Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
133 387 złotych – taką kwotę zebrano w 113 szkołach z Lublina i naszego województwa podczas XIV edycji akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum. Jej organizatorem jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.
Będą ochładzać rynki i walczyć z miejską pustynią. Swoje inspiracje naukowcy czerpią z natury.
Wybuch gazu, urwana kończyna, wypadek komunikacyjny, urazy czaszki, rozcięcia, zakrztuszenia i udary - z takimi wyzwaniami w sobotę mierzyli się uczestnicy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie będzie współpracowała z Uniwersytetem w Daugavpils, jednym z najważniejszych ośrodków akademickich na Łotwie.
Politechnika Lubelska to jedyna uczelnia z Lubelskiego, która znalazła się w najnowszym rankingu QS World University Rankings 2025, jednym z czterech najważniejszych globalnych rankingów uczelnianych. W tegorocznym zestawieniu PL uplasowała się w grupie 1201-1400 najlepszych uczelni na świecie. W skali kraju zajęła 20. miejsce.
O tym, że alkohol szkodzi, wiedzą już najmłodsi. Swoje spostrzeżenia przelali na papier.
Już wkrótce uczniowie ze szkoły przy ul. Rzeckiego będą ćwiczyć na dworze. Zakończyła się przebudowa zewnętrznych boisk i bieżni.
To już tradycja – zawodowcy i amatorzy już dzisiaj połączą swoje siły we wspólnym „Biegu po uśmiech”. Na terenie programu SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku dzisiaj wielkie święto dobroczynności połączone z dobrą zabawą i rywalizacją sportową.
Licytacja charytatywna " Razem dla Ewy" odbyła się w czwartek w XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Uczniowie zbierali pieniądze na pomoc swojej nauczycielce Pani Ewie, która uczy historii. Jest jedyną nauczycielką w Lublinie jeżdżącą na wózku. I właśnie dla niej uczniowie już po raz drugi zorganizowali specjalną akcję.
Lato w mieście wcale nie musi być nudne. Miasto po raz kolejny wychodzi z ofertą dla najmłodszych. Zapisy ruszają już w najbliższy poniedziałek.
Jeszcze tylko dwa tygodnie na rejestrację mają uczniowie, którzy wezmą udział w tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Lublinie. W tym roku w klasach pierwszych liceów, techników i szkół branżowych przygotowano niemal 3000 miejsc. Koniec czasu 21 czerwca.
Piątek 14 czerwca to ostatni dzień na zgłoszenie się do konkursu. Kuratorium Oświaty w Lublinie szuka dyrektora dla swojej delegatury w Zamościu.
Warsztaty produkcji wodoru z wody, zielone pomięte ubrania, zioła, truskawki, maliny i poziomki - tak w środę Politechnika Lubelska świętowała Światowy Dzień Środowiska.
Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie świętowała ćwierć wieku swojego istnienia. Pierwszych 420 uczniów rozpoczęło swoją edukację we wrześniu 1999 roku. Obecnie w placówce uczy się 1500 dzieci.
Takimi słowami tego dnia aktorka Joanna Szczepkowska powitała widzów "Dziennika Telewizyjnego". Ta data na zawsze już wpisała się w historię Polski i jej demokracji.
Dotychczas żadnych imion ani nazw nie miały. Ale to się zmieni. Propozycji jest bez liku, a jury wybierze najlepsze. Jak zostaną "ochrzczone" domy studenckie KUL? Okaże się już całkiem niedługo.
Trzeba mieć bilet i znać hasło. Będzie można dostać książkę lubelskiego autora, Maxa Czornyja.
Pod zawiłą nazwą kryją się projekty o wartości 10,2 mln złotych. Chodzi o Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kraśnika, która została właśnie przyjęta przez Radę Sterującą ZIT MOF. Teraz dokumentem zajmą się radni.
Mija 20 lat odkąd na terenie dawnego obozu koncentracyjnego powstało Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu. Upamiętnia dramat setek tysięcy Żydów z Polski i innych krajów Europy pomordowanych tutaj w latach 1942-1943.
Pan Kleks, Kaczka Dziwaczka, Żółw, Słoń z trąbami dwiema, Samochwała, Żyrafa, księżniczki, postaci z Bajdocji, Kot w butach a nawet Igła z Nitką, podążały w sobotnie przedpołudnie Bajkowym Korowodem rozpoczynającym Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET. To druga edycja wydarzenia zorganizowana w Dniu Dziecka, zbudowana została wokół literki -B czyli twórczości Jana Brzechwy oraz zjawiska buntu. Te dwie linie kreślą ścieżki dotarcia do dzieci
Minister Edukacji ogłosił nowy program dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie będą mogli wyjechać na 5-dniową wycieczkę szkolną, a ministerstwo pokryje 100 procent jej kosztów
W tym roku LAW w Dęblinie obchodzi 99-lecie istnienia. Zapraszamy do obejrzenia jubileuszowej fotogalerii, na której zobaczymy, jak dawniej wyglądała Akademia, szkolenie, obiekty oraz samoloty treningowe
Polak pozostanie Polakiem. Ale warszawianka zmieni się w Warszawiankę. A jeśli gdzieś zaparkuje ford, to za półtora roku będzie to Ford. Natomiast coś, co jest nie najłatwiejsze teraz, stanie się wówczas nienajłatwiejszym. To tylko kilka z kilkunastu zmian w polskiej ortografii wprowadzonych przez Radę Języka Polskiego.
Rozmawiali o problemach międzynarodowych: konflikcie na Bałkanach, kryzysie konstytucyjnym w Bośni i Hercegowinie, starzejącym się społeczeństwie oraz moralności surogacji. W Lublinie trwa 19. LubMUN Lublin Model United Nation czyli symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.
Kiedyś w życiu podwinęła im się noga i trafili do Aresztu Śledczego. Dzięki studiom mają szansę zmienić się i po wyjściu z aresztu planują przyszłość.