Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2018 r.
19:26

Pieniądze na nowe miejsca w żłobkach w woj. lubelskim. Dla 900 dzieci

0 10 A A
(fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Przedstawiciele 18 samorządów odebrali w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na wsparcie z rządowego programu Maluch Plus. Dzięki dotacjom w całym regionie powstanie prawie 900 nowych miejsc w żłobkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Promesy samorządowcom wręczył wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

– Ten program jest skierowany do tych gmin, w których nie ma możliwości zaopiekowania się dzieckiem poza rodziną. Tam, gdzie matki często nie mają wyboru, czy zająć się opieką i prowadzeniem domu, czy łączyć to z pracą zawodową – podkreśla Michałkiewicz.

Dzięki przyznanym dotacjom powstaną trzy zupełnie nowe żłobki. Największy będzie lubartowski, liczący 60 miejsc. Miejsce dla 30 dzieci znajdzie się w gminie Jastków, a 20 w gminie Puchaczów.

– Nowy żłobek to jeden z elementów tworzonego przez nas Centrum Rozwoju Rodziny. Znajdzie się tam także przedszkole, sala widowiskowa i biblioteka. Żłobek i przedszkole powinny zacząć działać od września. Nie martwimy się o frekwencję, bo mieszkańcy od dawna zgłaszali potrzebę uruchomienia takich instytucji – mówi Andrzej Dec, zastępca wójta gminy Jastków.

Pieniądze trafiły również do gmin, które już wcześniej uruchomiły swoje żłobki. Wsparcie ma zostać przeznaczone na ich bieżące utrzymanie.

– Nasz żłobek funkcjonuje od początku stycznia i jest jedyną tego typu placówką w powiecie radzyńskim. Ale mówię to z zachętą dla innych samorządów, aby również pomyślały o takich inwestycjach – zaznacza Jarosław Koczkodaj, wójt gminy Ulan-Majorat.

Wśród beneficjentów tegorocznej edycji programu Maluch Plus są także samorządy z większych miast regionu. Po 70 nowych miejsc powstanie w żłobkach w Chełmie i Białej Podlaskiej. Dzięki dotacji sfinansowane zostanie także miejsce dla 210 dzieci w powstającej placówce przy ul. Zelwerowicza w Lublinie. Na ten cel miasto dostało ponad 3 mln zł.

– Do tego otrzymaliśmy ponad 500 tys. zł na utrzymanie miejsc, które utworzyliśmy w ramach programu w latach poprzednich. To dla nas wielka wartość dodana i duża pomoc finansowa, bo potrzeb jest wiele. Cały czas budujemy i rozbudowujemy żłobki, dlatego to wsparcie jest istotne – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina.

W tej edycji programu Maluch Plus samorządy z województwa lubelskiego otrzymały łącznie ponad 15 mln zł.

Quiz: Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]

Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 r. o 08:45
+1
Zlikwidować te żłobki! Dziecko powinno byc wychowywane przez matke. Teraz jest 500+ wiec nie muszą paniusie pędzić do kariery i pozostawiac malenstwa bez opieki
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:42
+1
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, byczą się poza fabryką. Ach te lemingowe szukanie poparcia swych tez. Ciekawe, czy emerytki też wliczyli do negatywnego wpływu 500+?
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:32
+1
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł nawet nie wspomnę. Wam panstwo nie pomagało? Ależ owszem... KRAŚĆ 30.000.000.000+... zł rocznie!!! Program 500+ kosztuje znacznie mniej. Dzięki niemu zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, zatrzymano rodziny w kraju i NAJWAŻNIEJSZE ucywilizowano nas (te rozwiązania są stosowane w Zachodnich Państwach). Ja wiem, że lemingi tęsknią za Dzikim Wschodem i neokolonizmem. Dalej narzekajcie na PiS i sukces 500+, a poparcie dla rządu wzrośnie do 60%. Wiecie dlaczego? Bo ja sam dekadę temu plułem na "Kaczkę", tak działała wasza mowa miłości z 2006 roku. Problem w tym, że Kaczka wypełnia pokolei obietnice wyborcze, a Tusk przemielił je w pierwsze dni po wyborze i zafundował Polsce długi i grabierz.
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł naw... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 21:34
+1
guzik mnie ob chodzą czyjeś dzieci, mną się rząd nie martwi za co żyję
Avatar
ale numer / 25 lutego 2018 r. o 21:17
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami rozwiń
Avatar
ghhghg / 25 lutego 2018 r. o 21:15
+1
***s://***polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1718146,1,coraz-wiecej-kobiet-rezygnuje-z-pracy-to-efekt-programu-500.read
Avatar
precz z 500 plus / 25 lutego 2018 r. o 21:09
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi, 
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi,  rozwiń
Avatar
Am / 25 lutego 2018 r. o 20:48
+1
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu! 
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam ... rozwiń
Avatar
Gggh / 25 lutego 2018 r. o 20:23
+1
Ja nie biorę 500+ i pracuję i co mam zrobić z dzieckiem? 500+ mi się nie należy, bo mam jedno dziecko, dochód za wysoki, dziadkowie pracują. Z psem ma zostać?
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 19:37
+1
po co żłobki jak baby biorą 500+ i nie pracują
Avatar
Gość / 26 lutego 2018 r. o 08:45
+1
Zlikwidować te żłobki! Dziecko powinno byc wychowywane przez matke. Teraz jest 500+ wiec nie muszą paniusie pędzić do kariery i pozostawiac malenstwa bez opieki
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:42
+1
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, byczą się poza fabryką. Ach te lemingowe szukanie poparcia swych tez. Ciekawe, czy emerytki też wliczyli do negatywnego wpływu 500+?
@ghhghg... a skąd te dane? Z Newsweeka? Bo według GUS aktywność kobiet na rynku pracy wzrosła. Podważasz dane GUSu? To tylko leming może twierdzić, że żyje na Zielonej Wyspie. Ostatnio przekonywaleś nas, że cena paliwa wzrośnie do 5,50zł/l, a od dwoch tygodni minimalnie spadaz 4,61 do 4,47. Czyżby poprawa mitycznej PeOwskiej koniunktury? Czy raczej brak ręki partaczy z nowoczesnej PO. Ty pewnie chciałbyś, by kobiety podczas porodu faksy firmowe słały? To tak jakbyś twierdził, że na urlop firmy zbiorowo zwalniają pracowników. Jakby nie było, ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 22:32
+1
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł nawet nie wspomnę. Wam panstwo nie pomagało? Ależ owszem... KRAŚĆ 30.000.000.000+... zł rocznie!!! Program 500+ kosztuje znacznie mniej. Dzięki niemu zlikwidowano ubóstwo wśród dzieci, zatrzymano rodziny w kraju i NAJWAŻNIEJSZE ucywilizowano nas (te rozwiązania są stosowane w Zachodnich Państwach). Ja wiem, że lemingi tęsknią za Dzikim Wschodem i neokolonizmem. Dalej narzekajcie na PiS i sukces 500+, a poparcie dla rządu wzrośnie do 60%. Wiecie dlaczego? Bo ja sam dekadę temu plułem na "Kaczkę", tak działała wasza mowa miłości z 2006 roku. Problem w tym, że Kaczka wypełnia pokolei obietnice wyborcze, a Tusk przemielił je w pierwsze dni po wyborze i zafundował Polsce długi i grabierz.
A mnie guzik obchodzi truteń. Płatnych Oszustów nic nie obchodziło, ani taki gnój, który nawet minimalnej stawki za godzinę nie miał uchwalonej (PiS to zmienił i już nie ma niewolnika za 3zł/h), ani rodzina z dzieckiem. Teraz wiem jaką padliną jest wyborca Nowoczesnych nieudaczników z PO. Stąd poparcie dla PiS. Dlaczego? Bo myślą o Polsce i Polakach, a nie "cennych" posadach w Bruxelles. Takie lemingowe szczyle jak wy udajecie ubogich pracowników, a tak naprawdę szlag was trafia, że musicie płacić 2100 brutto, o minimalnej 10zł naw... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 21:34
+1
guzik mnie ob chodzą czyjeś dzieci, mną się rząd nie martwi za co żyję
Avatar
ale numer / 25 lutego 2018 r. o 21:17
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami
co, nie masz dziadków tzn. parobków, narodziła dzieci i dobrze, że nie  ma dziaków bo by ich zamęczyła bawieniem wnuków całymi dniami rozwiń
Avatar
ghhghg / 25 lutego 2018 r. o 21:15
+1
***s://***polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1718146,1,coraz-wiecej-kobiet-rezygnuje-z-pracy-to-efekt-programu-500.read
Avatar
precz z 500 plus / 25 lutego 2018 r. o 21:09
+1
Am napisał:
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km. Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu!
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi, 
to się wychowuje dzieci a nie hoduje i nie będzie kryminalistów. A  co maja poqwiedzieć pracujący i nie  dostający 500+, mają parcować na czyjeś dzieci, albo emeryci, czy ci gorzej, narodziłaś je sobie to zapieprzaj. Nalezy się tylko i wyłącznie godne wynagrodzenie  za pracę i godna em,erytura za pracę oraz pom oc dla osób ciężko chorych. ZLIKWIDOWAĆ 500+ , bo cholerne pisowce skłóciły tylko ludzi,  rozwiń
Avatar
Am / 25 lutego 2018 r. o 20:48
+1
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam tak gardło ściska pomoc dla rodzin czy żal, czy co. Też pracujemy z mężem, też płacimy podatki, a gdybym nie miała dzieci to 100x bardziej wolałabym żeby moje podatki poszły na polskie dzieci niż na utrzymywanie kryminalistów w więzieniu! 
Czy Państwo o sobie piszecie, że twierdzicie, że kobiety biorące 500plus nie pracują ? Mam takie wrażenie. Sama mam dzieciaki i dziadków do pomocy nie mam i wysyłam dzieci do przedszkola a sama do pracy! Fakt, kiedy dzieci były male, nie pracowałam, ale nie dlatego, że mi się nie chciało, a dlatego, że nie mogłam zapewnić im innej opieki. Dziadkiowie pracujacy, mąż również. Mieszkając na wsi nawet ciężko złapać kogoś odpłatnie na parę godzin, a co mówić na stale. O żłobku nie mialam co marzyć bo najbliższy ok 30km.  Nie wiem ludzie czy wam ... rozwiń
Avatar
Gggh / 25 lutego 2018 r. o 20:23
+1
Ja nie biorę 500+ i pracuję i co mam zrobić z dzieckiem? 500+ mi się nie należy, bo mam jedno dziecko, dochód za wysoki, dziadkowie pracują. Z psem ma zostać?
Avatar
Gość / 25 lutego 2018 r. o 19:37
+1
po co żłobki jak baby biorą 500+ i nie pracują
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa przestrzeń w mieście dla artystów teatralnych i tancerzy - Przestrzenie Sztuki

