Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2014 r.
12:15
Edytuj ten wpis

Miasto chce dopłacać do prywatnych żłobków. Po 400 zł

Autor: Zdjęcie autora drs
15 11 A A

Po 400 zł na każde dziecko w prywatnym żłobku i po 200 na malucha w klubie dziecięcym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tyle skłonny jest dopłacać Ratusz do prywatnych placówek. We wtorek nad tą prezydencką propozycją będzie głosować Rada Miasta. System dopłat miałby być uruchomiony od 1 marca. Ratusz liczy na to, że o taką kwotę zmaleją opłaty pobierane przez prywatne placówki od rodziców.

Wprowadzenie takich dopłat proponowała w trakcie kampanii wyborczej kandydatka lewicy na prezydenta miasta, a ostatnio na posiedzeniu Komisji Budżetowo-Ekonomicznej o uruchomienie systemu dopłat prosił radny PiS.

Na terenie miasta zarejestrowanych jest obecnie 8 niepublicznych żłobków oraz 6 klubów malucha. Korzysta z nich łącznie 274 dzieci.
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GRUPA / 9 stycznia 2015 o 17:57
0

Miasto nie ma narzędzi, żeby zmusić żłobek, który dostanie dofinasowanie, żeby obniżył na tyle opłatę. W praktyce oznaczać to może, że pieniądze publiczne trafią do właściciela żłobka !

GRUPA RODZICÓW ŻŁOBKÓW NIEPUBLICZNYCH KTORA O TA DOTACJE WALCZYŁA JEST W STAŁYM KONTAKCIE Z DYREKTORAMI ZLOBKÓW I MIASTEM --KAZDEMU  Z NAS ZALEZY NA DOBREJ WSPOŁPRACY A DYREKTOREM TYCH 8 PLACÓWEK NIEPUBLICZNYCH ZŁOBKÓW PIENIAZKI SIE NALEZA PO 400 ZŁ -NA DZICKO ---RODZICE TEGO PILNUJA

GRUPA RODZICÓW ŻŁOBKÓW NIEPUBLICZNYCH KTORA O TA DOTACJE WALCZYŁA JEST W STAŁYM KONTAKCIE Z DYREKTORAMI ZLOBKÓW I MIASTEM --KAZDEMU  Z NAS ZALEZY NA DOBREJ WSPOŁPRACY A DYREKTOREM TYCH 8 PLACÓWEK NIEPUBLICZNYCH ZŁOBKÓW PIENIAZKI SIE NALEZA PO 400 ZŁ -NA DZICKO ---RODZICE TEGO PILNUJA

rozwiń
Avatar
qwerty / 18 grudnia 2014 o 08:53
0

Miasto nie ma narzędzi, żeby zmusić żłobek, który dostanie dofinasowanie, żeby obniżył na tyle opłatę. W praktyce oznaczać to może, że pieniądze publiczne trafią do właściciela żłobka !

Miasto może i nie ma, ale prawa popytu i podaży jak najbardziej.

Avatar
grg / 18 grudnia 2014 o 01:47
0

Miasto nie ma narzędzi, żeby zmusić żłobek, który dostanie dofinasowanie, żeby obniżył na tyle opłatę. W praktyce oznaczać to może, że pieniądze publiczne trafią do właściciela żłobka !

Avatar
Dobrze się dzieje / 17 grudnia 2014 o 20:06
0

Koszt dla budżetu - pewnie "żaden", a pomoc dla rodziców znacząca. Brawo!

Avatar
Dziadunio / 17 grudnia 2014 o 20:03
0
JESTEM PRZECIW !!!!

Swoje zdanie może wyrazić każdy i szanuję to... A masz coś na poparcie swoich poglądów? Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak uważasz. Projekt był już dyskutowany na wszelkie możliwe sposoby i praktycznie nie było osób które mówiły "NIE BO NIE!"

Avatar
Rodzic / 17 grudnia 2014 o 19:58
0

Bardzo słuszna inicjatywa, mam tylko nadzieję, że jej pomysłodawcy i realizatorzy przewidzieli zaistnienie bardzo prawdopodobnego zjawiska szybkiego podniesienia cen przez żłobki prywatne w związku z powyższym. Podobnie robiły banki w przypadku rodziny na swoim, dostajesz dopłatę od państwa - otrzymujesz wyższe oprocentowanie. Jeżeli faktycznie klienci żłobków zapłacą mniej o ok. 400 pln stoję murem za pomysłem.

Jako grupa rodziców zaangażowanych w sprawę znamy realne koszty utrzymania dzieciaczków w naszych żłobkach. Każde takie działanie byłoby bez problemu wychwycone i poważnie podważyło zaufanie jakim darzymy placówki do których uczęszczają nasze maluchy.

