Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2018 r.
8:06

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A
Od 4 czerwca świeżo upieczeni kierowcy będą musieli przejść dwa dodatkowe szkolenia, które będą ich kosztować 300 złotych
Od 4 czerwca świeżo upieczeni kierowcy będą musieli przejść dwa dodatkowe szkolenia, które będą ich kosztować 300 złotych

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku roku rząd wycofał się z wprowadzenia od 4 czerwca zamian dla młodych kierowców. Od tej daty młodzi kierowcy mieli być objęci dwuletnim okresem próbnym. W pierwszych 8 miesiącach okresu próbnego miały ich obowiązywać m.in. inne niż wszystkich ograniczenia prędkości.

W terenie zabudowanym, mimo znaków podwyższających prędkość, nie mogliby przekraczać prędkości 50 km/h, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej. Przez te dwa lata młody kierowca byłby także „stygmatyzowany” zielonym listkiem.

Tych zmian jednak nie będzie. Została jedna, ale istotna nowość. Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od otrzymania prawa jazdy młodzi kierowcy muszą przejść obowiązkowe 3-godzinne szkolenie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy (ODTJ). Szkolenie ma obejmować dwie godziny teorii oraz godzinę zajęć praktycznych na torze i płycie poślizgowej. Koszt to w sumie 300 zł (100 zł teoria, 200 zł praktyka).

– Biorąc pod uwagę kolejne odsunięcia terminów wprowadzenia zmian dla młodych kierowców sadzę, że i obowiązkowe szkolenia nie będą wprowadzone od 4 czerwca – ocenia jednak Artur Banaszkiewicz, szef ODTJ w Lublinie. – Gdyby jednak weszły w życie, to oczywiście jesteśmy przygotowani.

– Może to i dobry pomysł, ale już teraz ODTJ w Lublinie jest zapchany przez kierowców zawodowych szkolących się w ramach kwalifikacji wstępnej czy okresowej. A co będzie, gdy dojdzie rzesza młodych kierowców z prawem jazdy kategorii B – mówi Dziennikowi instruktor nauki jazdy z Lublina.

Teraz za kurs prawa jazdy płaci się od 1300 zł bez badań lekarskich do 1800 z badaniami (ustawowy koszt badań lekarskich to 200 zł). Do tego trzeba doliczyć 170 zł opłat egzaminacyjnych na kategorię B.

