Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2019 r.
6:25

Lublin: Orfeusz do zburzenia. To miejsce na Czechowie może się mocno się zmienić

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
243 136 A A
Zamiast domu handlowego przy Kameralnej miałby stanąć nowy budynek mający nawet 35 m wysokości
Zamiast domu handlowego przy Kameralnej miałby stanąć nowy budynek mający nawet 35 m wysokości (fot. Maciej Kaczanowski)

Nowe biura, sklepy i mieszkania będą mogły powstać w miejscu Orfeusza, o ile Rada Miasta zatwierdzi w czwartek nowy plan zagospodarowania tych terenów. Tego samego dnia rozstrzygnie się także to, czy obok Olimpu będzie mógł powstać kilkunastopiętrowy akademik, biurowiec lub hotel

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na czwartkowym posiedzeniu radni zajmą się zmianą planu zagospodarowania terenów położonych między al. Smorawińskiego, al. Kompozytorów Polskich, ul. Kameralną i niedużym wąwozem. Jedynym budynkiem stojącym na tym obszarze jest dzisiaj dom handlowy Orfeusz wzniesiony ponad 30 lat temu. Jego obecny właściciel chciałby rozebrać Orfeusza i postawić w jego miejscu nowe obiekty. Nowy plan zagospodarowania ma to umożliwić.

Zamiast domu handlowego przy Kameralnej miałby stanąć nowy budynek mający nawet 35 m wysokości. Planiści z Ratusza uznali, że powinny tutaj przeważać usługi. Z projektu planu wynika, że może tu powstać biurowiec, duży sklep, akademik, stacja paliw, czy prywatna szkoła. Plan dopuszczałby również budowę mieszkań, ale mogłyby one zająć nie więcej niż 49 proc. powierzchni użytkowej. W praktyce mógłby tu jednak stanąć budynek, którego część byłaby oficjalnie prywatnym akademikiem, a część blokiem mieszkalnym.

To samo przeznaczenie miałby dostać również teren położony bliżej ronda i al. Smorawińskiego, z tą różnicą, że zabudowa nie mogłaby tu być wyższa niż 16 metrów (cztery kondygnacje nadziemne). Nieco inne ustalenia miałyby dotyczyć terenu położonego przy ul. Kameralnej pomiędzy Orfeuszem a wąwozem. Tutaj inwestor miałby pełną swobodę w łączeniu funkcji usługowych z mieszkaniowymi, mógłby się też zdecydować na same usługi lub same mieszkania, natomiast dozwolona w tym miejscu wysokość budynków została ustalona na 35 m. Miejscy planiści nie zgodzili się na wnioskowane przez spółkę Kameralna zwiększenie dopuszczonej wysokości zabudowy do 50 m. Pobliski wąwóz ma pozostać zielony.

Również w czwartek radni mają się zająć zmianą planu zagospodarowania terenów sąsiadujących z Olimpem. Uchwała miałaby umożliwić wybudowanie 40-metrowego budynku w miejscu 60-letniego biurowca stojącego za przystankiem komunikacji miejskiej i obok restauracji McDonald’s. O umożliwienie takiej budowy zabiegała w Ratuszu spółka Transhurt będąca właścicielem Galerii Olimp. Transhurt planuje tu stworzyć hotel lub akademik, chociaż projekt planu zagospodarowania przewiduje też możliwość budowy np. biurowca, ośrodka zdrowia, szkoły wyższej, czy też sklepów.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 136

