Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 kwietnia 2019 r.
20:31

Walka o sygnalizację świetlną. Mieszkańcy Czechowa zebrali setki podpisów

0 27 A A

Ponad 400 osób podpisało się już pod petycją o zainstalowanie świateł na przejściu dla pieszych na ulicy Koncertowej na wysokości ul. Melomanów. Sygnatariuszy z każdym dniem przybywa, bo sprawa jest niezwykle ważna. W grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina to jedna z najlepszych placówek w mieście i najbardziej obleganych. Co roku o przyjęcie do niej kolejnych uczniów prosi wielu rodziców z całego Lublina. Pierwszeństwo mają mieszkańcy z tzw. rejonu szkoły.

- W naszym rejonie powstało nowe osiedle. Wielu uczniów z ulic Operowej, czy Melomanów musi każdego dnia pokonać ruchliwą jezdnię żeby dostać się na lekcje. Dzieci nie mogą chodzić same, bo droga do szkoły jest wyjątkowo niebezpieczna – przyznaje Ewa Barszcz, dyrektor placówki.

Rodzice wielokrotnie mówili o niebezpiecznych sytuacjach, które wydarzyły się w drodze do szkoły. Prosili o pomoc w walce o zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Szkoła już dwa lata temu apelowała do prezydenta o takie rozwiązanie. Bezskutecznie. Teraz postanowiła ponowić prośbę. Do akcji przyłączyła się Rada Rodziców oraz Rada Osiedla im. Fryderyka Chopina.

- Światła są niezbędne – podkreśla Halina Warchocka, przewodnicząca Rady Osiedla im. Fryderyka Chopina w Lublinie.- Przede wszystkim to kwestia poprawy bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że do szkoły oraz znajdującego się na osiedlu przedszkola oraz przedszkola specjalnego dla dzieci niepełnosprawnych codziennie dowożone są dzieci. Przed 8 rano oraz po godz. 15.00 ze względu na ogromne natężenie ruchu dojazd jest bardzo utrudniony. Światła rozwiązałyby i ten problem.

O zmiany apelują też mieszkańcy Czechowa. Kiedy wczoraj pytaliśmy przechodniów, co myślą o zmianach nikt nie przeszedł obojętnie.

– Na pewno, biorąc pod uwagę przechodzące tędy dzieci światła by się przydały. Jest duży ruch. Ja na szczęcie z tego przejścia dla pieszych nie korzystam zbyt często – mówi jeden z mężczyzn, którego spotkaliśmy na pobliskim osiedlu.

– Światła są bardzo potrzebne. Moja wnuczka jest jeszcze mała, ale już się zastanawiamy jak to będzie jak zacznie chodzić do szkoły. W tym miejscu bardzo trudno jest przejść. Samochodów jest dużo, jak nie z jednej strony jadą, to z drugiej. Trzeba bardzo uważać – mówi pani Aleksandra, którą spotkaliśmy wczoraj na spacerze z wnuczką.

- Dla seniorów to byłoby ogromne ułatwienie, bo ciężko dojść do kościoła – mówi pani Eulalia Madejek. – Samochody jadą tak szybko, a jak ktoś ma problemy z chodzeniem to nie może zwinnie przejść na drugą stronę. Chodzę o lasce i to przejście to dla mnie wielki kłopot. Ktoś budując nowe osiedle nie pomyślał, że światła są niezbędne.

Czy na zmiany jest szansa?

- Odniesiemy się do tej propozycji, gdy ją otrzymamy - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zastrzega, że sprawa sygnalizacji świetlnej w tym miejscu ul. Koncertowej nie była dotąd analizowana, a w miejskim budżecie nie ma pieniędzy na montaż świateł na wskazanym przez szkołę przejściu.

