Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2018 r.
14:05

Taxify. Kolejne kontrole kierowców przez inspektorów ITD. Niespodzianek nie brakuje

Autor: Zdjęcie autora oprac.
53 25 A A
(fot. WITD w Lublinie)

Inspektorzy ITD nie odpuszczają kierowcom wożącym pasażerów w oparciu o aplikację Taxify. Stwierdzają, że kierowcy w Lublinie nadal wykonują takie przewozy bez wymaganej licencji, choć pewien "postęp" jednak jest zauważalny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Stwierdzamy, że przewozy nadal wykonywane są bez wymaganych uprawnień w zakresie dostępu do rynku transportowego tj. wymaganej licencji – zaznacza Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Przyznaje jednak, że jest "zdecydowany postęp w zakresie wymaganych orzeczeń lekarskich i psychologicznych."

– Podczas jednej z kontroli okazało się, iż kierujący posiada takie dokumenty – przyznaje naczelnik Wydziału Inspekcji. – Natomiast przy kolejnej kierujący wprawdzie nie okazał właściwego orzeczenia lekarskiego lecz miał orzeczenie psychologiczne.

Niespodzianek jednak nie brakuje. Podczas kontroli, którą inspektorzy WITD przeprowadzili na Sławinku okazało się, że przewóz osób wykonuje dobrze znany inspektorom przedsiębiorca, który dotychczas zajmował się przewozem rzeczy.

– Co więcej, przewozy wykonywał  flotą przeszło 20 samochodów ciężarowych – dodaje naczelnik Paweł Gruszka.

Z innego rodzaju przypadkiem spotkali się inspektorzy WITD w Abramowicach. Kierowca wykonujący przewóz jechał nową, bo zaledwie tygodniową skoda kombi.

