Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2021 r.
18:13

Miasto zamieni działki. Ma to ułatwić budowę szkoły

Autor: Zdjęcie autora drs
12 19 A A
Felin
Felin (fot. Maciej Kaczanowski/archwium)

Samorząd Lublina wymieni się z prywatnym właścicielem działkami na Felinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent dostał od radnych zgodę na taką transakcję. Radni pozwolili również na zamianę miejskiej działki przy Ordonówny na grunt na Ponikwodzie. W pierwszym przypadku chodzi o trzy miejskie działki przy ul. Franczaka „Lalka” (łącznie prawie 0,46 ha), przeznaczone w obowiązującym planie zagospodarowania pod usługi komercyjne. Ratusz chce je oddać, by w zamian dostać działkę przy ul. Królowej Bony (0,13 ha), przeznaczoną w planie pod zabudowę mieszkaniową, przyległą bezpośrednio do innych miejskich działek pod budowę bloków. Przejęcie tej nieruchomości ma ułatwić władzom Lublina inwestycje mieszkaniowe.

Druga zamiana ma ułatwić budowę szkoły na Ponikwodzie. Samorząd chce przejąć od firmy deweloperskiej Willowa II działkę przy ul. Majerankowej 3 (0,19 ha), która przylega do miejskiej nieruchomości pod budowę szkoły. W zamian odda teren u zbiegu ul. Pogodnej i Ordonówny (0,29 ha), gdzie będzie mógł stanąć blok mieszkalny, bo na takie wykorzystanie gruntu pozwala decyzja o warunkach zabudowy wydana już w zeszłym roku przez Urząd Miasta. Działki mają być teraz wycenione. Zgodnie z prawem w przypadku nierównej wartości wymienianych gruntów, stosuje się dopłatę stanowiącą równowartość różnicy pomiędzy wartościami działek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 13 września 2021 r. o 18:25
+42
Trzeba bić na alarm. Działkami się wymieniają! Z deweloperem!!! Dawaj Bury, trzeba krzyku narobić.
Avatar
Mariolubelski / 13 września 2021 r. o 20:38
+33
Niesamowita jest ta dwójka spamerów poniżej. Monisia vel kroniki uczepi się czegoś jak pijany płota i powtarza to w kółko jak papuga nie przejmując się sprawdzaniem faktów. W tym przypadku problem w tym, że rzeczoznawca majątkowy wyceniający takie działki wyłaniany jest zawsze w drodze otwartego przetargu, a nie jest zatrudniany przez miasto. I tyle z tej narracji o rzeczoznawcy, który wszystko wyśpiewa co ratusz chce. Pan AF vel smoczek z kolei w ciągu kilku lat zajmowania się tematem, wciąż nie zrozumiał kiedy i po spełnieniu jakich warunków naliczać można renty planistyczne i opłaty adiacenckie. W kółko szafuje tymi terminami jak jakimś magicznym "abrakadabra". A problem w tym, że zgodnie z ustawą renty naliczane mogą być dopiero wtedy, kiedy ktoś sprzedaje grunt po zmianie MPZP. Jeżeli go nie sprzedaje, albo zrobił to tuż przez zmianą MPZP to miasto żadnej renty naliczyć nie ma prawa i nie ma znaczenia czy wartość gruntu wzrosła. I zresztą bardzo dobrze, bo same takie renty to nieuzasadniony fiskalizm, który w ogóle nie powinien istnieć. To karanie obywatela dodatkowym podatkiem za to, że śmie mieć wartościową działkę i doczekał się korzystnej zmiany planu dla niej. A jeżeli zmiana planu jest niekorzystna? To niech obywatel się goni, bo miasto nie chce płacić odszkodowań i każe iść do sądu. Cała ta ekipa teraz ma jeszcze wsparcie na poziomie TVP Lublin w wydaniu niezawodnego red. Bałabana. Jeżeli ktoś nie widział reportażu na temat niedoszłej zamiany przy Jasnej to gorąco polecam. :D Czegoś równie stronniczego nigdy chyba nie widziałem. Kilkanaście minut reportażu zaczyna się od oddania głosu znanej pani aktywistce od kości na górkach, potem pan AF, radni i posłowie pisu a wersja drugiej strony przedstawiana jest tylko w formie oświadczenia prezydenta odczytanego niechętnym głosem przez red. Bałabana. Trzeba by być ślepym, żeby nie widzieć, że niektóre osoby w mieście mają jakąś szczególną niechęć wobec prezydenta, ale przybiera to nieraz rozmiary karykaturalne.