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewa / 27 kwietnia 2019 o 07:23
+26
I proszę TBV i Oaza postawili a za infrastrukturę mają płacić mieszkańcy. Pomijamy fakt zasadności umieszczenia tam świateł - nie znam miejsca. Ale czemu mieszkańcy płacą za coś co powinno być obowiązkiem dewelopera. Podobnie na górkach czechowskich TBV i Ratusz chcą żeby bydować bloki ale rozumiem że wg zasady deweloper buduje mieszkania i na nich dużo zarabia a całą infrastrukturę wraz z wykupem od dewelopera działki pod szkołe i przedszkola buduje Ratusz czyli kto? Oczywiście MY MIESZKAŃCY LUBLINA będziemy się skałdać na sukces finansowy dewelopera.
Avatar
olol / 26 kwietnia 2019 o 23:08
+13
trzeba być cofniętym w rozwoju, by nie umieć przejść w tym miejscu przez ulicę. ja proponuję jeszcze 100m dalej przy przystanku autobusowym harnasie zrobić światła i jeszcze przy przystanku os. szymanowskiego też. jak szaleć to szaleć. jeszcze na kompozytorów polskich też ze trzy światła na każdym przejściu, bo przecież ludzie tam jeżdżą powyżej 50km/h i nie przepuszczają każdego co chwilę. nauczcie dzieci się rozglądać i cierpliwie czekać, bo światła nie gwarantują nieśmiertelności tylko dlatego, że są.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 08:03
+12
"nauczcie dzieci się rozglądać i cierpliwie czekać, bo światła nie gwarantują nieśmiertelności tylko dlatego, że są."- NIE, tu trzeba uczyć kierowcow, żeby zatrzymywali się gdy tylko widzą pieszych. Trzeba ich także uczyć jeżdżenia max 50/h po mieście. Niedopuszczalne jest "tam jjeżdżą powyżej 50 , nauczmy pieszych się rozglądać". To kierowcy mają obowiązek uważać. Kierowcy poruszają sie tonowymi maszynami, ktore mogą zabić. Pieszy nie zabije samochodu.
Avatar
Zdziwiony / 26 kwietnia 2019 o 21:50
+11
Na Poligonowej w pełni wykonane przez dewelopera światła na skrzyżowaniu nie mogą być odebrane przez ratusz już od kilku lat. Ja nie wiem, kto tam pracuje... a dzieci w okolicy coraz więcej.
No nie mogą. To prawda. Jakby developer postawił zgodnie z przepisami a nie robiąc samowolę budowlaną to może i można by odebrać.Jakby developer w ogóle zgłosił do odbioru miastu to też może miasto odebrałoby
 To nikt z Ratusza nie nadzorował prac prowadzonych na skrzyżowaniu w mieście przez prywatnego dewelopera? Toż to kuriozum. A i pewnie jakiś paragraf. Czyli co? Można robić co się chce w tym mieście i nikt się nie zainteresuje? 
 To nikt z Ratusza nie nadzorował prac prowadzonych na skrzyżowaniu w mieście przez prywatnego dewelopera? Toż to kuriozum. A i pewnie jakiś paragraf. Czyli co? Można robić co się chce w tym mieście i nikt się nie zainteresuje?  rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 o 21:32
+9
To jest zadanie inwestorów inwestycji niedrogowych, którym dodatkowo rozciągnięto teren możliwej zabudowy. Koszty przebudowy, remontu i instalacji sygnalizacji świetlnej powinny zostać pokryte przez spółkę TBV oraz Spółdzielnię OAZA.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 11:12
+7
A w polach na ul. Zawalerowicza jeszcze wille nie powstały , a już elicie światła zamontowali by do pracy się nie spóżniali . A na Czechowie czekają na statystyki z udziałem wypadków - oby nie śmiertelnych . Dopiero (może ) zamontują .
Avatar
olol / 26 kwietnia 2019 o 23:20
+7
a ci niby "spotkani przychodnie" niesamowicie elokwentni, prawie tak jakby tylko istnieli na papierze. każdy spytany spontanicznie [ciekawe jak brzmiało pytanie? "co pani sądzi o tym niezmiernie niebezpiecznym miejscu, na którym codziennie niemal nie giną setki dzieci pod kołami rozpędzonych tysięcy samochodów"?] odpowiada całym elaboratem na temat hipotetycznego bezpieczeństwa domniemanych dzieci. to przeogromne natężenie w "godzinach szczytu" oznacza przejazd 3 samochodów na minutę zamiast 1. a właśnie najbardziej brawurowo i szybko jeżdżą auta wjeżdżające/wyjeżdżające przez ul. melomanów, zwłaszcza na warszawskich rejestracjach.
