Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2018 r.
21:23

Co powstanie na górkach czechowskich? Radni robią krok w tył

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 163 A A
Górki czechowskie
Górki czechowskie (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Nie będzie w czwartek głosowania Rady Miasta nad petycją mieszkańców żądających urządzenia parku na górkach czechowskich. Swój projekt uchwały stwierdzającej, że petycja jest słuszna wycofali radni PO.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akceptuje się petycję z uwagi na słuszny interes mieszkańców – taki zapis znalazł się w projekcie uchwały, który 12 lutego został skierowany przez radnych Platformy Obywatelskiej na czwartkowe posiedzenie Rady Miasta. Przez nich też został we wtorek wycofany.

Klub radnych PO tłumaczy, że to efekt decyzji prezydenta Lublina w sprawie studium przestrzennego, czyli dokumentu, który określi przyszłość poszczególnych obszarów miasta, w tym górek czechowskich.
Projekt takiego studium już w zeszłym roku był przedstawiony przez Ratusz mieszkańcom, którzy mogli do niego zgłaszać swoje uwagi. Po rozpatrzeniu tych uwag prezydent mógł skierować projekt do uchwalenia przez Radę Miasta, ale zamiast tego postanowił, że jeszcze raz pokaże projekt mieszkańcom i jeszcze raz zbierze ich uwagi.

– Ta decyzja pana prezydenta pozwoli wyciszyć emocje. Mamy takie wrażenie, że w ostatnim okresie emocje brały górę nad racjonalnymi i konkretnymi argumentami jeżeli chodzi o przygotowywane studium, nie tylko w kontekście górek, ale także w kilku innych obszarach miasta – mówi Michał Krawczyk, przewodniczący klubu radnych PO.

– Zdanie mieszkańców jest dla nas niezwykle ważne, wręcz najważniejsze – zapewnia Marta Wcisło, radna PO i zarazem wiceprzewodnicząca Rady Miasta. – Ponieważ projekt uchwały, który przygotowaliśmy, dotyczący parku na górkach czechowskich budzi wiele kontrowersji, postanowiliśmy wycofać go z obrad – wyjaśnia Wcisło.

Dodajmy, że uchwała i tak nie przesądziłaby o losach górek, bo od tego jest studium i plan zagospodarowania.

Wycofany projekt autorstwa radnych PO był odpowiedzią na skierowaną do Rady Miasta petycję, którą w listopadzie złożył Komitet Społecznej Inicjatywy Budowy Parku na Górkach Czechowskich domagający się „doprowadzenia do powstania otwartego parku na górkach czechowskich”.

Ta sama petycja była skierowana także do prezydenta Lublina oraz do właściciela terenu, spółki TBV.

– Komitet dostał odpowiedź, że nie jestem adresatem pisma – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. W styczniowej odpowiedzi na petycję miał stwierdzić, że górki są terenem prywatnym, więc jako prezydent nie ma żadnej podstawy prawnej do zapewniania, że miasto urządzi tu park.

Właściciel terenu, który liczy na to, że tworzone przez miejskich planistów studium umożliwi mu budowę osiedli na 30 proc. górek czechowskich, deklaruje gotowość do rozmów o urządzeniu parku na pozostałym terenie.

– Propozycją naszą jest park w granicach 70-75 proc. terenu i o tym chcemy rozmawiać ze wszystkimi – zapewniał kilka dni temu Zbigniew Dymowicz z TBV. – Rozmawialiśmy, rozmawiamy i będziemy rozmawiać, dopóki nie zapadną jakieś decyzje.

Prezydencka zapowiedź ponownego poddania projektu studium pod ocenę mieszkańców skutkuje tym, że decyzje zapadną później. Nie wiadomo, czy jeszcze w tej kadencji.

Zobacz także: Jak mają wyglądać górki czechowskie? Właściciel pokazał swój pomysł [archiwum DW]