Jako grupa rodziców zaangażowanych w sprawę znamy realne koszty utrzymania dzieciaczków w naszych żłobkach. Każde takie działanie byłoby bez problemu wychwycone i poważnie podważyło zaufanie jakim darzymy placówki do których uczęszczają nasze maluchy.

rozwiń
Avatar
QWAS / 17 grudnia 2014 o 18:51
0
JESTEM PRZECIW !!!!
Avatar
GRUPA RODZICÓW / 17 grudnia 2014 o 16:14
0

OCZYWISCIE ZE RODZICE ZAPŁACA 400 ZŁ MNIEJ OD CZESNEGO W KAZDYM NIEPUBLICZNYM ZŁOBKU W NASZYM PIEKNYM MIESCIE LUBLINIE -MIASTO WSPOLPRACOWAC ZACZEŁO Z NAMI POD KONIEC 2014 ROKU I JAK WIDAC EFEKTY I OWOCE NASZEJ CIEZKIEJ PRACY SA. GRUPA RODZICÓW ŻŁOBKÓW NIEPUBLICZNYCH W LUBLINIE

Avatar
Ania / 17 grudnia 2014 o 14:48
0

Super!! Brawa dla radnych i dla osób zaangażowanych w tą sprawę, że udało się w końcu załatwić sprawę. W końcu widać politykę prorodzinną miasta w kieszeni rodziców ;-)

Avatar
anton / 17 grudnia 2014 o 14:36
0

Jeden z niewielu dobrych pomysłów w "miescie inspiracji", może zacznie się dziać w Lublinie jak w innych miastach w Polsce!!!

Avatar
GRUPA / 9 stycznia 2015 o 17:57
0

Miasto nie ma narzędzi, żeby zmusić żłobek, który dostanie dofinasowanie, żeby obniżył na tyle opłatę. W praktyce oznaczać to może, że pieniądze publiczne trafią do właściciela żłobka !

GRUPA RODZICÓW ŻŁOBKÓW NIEPUBLICZNYCH KTORA O TA DOTACJE WALCZYŁA JEST W STAŁYM KONTAKCIE Z DYREKTORAMI ZLOBKÓW I MIASTEM --KAZDEMU  Z NAS ZALEZY NA DOBREJ WSPOŁPRACY A DYREKTOREM TYCH 8 PLACÓWEK NIEPUBLICZNYCH ZŁOBKÓW PIENIAZKI SIE NALEZA PO 400 ZŁ -NA DZICKO ---RODZICE TEGO PILNUJA

GRUPA RODZICÓW ŻŁOBKÓW NIEPUBLICZNYCH KTORA O TA DOTACJE WALCZYŁA JEST W STAŁYM KONTAKCIE Z DYREKTORAMI ZLOBKÓW I MIASTEM --KAZDEMU  Z NAS ZALEZY NA DOBREJ WSPOŁPRACY A DYREKTOREM TYCH 8 PLACÓWEK NIEPUBLICZNYCH ZŁOBKÓW PIENIAZKI SIE NALEZA PO 400 ZŁ -NA DZICKO ---RODZICE TEGO PILNUJA

rozwiń
Avatar
qwerty / 18 grudnia 2014 o 08:53
0

Miasto nie ma narzędzi, żeby zmusić żłobek, który dostanie dofinasowanie, żeby obniżył na tyle opłatę. W praktyce oznaczać to może, że pieniądze publiczne trafią do właściciela żłobka !

Miasto może i nie ma, ale prawa popytu i podaży jak najbardziej.

Avatar
grg / 18 grudnia 2014 o 01:47
0

Miasto nie ma narzędzi, żeby zmusić żłobek, który dostanie dofinasowanie, żeby obniżył na tyle opłatę. W praktyce oznaczać to może, że pieniądze publiczne trafią do właściciela żłobka !

Avatar
Dobrze się dzieje / 17 grudnia 2014 o 20:06
0

Koszt dla budżetu - pewnie "żaden", a pomoc dla rodziców znacząca. Brawo!

Avatar
Dziadunio / 17 grudnia 2014 o 20:03
0
JESTEM PRZECIW !!!!

Swoje zdanie może wyrazić każdy i szanuję to... A masz coś na poparcie swoich poglądów? Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak uważasz. Projekt był już dyskutowany na wszelkie możliwe sposoby i praktycznie nie było osób które mówiły "NIE BO NIE!"

Avatar
Rodzic / 17 grudnia 2014 o 19:58
0

Bardzo słuszna inicjatywa, mam tylko nadzieję, że jej pomysłodawcy i realizatorzy przewidzieli zaistnienie bardzo prawdopodobnego zjawiska szybkiego podniesienia cen przez żłobki prywatne w związku z powyższym. Podobnie robiły banki w przypadku rodziny na swoim, dostajesz dopłatę od państwa - otrzymujesz wyższe oprocentowanie. Jeżeli faktycznie klienci żłobków zapłacą mniej o ok. 400 pln stoję murem za pomysłem.

Jako grupa rodziców zaangażowanych w sprawę znamy realne koszty utrzymania dzieciaczków w naszych żłobkach. Każde takie działanie byłoby bez problemu wychwycone i poważnie podważyło zaufanie jakim darzymy placówki do których uczęszczają nasze maluchy.

