Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 listopada 2014 r.
7:33
Edytuj ten wpis

Sadownicy zablokują drogę krajową nr "74" w Annopolu

Autor: Zdjęcie autora łm
19 26 A A

Uwaga kierowcy. W wtorek rano możecie napotkać spore utrudnienia na drodze krajowej nr 74 w Annopolu. Sadownicy organizują tam akcję protestacyjną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest rozpocznie się o godz. 10 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z drogą do Opoczki i potrwa cztery godziny. Do udziału w pikiecie zapisało się ok. 500 sadowników z naszego regionu. Ma to być wsparcie dla rolników, którzy będą dziś protestować w Warszawie.

- Będziemy chodzić po ostatnim przed mostem przejściu dla pieszych. Nie zależy nam na uprzykrzaniu życia kierowcom i mieszkańcom, a o wyrażenie swojego niezadowolenia z tego, co do tej pory zrobili w naszej sprawie politycy. Będziemy robić przerwy na przejazd aut - zapowiada Marian Smentek, sekretarz ZG Związku Sadowników RP.

Protest jest legalny, zabezpieczać będzie go policja. - To ruchliwa droga, ale jesteśmy przygotowani. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie sprawnie i bezkolizyjnie - mówi Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Rolnicy są niezadowoleni z sytuacji na rynku owoców, spowodowaną rosyjskim embargiem. Za wszystko obwiniają polityków i biurokrację. Jak mówią konieczne są nadzwyczajne działania. Tymczasem, według nich, politycy niewiele robią.

Cała treść apelu sadowników

W związku z tragiczną sytuacją na rynku owoców spowodowaną rosyjskim embargiem stwierdzamy, że jej przyczyny nie zostały wywołane czynnikami klimatycznymi ani gospodarczymi, tylko w wyniku działań politycznych. Ich skutki ponoszą jednak nie politycy lecz sadownicy oraz pozostali producenci rolni. Sytuacja jest nadzwyczajna, konieczne są więc nadzwyczajne działania, które pozwolą uratować polskie sadownictwo, które jeszcze kilka miesięcy temu uważane było za perełkę polskiego rolnictwa.

W bieżącym sezonie na krajowym rynku owoców pojawiło się dodatkowo ok. 1 mln. ton jabłek, które w normalnych warunkach byłyby wyeksportowane. Taka nadpodaż owoców całkowicie zrujnuje rynek na kilka lat. Dotychczasowe działania polskiego rządu i ARR nie dają nadziei na rozwiązanie problemu, przy czym opinia publiczna jest cały czas okłamywana.

Sposób przyjmowania wniosków o zamiarze wycofania owoców z rynku, brak informacji, ciągłe zmiany oraz stosowanie zasady, "kto pierwszy ten lepszy” jest nie do przyjęcia w cywilizowanym kraju. Podejmowane próby informowania polityków i mediów o rzeczywistej sytuacji nie przynoszą rezultatów.
Wobec powyższego, konieczna jest masowa akcja protestacyjna sadowników i firm z nimi współpracujących w celu realizacji naszego podstawowego postulatu "uzdrowienie rynku owoców” poprzez wycofanie z rynku ok. 1 mln. ton jabłek w bieżącym sezonie i wypłatę rekompensat w wysokości kosztów produkcji wyliczonych przez państwowe instytuty. Podobną interwencję należy przewidzieć w następnym sezonie o ile sytuacja polityczna nie pozwoli na powrót na rynki wschodnie. Jeśli w dalszym ciągu nie będzie szans na odzyskanie rynków wschodnich należy w sposób zorganizowany zmniejszyć potencjał produkcyjny sadów o jedna trzecią i wypłacić rekompensaty za likwidację nasadzeń.