>>>

Zobacz także: Ekspresówką pod prąd. Tak go poprowadziła nawigacja

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 maja 2018 o 19:39
+2
Głupota i zdzieranie z ludzi pieniędzy a i tak nie naprawia kierowcow!!!!!!!!!
Avatar
adam / 26 maja 2018 o 11:03
+1
Nie wiem czy te przepisy wejdą czy nie ale nic wielkiego nie wnoszą, na dobrych kursach tego uczą, w moto start na Mokotowie miałem większość z tych dodatkowych rzeczy w ramach godzin jazdy i tak powinno być, można te umiejętności też sprawdzić podczas normalnego egzaminu i byłoby taniej
Avatar
Patrykos / 24 maja 2018 o 13:38
+1
ile to już w sumie bedzie kosztowac?? z 2000 zł? no którego 18latka na to stac? przesada.. a potem wielkie za***enie jak ludzie kupują prawka z internetu jak te z clubcardu, które wygladaja identycznie, bo na normalne ich nie stac!!!
Avatar
Gość / 24 maja 2018 o 05:57
+1
Połowa kierowców ze starzem 10 lat nie umnie jeździć
Avatar
Karolina / 23 maja 2018 o 18:12
+1
A wiadomości stare jak świat i nieaktualne.
Avatar
Mlody / 23 maja 2018 o 17:28
+1
Pieniążki rozdają to trzeba ściągać z mlodych kierowcow nie dosc, ze to prawko kosztuje zbyt duzo to jeszcze wymyslaja jakies cuda. Sam wydalem sporo pieniedzy na egzaminy bo okolo 5 razy nie zdalem to jeszcze mam.placic 300 hahaha na pewno
Avatar
xyz / 23 maja 2018 o 16:48
+1
No to co z tego że ODTJ jest zapchany wystarczy wybudowac drugi taki tor i bedzie git :D Przeciez oni na siłe chca wam kase dawać ..... nie marudzic tylko do roboty marudzić będziecie jak nie będzie nikogo stać na takie zabawy
Avatar
801 / 23 maja 2018 o 16:11
+1
W Polsce jest jeden temat..służba zdrowia,i prawo jazdy...na tym się można dorobić..
Avatar
Marco / 23 maja 2018 o 16:04
+1
Po te bzdury, przecież to nie jest aktualne,!!!
Avatar
Andrzej LBN / 23 maja 2018 o 15:12
+1
Po 80 roku życia wszyscy kierowcy powinni tracić prawo jazdy z mocy prawa, a po 60 roku życia regularne badania psychologiczne i lekarskie.
Avatar
adam / 26 maja 2018 o 11:03
+1
Nie wiem czy te przepisy wejdą czy nie ale nic wielkiego nie wnoszą, na dobrych kursach tego uczą, w moto start na Mokotowie miałem większość z tych dodatkowych rzeczy w ramach godzin jazdy i tak powinno być, można te umiejętności też sprawdzić podczas normalnego egzaminu i byłoby taniej
Avatar
Patrykos / 24 maja 2018 o 13:38
+1
ile to już w sumie bedzie kosztowac?? z 2000 zł? no którego 18latka na to stac? przesada.. a potem wielkie za***enie jak ludzie kupują prawka z internetu jak te z clubcardu, które wygladaja identycznie, bo na normalne ich nie stac!!!
Avatar
Gość / 24 maja 2018 o 05:57
+1
Połowa kierowców ze starzem 10 lat nie umnie jeździć
Avatar
Gość / 23 maja 2018 o 19:39
+2
Głupota i zdzieranie z ludzi pieniędzy a i tak nie naprawia kierowcow!!!!!!!!!
Avatar
Karolina / 23 maja 2018 o 18:12
+1
A wiadomości stare jak świat i nieaktualne.
Avatar
Mlody / 23 maja 2018 o 17:28
+1
Pieniążki rozdają to trzeba ściągać z mlodych kierowcow nie dosc, ze to prawko kosztuje zbyt duzo to jeszcze wymyslaja jakies cuda. Sam wydalem sporo pieniedzy na egzaminy bo okolo 5 razy nie zdalem to jeszcze mam.placic 300 hahaha na pewno
Avatar
xyz / 23 maja 2018 o 16:48
+1
No to co z tego że ODTJ jest zapchany wystarczy wybudowac drugi taki tor i bedzie git :D Przeciez oni na siłe chca wam kase dawać ..... nie marudzic tylko do roboty marudzić będziecie jak nie będzie nikogo stać na takie zabawy
Avatar
801 / 23 maja 2018 o 16:11
+1
W Polsce jest jeden temat..służba zdrowia,i prawo jazdy...na tym się można dorobić..
Avatar
Marco / 23 maja 2018 o 16:04
+1
Po te bzdury, przecież to nie jest aktualne,!!!
Avatar
Andrzej LBN / 23 maja 2018 o 15:12
+1
Po 80 roku życia wszyscy kierowcy powinni tracić prawo jazdy z mocy prawa, a po 60 roku życia regularne badania psychologiczne i lekarskie.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci

Rok temu ksiądz pomógł małej Zuzi. W tym roku na pomoc mogą liczyć ministranci 11 3

Pomógł zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację małej dziewczynki. Organizuje ekstremalne drogi krzyżowe. A za dwa tygodnie ks. Witold Bednarz pojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy, by pomóc spełnić marzenia młodych piłkarzy.

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb?

Piękny, pomnikowy, bezimienny. Jak nazwać dąb? 0 1

Jest pięknym dębem dominującym nad doliną Sołokiji. Jego pień ma ponad 440 cm w obwodzie. Trwa konkurs na wybór imienia dla kandydata do miana pomnika przyrody.

