Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2018 r.
19:26

Pieniądze na nowe miejsca w żłobkach w woj. lubelskim. Dla 900 dzieci

0 10 A A
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Przedstawiciele 18 samorządów odebrali w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na wsparcie z rządowego programu Maluch Plus. Dzięki dotacjom w całym regionie powstanie prawie 900 nowych miejsc w żłobkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Promesy samorządowcom wręczył wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

– Ten program jest skierowany do tych gmin, w których nie ma możliwości zaopiekowania się dzieckiem poza rodziną. Tam, gdzie matki często nie mają wyboru, czy zająć się opieką i prowadzeniem domu, czy łączyć to z pracą zawodową – podkreśla Michałkiewicz.

Dzięki przyznanym dotacjom powstaną trzy zupełnie nowe żłobki. Największy będzie lubartowski, liczący 60 miejsc. Miejsce dla 30 dzieci znajdzie się w gminie Jastków, a 20 w gminie Puchaczów.

– Nowy żłobek to jeden z elementów tworzonego przez nas Centrum Rozwoju Rodziny. Znajdzie się tam także przedszkole, sala widowiskowa i biblioteka. Żłobek i przedszkole powinny zacząć działać od września. Nie martwimy się o frekwencję, bo mieszkańcy od dawna zgłaszali potrzebę uruchomienia takich instytucji – mówi Andrzej Dec, zastępca wójta gminy Jastków.

Pieniądze trafiły również do gmin, które już wcześniej uruchomiły swoje żłobki. Wsparcie ma zostać przeznaczone na ich bieżące utrzymanie.

– Nasz żłobek funkcjonuje od początku stycznia i jest jedyną tego typu placówką w powiecie radzyńskim. Ale mówię to z zachętą dla innych samorządów, aby również pomyślały o takich inwestycjach – zaznacza Jarosław Koczkodaj, wójt gminy Ulan-Majorat.

Wśród beneficjentów tegorocznej edycji programu Maluch Plus są także samorządy z większych miast regionu. Po 70 nowych miejsc powstanie w żłobkach w Chełmie i Białej Podlaskiej. Dzięki dotacji sfinansowane zostanie także miejsce dla 210 dzieci w powstającej placówce przy ul. Zelwerowicza w Lublinie. Na ten cel miasto dostało ponad 3 mln zł.

– Do tego otrzymaliśmy ponad 500 tys. zł na utrzymanie miejsc, które utworzyliśmy w ramach programu w latach poprzednich. To dla nas wielka wartość dodana i duża pomoc finansowa, bo potrzeb jest wiele. Cały czas budujemy i rozbudowujemy żłobki, dlatego to wsparcie jest istotne – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina.

W tej edycji programu Maluch Plus samorządy z województwa lubelskiego otrzymały łącznie ponad 15 mln zł.

Quiz: Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]

Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 r. o 08:45
+1
Zlikwidować te żłobki! Dziecko powinno byc wychowywane przez matke. Teraz jest 500+ wiec nie muszą paniusie pędzić do kariery i pozostawiac malenstwa bez opieki
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:42
+1
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, byczą się poza fabryką. Ach te lemingowe szukanie poparcia swych tez. Ciekawe, czy emerytki też wliczyli do negatywnego wpływu 500+?
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:32
+1
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł nawet nie wspomnę. Wam panstwo nie pomagało? Ależ owszem... KRAŚĆ 30.000.000.000+... zł rocznie!!! Program 500+ kosztuje znacznie mniej. Dzięki niemu zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, zatrzymano rodziny w kraju i NAJWAŻNIEJSZE ucywilizowano nas (te rozwiązania są stosowane w Zachodnich Państwach). Ja wiem, że lemingi tęsknią za Dzikim Wschodem i neokolonizmem. Dalej narzekajcie na PiS i sukces 500+, a poparcie dla rządu wzrośnie do 60%. Wiecie dlaczego? Bo ja sam dekadę temu plułem na "Kaczkę", tak działała wasza mowa miłości z 2006 roku. Problem w tym, że Kaczka wypełnia pokolei obietnice wyborcze, a Tusk przemielił je w pierwsze dni po wyborze i zafundował Polsce długi i grabierz.
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł naw... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 21:34
+1
guzik mnie ob chodzą czyjeś dzieci, mną się rząd nie martwi za co żyję
Avatar
ale numer / 25 lutego 2018 r. o 21:17
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami rozwiń
Avatar
ghhghg / 25 lutego 2018 r. o 21:15
+1
***s://***polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1718146,1,coraz-wiecej-kobiet-rezygnuje-z-pracy-to-efekt-programu-500.read
Avatar
precz z 500 plus / 25 lutego 2018 r. o 21:09
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi, 
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi,  rozwiń
Avatar
Am / 25 lutego 2018 r. o 20:48
+1
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu! 
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam ... rozwiń
Avatar
Gggh / 25 lutego 2018 r. o 20:23
+1
Ja nie biorę 500+ i pracuję i co mam zrobić z dzieckiem? 500+ mi się nie należy, bo mam jedno dziecko, dochód za wysoki, dziadkowie pracują. Z psem ma zostać?
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 19:37
+1
po co żłobki jak baby biorą 500+ i nie pracują
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 r. o 08:45
+1
Zlikwidować te żłobki! Dziecko powinno byc wychowywane przez matke. Teraz jest 500+ wiec nie muszą paniusie pędzić do kariery i pozostawiac malenstwa bez opieki
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:42
+1
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, byczą się poza fabryką. Ach te lemingowe szukanie poparcia swych tez. Ciekawe, czy emerytki też wliczyli do negatywnego wpływu 500+?
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:32
+1
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł nawet nie wspomnę. Wam panstwo nie pomagało? Ależ owszem... KRAŚĆ 30.000.000.000+... zł rocznie!!! Program 500+ kosztuje znacznie mniej. Dzięki niemu zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, zatrzymano rodziny w kraju i NAJWAŻNIEJSZE ucywilizowano nas (te rozwiązania są stosowane w Zachodnich Państwach). Ja wiem, że lemingi tęsknią za Dzikim Wschodem i neokolonizmem. Dalej narzekajcie na PiS i sukces 500+, a poparcie dla rządu wzrośnie do 60%. Wiecie dlaczego? Bo ja sam dekadę temu plułem na "Kaczkę", tak działała wasza mowa miłości z 2006 roku. Problem w tym, że Kaczka wypełnia pokolei obietnice wyborcze, a Tusk przemielił je w pierwsze dni po wyborze i zafundował Polsce długi i grabierz.
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł naw... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 21:34
+1
guzik mnie ob chodzą czyjeś dzieci, mną się rząd nie martwi za co żyję
Avatar
ale numer / 25 lutego 2018 r. o 21:17
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami rozwiń
Avatar
ghhghg / 25 lutego 2018 r. o 21:15
+1
***s://***polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1718146,1,coraz-wiecej-kobiet-rezygnuje-z-pracy-to-efekt-programu-500.read
Avatar
precz z 500 plus / 25 lutego 2018 r. o 21:09
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi, 
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi,  rozwiń
Avatar
Am / 25 lutego 2018 r. o 20:48
+1
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu! 
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam ... rozwiń
Avatar
Gggh / 25 lutego 2018 r. o 20:23
+1
Ja nie biorę 500+ i pracuję i co mam zrobić z dzieckiem? 500+ mi się nie należy, bo mam jedno dziecko, dochód za wysoki, dziadkowie pracują. Z psem ma zostać?
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 19:37
+1
po co żłobki jak baby biorą 500+ i nie pracują
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa przestrzeń w mieście dla artystów teatralnych i tancerzy - Przestrzenie Sztuki

Nowa przestrzeń w mieście dla artystów teatralnych i tancerzy - Przestrzenie Sztuki

Lublin jest jednym z ośrodków jakie tworzą pilotażowy program Przestrzenie Sztuki. To dobra informacja dla tancerzy, aktorów i widzów. Premiery, warsztaty, szkolenia dla instruktorów, rezydencje artystyczne. Wszystko w tym roku.