Drugim postulatem jest godne i uczciwe traktowanie rolników przez instytucje powołane do ich obsługi - ARR, ARiMR i PIORiN, których ulubionym zajęciem jest kontrolowanie i gnębienie, a nie pomoc rolnikom. Niech za przykład ich nieudolności posłuży uniemożliwienie skorzystania z rekompensat, przez większą liczbę rolników, przez ARR. Instytucja ta zrobiła wszystko by zniechęcić rolników do uzyskania tej formy pomocy.

Komitet Protestacyjny Sadowników oraz Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej apelują do władz Rzeczypospolitej Polskiej o większą ochronę polskich firm, gospodarstw i miejsc pracy. Polska nie ma wielkich, znanych marek, więc szanujmy te małe, chociażby polskie sadownictwo. Rządamy by interesy naszych obywateli były ważniejsze niż interesy innych krajów.

Sadowników prosimy o masowe poparcie, bo tylko jeśli będziemy dobrze zorganizowani władze potraktują nas poważnie i będzie możliwe uratowanie naszych gospodarstw sadowniczych, których w Polsce mamy ok. 100 tys. Uważamy, że nasze protesty powinny odbyć się w kraju, nie dajmy wciągnąć się do protestów w Brukseli. Od wyjazdów do Brukseli są politycy i ewentualnie eksperci. Nie wierzcie również, że wszystkiemu jest winna Bruksela. Uważamy, że w 80% winę za złą sytuację ponoszą politycy i nasza biurokracja.

Jako wyraz naszego niezadowolenia i zdecydowania ogłaszamy zorganizowanie akcji protestacyjnej w Annopolu na drodze krajowej nr 74 w dniu 4 listopada 2014 roku w godzinach od 10 do 14 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z drogą do Opoczki. Stronę organizacyjną powierza się Związkowi Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Zbiórka uczestników przy kościele pw. Świętego Joachima i Świętej Anny w Annopolu o godzinie 9:00.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 19:49
0

Chyba to jest ostrzeżenie o przejściu ostatnio standard nawet w lesie.

Pytam czy jest sygnalizacja świetlna wymuszająca zatrzymanie przed przejściem?

Jeszcze raz zapraszam do annopola i spróbować załatwić tylko parę spraw.

Myślę,że od razu ważny kierowca zmieni zdanie.

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 19:41
0

Nie wiem gdzie w Annopolu widziałeś światła.

Zapraszam do Annopola.

Nie przejechać tylko przejść przez DK74, która przecina Annopol dokładnie przez Rynek

W drodze z Kraśnika do mostu na Kielce, przed Annopolem w szczerym polu znajdują się przejścia dla pieszych, i sygnalizacja świetlna mrugająca na żółto - zdziwiony nigdy o tym nie słyszał ?

Avatar
zdziwiony / 3 listopada 2014 o 19:35
0

Te bezsensowne światła znajdują się w szczerym polu przed Annopolem, i poprzez ograniczenia przed nimi prędkości na prostych odcinkach nabijają kabzę policji.

Nie wiem gdzie w Annopolu widziałeś światła.

Zapraszam do Annopola.

Nie przejechać tylko przejść przez DK74, która przecina Annopol dokładnie przez Rynek

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 19:23
0

Te bezsensowne światła znajdują się w szczerym polu przed Annopolem, i poprzez ograniczenia przed nimi prędkości na prostych odcinkach nabijają kabzę policji.

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 18:51
0

To może przy okazji załatwili by światła na przejściach w Annopolu.

Ze niby co ? wysadzić ?

Avatar
mieszkaniec / 3 listopada 2014 o 18:44
0

To może przy okazji załatwili by światła na przejściach w Annopolu.

Avatar
Don / 3 listopada 2014 o 17:07
0

acha .. czyli rolniki kłócą się z rządem a cierpieć będę ja, użytkownik drogi? Dzięki ! to się nazywa załatwianie interesów !

Cierpieć mają wszyscy,dla lepszego naszego jutra bo to nasza wspólna sprawa,dzisiaj ty pomożesz sadownikom a być może sadownicy pomogą ci jutro,to jest walka z jednym,wspólnym naszym wrogiem. SOLIDARNOŚĆ-mówi ci to coś ? chodzi o to by nas wszystkich do kupy ta żydokomuna nie dymała.

