata. Ma ona 3 busy do Lublina i kilka kursów PKS i BUS-u do Krasnegostawu. Trzeba trochę popatrzyć na rozkłady i nie trzeba robić wielkiej afery
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2012 o 09:20
0
[quote name='Jolka' timestamp='1345548571' post='666295']
Jest jeszcze jeden z PSL ktory zarządza w Chełmie instytujcą związaną z rolnictwem a jego aktywnośc w pracy to rozrywka, bo prawie cały czas siedzi na kompie i aktywnie uczestniczy w miejscowym forum rowerowym.Wystarczy sprawdzić ile napisał komentarzy w czasie godzin pracy.Tak! tak! w pracy bo sprawdzałam i pani sekretarka informowała mnie ze PAN KIEROWNIK jest w pracy.
[/quote]


dzisiaj znowu siedzi tyle ze na czacie!!!!!!!!!!! Bierz się za robotę za ktorą otrzymujesz kasę
[quote name='Jolka' timestamp='1345548571' post='666295']
Jest jeszcze jeden z PSL ktory zarządza w Chełmie instytujcą związaną z rolnictwem a jego aktywnośc w pracy to rozrywka, bo prawie cały czas siedzi na kompie i aktywnie uczestniczy w miejscowym forum rowerowym.Wystarczy sprawdzić ile napisał komentarzy w czasie godzin pracy.Tak! tak! w pracy bo sprawdzałam i pani sekretarka informowała mnie ze PAN KIEROWNIK jest w pracy.
[/quote]


dzisiaj znowu siedzi tyle ze na czacie... rozwiń
Avatar
kasia / 22 sierpnia 2012 o 07:47
0
Mieszkam i pracuję na trasie Lublin-Żólkiewka, dojeżdżam do pracy codziennie, niestety na żadnym z przystanków niebylo powiadomienia o wstrzymanych kursach.
Avatar
. / 21 sierpnia 2012 o 18:04
0
Wystarczy zapis-wszystkie przystanki są dostępne dla wszystkich przewożników.Przystanki są dla pasażerów, którzy wsiadają i wysiadają w danej miejscowości.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2012 o 17:55
0
Króliczek i spólka. Tylko pogratulować takich fachowców psl-owi. Zresztą jak w kazdej firmie gdzie okupują koryta.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2012 o 17:43
0
Polikwidować te KRUS-y i Agencje bo się w pracy nudzą-pogonić towarzystwo do gnoju buraków i krów
Avatar
imię / 21 sierpnia 2012 o 16:51
0
A zdjeliscie już rozklad jazdy z przystanku na Poczekajce? Jest z 2005 roku.
O losie... czy jest bardziej dziadowska firma po tej stronie Wisły...
Avatar
AntyPoPiS / 21 sierpnia 2012 o 14:54
0
do poczytania w wolnej chwili czyli cała prawda o PKS Wschód : http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/06/25/lublin-obsrany-i-obszczany/
Avatar
marta / 15 września 2013 o 11:51
0

lepiej śmigac swoim

Avatar
Elka / 9 września 2013 o 18:07
0

a i rower teraz każdy ma w domu!!!!!!!!!!!

Avatar
gość / 23 sierpnia 2012 o 11:42
0
Już bez przesady. Przecież Żółkiewka nie jest odcięta od świata. Ma ona 3 busy do Lublina i kilka kursów PKS i BUS-u do Krasnegostawu. Trzeba trochę popatrzyć na rozkłady i nie trzeba robić wielkiej afery
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2012 o 09:20
0
[quote name='Jolka' timestamp='1345548571' post='666295']
Jest jeszcze jeden z PSL ktory zarządza w Chełmie instytujcą związaną z rolnictwem a jego aktywnośc w pracy to rozrywka, bo prawie cały czas siedzi na kompie i aktywnie uczestniczy w miejscowym forum rowerowym.Wystarczy sprawdzić ile napisał komentarzy w czasie godzin pracy.Tak! tak! w pracy bo sprawdzałam i pani sekretarka informowała mnie ze PAN KIEROWNIK jest w pracy.
[/quote]


dzisiaj znowu siedzi tyle ze na czacie!!!!!!!!!!! Bierz się za robotę za ktorą otrzymujesz kasę
[quote name='Jolka' timestamp='1345548571' post='666295']
Jest jeszcze jeden z PSL ktory zarządza w Chełmie instytujcą związaną z rolnictwem a jego aktywnośc w pracy to rozrywka, bo prawie cały czas siedzi na kompie i aktywnie uczestniczy w miejscowym forum rowerowym.Wystarczy sprawdzić ile napisał komentarzy w czasie godzin pracy.Tak! tak! w pracy bo sprawdzałam i pani sekretarka informowała mnie ze PAN KIEROWNIK jest w pracy.
[/quote]


dzisiaj znowu siedzi tyle ze na czacie... rozwiń
Avatar
kasia / 22 sierpnia 2012 o 07:47
0
Mieszkam i pracuję na trasie Lublin-Żólkiewka, dojeżdżam do pracy codziennie, niestety na żadnym z przystanków niebylo powiadomienia o wstrzymanych kursach.
Avatar
. / 21 sierpnia 2012 o 18:04
0
Wystarczy zapis-wszystkie przystanki są dostępne dla wszystkich przewożników.Przystanki są dla pasażerów, którzy wsiadają i wysiadają w danej miejscowości.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2012 o 17:55
0
Króliczek i spólka. Tylko pogratulować takich fachowców psl-owi. Zresztą jak w kazdej firmie gdzie okupują koryta.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2012 o 17:43
0
Polikwidować te KRUS-y i Agencje bo się w pracy nudzą-pogonić towarzystwo do gnoju buraków i krów
Avatar
imię / 21 sierpnia 2012 o 16:51
0
A zdjeliscie już rozklad jazdy z przystanku na Poczekajce? Jest z 2005 roku.
O losie... czy jest bardziej dziadowska firma po tej stronie Wisły...
Avatar
AntyPoPiS / 21 sierpnia 2012 o 14:54
0
do poczytania w wolnej chwili czyli cała prawda o PKS Wschód : http://niechcemisiepisac.wordpress.com/2012/06/25/lublin-obsrany-i-obszczany/
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 5 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 39 3

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!