a ci niby "spotkani przychodnie" niesamowicie elokwentni, prawie tak jakby tylko istnieli na papierze. każdy spytany spontanicznie [ciekawe jak brzmiało pytanie? "co pani sądzi o tym niezmiernie niebezpiecznym miejscu, na którym codziennie niemal nie giną setki dzieci pod kołami rozpędzonych tysięcy samochodów"?] odpowiada całym elaboratem na temat hipotetycznego bezpieczeństwa domniemanych dzieci. to przeogromne natężenie w "godzinach szczytu" oznacza przejazd 3 samochodów na minutę zamiast 1. a właśnie najbard... rozwiń
Avatar
Ja / 27 kwietnia 2019 o 10:35
+6
To kierowcy mają obowiązek uważać. Kierowcy poruszają sie tonowymi maszynami, ktore mogą zabić. Pieszy nie zabije samochodu.   Przez takich jak Ty giną właśnie piesi bo pieszy rownież ma uważać i mieć w głowie, że ta metalowa puszka nie zatrzyma się w miejscu odrazu po wciśnięciu pedału hamulca.
Avatar
nikt ci tyle nie da co ci żuk obieca / 26 kwietnia 2019 o 21:38
+6
nikt ci tyle nie da co ci żuk obieca
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 10:58
+5
"Przez takich jak Ty giną właśnie piesi bo pieszy rownież ma uważać i mieć w głowie, że ta metalowa puszka nie zatrzyma się w miejscu odrazu po wciśnięciu pedału hamulca." -- Metalowa puszka ma obowiązek jeździć max 50km/h, co jest w Polsce nierealne. Metalowa puszka, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność przy przejściach dla pieszych, w tym ZWOLNIĆ, żeby się upewnić, że nikt nie chce wejść na pasy. Jesteś w błędzie. Owszem pieszy też powinien uważać, ale to kierowcy nagminnie ignorują przepisy. Przejedź się przez miasto 50. To jest obłęd
"Przez takich jak Ty giną właśnie piesi bo pieszy rownież ma uważać i mieć w głowie, że ta metalowa puszka nie zatrzyma się w miejscu odrazu po wciśnięciu pedału hamulca." -- Metalowa puszka ma obowiązek jeździć max 50km/h, co jest w Polsce nierealne. Metalowa puszka, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność przy przejściach dla pieszych, w tym ZWOLNIĆ, żeby się upewnić, że nikt nie chce wejść na pasy. Jesteś w błędzie. Owszem pieszy też powinien uważać, ale to kierowcy nagminnie ignorują przepisy. Przejedź się przez miasto 50. ... rozwiń
Avatar
aw / 30 kwietnia 2019 o 13:21
+1
do wszystkich kretynów, którzy uważają, że ma być bezpiecznie bo kierowca ma uważać, bo jest przejście i koniec kropka - owszem, musi uważać, ale nie znaczy to, że nagle na przejściu stajesz się nieśmiertelny ty albo twoje dziecko, siostra, brat, ojciec, matka, przyjaciel czy znajomek. Fakt, że kierowca, który być może się zagapi, być może zwyczajnie da ciała i kogoś na przejściu potrąci i zostaną mu postawione zarzuty, być może straci prawo jazdy, być może dostanie zawiasy, w skrajnych przypadkach pójdzie siedzieć nie zwróci nikomu z wyżej wymienionych życia ani zdrowia! A patrząc na radosną młodzież, która zapi.... ulicami z telefonem w łapie jestem przekonany, że nabyli owe poczucie nieśmiertelności, bo na przejściu dla pieszych mają uważać kierowcy. Niejeden już poszedł do piachu przez pewność, że kierowca na 100% się zatrzyma. Niestety na ulicy wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu i obojętnie czyja będzie wina to tak samo będzie nam się leżeć w trumnie albo siedzieć na wózku. A co do tego miejsca, to rzeczywiście sygnalizacja byłaby przydatna. Koncertowa stała się od budowy ulicy Zelwerowicza bardzo ruchliwą ulicą.