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport]
galeria

W Lublinie nagle zabrakło autobusów. Kiedy sytuacja wróci do normy? [raport] 2 21

Nie uda się w piątek przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których nagle wycofała swe pojazdy warszawska spółka Warbus. Z tego powodu poważne problemy z dojazdem mieli wczoraj pasażerowie kilkunastu linii komunikacji miejskiej. Łatanie luki w rozkładach jazdy będzie trwało jeszcze kilka dni.

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę
Tylko u nas
galeria

Lublin: 12-latka zmarła po potrąceniu na przejściu. Ale oprócz Wiktorii kierowca zabił także inną osobę 22 24

Kierowca, który w zeszłym roku potrącił w Lublinie na pasach 12-letnią Wiktorię, ma już na koncie wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas dostał wyrok w zawieszeniu, po czym wrócił za kierownicę. Według prawa jego przewinienie już się zatarło.

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS

Wojewoda lubelski wystartuje w wyborach do Sejmu? Miał być Senat, ale wysłali list do prezesa PiS 26 35

Ponad 300 osób, głównie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, podpisało się pod listem do prezesa partii w sprawie kandydowania wojewody lubelskiego w jesiennych wyborach parlamentarnych. Chcą, by Przemysław Czarnek ubiegał się o miejsce w Sejmie, a nie w Senacie, co rekomendowały lokalne struktury ugrupowania.

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku

Puławy: Mała obwodnicą pojedziemy w tym roku 0 0

Trwa budowa tzw. małej obwodnicy Włostowic w Puławach. Dotychczas udało się zlikwidować większość sieciowych kolizji, ułożyć betonowe krawężniki, rury odprowadzające deszczówkę, przewody elektryczne itp. Tegoroczny termin oddania dróg nie jest zagrożony.

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy

Lublin: Nocą napadał na ulicy na samotnie idące kobiety. Zaatakował dwa razy 37 8

W nocy podbiegał do samotnie idącej kobiety, przewracał ją i wyrywał torebkę. 24-latek z Mołdawii został zatrzymany przez lubelską policję.

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz

Zmarł prof. Teodor Juszkiewicz 0 2

W poniedziałek zmarł prof. Teodor Juszkiewicz. Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Farmakologii i Toksykologii Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. O śmierci profesora poinformował jego syn.

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń
19 lipca 2019, 12:00

1919-2019. Święto Policji w Chełmie. Program wydarzeń 0 1

Piknik na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, a na nim mnóstwo atrakcji: pokazy policyjnych radiowozów i motocykli, sprawności antyterrorystów i konkursy dla dzieci – tak wyjątkową oprawę będzie miało piątkowe (19 lipca) Święto Policji z uwagi na przypadającą 100 rocznicę powstania tej formacji.

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Bronią się przed spalarnią śmieci jak przed Szwedami. Protest w Zamościu [zdjęcia] 3 12

Ulica Hrubieszowska w Zamościu była w czwartek blokowana przez przeciwników budowy spalarni odpadów. Protest mieszkańców odbył się w okolicy siedziby firmy Veolia Wschód, która planuje taką inwestycję na terenie swojej ciepłowni.

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły

Wzmocnienie w Puławach. Z Górnika do Wisły 0 0

Marcin Pigiel, który wiosną był zawodnikiem Górnika Łęczna w kolejnym sezonie występować będzie w trzecioligowej Wiśle Puławy. 21-letni obrońca podpisał z „Dumą Powiśla” dwuletnią umowę

Piknik teatralny na Czechowie
20 lipca 2019, 12:00

Piknik teatralny na Czechowie 0 0

Ostatni w tym miesiącu dzielnicowy piknik teatralny organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się na Czechowie. 20 lipca o godz. 12 mieszkańcy spotkają się na terenie zielonym przy SP 43.

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 3

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 5 12

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 11 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!