Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2014 r.
15:45
Edytuj ten wpis

PKS Zielona Góra będzie wozić mieszkańców Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
82 14 A A

Wiadomo już, kto zdobędzie dwuletni kontrakt na wożenie pasażerów komunikacji miejskiej w Lublinie dziesięcioma przegubowcami i ośmioma standardowymi autobusami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił wyniki przetargu, do którego dopuszczone były nawet 14-letnie autobusy. Powiozą nas jednak nieco młodsze. Przegubowce (MAN NG 313), którymi dysponuje zwycięzca przetargu, czyli PKS Zielona Góra zostały wyprodukowane w 2004 r., a krótsze autobusy (Mercedes O 530) są młodsze o rok. Debiutujący w Lublinie przewoźnik będzie wozić pasażerów już od maja zastępując firmy, którym kończą się umowy na wykonywanie kursów dla ZTM. - PKS Zielona Góra będzie realizowała usługę zamiast firm IREX i Meteor, tj. od 1 maja ośmioma autobusami krótkimi i od 1 października dziesięcioma autobusami przegubowymi - informuje Katarzyna Szczygieł z Zarządu Transportu Miejskiego. 12-metrowe autobusy wyjadą na linie 2, 19, 20, 22 i 32, a przegubowce na linie 10, 17, 18, 27 i 40. Umowa wygaśnie w czerwcu 2016 r. Spółka PKS Zielona Góra wygrała przetarg, bo była najtańsza, a liczyła się tylko cena. Przewoźnik zaproponował cenę 11,9 miliona złotych i jako jedyny zmieścił się w kwocie 13,4 miliona zł, którą ZTM zarezerwował na to zlecenie. Autobusowe Konsorcjum Lubelskie (17,3 miliona zł) przegrało, a konsorcjum firm Meteor i IREX-1 zostało wykluczone z postępowania. W drugiej połowie lutego powinniśmy się dowiedzieć, ile firm wystartuje w wyścigu po ośmioletni kontrakt z ZTM. Ten przetarg dotyczy kursów dwudziestoma przegubowcami i to fabrycznie nowymi oraz wyposażonymi w automaty biletowe i klimatyzację.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mARIO / 29 stycznia 2014 o 09:41
0

Przykre jest czytanie waszych komentarzy, bo 90 % z was nie czyta ze zrozumieniem, albo nie ma zielonego pojęcia jak funkcjonuje komunikacja miejska w lublinie, bardzo dobrze że nie wygrało AKL, iREXY ect. bo to są najgorsze, najstarsze autobusy jakie jeżdżą obecnie po Lublinie. Z tego co sprawdziłem zastąpią je całkiem fajne Mercedesy i trochę gorsze Many, ale pewnie i tak w lepszym stanie niż to co ma do zaoferowania irex. 

Avatar
pin / 29 stycznia 2014 o 06:13
0

Jezu, ludzie, wy nie macie pojęcia jak jest zorganizowany transport w mieście a jakieś larum podnosicie.

Furmankami jeździjcie, bo gadacie tak jakbyści na każdy samochód krzyczeli "taskówka, taksówka"

Avatar
ania / 28 stycznia 2014 o 21:57
0

zapisałam sobie właśnie te numery i w mojej dzielnicy jeździ tylko 10.Do przgubowców nie będę wsiadać.To kpina.Co oni w tym ratuszu robią budują centrum konferencyjne jedyna rzecz z inwestycji jaka Lublinowi jest nie potrzebna a nie maja na nowe autobusy i dojazd do stadionu.Nie głosuje na PSL