Jako grupa rodziców zaangażowanych w sprawę znamy realne koszty utrzymania dzieciaczków w naszych żłobkach. Każde takie działanie byłoby bez problemu wychwycone i poważnie podważyło zaufanie jakim darzymy placówki do których uczęszczają nasze maluchy.

rozwiń
Avatar
QWAS / 17 grudnia 2014 o 18:51
0
JESTEM PRZECIW !!!!
Avatar
GRUPA RODZICÓW / 17 grudnia 2014 o 16:14
0

OCZYWISCIE ZE RODZICE ZAPŁACA 400 ZŁ MNIEJ OD CZESNEGO W KAZDYM NIEPUBLICZNYM ZŁOBKU W NASZYM PIEKNYM MIESCIE LUBLINIE -MIASTO WSPOLPRACOWAC ZACZEŁO Z NAMI POD KONIEC 2014 ROKU I JAK WIDAC EFEKTY I OWOCE NASZEJ CIEZKIEJ PRACY SA. GRUPA RODZICÓW ŻŁOBKÓW NIEPUBLICZNYCH W LUBLINIE

Avatar
Ania / 17 grudnia 2014 o 14:48
0

Super!! Brawa dla radnych i dla osób zaangażowanych w tą sprawę, że udało się w końcu załatwić sprawę. W końcu widać politykę prorodzinną miasta w kieszeni rodziców ;-)

Avatar
anton / 17 grudnia 2014 o 14:36
0

Jeden z niewielu dobrych pomysłów w "miescie inspiracji", może zacznie się dziać w Lublinie jak w innych miastach w Polsce!!!

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk
film

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk 29 1

Bartosz B. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – tak orzekł wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie, przychylając się do wniosku prokuratury, która postawiła 21-latkowi m.in. zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Na czym polega leasing operacyjny?

Na czym polega leasing operacyjny? 0 0

Leasing operacyjny to jedna z wielu opcji finansowania zakupu samochodu w firmie. Ma on zarówno zalety, jak i wady, mimo wszystko polscy przedsiębiorcy często decydują się rozliczać koszty związane z zakupem auta właśnie w ten sposób. Dowiedz się, na czym polega leasing operacyjny i w jaki sposób rozliczyć koszty z nim związane.

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju
galeria
film

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju 4 10

Policjanci z CBŚP rozbili agencji towarzyskich. Podczas jednej akcji zlikwidowano 19 tzw. "mieszkaniówek", m.in. w Zamościu, Biłgoraju i Chełmie.

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle 0 0

Niewątpliwie branża metalowa ciągle się rozwija, a produkcja wciąż rośnie. Ma to kluczowe znaczenie dla gałęzi motoryzacyjnej, lotniczej, ale również elektrycznej i energetycznej. Warto zauważyć, że proces produkcyjny staje się bardziej innowacyjny, dzięki stosowaniu automatyzacji, a to z kolei wpływa na sam czas wytwarzania tego materiału.

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna 0 0

Górnik Łęczna po dwóch meczach kontrolnych w Łęcznej w kolejnym sparingu zmierzy się w sobotę w Rzeszowie z tamtejszą Stalą

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala
galeria

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala 5 6

Do wypadku z udziałem miejskiego autobusu linii 16 doszło dziś rano na ul. Węglarza.

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy
galeria

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy 16 13

Obawiamy się o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa – alarmują lekarze z Oddziału Kardiologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie w oficjalnym komunikacie dotyczącym trwającej w placówce restrukturyzacji.

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 14 5

Piotr Pogonowski przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Były wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego złożył rezygnację ze stanowiska.

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem?
film

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem? 1 4

Rozmowa z Beatą Nadolską, szefową Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę 0 0

Trwa otwarty konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej oraz wspieranie przedsięwzięć artystycznych i patriotycznych w gminie Kurów. W tym roku władze na obydwa zadania przeznaczyły o 30 proc. więcej pieniędzy, niż w ubiegłym roku.

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych
galeria

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych 4 0

W tym roku siedem młodych osób otrzymało stypendium artystyczne od prezydenta Michał Litwiniuka. Większość stypendystów postawi na samorozwój.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Polska po raz drugi w tym sezonie będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Po listopadowych konkursach w Wiśle kolej na Zakopane, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w tegorocznym cyklu

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01]
24 stycznia 2020, 9:00

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01] 0 1

Wysyp kinowych premier w najbliższy weekend. Na ekranach lubelskich kin zobaczymy m.in. oscarowe "1917" i "Jojo Rabbit", komedię akcji "Bad Boys For Life", propozycję science-fiction "Proxima", dramat Clinta Eastwooda "Richard Jewell" czy film dla młodszych widzów - "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania
film

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania 8 119

Orzekające wspólnie trzy izby Sądu Najwyższego stwierdziły w czwartek, że nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w jego składzie znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Orzeczenie ma mieć zastosowanie do wyroków wydawanych od dnia dzisiejszego.

Tragiczny wypadek na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę

Tragiczny wypadek na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę 8 7

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 22 w Krasnymstawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!