Górnik Łęczna ma za sobą ciekawy okres przygotowawczy

Górnik Łęczna ma za sobą ciekawy okres przygotowawczy

Jego ukoronowaniem był mecz z Olympique Lyon

Co z organizacją wesel w dobie pandemii? Będą rekomendacje, pojawi się też rejestr wesel

Co z organizacją wesel w dobie pandemii? Będą rekomendacje, pojawi się też rejestr wesel

- W tym tygodniu przedstawimy rekomendacje ws. organizacji wesel; będziemy apelować o to, żeby wesela były mniejsze i trwały krócej - poinformował w poniedziałek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Zapowiedział także wprowadzenie rejestru wesel.

Święto Kolorów nad Zalewem Zemborzyckim
9 sierpnia 2020, 14:00

Święto Kolorów nad Zalewem Zemborzyckim

W niedzielę, 9 sierpnia o godz. 14 w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się tegoroczna edycja Święta Kolorów w Lublinie.

Jak napisać CV, które nie trafi do kosza?

Jak napisać CV, które nie trafi do kosza?

Skrót CV pochodzi od łacińskiego wyrażenia curriculum vitae, które oznacza "bieg życia". Jest to więc nic innego, jak forma życiorysu, zawierającego podstawowe dane i informacje o osobie ubiegającej się o dane stanowisko. Mimo tego, że naukę pisania cv często rozpoczyna się już na etapie edukacji szkolnej, nadal stanowi to problem dla wielu osób, szczególnie jeśli pierwsza praca jest dopiero przed nimi. Nie powinno się tego lekceważyć, gdyż umiejętność ta jest niezbędna, aby nasze poszukiwanie zatrudnienia zakończyło się sukcesem. Podobnie jak list motywacyjny, cv jest nie tylko naszą wizytówką, ale także formą pierwszego kontaktu pracodawcy z naszą osobą, na podstawie której wyrabia on sobie pewną opinię na nasz temat. To, czy cv przykuje jego uwagę, zazwyczaj przesądza o tym, czy zostaniemy uwzględnieni w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym. Dlatego, aby nie stracić tej szansy już na samym początku, warto poświęcić swój czas, by dowiedzieć się, jak napisać cv, które nie trafi do kosza od razu po przeczytaniu przez rekrutera, tym samym odbierając nam możliwość osobistego zaprezentowania swojej osoby

Kolejne utonięcie. Tym razem w Opolu Lubelskim

Kolejne utonięcie. Tym razem w Opolu Lubelskim

Ciało mężczyzny zostało wyłowione z rzeki Leonka. Policja ustala okoliczności utonięcia.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin opóźniła rozpoczęcie przygotowań do sezonu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin opóźniła rozpoczęcie przygotowań do sezonu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpocznie przygotowania 20 sierpnia, a nie w tym tygodniu, jak początkowo planowano. Wszystko to ma związek z ogłoszonym startem rozgrywek

Koronawirus u celników w Białej Podlaskiej. Oddział celny zamknięty

Koronawirus u celników w Białej Podlaskiej. Oddział celny zamknięty

W poniedziałek zamknięty został Oddział Celny w Białej Podlaskiej. Odprawy celne odbywają się w Małaszewiczach.

Granica – Tanew 2:1. Niespodzianka na otwarcie

Granica – Tanew 2:1. Niespodzianka na otwarcie

Sezon 2020/2021 zamojskiej klasy okręgowej zainaugurowany. I już w pierwszej kolejce doszło do sensacji. Beniaminek rozgrywek – Granica Lubycza Królewska – pokonał jednego z faworytów rozgrywek czyli Tanew Majdan Stary

Lubelskie: Nowe zakażenia w Lublinie i w czterech powiatach. Już ponad 1000 przypadków