Jarku co pisze w damskiej formie (zapisałam) proponuje już jutro nie wsiadać do 10, zwroc uwage na naklejke na autobusie z przodu jak bedzie logo irexu lub meteoru nie wsiadaj, w mysl hasla jezdze tylko z Mpk Lublin :D ludzie obsluga linii "przetargowych" w Lublinie jest juz od 3 lat i nie ma ich w obsludze MPK Lublin, i naprawde co ma stadion do autobusów, a po 2 w ratuszu nie rządzi PSL :D ba w wyborach powszechnych nie wszedl nikt z PSL do RM dopiero później PSL zyskal 2 radnych, wiec troszke sie mylisz

Jarku co pisze w damskiej formie (zapisałam) proponuje już jutro nie wsiadać do 10, zwroc uwage na naklejke na autobusie z przodu jak bedzie logo irexu lub meteoru nie wsiadaj, w mysl hasla jezdze tylko z Mpk Lublin :D ludzie obsluga linii "przetargowych" w Lublinie jest juz od 3 lat i nie ma ich w obsludze MPK Lublin, i naprawde co ma stadion do autobusów, a po 2 w ratuszu nie rządzi PSL :D ba w wyborach powszechnych nie wszedl nikt z PSL do RM dopiero później PSL zyskal 2 radnych, wiec troszke sie mylisz

rozwiń
Avatar
sd / 28 stycznia 2014 o 21:52
0

nie wsiodę do tego złomu.Zielona Góra ukradła nam pieniądze z dotacji unujnych kupiła sobie nowe a nam chce wcisnąć swoje stare.Tyle lublinian jest bez pracy a wy zatrudniacie u nas ludzi z Zielonej Góry? nic z tego nie rozumiem. O ile wiem polska zachodnia uzyskała 75% dotacji na lata 2007-2013 a wschodnia 25% bo zachodnia mam ukradła 25%

to w takim razie z tego co piszesz południe, północ i środkowa PL nie dostała nic, jesteśmy i tak zarobieni :D

to w takim razie z tego co piszesz południe, północ i środkowa PL nie dostała nic, jesteśmy i tak zarobieni :D

rozwiń
Avatar
jarek / 28 stycznia 2014 o 21:07
0

zapisałam sobie właśnie te numery i w mojej dzielnicy jeździ tylko 10.Do przgubowców nie będę wsiadać.To kpina.Co oni w tym ratuszu robią budują centrum konferencyjne jedyna rzecz z inwestycji jaka Lublinowi jest nie potrzebna a nie maja na nowe autobusy i dojazd do stadionu.Nie głosuje na PSL

Avatar
antek / 28 stycznia 2014 o 20:59
0

nie wsiodę do tego złomu.Zielona Góra ukradła nam pieniądze z dotacji unujnych kupiła sobie nowe a nam chce wcisnąć swoje stare.Tyle lublinian jest bez pracy a wy zatrudniacie u nas ludzi z Zielonej Góry? nic z tego nie rozumiem. O ile wiem polska zachodnia uzyskała 75% dotacji na lata 2007-2013 a wschodnia 25% bo zachodnia mam ukradła 25%

Avatar
Pasażer / 28 stycznia 2014 o 19:51
0

Otóż to! LLA miałoby pewny zarobek przez 2 lata, a mogłoby też startować do drugiego przetargu na 8 lat.

można? można!! jak się chce zarabiać pieniądze nie przeszkadza nawet odległość jakichś 500km i ściągnięcie autobusów, oczywiście najpierw złożenie oferty, przygotowanie się do przetargu. Ale gdzie tam ktoś by wpadł na taki pomysł z Lubelskich Linii Autobusowych z siedzibą w Lublinie (za daleko). No cóż bo i po co skoro Urząd Marszałkowski zawsze da pieniądze LLA, nie ma sensu rozszerzać działalności.

Tym, co nie przeczytali uważnie artykułu śpieszę z informacją, że MPK dalej będzie jeździć, a PKS Zielona Góra wejdzie na rynek w miejsce konsorcjum Irex&Meteor, jeżdżącego od 2010 roku. W Lublinie kilka firm świadczy usługi przewozowe, ale u wszystkich przewoźników obowiązuje taki sam bilet miejski.