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_K_ / 4 września 2019 o 08:27
+55
I jak Lublin się ma rozwijać, skoro ma takich komentujących, którzy każdy pomysł zmian skrytykują. Najlepiej siedziałoby im sie w rynsztoku na Skibińskiej, gdzie faktycznie - drzew jest od zarypania...
Avatar
beka z głupków / 4 września 2019 o 08:53
+46
A co z ludźmi pracującymi w Orfeuszu? Na bruk?
 retardzie, nikt nie pracuje w Orfeuszu. to nie komuna - ludzie pracują w sklepach i punktach, które są w Orfeuszu zlokalizowane. Jak się orefusz zburzy, to się przeniosą gdzie indziej, według uznania ich właścicieli. PS. wiesz że 30 lat temu skończyłsię PRL?
Avatar
:) / 4 września 2019 o 08:55
+45
czytając komentarze retardów pod każdym wątkiem o inwestycjach przestaję się dziwić że PiS ma tak duże poparcie wśród ludzi z niskim wykształceniem....ilość głupot i niewiedzy porażająca, tak się potem wygrywa wybory....nawrzucać ciemnemu ludowi trochę socjalu i kupi każdą bajkę
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 09:15
+44
DW = durne pisowskie trolle i ich żałosne propagandowe komentarze dla ciemnego ludu
Avatar
_K_ / 4 września 2019 o 08:10
+44
@_K_ OK. Niech sie miasto rozbudowuje. Tylko nie kosztem przestrzeni na już od lat zamieszkanych osiedlach i nie kosztem zieleni! W tech chwili pomysł na rozwój miasta jest taki: zaorać całą zieleń, zlikwidować parkingi, zagęścić zabudowę gdzie tylko się da, a nowe budynki koniecznie ogrodzić. Czy zauważyłeś, jak ciasno pobudowane są bloki w nowych osiedlach wybudowanych wzdłuż Jana Pawła? Pojedź na stare osiedla. Tak ciasno bloków nawet komuna nie budowała. A w dodatku sadzono drzewa. Dziś liczy sie tylko Mamona, a przekaz dnia mówi o dbałości o rozwój miasta. Wszystkie nowe "wetknięte" bloki mają swoje ogrodzone miejsca parkingowe. "Tubylcy" więc na nich nie zaparkują swoich aut. Ale lokatorzy nowych bloków i ich goście skwapliwie zaparkują na miejscach swoich (wykupionych - OK) oraz tych, które są dostępne. Nie widzisz tu pewnego społecznego dyskomfortu? W dyskusji publicznej (i nie tylko) obobwiązuje coś takiego jak kultura. Sądząc po słowach, jakimi wyrażasz się o innych uczestnikach dyskusji sądzę, że z kulturą Ci nie po drodze albo musisz jeszcze długo nad sobą pracować. Nazywanie kogoś dzbanem, pustakiem czy głupim jest po prostu chamstwem. Pod każdą długością i szerokością geograficzną. Ńie jestem fanem Żuka ale nie jestem też fanem PiS-u. Ale jakiś umiar i fason zachować należy. Nie pozdrawiam, bo nie zasługujesz.
Ale zauważyłeś, że za socjalizmu (bo komunizmu, to u nas nie było) nie liczył się rachunek ekonomiczny? Ziemia była tania, można było budować daleko od siebie. Dziś metr kwadratowy gruntu w mieście kosztuje krocie, więc nic dziwnego, że nie ma miejsca na "rozpasanie" w kwestii zieleni, placów zabaw itp. Każdy, kto buduje, chce wykorzystać potencjał gruntu do ostatniego grosza. A co do obrażania - może i mnie trochę poniosło z tymi dzbanami, ale czy nie masz wrażenia, że wpisy tych ludzi (może tylko jednego człowieka?) są debilne, pozbawione podstaw, podszyte brakiem wiedzy, a nastawione jedynie na krytykowanie władz, deweloperów? To jak wpisy nieudaczników żyjących tylko z generowania takich debilnych zdań mających zdyskredytować innych ludzi.
Ale zauważyłeś, że za socjalizmu (bo komunizmu, to u nas nie było) nie liczył się rachunek ekonomiczny? Ziemia była tania, można było budować daleko od siebie. Dziś metr kwadratowy gruntu w mieście kosztuje krocie, więc nic dziwnego, że nie ma miejsca na "rozpasanie" w kwestii zieleni, placów zabaw itp. Każdy, kto buduje, chce wykorzystać potencjał gruntu do ostatniego grosza. A co do obrażania - może i mnie trochę poniosło z tymi dzbanami, ale czy nie masz wrażenia, że wpisy tych ludzi (może tylko jednego człowiek... rozwiń