Nowa przestrzeń w mieście dla artystów teatralnych i tancerzy - Przestrzenie Sztuki

Lublin jest jednym z ośrodków jakie tworzą pilotażowy program Przestrzenie Sztuki. To dobra informacja dla tancerzy, aktorów i widzów. Premiery, warsztaty, szkolenia dla instruktorów, rezydencje artystyczne. Wszystko w tym roku.

Górnik Łęczna ma za sobą ciekawy okres przygotowawczy

Górnik Łęczna ma za sobą ciekawy okres przygotowawczy

Jego ukoronowaniem był mecz z Olympique Lyon

Co z organizacją wesel w dobie pandemii? Będą rekomendacje, pojawi się też rejestr wesel

Co z organizacją wesel w dobie pandemii? Będą rekomendacje, pojawi się też rejestr wesel

- W tym tygodniu przedstawimy rekomendacje ws. organizacji wesel; będziemy apelować o to, żeby wesela były mniejsze i trwały krócej - poinformował w poniedziałek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Zapowiedział także wprowadzenie rejestru wesel.

Święto Kolorów nad Zalewem Zemborzyckim
9 sierpnia 2020, 14:00

Święto Kolorów nad Zalewem Zemborzyckim

W niedzielę, 9 sierpnia o godz. 14 w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się tegoroczna edycja Święta Kolorów w Lublinie.

Jak napisać CV, które nie trafi do kosza?

Jak napisać CV, które nie trafi do kosza?

Skrót CV pochodzi od łacińskiego wyrażenia curriculum vitae, które oznacza "bieg życia". Jest to więc nic innego, jak forma życiorysu, zawierającego podstawowe dane i informacje o osobie ubiegającej się o dane stanowisko. Mimo tego, że naukę pisania cv często rozpoczyna się już na etapie edukacji szkolnej, nadal stanowi to problem dla wielu osób, szczególnie jeśli pierwsza praca jest dopiero przed nimi. Nie powinno się tego lekceważyć, gdyż umiejętność ta jest niezbędna, aby nasze poszukiwanie zatrudnienia zakończyło się sukcesem. Podobnie jak list motywacyjny, cv jest nie tylko naszą wizytówką, ale także formą pierwszego kontaktu pracodawcy z naszą osobą, na podstawie której wyrabia on sobie pewną opinię na nasz temat. To, czy cv przykuje jego uwagę, zazwyczaj przesądza o tym, czy zostaniemy uwzględnieni w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym. Dlatego, aby nie stracić tej szansy już na samym początku, warto poświęcić swój czas, by dowiedzieć się, jak napisać cv, które nie trafi do kosza od razu po przeczytaniu przez rekrutera, tym samym odbierając nam możliwość osobistego zaprezentowania swojej osoby