Niesamowita jest ta dwójka spamerów poniżej. Monisia vel kroniki uczepi się czegoś jak pijany płota i powtarza to w kółko jak papuga nie przejmując się sprawdzaniem faktów. W tym przypadku problem w tym, że rzeczoznawca majątkowy wyceniający takie działki wyłaniany jest zawsze w drodze otwartego przetargu, a nie jest zatrudniany przez miasto. I tyle z tej narracji o rzeczoznawcy, który wszystko wyśpiewa co ratusz chce. Pan AF vel smoczek z kolei w ciągu kilku lat zajmowania się tematem, wciąż nie zrozumiał kiedy i po spełnieniu jakich warun... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 września 2021 r. o 19:05
+28
Jak to ? Gdzie jest CBA !! A nie sorki, to nie ten deweloper czy tam temat...
Avatar
___K___ / 13 września 2021 r. o 20:02
+26
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
  Biedny ty jesteś, skoro jedynym celem twojego nędznego życia jest krytykowanie wszystkiego, co dobre dla Lublina.
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 19:06
+20
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 19:55
+16
Poza dopłatami stanowiącymi równowartość różnicy pomiędzy wartościami działek należałoby pamiętać o opłatach adiacenckich i rentach planistycznych, o których "ratusz" nie pamięta i to nie tylko w raportach prezydenta o stanie naszego miasta.
Ale to już tylko Twój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepia, a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu.
Ale to już tylko Twój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepia, a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu. rozwiń
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 21:06
+15
Kilkanaście minut reportażu zaczyna się od oddania głosu znanej pani aktywistce od kości na górkach, potem pan AF, radni i posłowie pisu
No i mamy bezcenny "sąd ocenny" w sprawach, "za przeproszeniem" oczywiście, publicznych! W całej okazałości! Mały, pokraczny tworek - dziwoląg, ale jakże wydajnie jazgotem, wrzaskiem pod niebiosa "pudrujący" swoją przeraźliwie bijącą w oczy miałkość, nicość, pustkę. TWA - czyli Towarzycho Wzajemnej Adoracji. Qń by pękł ze śmiechu, na śmierć zarżał....
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 21:56
+10
Bądź zdrów(a), bo tobie nie pomoże nawet solidny baranek, w solidny mur. Nie uleczy także wszystkich skrzywień, dziwactw, fiołów , zajobów, manii, fobie i zbączenia . Jesteś bliźnim, więc życzę wartości wyższej niż zero, by zwracano na ciebie uwagę i byś nie skakał(a) jak gnida, jak wsza na kołnierzu.
Ale to już tylko Twój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepia, a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu. P.S. Wiedziony ciekawością poszperałem nieco po Internecie. No i a jakże, znalazłem: kilka "perełek" przecudnych. Z pism i mów tronowych, pełnych mądrości wszelakich, "aktywisty" LASa, Jaśnie Nawiedzonego i łaskawie nam objawionego. "niech na zawsze będzie kredo (!!!???) dla wszystkich, którzy podnieśli rękę na Górki Czechowskie", "Czy pośród (!!!???) 31 Radnych Miasta Lublin", "Pocovidowo i przed świątecznie" (!!!???) - to tylko trzy pierwsze z brzegu... I co tu w zasadzie komentować??? Przypisy w nawiasach - moje...