Avatar
_K_ / 4 września 2019 o 07:33
+41
Jak tylko zobaczyłem artykuł na ten temat, to od razu wiedziałem, jakie będą komentarze... Jesteście takie dzbany, że łeb urywa! Jak ma się miasto rozwijać bez nowych mieszkań i nowych mieszkańców? Czy gdzieś te mieszkania stoją puste, czy są sprzedawane? Jest popyt, czy ci wasi deweloperzy topią pieniądze w nieudanych inwestycjach? Jakoś nie widać, by studentów ubywało - większość kierunków jest wysycona w pierwszym naborze. Uciekają ewentualnie absolwenci. Ale na ich miejsce przychodzą następni studenci. Pomyślcie trochę, a nie wciąż walicie tę samą śpiewkę nie mając pojęcia o urbanistyce, demografii, ekonomii i generalnie o niczym! Banda pustaków opłacana przez przeciwników władz, wybranych demokratycznie wszak. Nie jestem fanem PO, ale trzeba być ślepym, albo głipim, by nie widzieć, że Lublin pod rządami Żuka i jego ekipy się rozwija, czego nie można było powiedzieć o czasach rządów jego PiSich poprzedników.
Jak tylko zobaczyłem artykuł na ten temat, to od razu wiedziałem, jakie będą komentarze... Jesteście takie dzbany, że łeb urywa! Jak ma się miasto rozwijać bez nowych mieszkań i nowych mieszkańców? Czy gdzieś te mieszkania stoją puste, czy są sprzedawane? Jest popyt, czy ci wasi deweloperzy topią pieniądze w nieudanych inwestycjach? Jakoś nie widać, by studentów ubywało - większość kierunków jest wysycona w pierwszym naborze. Uciekają ewentualnie absolwenci. Ale na ich miejsce przychodzą następni studenci. Pomyślcie trochę, a nie wciąż walic... rozwiń
Avatar
Mar / 4 września 2019 o 07:06
+34
PO co kolejne dewelo bloki? Dla kogo? Przecież ludność Lublina MALEJE, w perspektywie nieodległej To Białystok stanie się największym miastem Polski B, bo Białystok rośnie.
 Lublin maleje na papierze ,ja chce zbudować dom przenosze sie pod lublin . A sloiki mieszkaja w lublinie a zameldowani na swoich wsiach, malo nowych mieszkań stoi pustych
Avatar
złotóweczka / 4 września 2019 o 09:29
+33
Jaka to nobilitacja być deweloperem. ;) Deweloperka to bewzgledni zlodzieje, widać co dzieje się w całej Polsce pod tym względem. Ciekawe czy zabiorą te pieniądze do grobu?
Ludzie, którzy za komuny zostaliby najpewniej cinkciarzami, za demokracji wykonują szanowany zawód dewelopera i w jeden miesiąc tłuką tyle kapuchy, na ile jako cinkciarze musieliby pracować całe życie  :-DDD
No a ty natomiast za komuny zostałbyś z całą pewnością alfonsem lub drobnym kapusiem strzelającym z ucha na kolegów :D Ten rys osobowości jest od razu rozpoznawalny. Mały zawistny nosacz sundajski z ideologią "jak bogaty to nakradł ale przynajmniej też zdechnie hi hi hi". Pewnie się tasujesz do tej fantazji p0laczku i modlisz co wieczór tekstem z dnia świra.
No a ty natomiast za komuny zostałbyś z całą pewnością alfonsem lub drobnym kapusiem strzelającym z ucha na kolegów :D Ten rys osobowości jest od razu rozpoznawalny. Mały zawistny nosacz sundajski z ideologią "jak bogaty to nakradł ale przynajmniej też zdechnie hi hi hi". Pewnie się tasujesz do tej fantazji p0laczku i modlisz co wieczór tekstem z dnia świra. rozwiń
Avatar
DrInz / 4 września 2019 o 08:34
+30
szkoda że tylko 35 metrów ale dobre i to - to paskudne skrzyżowanie przy orfeuszu potrzebuje jakiejś wysokiej zabudowy, żeby zrównoważyć ten olbrzymi placek asfaltu jaki tam jest, bo na razie wygląda to jak jakieś miasto na syberii...
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 09:40
+27
PiSie trolle znowu protestują? Gdyby to był deweloper Srebrna, to by nie protestowali.
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 08:20