Komentarze 163

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 o 10:13
+1
Brawo radni. Juz teraz stan powietrza w Lublinie jest fatalny, a jak zabudujemy Gorki będzie gorzej. Cytat z Kur. Lub.: Stan powietrza w Lublinie jest bardzo zły - wynika z pomiarów dokonywanych przez stację należącą do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Całe miasto spowiła gęsta, zanieczyszczona mgła. W sobotni wieczór w Lublinie przekroczone były normy pyłu PM10 (pył zawieszony, który może zawierać substancje toksyczne takiej jak: metale ciężkie, benzo(a)piren, dioksyny i furany) oraz PM2,5 (zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc oraz przenikać do krwi).
Brawo radni. Juz teraz stan powietrza w Lublinie jest fatalny, a jak zabudujemy Gorki będzie gorzej. Cytat z Kur. Lub.: Stan powietrza w Lublinie jest bardzo zły - wynika z pomiarów dokonywanych przez stację należącą do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Całe miasto spowiła gęsta, zanieczyszczona mgła. W sobotni wieczór w Lublinie przekroczone były normy pyłu PM10 (pył zawieszony, który może zawierać substancje toksyczne takiej jak: metale ciężkie, benzo(a)piren, dioksyny i furany) oraz PM2,5 (zawiera cząstki o średnicy mniejszej ni... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 19:28
+1
Kiedy wreszcie ostateczna decyzja w sprawie korytarza powietrznego dla Lublina? Nie dla betonowej DŻUNGLI!
Avatar
aaa / 24 lutego 2018 o 01:28
+1
undefined napisał:
radna wcislo, oniemiałem! obejrzałem na kanale czechow południowy na you tube ostatnie obrady komisji rozwoju i widziałem pani zachowanie i krzyki w kierunku mieszkańców, realnych, spokojnych, dobrze do dyskusji przygotowanych. wczoraj obejrzałem z kolei na you tube obrady rady miasta lublin; jak może pani publicznie mówić, ze głos moeszkancow jest dla pani ważny jeśli nie najważniejszy a następnie, bez skrupułów jako jedyna, oprócz radnego kowalczyka jeszcze głosować z uśmiechem na ustach, przeciwko udzieleniu 2 minut głosu na radzie.. mieszkańcom???? nie wstydzi się pani takiej obłudy? ***s://youtu.be/vzpvpxcrti0 .
p. filipowicz nie był bynajmniej jedynym chcącym się wypowiedzieć mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady przecież to widać! to całkiem sporą grupę prewencyjnie usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowania pseudo-petycji w sprawie "budowy parku" - vide np. tajemnicze gremium 4 (słownie: czterech!) wnioskodawców (z których żaden nie mieszka na czechowie, a jedna osoba nawet nie w lublinie!),  zbieranie podpisów od własnych uczniów przez należącą do tychże wnioskodawców nauczycielkę podstawówki, itp. zainteresowanych szczegółami odsyłam do nagrania: ***s://***youtube.com/watch?v=te0xu25lnk0 wyjątkowo "smakowite" fragmenty zaczynają się np. od 1 h 15 minuty... ta grupka firmująca sobą petycję „chcemy parku”, zaproszona na spotkanie w csk kryła się po kątach, a na poniedziałkowym posiedzeniu komisji rozwoju i czwartkowej sesji rady miasta w ogóle już się nie pojawiła! ciekawe!
p. filipowicz nie był bynajmniej jedynym chcącym się wypowiedzieć mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady przecież to widać! to całkiem sporą grupę prewencyjnie usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowan... rozwiń
Avatar
aaa / 24 lutego 2018 o 01:05
+1
p. filipowicz przecież nie był bynajmniej jedynym mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady to widać! to ich wszystkich usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowania pseudo-petycji w sprawie "budowy parku" - vide np. tajemnicze gremium 4 (słownie: czterech!) wnioskodawców (z których żaden nie mieszka na czechowie, a jedna osoba nawet nie w lublinie!),  zbieranie podpisów od własnych uczniów przez należącą do tychże wnioskodawców nauczycielkę podstawówki p. zielińską, itp. zainteresowanych szczegółami odsyłam do nagrania: ***s://***youtube.com/watch?v=te0xu25lnk0 wyjątkowo "smakowite" fragmenty zaczynają się np. od 1 h 15 minuty...