Kolejne utonięcie. Tym razem w Opolu Lubelskim

Kolejne utonięcie. Tym razem w Opolu Lubelskim

Ciało mężczyzny zostało wyłowione z rzeki Leonka. Policja ustala okoliczności utonięcia.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin opóźniła rozpoczęcie przygotowań do sezonu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin opóźniła rozpoczęcie przygotowań do sezonu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpocznie przygotowania 20 sierpnia, a nie w tym tygodniu, jak początkowo planowano. Wszystko to ma związek z ogłoszonym startem rozgrywek

Koronawirus u celników w Białej Podlaskiej. Oddział celny zamknięty

Koronawirus u celników w Białej Podlaskiej. Oddział celny zamknięty

W poniedziałek zamknięty został Oddział Celny w Białej Podlaskiej. Odprawy celne odbywają się w Małaszewiczach.

Granica – Tanew 2:1. Niespodzianka na otwarcie

Granica – Tanew 2:1. Niespodzianka na otwarcie

Sezon 2020/2021 zamojskiej klasy okręgowej zainaugurowany. I już w pierwszej kolejce doszło do sensacji. Beniaminek rozgrywek – Granica Lubycza Królewska – pokonał jednego z faworytów rozgrywek czyli Tanew Majdan Stary

Lubelskie: Nowe zakażenia w Lublinie i w czterech powiatach. Już ponad 1000 przypadków

Lubelskie: Nowe zakażenia w Lublinie i w czterech powiatach. Już ponad 1000 przypadków

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy trzynaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Joanna Szwedo z Biura Wojewody.

575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarła 76-letnia kobieta

575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarła 76-letnia kobieta

575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 1 ofiara śmiertelna - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Szaleństwo na żużlu w Lublinie. Wyrósł las podnośników [zdjęcia]
galeria

Szaleństwo na żużlu w Lublinie. Wyrósł las podnośników [zdjęcia]

Motor Lublin pokonał w niedzielę na własnym stadionie Betard Spartę Wrocław 51:39. Ale równie ważnym wydarzeniem meczu był las podnośników, który wyrósł koło stadionu przy Al. Zygmuntowskich. W niedzielę stanęło ich 31. Kibice, którzy z powodu obostrzeń koronowirusowych nie mogli zasiąść na trybunach, stworzyli własny podniebny sektor.

Mieszkaniec Białej Podlaskiej chce ułatwienia przy składaniu petycji. Miasto jest na "tak"

Mieszkaniec Białej Podlaskiej chce ułatwienia przy składaniu petycji. Miasto jest na "tak"

Pan Andrzej z Białej Podlaskiej proponuje, aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z prawa do składania petycji. Urzędnikom pomysł się spodobał.

Utonięcie koło Chełma. Worek z ciałem przez kilka godzin leżał na brzegu, a obok kąpali się ludzie

Utonięcie koło Chełma. Worek z ciałem przez kilka godzin leżał na brzegu, a obok kąpali się ludzie

Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny, które w niedzielę utopił się w zalewie Dębowy Las. Według jednego ze świadków, worek z ciałem topielca przez kilka godzin leżał na brzegu, a obok spacerowały dzieci i kąpali się ludzie. - Służby w ogóle nie postarały się, żeby zorganizować jakiś parawan - grzmi.

Ciekawy biznes na skraju narkotyków. Konopie przemysłowe w służbie polskich rolników

Ciekawy biznes na skraju narkotyków. Konopie przemysłowe w służbie polskich rolników

Konopie przemysłowe coraz częściej uprawiane przez polskich rolników. W ubiegłym roku obszar zasiewów zwiększył się o prawie 80 proc. Kwiatostany, nasiona i łodygi mogą być wykorzystywane m.in. w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, włókienniczym, motoryzacyjnym, papierniczym czy budowlanym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.