do wszystkich kretynów, którzy uważają, że ma być bezpiecznie bo kierowca ma uważać, bo jest przejście i koniec kropka - owszem, musi uważać, ale nie znaczy to, że nagle na przejściu stajesz się nieśmiertelny ty albo twoje dziecko, siostra, brat, ojciec, matka, przyjaciel czy znajomek. Fakt, że kierowca, który być może się zagapi, być może zwyczajnie da ciała i kogoś na przejściu potrąci i zostaną mu postawione zarzuty, być może straci prawo jazdy, być może dostanie zawiasy, w skrajnych przypadkach pójdzie siedzieć nie zwróci nikomu z wyżej ... rozwiń
Avatar
Eta / 29 kwietnia 2019 o 14:59
+1
Jakie światła ? Po co ? Przecież tam bez problemu można przechodzić. Powinny być znaki nakazu skrętu w prawo na Melomanów i Żywnego !! Poza tym jakieś sieroty przywozi się do szkoły, skoro same nie mogą się przejść. Ja chodziłem do szkoły sam. Do średniej jeździłem autobusem i jakoś sobie dawałem radę. Szkoda, że na osiedlówkach nie montują swiateł, bo niedługo jak tak dalej będzie stanie się to normą. Już jedne niepotrzebne na Kompozytorów Polskich z Elsnera zamontowali, przez co nie mogę swobodnie przejechać bez stawania na tym skrzyżowaniu. Co skrzyżowanie to czerwone ? Czy to jakiś debil synchronizował ? No tak pewnie taki sam idiota jak fanatycy sygnalizacji na każdym skrzyżowaniu.
Jakie światła ? Po co ? Przecież tam bez problemu można przechodzić. Powinny być znaki nakazu skrętu w prawo na Melomanów i Żywnego !! Poza tym jakieś sieroty przywozi się do szkoły, skoro same nie mogą się przejść. Ja chodziłem do szkoły sam. Do średniej jeździłem autobusem i jakoś sobie dawałem radę. Szkoda, że na osiedlówkach nie montują swiateł, bo niedługo jak tak dalej będzie stanie się to normą. Już jedne niepotrzebne na Kompozytorów Polskich z Elsnera zamontowali, przez co nie mogę swobodnie przejechać bez stawania na tym skrzyżowani... rozwiń
Avatar
olol / 28 kwietnia 2019 o 13:41
0
"nauczcie dzieci się rozglądać i cierpliwie czekać, bo światła nie gwarantują nieśmiertelności tylko dlatego, że są."- NIE, tu trzeba uczyć kierowcow, żeby zatrzymywali się gdy tylko widzą pieszych. Trzeba ich także uczyć jeżdżenia max 50/h po mieście. Niedopuszczalne jest "tam jjeżdżą powyżej 50 , nauczmy pieszych się rozglądać". To kierowcy mają obowiązek uważać. Kierowcy poruszają sie tonowymi maszynami, ktore mogą zabić. Pieszy nie zabije samochodu.
 Ty naprawdę taki tępy? A co jesli powiem ci, że kierowcy owszem, mają uważać, ale dzieci nie mogą myć umysłowymi kalekami i wbiegać na ulicę, bo "kierowca ma obowiązek". Tak trudno zrozumieć? Ilu ludzi ginie na światłach przez bezmyślne wchodzenie na nie, bo przecież kierowca "ma uważać". Sam cytujesz zdanie, którego nie rozumiesz - światła to nie magiczna bariera ochronna, pieszy również musi dla własnego bezpieczeństwa zachować ostroność. I tego trzeba uczyć dzieci - zwykłej, logicznej, ludzkiej ostrożności, bo dzeci to dzieci - same z siebie nią nie grzeszą. A jeśli uczysz dziecko, że może robić co chce na jezdni, bo to kierowca "ma obowiązek", to zawiodłeś jako rodzic.
 Ty naprawdę taki tępy? A co jesli powiem ci, że kierowcy owszem, mają uważać, ale dzieci nie mogą myć umysłowymi kalekami i wbiegać na ulicę, bo "kierowca ma obowiązek". Tak trudno zrozumieć? Ilu ludzi ginie na światłach przez bezmyślne wchodzenie na nie, bo przecież kierowca "ma uważać". Sam cytujesz zdanie, którego nie rozumiesz - światła to nie magiczna bariera ochronna, pieszy również musi dla własnego bezpieczeństwa zachować ostroność. I tego trzeba uczyć dzieci - zwykłej, logicznej, ludzkiej ostrożno... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 16:27