Ale to już tylko Twój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepia, a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu. P.S. Wiedziony ciekawością poszperałem nieco po Internecie. No i a jakże, znalazłem: kilka "perełek" przecudnych. Z p... rozwiń
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 22:07
+9
Nawet solidny baranek, w solidny mur, czy nawet prezydent Żuk nie pomógłby ci w uniknięciu odpowiedzialności za naruszanie wolności słowa i swobody wypowiedzi
Skoro komuś jeszcze mało...Czekając na nieuchronny pozew, po pierwsze: poproszę o wskazanie: w którym miejscu, co i kiedy naruszyłem w kwestii swobody wypowiedzi. Po drugie: jeżeli to miał być dowcip, to poproszę o wskazanie miejsca, w którym mamy sie śmiać. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur...
Avatar
___K___ / 14 września 2021 r. o 08:11
+7
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
Masz podejrzenia popełnienia czynu niezgodnego z prawem - zgłoś go do prokuratury. W dużej mierze jest proPiSowska, a gdzie nie jest, to się zmieni lokalizację i będzie. I wtedy udupisz tych swoich znienawidzonych żukowców. Ale nie, ty tylko pluć potrafisz, a dowodów na nic nie masz. Jesteś żałosny, jak komarzyca - irytujesz, ale de facto groźny nie jesteś.
Masz podejrzenia popełnienia czynu niezgodnego z prawem - zgłoś go do prokuratury. W dużej mierze jest proPiSowska, a gdzie nie jest, to się zmieni lokalizację i będzie. I wtedy udupisz tych swoich znienawidzonych żukowców. Ale nie, ty tylko pluć potrafisz, a dowodów na nic nie masz. Jesteś żałosny, jak komarzyca - irytujesz, ale de facto groźny nie jesteś. rozwiń
Avatar
Jasin / 14 września 2021 r. o 10:24
+2
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
DWkomentator / 14 września 2021 r. o 09:18
+6
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
 No no, kilkaset od razu. Idź chłopczyku do apteki i wykup w końcu leki które przepisał ci psychiatra.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 14 września 2021 r. o 08:11
-9
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
Avatar
___K___ / 14 września 2021 r. o 08:11
+7
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
Masz podejrzenia popełnienia czynu niezgodnego z prawem - zgłoś go do prokuratury. W dużej mierze jest proPiSowska, a gdzie nie jest, to się zmieni lokalizację i będzie. I wtedy udupisz tych swoich znienawidzonych żukowców. Ale nie, ty tylko pluć potrafisz, a dowodów na nic nie masz. Jesteś żałosny, jak komarzyca - irytujesz, ale de facto groźny nie jesteś.
Masz podejrzenia popełnienia czynu niezgodnego z prawem - zgłoś go do prokuratury. W dużej mierze jest proPiSowska, a gdzie nie jest, to się zmieni lokalizację i będzie. I wtedy udupisz tych swoich znienawidzonych żukowców. Ale nie, ty tylko pluć potrafisz, a dowodów na nic nie masz. Jesteś żałosny, jak komarzyca - irytujesz, ale de facto groźny nie jesteś. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 14 września 2021 r. o 08:03
-9
Lublin za 2020 rok wpływy z opłat planistycznych wyniosły 72 071,92 (72,07% planu), a z opłat adiacenckich 172.848,09 zł (216,06% planu). Łącznie jest to nie więcej niż 2% samej tylko renty planistycznej, która powinna była zostać naliczona po sprzedaży przez Orange nieruchomości gruntowych przy ulicy Chodźki.  
  Wow! To jednak coś wpłynęło z tego tytułu. Niech zgadnę: pewno od właścicieli działek pod domki.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 14 września 2021 r. o 08:00
-10
Sułtanat znalazł nowy sP0sób na szybkie ubogacanK0: wystarczy odP0wiednio zorientowany w temacie "rzeczoznawca i cyk! - do kieszeni dewelocwaniaka wpada kolejnych kilka-kilkanaście milionów.
   Biedny ty jesteś, skoro jedynym celem twojego nędznego życia jest krytykowanie wszystkiego, co dobre dla Lublina.
 "Mówię: 'Lublin', myślę: 'deweloperzy'" - z pamiętnika Dewelo-Duce.