Otóż to! LLA miałoby pewny zarobek przez 2 lata, a mogłoby też startować do drugiego przetargu na 8 lat.

można? można!! jak się chce zarabiać pieniądze nie przeszkadza nawet odległość jakichś 500km i ściągnięcie autobusów, oczywiście najpierw złożenie oferty, przygotowanie się do przetargu. Ale gdzie tam ktoś by wpadł na taki pomysł z Lubelskich Linii Autobusowych z siedzibą w Lublinie (za daleko). No cóż bo i po co skoro Urząd Marszałkowski zawsze da pieniądze LLA, nie ma sensu rozszerzać działalności.

Tym, co... rozwiń

Avatar
magic / 28 stycznia 2014 o 18:48
0

a 1.5 miliona zł które zostało podziela miedzy soba prezesiki i dyrektorki

Avatar
Gość / 28 stycznia 2014 o 18:43
0

Wczoraj na wieczór : http://alle.pl/balloteli-zginol

Avatar
aj ron noł / 28 stycznia 2014 o 18:35
0

to jest jakaś pieprzona bzdura. Nie pojmuje tego jak po Lublinie można jeździć pksem z Zielonej Góry. Lublin nie ma swoich autobusów? nic z tego nie rozumiem

Avatar
mARIO / 29 stycznia 2014 o 09:41
0

Przykre jest czytanie waszych komentarzy, bo 90 % z was nie czyta ze zrozumieniem, albo nie ma zielonego pojęcia jak funkcjonuje komunikacja miejska w lublinie, bardzo dobrze że nie wygrało AKL, iREXY ect. bo to są najgorsze, najstarsze autobusy jakie jeżdżą obecnie po Lublinie. Z tego co sprawdziłem zastąpią je całkiem fajne Mercedesy i trochę gorsze Many, ale pewnie i tak w lepszym stanie niż to co ma do zaoferowania irex. 

Avatar
pin / 29 stycznia 2014 o 06:13
0

Jezu, ludzie, wy nie macie pojęcia jak jest zorganizowany transport w mieście a jakieś larum podnosicie.

Furmankami jeździjcie, bo gadacie tak jakbyści na każdy samochód krzyczeli "taskówka, taksówka"

Avatar
ania / 28 stycznia 2014 o 21:57
0

zapisałam sobie właśnie te numery i w mojej dzielnicy jeździ tylko 10.Do przgubowców nie będę wsiadać.To kpina.Co oni w tym ratuszu robią budują centrum konferencyjne jedyna rzecz z inwestycji jaka Lublinowi jest nie potrzebna a nie maja na nowe autobusy i dojazd do stadionu.Nie głosuje na PSL

Jarku co pisze w damskiej formie (zapisałam) proponuje już jutro nie wsiadać do 10, zwroc uwage na naklejke na autobusie z przodu jak bedzie logo irexu lub meteoru nie wsiadaj, w mysl hasla jezdze tylko z Mpk Lublin :D ludzie obsluga linii "przetargowych" w Lublinie jest juz od 3 lat i nie ma ich w obsludze MPK Lublin, i naprawde co ma stadion do autobusów, a po 2 w ratuszu nie rządzi PSL :D ba w wyborach powszechnych nie wszedl nikt z PSL do RM dopiero później PSL zyskal 2 radnych, wiec troszke sie mylisz