p. filipowicz przecież nie był bynajmniej jedynym mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady to widać! to ich wszystkich usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowania pseudo-petycji w sprawie "budowy parku" - v... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 22:14
+1
natychmiast zabudować te badyle i chaszcze, postawić na nowoczesne budownictwo w otoczeniu zieleni
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:28
+1
jakim mieszkańcom? Filipowicz to zwykły pieniacz i demagog, radni się na nim poznali dlatego nie chcą mu udzielać głosu i dobrze robią
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:18
+1
radna wcislo, oniemiałem! obejrzałem na kanale czechow południowy na you tube ostatnie obrady komisji rozwoju i widziałem pani zachowanie i krzyki w kierunku mieszkańców, realnych, spokojnych, dobrze do dyskusji przygotowanych. wczoraj obejrzałem z kolei na you tube obrady rady miasta lublin; jak może pani publicznie mówić, ze głos moeszkancow jest dla pani ważny jeśli nie najważniejszy a następnie, bez skrupułów jako jedyna, oprócz radnego kowalczyka jeszcze głosować z uśmiechem na ustach, przeciwko udzieleniu 2 minut głosu na radzie.. mieszkańcom???? nie wstydzi się pani takiej obłudy? ***s://youtu.be/vzpvpxcrti0 .
radna wcislo, oniemiałem! obejrzałem na kanale czechow południowy na you tube ostatnie obrady komisji rozwoju i widziałem pani zachowanie i krzyki w kierunku mieszkańców, realnych, spokojnych, dobrze do dyskusji przygotowanych. wczoraj obejrzałem z kolei na you tube obrady rady miasta lublin; jak może pani publicznie mówić, ze głos moeszkancow jest dla pani ważny jeśli nie najważniejszy a następnie, bez skrupułów jako jedyna, oprócz radnego kowalczyka jeszcze głosować z uśmiechem na ustach, przeciwko udzieleniu 2 minut głosu na radzie.. mie... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:04
+1
Idealny teren pod zabudowę i park. Lublin wciąż jest w tyle jeśli chodzi o ilość oddawanych do użytku nowych mieszkań.
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 19:42
+1
jestem za parkiem i zabudową
Avatar
prawdziwy Czechowianin / 23 lutego 2018 o 17:50
+1
Dzień dobry Panie Dzioba. prosimy, zeby Pan się opamiętał. To co się dzieje z górkami to zwykle manipulacje gruntem, nie zależy Panu na żadnym parku, tylko na zarobieniu szybkiej kasy po głosowaniu radnych. Park może Pan robić od dnia, w którym kupił Pan ten otwarty teren zielony. Nikt Pana nie zmuszał. Nie zauwazyl Pan tylko, pomimo wielu zapisów i inwentaryzacji, ze nie jest to zwykły trawnik ale jedyny w północnym Lublinie tak ważny ekologicznie i społecznie teren. Rada miasta zdaje się zaczyna myśleć logicznie. Także nie udało się. Warto pomyśleć o zamianie gruntów lub odsprzedaniu miastu w cenie zakupu, czyli wg dokumentów 43 mln zł. Wtedy wszyscy Lublinianie Pana polubią jako prawego obywatela miasta! Albo prosimy dalej się spierać i manipulować; nie wtedy lepiej chyba będzie, realnie przenieść biznes tam gdzie siedziba firmy tbv czyli do Warszawy
Dzień dobry Panie Dzioba. prosimy, zeby Pan się opamiętał. To co się dzieje z górkami to zwykle manipulacje gruntem, nie zależy Panu na żadnym parku, tylko na zarobieniu szybkiej kasy po głosowaniu radnych. Park może Pan robić od dnia, w którym kupił Pan ten otwarty teren zielony. Nikt Pana nie zmuszał. Nie zauwazyl Pan tylko, pomimo wielu zapisów i inwentaryzacji, ze nie jest to zwykły trawnik ale jedyny w północnym Lublinie tak ważny ekologicznie i społecznie teren. Rada miasta zdaje się zaczyna myśleć logicznie. Także nie udało się. Warto... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 o 10:13
+1