Avatar
sadownik / 3 listopada 2014 o 16:57
0


Ty się tu "narodem" nie zasłaniaj, by ugrać swoje partykularne interesy. Znowu komuch z ciebie wyłazi. Mnie nie interesują twoje jabłka, tak samo jak ciebie nie interesuje, czy ja mam co do garnka włożyć, czy nie. Chcesz walczyć o swoje, to walcz tam, gdzie są decydenci, a nie utrudniając zwykłym ludziom życie. Mam nadzieję, że Policja was pogoni.

Po to JANKU robi się tu i teraz bo w Warszawie komuszka zakażna panuje i tam dopiero pałują a tu Janku jesteśmy u siebie i żaden komuch,konfident czy policjant nie podskoczy bo na widłach pojadą albo zrobią w końcu coś w tym temacie, to jest jedyne wyjście i jedyna droga do wolności. Patrz jak BOLEK to robił [ nikt nie miał nic przeciwko ] a teraz mu wszyscy za to dziękują i pomniki stawiają.

Po to JANKU robi się tu i teraz bo w Warszawie komuszka zakażna panuje i tam dopiero pałują a tu Janku jesteśmy u siebie i żaden komuch,konfident czy policjant nie podskoczy bo na widłach pojadą albo zrobią w końcu coś w tym temacie, to jest jedyne wyjście i jedyna droga do wolności. Patrz jak BOLEK to robił [ nikt nie miał nic przeciwko ] a teraz mu wszyscy za to dziękują i pomniki stawiają.

rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 3 listopada 2014 o 16:48
0

Nie przekonałeś mnie w żadnym wypadku,blokowanie jest jedyne i skuteczne i odnosi skutek,pokazał to kiedyś Bolek,Lepper,tylko wtedy można coś z komuchami ugrać,a reszta ?  no coż, Naród polski jest gotów do takich poświęceń i wybaczy te powstałe  chwilowe utrudnienia w imię wyższych celów i nabicia większej mądrości w te puste pały politycznych głąbów odpowiedzialnych za doprowadzenie sadowników do takiej sytuacji        

Ty się tu "narodem" nie zasłaniaj, by ugrać swoje partykularne interesy. Znowu komuch z ciebie wyłazi. Mnie nie interesują twoje jabłka, tak samo jak ciebie nie interesuje, czy ja mam co do garnka włożyć, czy nie. Chcesz walczyć o swoje, to walcz tam, gdzie są decydenci, a nie utrudniając zwykłym ludziom życie. Mam nadzieję, że Policja was pogoni.

Ty się tu "narodem" nie zasłaniaj, by ugrać swoje partykularne interesy. Znowu komuch z ciebie wyłazi. Mnie nie interesują twoje jabłka, tak samo jak ciebie nie interesuje, czy ja mam co do garnka włożyć, czy nie. Chcesz walczyć o swoje, to walcz tam, gdzie są decydenci, a nie utrudniając zwykłym ludziom życie. Mam nadzieję, że Policja was pogoni.

rozwiń
Avatar
sadownik / 3 listopada 2014 o 16:26
0

Nie przekonałeś mnie w żadnym wypadku,blokowanie jest jedyne i skuteczne i odnosi skutek,pokazał to kiedyś Bolek,Lepper,tylko wtedy można coś z komuchami ugrać,a reszta ?  no coż, Naród polski jest gotów do takich poświęceń i wybaczy te powstałe  chwilowe utrudnienia w imię wyższych celów i nabicia większej mądrości w te puste pały politycznych głąbów odpowiedzialnych za doprowadzenie sadowników do takiej sytuacji        

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 19:49
0

Chyba to jest ostrzeżenie o przejściu ostatnio standard nawet w lesie.

Pytam czy jest sygnalizacja świetlna wymuszająca zatrzymanie przed przejściem?