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 22:07
+9
Nawet solidny baranek, w solidny mur, czy nawet prezydent Żuk nie pomógłby ci w uniknięciu odpowiedzialności za naruszanie wolności słowa i swobody wypowiedzi
Skoro komuś jeszcze mało...Czekając na nieuchronny pozew, po pierwsze: poproszę o wskazanie: w którym miejscu, co i kiedy naruszyłem w kwestii swobody wypowiedzi. Po drugie: jeżeli to miał być dowcip, to poproszę o wskazanie miejsca, w którym mamy sie śmiać. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur...
Avatar
Jasin / 13 września 2021 r. o 21:56
+10
Bądź zdrów(a), bo tobie nie pomoże nawet solidny baranek, w solidny mur. Nie uleczy także wszystkich skrzywień, dziwactw, fiołów , zajobów, manii, fobie i zbączenia . Jesteś bliźnim, więc życzę wartości wyższej niż zero, by zwracano na ciebie uwagę i byś nie skakał(a) jak gnida, jak wsza na kołnierzu.
Ale to już tylko Twój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepia, a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu. P.S. Wiedziony ciekawością poszperałem nieco po Internecie. No i a jakże, znalazłem: kilka "perełek" przecudnych. Z pism i mów tronowych, pełnych mądrości wszelakich, "aktywisty" LASa, Jaśnie Nawiedzonego i łaskawie nam objawionego. "niech na zawsze będzie kredo (!!!???) dla wszystkich, którzy podnieśli rękę na Górki Czechowskie", "Czy pośród (!!!???) 31 Radnych Miasta Lublin", "Pocovidowo i przed świątecznie" (!!!???) - to tylko trzy pierwsze z brzegu... I co tu w zasadzie komentować??? Przypisy w nawiasach - moje...
Ale to już tylko Twój problem, i nie od wczoraj. Tylko solidny baranek, w jeszcze solidniejszy mur, zawodowy, nałogowy pieniaczu i awanturniku, za przeproszeniem sądzie ocenny, buhahahaha. Leczy wszystkie skrzywienia, dziwactwa, fijoły, zajoby, manie, fobie i zbączenia podobnych Tobie. Jesteś mniej niż nikim, mniej niż zerem, nikt Cię nie zaczepia, a skaczesz jak gnida, jak wsza na kołnierzu. P.S. Wiedziony ciekawością poszperałem nieco po Internecie. No i a jakże, znalazłem: kilka "perełek" przecudnych. Z p... rozwiń
Avatar
LAS / 13 września 2021 r. o 21:38
-14
  Kilkanaście minut reportażu zaczyna się od oddania głosu znanej pani aktywistce od kości na górkach, potem pan AF, radni i posłowie pisu  
  No i mamy bezcenny "sąd ocenny" w sprawach, "za przeproszeniem" oczywiście, publicznych! W całej okazałości! Mały, pokraczny tworek - dziwoląg, ale jakże wydajnie jazgotem, wrzaskiem pod niebiosa "pudrujący" swoją przeraźliwie bijącą w oczy miałkość, nicość, pustkę. TWA - czyli Towarzycho Wzajemnej Adoracji. Qń by pękł ze śmiechu, na śmierć zarżał....
Gdyby nie wspomniany osąd  ocenny  w sprawach,  " za przeproszeniem "  oczywiście, publicznych, to już dawno miał(a ) byś problemy, które tak chętnie widzi(a ) ł(a ) byś u innych. Nawet solidny baranek, w solidny mur, czy nawet prezydent Żuk nie pomógłby ci w uniknięciu odpowiedzialności za naruszanie wolności słowa i swobody wypowiedzi. Bądź zdrów(a),  byś jak najdłużej mógł(a) korzystać z tego, że inni mają większy  dystans  do siebie i życia niż ty sam.