Jarku co pisze w damskiej formie (zapisałam) proponuje już jutro nie wsiadać do 10, zwroc uwage na naklejke na autobusie z przodu jak bedzie logo irexu lub meteoru nie wsiadaj, w mysl hasla jezdze tylko z Mpk Lublin :D ludzie obsluga linii "przetargowych" w Lublinie jest juz od 3 lat i nie ma ich w obsludze MPK Lublin, i naprawde co ma stadion do autobusów, a po 2 w ratuszu nie rządzi PSL :D ba w wyborach powszechnych nie wszedl nikt z PSL do RM dopiero później PSL zyskal 2 radnych, wiec troszke sie mylisz

rozwiń
Avatar
sd / 28 stycznia 2014 o 21:52
0

nie wsiodę do tego złomu.Zielona Góra ukradła nam pieniądze z dotacji unujnych kupiła sobie nowe a nam chce wcisnąć swoje stare.Tyle lublinian jest bez pracy a wy zatrudniacie u nas ludzi z Zielonej Góry? nic z tego nie rozumiem. O ile wiem polska zachodnia uzyskała 75% dotacji na lata 2007-2013 a wschodnia 25% bo zachodnia mam ukradła 25%

to w takim razie z tego co piszesz południe, północ i środkowa PL nie dostała nic, jesteśmy i tak zarobieni :D

to w takim razie z tego co piszesz południe, północ i środkowa PL nie dostała nic, jesteśmy i tak zarobieni :D

rozwiń
Avatar
jarek / 28 stycznia 2014 o 21:07
0

zapisałam sobie właśnie te numery i w mojej dzielnicy jeździ tylko 10.Do przgubowców nie będę wsiadać.To kpina.Co oni w tym ratuszu robią budują centrum konferencyjne jedyna rzecz z inwestycji jaka Lublinowi jest nie potrzebna a nie maja na nowe autobusy i dojazd do stadionu.Nie głosuje na PSL

Avatar
antek / 28 stycznia 2014 o 20:59
0

nie wsiodę do tego złomu.Zielona Góra ukradła nam pieniądze z dotacji unujnych kupiła sobie nowe a nam chce wcisnąć swoje stare.Tyle lublinian jest bez pracy a wy zatrudniacie u nas ludzi z Zielonej Góry? nic z tego nie rozumiem. O ile wiem polska zachodnia uzyskała 75% dotacji na lata 2007-2013 a wschodnia 25% bo zachodnia mam ukradła 25%

Avatar
Pasażer / 28 stycznia 2014 o 19:51
0

Otóż to! LLA miałoby pewny zarobek przez 2 lata, a mogłoby też startować do drugiego przetargu na 8 lat.

można? można!! jak się chce zarabiać pieniądze nie przeszkadza nawet odległość jakichś 500km i ściągnięcie autobusów, oczywiście najpierw złożenie oferty, przygotowanie się do przetargu. Ale gdzie tam ktoś by wpadł na taki pomysł z Lubelskich Linii Autobusowych z siedzibą w Lublinie (za daleko). No cóż bo i po co skoro Urząd Marszałkowski zawsze da pieniądze LLA, nie ma sensu rozszerzać działalności.

Tym, co nie przeczytali uważnie artykułu śpieszę z informacją, że MPK dalej będzie jeździć, a PKS Zielona Góra wejdzie na rynek w miejsce konsorcjum Irex&Meteor, jeżdżącego od 2010 roku. W Lublinie kilka firm świadczy usługi przewozowe, ale u wszystkich przewoźników obowiązuje taki sam bilet miejski.

Otóż to! LLA miałoby pewny zarobek przez 2 lata, a mogłoby też startować do drugiego przetargu na 8 lat.

można? można!! jak się chce zarabiać pieniądze nie przeszkadza nawet odległość jakichś 500km i ściągnięcie autobusów, oczywiście najpierw złożenie oferty, przygotowanie się do przetargu. Ale gdzie tam ktoś by wpadł na taki pomysł z Lubelskich Linii Autobusowych z siedzibą w Lublinie (za daleko). No cóż bo i po co skoro Urząd Marszałkowski zawsze da pieniądze LLA, nie ma sensu rozszerzać działalności.

Tym, co... rozwiń

Avatar
magic / 28 stycznia 2014 o 18:48
0

a 1.5 miliona zł które zostało podziela miedzy soba prezesiki i dyrektorki

Avatar