Brawo radni. Juz teraz stan powietrza w Lublinie jest fatalny, a jak zabudujemy Gorki będzie gorzej. Cytat z Kur. Lub.: Stan powietrza w Lublinie jest bardzo zły - wynika z pomiarów dokonywanych przez stację należącą do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Całe miasto spowiła gęsta, zanieczyszczona mgła. W sobotni wieczór w Lublinie przekroczone były normy pyłu PM10 (pył zawieszony, który może zawierać substancje toksyczne takiej jak: metale ciężkie, benzo(a)piren, dioksyny i furany) oraz PM2,5 (zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc oraz przenikać do krwi).
Brawo radni. Juz teraz stan powietrza w Lublinie jest fatalny, a jak zabudujemy Gorki będzie gorzej. Cytat z Kur. Lub.: Stan powietrza w Lublinie jest bardzo zły - wynika z pomiarów dokonywanych przez stację należącą do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Całe miasto spowiła gęsta, zanieczyszczona mgła. W sobotni wieczór w Lublinie przekroczone były normy pyłu PM10 (pył zawieszony, który może zawierać substancje toksyczne takiej jak: metale ciężkie, benzo(a)piren, dioksyny i furany) oraz PM2,5 (zawiera cząstki o średnicy mniejszej ni... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 o 19:28
+1
Kiedy wreszcie ostateczna decyzja w sprawie korytarza powietrznego dla Lublina? Nie dla betonowej DŻUNGLI!
Avatar
aaa / 24 lutego 2018 o 01:28
+1
undefined napisał:
radna wcislo, oniemiałem! obejrzałem na kanale czechow południowy na you tube ostatnie obrady komisji rozwoju i widziałem pani zachowanie i krzyki w kierunku mieszkańców, realnych, spokojnych, dobrze do dyskusji przygotowanych. wczoraj obejrzałem z kolei na you tube obrady rady miasta lublin; jak może pani publicznie mówić, ze głos moeszkancow jest dla pani ważny jeśli nie najważniejszy a następnie, bez skrupułów jako jedyna, oprócz radnego kowalczyka jeszcze głosować z uśmiechem na ustach, przeciwko udzieleniu 2 minut głosu na radzie.. mieszkańcom???? nie wstydzi się pani takiej obłudy? ***s://youtu.be/vzpvpxcrti0 .
p. filipowicz nie był bynajmniej jedynym chcącym się wypowiedzieć mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady przecież to widać! to całkiem sporą grupę prewencyjnie usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowania pseudo-petycji w sprawie "budowy parku" - vide np. tajemnicze gremium 4 (słownie: czterech!) wnioskodawców (z których żaden nie mieszka na czechowie, a jedna osoba nawet nie w lublinie!),  zbieranie podpisów od własnych uczniów przez należącą do tychże wnioskodawców nauczycielkę podstawówki, itp. zainteresowanych szczegółami odsyłam do nagrania: ***s://***youtube.com/watch?v=te0xu25lnk0 wyjątkowo "smakowite" fragmenty zaczynają się np. od 1 h 15 minuty... ta grupka firmująca sobą petycję „chcemy parku”, zaproszona na spotkanie w csk kryła się po kątach, a na poniedziałkowym posiedzeniu komisji rozwoju i czwartkowej sesji rady miasta w ogóle już się nie pojawiła! ciekawe!
p. filipowicz nie był bynajmniej jedynym chcącym się wypowiedzieć mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady przecież to widać! to całkiem sporą grupę prewencyjnie usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowan... rozwiń
Avatar
aaa / 24 lutego 2018 o 01:05
+1
p. filipowicz przecież nie był bynajmniej jedynym mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady to widać! to ich wszystkich usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowania pseudo-petycji w sprawie "budowy parku" - vide np. tajemnicze gremium 4 (słownie: czterech!) wnioskodawców (z których żaden nie mieszka na czechowie, a jedna osoba nawet nie w lublinie!),  zbieranie podpisów od własnych uczniów przez należącą do tychże wnioskodawców nauczycielkę podstawówki p. zielińską, itp. zainteresowanych szczegółami odsyłam do nagrania: ***s://***youtube.com/watch?v=te0xu25lnk0 wyjątkowo "smakowite" fragmenty zaczynają się np. od 1 h 15 minuty...