Jeszcze raz zapraszam do annopola i spróbować załatwić tylko parę spraw.

Myślę,że od razu ważny kierowca zmieni zdanie.

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 19:41
0

Nie wiem gdzie w Annopolu widziałeś światła.

Zapraszam do Annopola.

Nie przejechać tylko przejść przez DK74, która przecina Annopol dokładnie przez Rynek

W drodze z Kraśnika do mostu na Kielce, przed Annopolem w szczerym polu znajdują się przejścia dla pieszych, i sygnalizacja świetlna mrugająca na żółto - zdziwiony nigdy o tym nie słyszał ?

Avatar
zdziwiony / 3 listopada 2014 o 19:35
0

Te bezsensowne światła znajdują się w szczerym polu przed Annopolem, i poprzez ograniczenia przed nimi prędkości na prostych odcinkach nabijają kabzę policji.

Nie wiem gdzie w Annopolu widziałeś światła.

Zapraszam do Annopola.

Nie przejechać tylko przejść przez DK74, która przecina Annopol dokładnie przez Rynek

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 19:23
0

Te bezsensowne światła znajdują się w szczerym polu przed Annopolem, i poprzez ograniczenia przed nimi prędkości na prostych odcinkach nabijają kabzę policji.

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 o 18:51
0

To może przy okazji załatwili by światła na przejściach w Annopolu.

Ze niby co ? wysadzić ?

Avatar
mieszkaniec / 3 listopada 2014 o 18:44
0

To może przy okazji załatwili by światła na przejściach w Annopolu.

Avatar
Don / 3 listopada 2014 o 17:07
0

acha .. czyli rolniki kłócą się z rządem a cierpieć będę ja, użytkownik drogi? Dzięki ! to się nazywa załatwianie interesów !

Cierpieć mają wszyscy,dla lepszego naszego jutra bo to nasza wspólna sprawa,dzisiaj ty pomożesz sadownikom a być może sadownicy pomogą ci jutro,to jest walka z jednym,wspólnym naszym wrogiem. SOLIDARNOŚĆ-mówi ci to coś ? chodzi o to by nas wszystkich do kupy ta żydokomuna nie dymała.

Avatar
sadownik / 3 listopada 2014 o 16:57
0


Ty się tu "narodem" nie zasłaniaj, by ugrać swoje partykularne interesy. Znowu komuch z ciebie wyłazi. Mnie nie interesują twoje jabłka, tak samo jak ciebie nie interesuje, czy ja mam co do garnka włożyć, czy nie. Chcesz walczyć o swoje, to walcz tam, gdzie są decydenci, a nie utrudniając zwykłym ludziom życie. Mam nadzieję, że Policja was pogoni.

Po to JANKU robi się tu i teraz bo w Warszawie komuszka zakażna panuje i tam dopiero pałują a tu Janku jesteśmy u siebie i żaden komuch,konfident czy policjant nie podskoczy bo na widłach pojadą albo zrobią w końcu coś w tym temacie, to jest jedyne wyjście i jedyna droga do wolności. Patrz jak BOLEK to robił [ nikt nie miał nic przeciwko ] a teraz mu wszyscy za to dziękują i pomniki stawiają.

Po to JANKU robi się tu i teraz bo w Warszawie komuszka zakażna panuje i tam dopiero pałują a tu Janku jesteśmy u siebie i żaden komuch,konfident czy policjant nie podskoczy bo na widłach pojadą albo zrobią w końcu coś w tym temacie, to jest jedyne wyjście i jedyna droga do wolności. Patrz jak BOLEK to robił [ nikt nie miał nic przeciwko ] a teraz mu wszyscy za to dziękują i pomniki stawiają.

rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 3 listopada 2014 o 16:48
0