0
Szkoda, że nie zrobią nic z przejściem na Witosa :/
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 11:12
+7
A w polach na ul. Zawalerowicza jeszcze wille nie powstały , a już elicie światła zamontowali by do pracy się nie spóżniali . A na Czechowie czekają na statystyki z udziałem wypadków - oby nie śmiertelnych . Dopiero (może ) zamontują .
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 11:10
+3
Na tym przejściu dla pieszych została na początku miesiąca potrącona moja siostra bo pani chyba nie zauważyła że samochody się zatrzymały tylko jedzie. Zamiast zatrzymać się i sprawdzić czy nic jej nie jest odjechala jak gdybh nigdy nic. A siostra została na ulicy z uszkodzonym kolanem... jest to ruchliwa ulica a kierowcy nie zwracają uwagi na pieszych
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 10:58
+5
"Przez takich jak Ty giną właśnie piesi bo pieszy rownież ma uważać i mieć w głowie, że ta metalowa puszka nie zatrzyma się w miejscu odrazu po wciśnięciu pedału hamulca." -- Metalowa puszka ma obowiązek jeździć max 50km/h, co jest w Polsce nierealne. Metalowa puszka, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność przy przejściach dla pieszych, w tym ZWOLNIĆ, żeby się upewnić, że nikt nie chce wejść na pasy. Jesteś w błędzie. Owszem pieszy też powinien uważać, ale to kierowcy nagminnie ignorują przepisy. Przejedź się przez miasto 50. To jest obłęd
"Przez takich jak Ty giną właśnie piesi bo pieszy rownież ma uważać i mieć w głowie, że ta metalowa puszka nie zatrzyma się w miejscu odrazu po wciśnięciu pedału hamulca." -- Metalowa puszka ma obowiązek jeździć max 50km/h, co jest w Polsce nierealne. Metalowa puszka, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność przy przejściach dla pieszych, w tym ZWOLNIĆ, żeby się upewnić, że nikt nie chce wejść na pasy. Jesteś w błędzie. Owszem pieszy też powinien uważać, ale to kierowcy nagminnie ignorują przepisy. Przejedź się przez miasto 50. ... rozwiń
Avatar
Ja / 27 kwietnia 2019 o 10:35
+6
To kierowcy mają obowiązek uważać. Kierowcy poruszają sie tonowymi maszynami, ktore mogą zabić. Pieszy nie zabije samochodu.   Przez takich jak Ty giną właśnie piesi bo pieszy rownież ma uważać i mieć w głowie, że ta metalowa puszka nie zatrzyma się w miejscu odrazu po wciśnięciu pedału hamulca.
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 08:03
+12
"nauczcie dzieci się rozglądać i cierpliwie czekać, bo światła nie gwarantują nieśmiertelności tylko dlatego, że są."- NIE, tu trzeba uczyć kierowcow, żeby zatrzymywali się gdy tylko widzą pieszych. Trzeba ich także uczyć jeżdżenia max 50/h po mieście. Niedopuszczalne jest "tam jjeżdżą powyżej 50 , nauczmy pieszych się rozglądać". To kierowcy mają obowiązek uważać. Kierowcy poruszają sie tonowymi maszynami, ktore mogą zabić. Pieszy nie zabije samochodu.
Avatar
ewa / 27 kwietnia 2019 o 07:23
+26
I proszę TBV i Oaza postawili a za infrastrukturę mają płacić mieszkańcy. Pomijamy fakt zasadności umieszczenia tam świateł - nie znam miejsca. Ale czemu mieszkańcy płacą za coś co powinno być obowiązkiem dewelopera. Podobnie na górkach czechowskich TBV i Ratusz chcą żeby bydować bloki ale rozumiem że wg zasady deweloper buduje mieszkania i na nich dużo zarabia a całą infrastrukturę wraz z wykupem od dewelopera działki pod szkołe i przedszkola buduje Ratusz czyli kto? Oczywiście MY MIESZKAŃCY LUBLINA będziemy się skałdać na sukces finansowy dewelopera.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.05.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.05.2019 0 0