p. filipowicz przecież nie był bynajmniej jedynym mieszkańcem - na nagraniu z wczorajszych obrad rady to widać! to ich wszystkich usiłowano zakneblować (nota bene, nie po raz pierwszy...). a p. wciśło rzeczywiście dostała prawie histerii podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, gdy zabrakło jej jakichkolwiek argumentów w konfrontacji z rzeczowymi, merytorycznymi wypowiedziami przeciwników zabudowy górek. w dodatku zdemaskowane zostały co wielce podejrzane okoliczności przygotowania pseudo-petycji w sprawie "budowy parku" - v... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 22:14
+1
natychmiast zabudować te badyle i chaszcze, postawić na nowoczesne budownictwo w otoczeniu zieleni
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:28
+1
jakim mieszkańcom? Filipowicz to zwykły pieniacz i demagog, radni się na nim poznali dlatego nie chcą mu udzielać głosu i dobrze robią
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:18
+1
radna wcislo, oniemiałem! obejrzałem na kanale czechow południowy na you tube ostatnie obrady komisji rozwoju i widziałem pani zachowanie i krzyki w kierunku mieszkańców, realnych, spokojnych, dobrze do dyskusji przygotowanych. wczoraj obejrzałem z kolei na you tube obrady rady miasta lublin; jak może pani publicznie mówić, ze głos moeszkancow jest dla pani ważny jeśli nie najważniejszy a następnie, bez skrupułów jako jedyna, oprócz radnego kowalczyka jeszcze głosować z uśmiechem na ustach, przeciwko udzieleniu 2 minut głosu na radzie.. mieszkańcom???? nie wstydzi się pani takiej obłudy? ***s://youtu.be/vzpvpxcrti0 .
radna wcislo, oniemiałem! obejrzałem na kanale czechow południowy na you tube ostatnie obrady komisji rozwoju i widziałem pani zachowanie i krzyki w kierunku mieszkańców, realnych, spokojnych, dobrze do dyskusji przygotowanych. wczoraj obejrzałem z kolei na you tube obrady rady miasta lublin; jak może pani publicznie mówić, ze głos moeszkancow jest dla pani ważny jeśli nie najważniejszy a następnie, bez skrupułów jako jedyna, oprócz radnego kowalczyka jeszcze głosować z uśmiechem na ustach, przeciwko udzieleniu 2 minut głosu na radzie.. mie... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 20:04
+1
Idealny teren pod zabudowę i park. Lublin wciąż jest w tyle jeśli chodzi o ilość oddawanych do użytku nowych mieszkań.
Avatar
Gość / 23 lutego 2018 o 19:42
+1
jestem za parkiem i zabudową
Avatar
prawdziwy Czechowianin / 23 lutego 2018 o 17:50
+1
Dzień dobry Panie Dzioba. prosimy, zeby Pan się opamiętał. To co się dzieje z górkami to zwykle manipulacje gruntem, nie zależy Panu na żadnym parku, tylko na zarobieniu szybkiej kasy po głosowaniu radnych. Park może Pan robić od dnia, w którym kupił Pan ten otwarty teren zielony. Nikt Pana nie zmuszał. Nie zauwazyl Pan tylko, pomimo wielu zapisów i inwentaryzacji, ze nie jest to zwykły trawnik ale jedyny w północnym Lublinie tak ważny ekologicznie i społecznie teren. Rada miasta zdaje się zaczyna myśleć logicznie. Także nie udało się. Warto pomyśleć o zamianie gruntów lub odsprzedaniu miastu w cenie zakupu, czyli wg dokumentów 43 mln zł. Wtedy wszyscy Lublinianie Pana polubią jako prawego obywatela miasta! Albo prosimy dalej się spierać i manipulować; nie wtedy lepiej chyba będzie, realnie przenieść biznes tam gdzie siedziba firmy tbv czyli do Warszawy
Dzień dobry Panie Dzioba. prosimy, zeby Pan się opamiętał. To co się dzieje z górkami to zwykle manipulacje gruntem, nie zależy Panu na żadnym parku, tylko na zarobieniu szybkiej kasy po głosowaniu radnych. Park może Pan robić od dnia, w którym kupił Pan ten otwarty teren zielony. Nikt Pana nie zmuszał. Nie zauwazyl Pan tylko, pomimo wielu zapisów i inwentaryzacji, ze nie jest to zwykły trawnik ale jedyny w północnym Lublinie tak ważny ekologicznie i społecznie teren. Rada miasta zdaje się zaczyna myśleć logicznie. Także nie udało się. Warto... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 163