Nie przekonałeś mnie w żadnym wypadku,blokowanie jest jedyne i skuteczne i odnosi skutek,pokazał to kiedyś Bolek,Lepper,tylko wtedy można coś z komuchami ugrać,a reszta ?  no coż, Naród polski jest gotów do takich poświęceń i wybaczy te powstałe  chwilowe utrudnienia w imię wyższych celów i nabicia większej mądrości w te puste pały politycznych głąbów odpowiedzialnych za doprowadzenie sadowników do takiej sytuacji        

Ty się tu "narodem" nie zasłaniaj, by ugrać swoje partykularne interesy. Znowu komuch z ciebie wyłazi. Mnie nie interesują twoje jabłka, tak samo jak ciebie nie interesuje, czy ja mam co do garnka włożyć, czy nie. Chcesz walczyć o swoje, to walcz tam, gdzie są decydenci, a nie utrudniając zwykłym ludziom życie. Mam nadzieję, że Policja was pogoni.

Ty się tu "narodem" nie zasłaniaj, by ugrać swoje partykularne interesy. Znowu komuch z ciebie wyłazi. Mnie nie interesują twoje jabłka, tak samo jak ciebie nie interesuje, czy ja mam co do garnka włożyć, czy nie. Chcesz walczyć o swoje, to walcz tam, gdzie są decydenci, a nie utrudniając zwykłym ludziom życie. Mam nadzieję, że Policja was pogoni.

rozwiń
Avatar
sadownik / 3 listopada 2014 o 16:26
0

Nie przekonałeś mnie w żadnym wypadku,blokowanie jest jedyne i skuteczne i odnosi skutek,pokazał to kiedyś Bolek,Lepper,tylko wtedy można coś z komuchami ugrać,a reszta ?  no coż, Naród polski jest gotów do takich poświęceń i wybaczy te powstałe  chwilowe utrudnienia w imię wyższych celów i nabicia większej mądrości w te puste pały politycznych głąbów odpowiedzialnych za doprowadzenie sadowników do takiej sytuacji        

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli 0 2

Lekarski Egzamin Końcowy w wiosennej sesji okazał się najtrudniejszym w historii. Nie zdał go co czwarty

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza
galeria

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza 0 7

W piątek dokonano poświęcenia miejsca i złożenia w fundamencie aktu o rozpoczęciu budowy pomnika bł. ks. Emiliana Kowcza. W uroczystości wziął udział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły
galeria

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły 22 19

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wizytowali siedzibę wielonarodowej brygady wojskowej w Lublinie. Wraz z ministrami obrony narodowej i spraw zagranicznych swoich państw wzięli udział w rozmowach trójstronnych w sprawie dalszej współpracy militarnej.

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie.
22 lutego 2019, 19:06
galeria

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie. 0

Jeśli chcesz poznać czworonogi, które czekają na nowych właścicieli odwiedź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5, tel. 81 466-26-42. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10-19, w soboty i niedziele w godz. 10-15 www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat”
film

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat” 42 2

Grozili i ubliżali, rzucali przed jej dom petardy i wylewali fekalia. Sąsiedzi zamienili życie Bożeny Wołowicz w koszmar. We wtorek sąd skazał rodzinę K. za stalking. Czy to koniec tej sprawy?

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu 8 3

Obwodnica Puław została oddana do użytku wiele miesięcy temu, ale część koniecznych poprawek nadal czeka na wykonanie. Chodzi o różnego rodzaju usterki, które jak zapewnia zarządca drogi, nie stanowią zagrożenia dla użytkowników ruchu.

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego
film

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego 0 0

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni Bergisel w Innsbrucku w ramach mistrzostw świata. Niemiec skoczył 128, 5 metra. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – był 11.

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku
alarm24

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku 31 21

Zwały gruzu, resztki płyt kartonowo-gipsowych zostały wyrzucone w dolinie Ciemięgi, w Jastkowie – zaalarmował nas czytelnik.

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty 1 0

W trzeciej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy zmierzą się z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers. Początek sobotniego spotkania w lubelskiej hali Globus o godzinie 15

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 1

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 31

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 10

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 10

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!