-1
Kiedy skończą z tymi numerami "na akademik". Toż to po to aby budować gęsto, bez właściwej ilości miejsc parkingowych i od płotu do płotu. No i bez OCC, czyli oceny oddziaływania na środowisko. Wystarczy dać jakiś sklep, jakąś żabkę (usługi !!!) i okoliczni mieszkańcy mają niewesoło. Taki "akademik" to w zasadzie małe kawalerki, no i oczywiście apartamenty z penhausem. Kpina i tyle. Ale po tych radnych co sobie selfiaczki strzelają na spotkaniach o adaptacji klimatu a wcześniej o 5 rano zdecydowali o armagedonie Górek, dosłownie niczego dobrego się nie spodziewam.
Kiedy skończą z tymi numerami "na akademik". Toż to po to aby budować gęsto, bez właściwej ilości miejsc parkingowych i od płotu do płotu. No i bez OCC, czyli oceny oddziaływania na środowisko. Wystarczy dać jakiś sklep, jakąś żabkę (usługi !!!) i okoliczni mieszkańcy mają niewesoło. Taki "akademik" to w zasadzie małe kawalerki, no i oczywiście apartamenty z penhausem. Kpina i tyle. Ale po tych radnych co sobie selfiaczki strzelają na spotkaniach o adaptacji klimatu a wcześniej o 5 rano zdecydowali o armagedonie Górek, do... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 08:19
-2
Uwaga dewelotroll brejzuje. zawsze umniejszy każdemu terenowi i człowiekowi który nadaje się do "sprywatyzowania"
Avatar
Gość / 5 września 2019 o 07:53
+1
Tylko kretyni zabudowuja wszystko i wycinaja dzrzewa
Avatar
czajNIK / 5 września 2019 o 06:35
-1
Lublin ma się rozwijać, tak więc wielbiciele dżdżownic, szczurów i komarów won
Lublin musi się adaptować do kryzysu klimatycznego. Nikt tu nie pisze, że Lublin ma się nie rozwijać. W krytyce zmiany miejscowych planów nie chodzi o zastąpienie „Orfeusza” nowym budynkiem, a dopuszczoną wysokość zabudowy (bez wyznaczenia ilości kondygnacji naziemnych) oraz podobną zabudowę sąsiednich parceli, które jeszcze są terenami zielonymi. Przyjdzie taki dzień, w którym zapłaczesz za dżdżownicami i innymi żyjącymi jeszcze gatunkami fauny, które towarzyszą człowiekowi od początku świata.
Lublin musi się adaptować do kryzysu klimatycznego. Nikt tu nie pisze, że Lublin ma się nie rozwijać. W krytyce zmiany miejscowych planów nie chodzi o zastąpienie „Orfeusza” nowym budynkiem, a dopuszczoną wysokość zabudowy (bez wyznaczenia ilości kondygnacji naziemnych) oraz podobną zabudowę sąsiednich parceli, które jeszcze są terenami zielonymi. Przyjdzie taki dzień, w którym zapłaczesz za dżdżownicami i innymi żyjącymi jeszcze gatunkami fauny, które towarzyszą człowiekowi od początku świata. rozwiń
Avatar
sommer / 5 września 2019 o 00:58
0
Lublin ma się rozwijać, tak więc wielbiciele dżdżownic, szczurów i komarów won
Avatar
trust30 / 4 września 2019 o 21:42
+2
Ludzie ci radni wszystko zrobią żeby jak najwięcej zabudowac z handlowali górki to i z resztą tak zrobią w *** mają ludzi i ich opinie Lublinem rządzi deweloperka !!!! Jak najszybciej niech odejdą od władzy
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 21:21
0
brzydki ten orfeusz że hej mogłoby tam powstać coś nowego i bardziej przystającego do obecnych czasów
Avatar
czas na zmiany / 4 września 2019 o 20:51
+3
Olimp to już od dawna mam wrażenie dogorywa i jakoś specjalnie mnie nie dziwi, że właściciel chce coś z tym fantem zrobić
Oczywiście chodzi o Orfeusza a nie Olimp.
 tak to prawda, Orfeusz lata świetności ma dawno za sobą
Avatar
Gość / 4 września 2019 o 20:50
+2
"Jego obecny właściciel chciałby rozebrać Orfeusza i postawić w jego miejscu nowe obiekty" jest właścicielem więc ma do tego prawo
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 4 września 2019 o 20:49
-2
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Zobacz wszystkie komentarze 136