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Ludzie wciąż za mało wiedzą o tym, co działo się w czasie wojny i okupacji"

"Ludzie wciąż za mało wiedzą o tym, co działo się w czasie wojny i okupacji" 0 0

Wanda Półtawska, lekarka i honorowa obywatelka Lublina gościła w Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”. W poniedziałek minęła 79. rocznica jej aresztowania przez gestapo.

Lubelscy politycy PO o decyzjach PiS: "Pokazali nam środkowy palec"

Lubelscy politycy PO o decyzjach PiS: "Pokazali nam środkowy palec" 12 7

Lubelscy parlamentarzyści krytykują PiS za ostatnie decyzje związane z wydatkami z budżetu państwa. – Pokazali nam środkowy palec – mówią, nawiązując do słynnego już gestu posłanki PiS Joanny Lichockiej.

Lubelskie: Szkoły zamknięte z powodu ataku wirusa już działają normalnie

Lubelskie: Szkoły zamknięte z powodu ataku wirusa już działają normalnie 0 0

Cztery szkoły podstawowe w województwie lubelskim, które zostały czasowo zamknięte z powodu dużej liczby zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne, działają już normalnie.

Pies powieszony w lesie na obrzeżach Lublina. Zbierają na nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy

Pies powieszony w lesie na obrzeżach Lublina. Zbierają na nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy 34 4

Niewielki zagajnik na obrzeżach Lublina, a w nim powieszony młody pies. Być może rasowy, myśliwski. Nie wiadomo, kto i dlaczego zabił zwierzę. Obrońcy zwierząt już zbierają pieniądze na nagrodę za pomoc w ujęciu oprawcy.

Lars Walther będzie trenerem Azotów Puławy

Lars Walther będzie trenerem Azotów Puławy 0 1

Duńczyk Lars Walther obejmie Azoty Puławy. Doświadczony szkoleniowiec przeniesie się do Puław od 1 lipca. Jego asystentem będzie obecny trener Michał Skórski. Obaj panowie współpracowali już w Płocku.

Lubartów szykuje nowe trasy dla rowerzystów i pieszych

Lubartów szykuje nowe trasy dla rowerzystów i pieszych 0 0

Brakujące odcinki chodników i dróg rowerowych powstaną przy ul. Piaskowej i Łąkowej w Lubartowie.

Świdnik pamięta o chorych. "Jestem poruszona postawą moich uczniów"

Świdnik pamięta o chorych. "Jestem poruszona postawą moich uczniów" 0 0

Członkowie Komitetu Pomocy SOS Solidarność w Świdniku z okazji Światowego Dnia Chorego odwiedzili osoby chore, starsze i cierpiące.

Medyk Konin – GKS Górnik Łęczna 1:3. Jedną nogą w półfinale

Medyk Konin – GKS Górnik Łęczna 1:3. Jedną nogą w półfinale 0 0

Piłkarki Górnika Łęczna zainaugurowały oficjalne granie w 2020 r. i pokonały Medyka Konin w Pucharze Polski

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny ‒ AZS UMCS Lublin 4:8. Wciąż w grze o awans

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny ‒ AZS UMCS Lublin 4:8. Wciąż w grze o awans 0 1

Kolejna ważna wygrana futsalistów AZS UMCS Lublin. Popularne „Dziki” tym razem okazały się lepsze od ekipy z Nowin strzelając na wyjeździe aż osiem bramek

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 18.35 w Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Kup kebab, a pomożesz małemu Szymonkowi. W środę niezwykła akcja właściciela budki w Białej Podlaskiej
galeria

Kup kebab, a pomożesz małemu Szymonkowi. W środę niezwykła akcja właściciela budki w Białej Podlaskiej 60 0

Kupując kebab, pomożesz choremu chłopcu. W środę Ireneusz Olesiejuk, właściciel budki z kebabem cały dochód ze sprzedaży przekaże na leczenie Szymona Kulawczuka z Przegalin Dużych (gm. Komarówka Podlaska).

Bezczelna próba kradzieży na parkingu w Białej Podlaskiej. Próbował wyrwać z samochodu katalizator

Bezczelna próba kradzieży na parkingu w Białej Podlaskiej. Próbował wyrwać z samochodu katalizator 2 1

Noc w policyjnym areszcie spędził 34-latek z gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzewany jest o próbę kradzieży katalizatora.

20-latek z Poniatowej sprzedawał narkotyki nieletnim

20-latek z Poniatowej sprzedawał narkotyki nieletnim 0 0

Policjanci z Opola Lubelskiego ustalili, że 20-latek z Poniatowej sprzedaje narkotyki.

Policyjny pościg za graficiarzami. Po nocy za kratkami do wszystkiego się przyznali

Policyjny pościg za graficiarzami. Po nocy za kratkami do wszystkiego się przyznali 14 9

W sobotę w nocy policjanci z Kraśnika zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o pomalowanie szynobusu stojącego na stacji w Szastarce.

Unia Białopole i Brat-Cukrownik Siennica Nadolna rozegrały mecze kontrolne

Unia Białopole i Brat-Cukrownik Siennica Nadolna rozegrały mecze kontrolne 0 3

Trzy sparingi i trzy porażki. Taki bilans mają piłkarze Unii Białopole

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.