Szykuje się protest młodych lekarzy. "Minister nie dotrzymał obietnic"

Szykuje się protest młodych lekarzy. "Minister nie dotrzymał obietnic" 5 9

Minister zdrowia nie dotrzymał obietnic złożonych w ramach porozumienia z lutego ubiegłego roku – irytują się lekarze i na 1 czerwca zapowiadają manifestację na ulicach Warszawy. Być może będzie to początek większej akcji.

Uwaga TVN: Plotki przyczyniły się do śmierci Weroniki z Chełma? Reportaż [wideo]
film

Uwaga TVN: Plotki przyczyniły się do śmierci Weroniki z Chełma? Reportaż [wideo] 18 22

Czy samobójstwo nastolatki ma związek ze śmiercią 67-letniego proboszcza? Rodzice nastolatki uważają, że do tragedii mogły przyczynić się plotki, jakie krążyły o niej i duchownym.

Lubelskie: Bitwa o kapustę w Lidlu. Ludzie zostawili pobojowisko

Lubelskie: Bitwa o kapustę w Lidlu. Ludzie zostawili pobojowisko 312 19

W Kraśniku doszło do bitwy o kapustę w jednym ze sklepów sieci Lidl. Walka zakończyła się totalną demolką na stoisku z warzywami.

Więzienie za cofanie licznika w samochodzie. "Oszuści szykujcie się na prowokacje i donosy"

Więzienie za cofanie licznika w samochodzie. "Oszuści szykujcie się na prowokacje i donosy" 20 7

Od najbliższej soboty nawet na pięć lat będzie można trafić za kratki za „kręcenie” licznika w samochodzie

Te figurki powszechnie kojarzone są z bezguściem. Niecodzienna wystawa w Lublinie
galeria

Te figurki powszechnie kojarzone są z bezguściem. Niecodzienna wystawa w Lublinie 4 1

To nie jest częste, by artyści na wernisaż przygotowywali strój korespondujący z pracami. Tak było w poniedziałek w Galerii w Pasażu na Tatarach. Powód był szczególny. Można tam oglądać wystawę „Karypel”. Karypel to nikt inny tylko krasnal

Lublin: Parking przy popularnym hipermarkecie będzie płatny. Ile zapłacą kierowcy?