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019 0 0

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę 8 15

Trzy budynki mieszkalne mają powstać na terenie, na którym przez 30 lat stał szkielet niedoszłej hali sportowej rozebrany wiosną tego roku. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę bloków

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące 39 11

Za trzy miesiące dalekobieżne pociągi z Lublina do Warszawy mają wrócić z objazdu przez Łuków na trasę przez Puławy i Dęblin – zapowiada PKP Intercity. Wcześniej, ale nie tak prędko jak planowano, ma być wznowiony ruch pociągów regionalnych do Dęblina, które mają stawać na nowym przystanku Lublin Zachód

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie 0 1

Lubelscy zawodnicy wrócili z trzema medalami z czwartych Mistrzostw Polski w speed-ballu, które w weekend gościły w Chełmie. Co więcej, jeden ze speed-ballistów wywalczył sobie również kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata we Francji

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia]
galeria
film

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia] 14 8

W niedzielę rekonstruktorzy przypomnieli zdarzenia, które rozegrały się 18 września 1939 w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318.

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale
galeria

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale 0 0

Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Gospodynie z miejscowości Zagrody z dożynek prezydenckich w Spale wróciły do domu z drugą nagrodą.

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia]
galeria

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia] 0 7

To one robią setki mikołajowych czapeczek, ubrały dłoń koło Centrum Kultury, robią dzianinowe prezenty dla najmłodszych pacjentów. Teraz panie z „Bombardowania włóczką” dziergały na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni
galeria
film

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni 61 98

Czarne worki na zwłoki zaległy w poniedziałek przed schodami Ratusza. Worków było 13, czyli tyle, ile śmiertelnych ofiar zeszłorocznych wypadków drogowych na ulicach Lublina. O zapobieżenie kolejnym tragediom apelowali w ten sposób aktywiści Porozumienia Rowerowego

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma 2 3

38 zespołów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanych w Legnicy XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i to właśnie oni – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Andrzej Kawka – odebrali puchar mistrzów z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki 4 10

Gotowy jest już film "Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej" o błogosławionych męczennikach z Pratulina. Premiera w weekend. Film sfinansowała m.in. fundacja Kocham Podlasie senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą 0 0

MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 40:29

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 6 2

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa.

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę"
aktualizacja

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę" 25 12

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja pojawiła się na stronie prezydent.pl

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 8

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia]
galeria

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia] 112 32

99,5 miliona złotych będzie kosztować budżet państwa remont czterech wojskowych sokołów. W poniedziałek w PZL Świdnik podpisano kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia Wojska Polskiego na realizacje tego zlecenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.