Gdyby nie wspomniany osąd  ocenny  w sprawach,  " za przeproszeniem "  oczywiście, publicznych, to już dawno miał(a ) byś problemy, które tak chętnie widzi(a ) ł(a ) byś u innych. Nawet solidny baranek, w solidny mur, czy nawet prezydent Żuk nie pomógłby ci w uniknięciu odpowiedzialności za naruszanie wolności słowa i swobody wypowiedzi. Bądź zdrów(a),  byś jak najdłużej mógł(a) korzystać z tego, że inni mają większy  dystans  do siebie i życia niż ty sam. rozwiń
Avatar
LAS / 13 września 2021 r. o 21:26
-17
Niesamowita jest ta dwójka spamerów poniżej. Monisia vel kroniki uczepi się czegoś jak pijany płota i powtarza to w kółko jak papuga nie przejmując się sprawdzaniem faktów. W tym przypadku problem w tym, że rzeczoznawca majątkowy wyceniający takie działki wyłaniany jest zawsze w drodze otwartego przetargu, a nie jest zatrudniany przez miasto. I tyle z tej narracji o rzeczoznawcy, który wszystko wyśpiewa co ratusz chce. Pan AF vel smoczek z kolei w ciągu kilku lat zajmowania się tematem, wciąż nie zrozumiał kiedy i po spełnieniu jakich warunków naliczać można renty planistyczne i opłaty adiacenckie. W kółko szafuje tymi terminami jak jakimś magicznym "abrakadabra". A problem w tym, że zgodnie z ustawą renty naliczane mogą być dopiero wtedy, kiedy ktoś sprzedaje grunt po zmianie MPZP.  Jeżeli go nie sprzedaje, albo zrobił to tuż przez zmianą MPZP to miasto żadnej renty naliczyć nie ma prawa i nie ma znaczenia czy wartość gruntu wzrosła. I zresztą bardzo dobrze, bo same takie renty to nieuzasadniony fiskalizm, który w ogóle nie powinien istnieć. To karanie obywatela dodatkowym podatkiem za to, że śmie mieć wartościową działkę i doczekał się korzystnej zmiany planu dla niej. A jeżeli zmiana planu jest niekorzystna? To niech obywatel się goni, bo miasto nie chce płacić odszkodowań i każe iść do sądu. Cała ta ekipa teraz ma jeszcze wsparcie na poziomie TVP Lublin w wydaniu niezawodnego red. Bałabana. Jeżeli ktoś nie widział reportażu na temat niedoszłej zamiany przy Jasnej to gorąco polecam. :D Czegoś równie stronniczego nigdy chyba nie widziałem. Kilkanaście minut reportażu zaczyna się od oddania głosu znanej pani aktywistce od kości na górkach, potem pan AF, radni i posłowie pisu a wersja drugiej strony przedstawiana jest tylko w formie oświadczenia prezydenta odczytanego niechętnym głosem przez red. Bałabana. Trzeba by być ślepym, żeby nie widzieć, że niektóre osoby w mieście mają jakąś szczególną niechęć wobec prezydenta, ale przybiera to nieraz rozmiary karykaturalne.
O tym jeszcze zapomniałeś(aś):  Znamienny jest również brak w raporcie prezydenta za 2020 rok informacji o wysokości naliczonych oraz wyegzekwowanych opłat adiacenckich, rent i odszkodowań planistycznych oraz związanych z tym wyroków sądów administracyjnych, cywilnych i karnych. Są podane tylko ilości postępowań, których suma jest niemal o połowę mniejsza niż w roku 2019. Być może wyjaśnieniem tej sytuacji jest fakt, że nie ma się czym pochwalić, bo nadal jest to promil wydatków miasta związanych ze zmianą planów miejscowych oraz uzbrojeniem terenów będących oczkiem w głowie deweloperów. Według informacji zawartych w Sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta Lublin za 2020 rok wpływy z opłat planistycznych wyniosły 72 071,92 (72,07% planu), a z opłat adiacenckich 172.848,09 zł (216,06% planu). Łącznie jest to nie więcej niż 2% samej tylko renty planistycznej, która powinna była zostać naliczona po sprzedaży przez Orange nieruchomości gruntowych przy ulicy Chodźki.