Lublin: Parking przy popularnym hipermarkecie będzie płatny. Ile zapłacą kierowcy? 4 2

Do końca maja zakończy się montaż szlabanów na parkingach przy hipermarkecie E. Leclerc przy ulicy Zana w Lublinie. Później parkujący tam dłużej niż dwie godziny będą musieli za pozostawienie samochodu zapłacić

Zakłady Azotowe Puławy: Dywidenda najniższa od dekady

Zakłady Azotowe Puławy: Dywidenda najniższa od dekady 16 5

Dobra wiadomość dla stanu finansów Zakładów Azotowych „Puławy”, gorsza dla akcjonariuszy. Według rekomendacji zarządu spółki, na wypłatę dywidendy przeznaczonych ma zostać ponad 33 mln zł, czyli ok. 27 procent zysku za ubiegły rok. Reszta ma podwyższyć kapitał zapasowy firmy.

Instytut Europy Środkowej w Lublinie

Instytut Europy Środkowej w Lublinie 44 0

W poniedziałek w Lublinie zainaugurował działalność Instytut Europy Środkowej.

Rowerowa wiosna. Dzieci pojadą do szkół na rowerach i hulajnogach

Rowerowa wiosna. Dzieci pojadą do szkół na rowerach i hulajnogach 12 2

Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie podstawówek będą dojeżdżali do szkół rowerami i hulajnogami, na deskorolkach i rolkach. Wszystko po to, by zyskać cenne nagrody

Serduszko małej Kingi z Lublina potrzebuje pomocy

Serduszko małej Kingi z Lublina potrzebuje pomocy 52 5

38 tys. zł ma kosztować kolejny zabieg w klinice w Niemczech, który musi przejść 7-letnia Kinga Mróz z Lublina. 

Skwer Zbigniewa Hołdy w Lublinie już otwarty. "Zbyszek to był skromny facet" [zdjęcia]
galeria

Skwer Zbigniewa Hołdy w Lublinie już otwarty. "Zbyszek to był skromny facet" [zdjęcia] 24 12

Sędziowie, adwokaci, akademicy. Przedstawiciele duchowieństwa i ruchu LGBT. Sąsiedzi i przyjaciele. W poniedziałek w południe uroczyście została przecięta biało-czerwona wstęga na niebieskiej tabliczce Skwer Zbigniewa Hołdy przy ul. Lipowej (naprzeciwko CHR Plaza).

Ukradli alpaki z hodowli pod Lublinem. Szukają auta na radomskich tablicach

Ukradli alpaki z hodowli pod Lublinem. Szukają auta na radomskich tablicach 146 9

To prawdopodobnie pierwsza kradzież tych zwierząt w Polsce. W poniedziałek z hodowli z miejscowości Józefów Pociecha koło Lublina złodzieje ukradli parę młodych alpak. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i razem z właścicielem zwierząt prosi o pomoc w ustaleniu sprawców

Tajemnicze dźwięki w miejscowości pod Lublinem. Mieszkańcy powiadomili policję
ALARM24

Tajemnicze dźwięki w miejscowości pod Lublinem. Mieszkańcy powiadomili policję 17 53

Nie wiadomo skąd dobiegają dźwięki, które słyszą mieszkańcy podlubelskiej Kalinówki (gmina Głusk). Wiadomość o "odgłosach odległego wybuchu" otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Mieszkańcy powiadomili też policję.

Lubelskie: Kandydat Wiosny podejrzany o milionowe wyłudzenia. Jest reakcja Biedronia

Lubelskie: Kandydat Wiosny podejrzany o milionowe wyłudzenia. Jest reakcja Biedronia 108 25

Marcin W. – kandydat Wiosny do europarlamentu i przedsiębiorca z Ryk – ma zarzuty wyłudzenia blisko 17 mln zł dotacji z rolnej agencji. Partia przeprowadza wewnętrzną kontrolę, a sam Marcin W. do niczego się nie przyznaje. Do sprawy odniósł się lider Wiosny Robert Biedroń

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.