– Niestety, pomimo wymogu ustawowego, nie spełniała wymogu konstrukcyjnego w zakresie liczby miejsc – opisuje kierujący Wydziałem Inspekcji. – Ustawodawca krajowy dopuszcza, oczywiście po uzyskaniu licencji, wykonywanie przewozów okazjonalnych samochodem osobowym lecz pod warunkiem dysponowania pojazdem o liczbie miejsc 8 lub 9. Pojazdy o mniejszej liczbie miejsc mogą być wykorzystywane ale wyłącznie jako taksówki z odpowiednią licencją oraz wyposażone m.in. w taksometr i kasę fiskalną.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 14:27
+31
Szkoda że tak dokładnie nie sprawdzają autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Przecież to co jeździ do świdnika czy lubartowa należy rozpatrywać w kwalifikacji cudu że jedzie !!!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 14:56
+30
Dlaczego nikt nie kontroluje busów do Opola czy poniatowej
Avatar
Karol / 1 grudnia 2018 o 14:31
+18
czy ci kierowcy wożący pasażerów stanowią jakieś zagrożenie w ruchu drogowym ? ku źwa za busy wożące ludzi po wsiach się weźcie i za TIR-owców lepiej. kolejne publiczne pieniądze wyrzucane w błoto !
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 14:19
+18
Komuna wiecznie żywa.
Avatar
anty zus / 1 grudnia 2018 o 16:59
+17
zmniejszyć zus i wszyscy pootwierają działalności proste??
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 14:58
+17
Kiedyś była inspekcja robotniczo-chłopska dzisiaj ITD. Komuna
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 14:28
+13
Jak zniosą wszelkie liczne obowiązki dla regularnych taxi to będzie równość. Obecnie jest tak, że jedni maja obowiązki, a taxify bez niczego trzepią kasę.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 14:17
+11
im się w głowach popier****, co ich obchodzi kto i z kim jeździ. Moja d*** moja sprawa, z kim i czym ją wożę! XXI wiek, a oni dalej jak za komuny!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 15:09
+10
Czy ktoś może mi wytłumaczyc na czym polega ta cała licencja? Naprawdę, nie pojmuję tego. Wcześniej mogło chodzić o znajomość topografii miasta, szczególnych punktów itp itd. Wiadomo że licencja i egzamin na tą licencję coś znaczył. Gdzie tu jest sens ciągnąć to w erze GPS i odbiorników wielkości tableta. Klient wsiada kierowca odpala urządzenie i jedzie według wskazań. Moim zdaniem licencja powinna zniknąć a zastąpić ją jakąś opłatą. Naprawdę, jeżeli jest to interes wszyscy muszą być równi wg prawa. Wszystkie samochody taxi czy taxify mają być 8 lub 9 osobowe, opłata roczna od takiego środka transportu do urzędu, badania lekarskie i psychiczne, umowa o pracę lub jednoosobowa działalnosć gospodarcza. Wtedy nie ma problemu bo wtedy płacząca złotówa też będzie mogła sobie wybrać gdzie jej będzie lepiej, na apce czy w firmie.
Czy ktoś może mi wytłumaczyc na czym polega ta cała licencja? Naprawdę, nie pojmuję tego. Wcześniej mogło chodzić o znajomość topografii miasta, szczególnych punktów itp itd. Wiadomo że licencja i egzamin na tą licencję coś znaczył. Gdzie tu jest sens ciągnąć to w erze GPS i odbiorników wielkości tableta. Klient wsiada kierowca odpala urządzenie i jedzie według wskazań. Moim zdaniem licencja powinna zniknąć a zastąpić ją jakąś opłatą. Naprawdę, jeżeli jest to interes wszyscy muszą być równi wg prawa. Wszystkie samochody taxi czy taxify mają ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 22:03
+5
Kolejne zakazy i nakazy. Klient nic nie znaczy bo ktoś na górze wie lepiej co dla niego dobre. Nowoczesne światowe rozwiazania i ogromna wygoda dla klienta. A tu zaścianek szkoda że furmankami nam nie każą jeździć. Licencje i uprawnienia w dobie GPS i automatyzacji aut to relikt. Zobaczycie ze jak tylko wykombinują jak odpowiednio opodatkować Taxify to bedzie wtedy legalne ale za to nieoplacalne dla klenta. Gdzie wolność o którą walczyliśmy?
Avatar
Artur / 3 grudnia 2018 o 11:35
+1
Jak to jest z kontrolą kierowcy Taxify przez ITD który posiada zaświadczenie o niekaralności oraz wymagane orzeczenia lekarskie i psychologiczne ale nie posiada licencji na przewóz osob?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2018 o 06:32
+1
Coś tutaj nie pasuje. Licencja na przewóz osób samochodem osobowym jest dla samochodów osobowych a żadne takie auto nie ma zarejestrowanych 9 miejsc siedzących. To są już samochody osobowo-ciezarowe czyli busy na które jest licencja na przewóz busem. licencja taxi jest tylko i wyłącznie dla taksówek pojazdów oznakowanych z taksografem inne przewozy okazjonalne sam. Osobowym muszą mieć licencje na przewóz osób. Według trybunału europejskiego aplikacje zrzeszające kierowców z pasażerami to przewóz osób i lokalne rządy mogą dostosować swoje przepisy pod to orzeczenie. Nie zgadza mi się wieczna kontrola ITD tych kierowców pod kątem braku licencji taxi jeśli sami dwa trzy lata temu kontrolujac Ubera twierdzili że wystarczyłaby licencja na przewóz osób. Też było głośno w artykułach o tym i straszyli wysokimi karami i agresywnymi taksowkarzami. Czy ten artykuł i ta rzekoma akcja w Lublinie to zwykła propaganda?
Coś tutaj nie pasuje. Licencja na przewóz osób samochodem osobowym jest dla samochodów osobowych a żadne takie auto nie ma zarejestrowanych 9 miejsc siedzących. To są już samochody osobowo-ciezarowe czyli busy na które jest licencja na przewóz busem. licencja taxi jest tylko i wyłącznie dla taksówek pojazdów oznakowanych z taksografem inne przewozy okazjonalne sam. Osobowym muszą mieć licencje na przewóz osób. Według trybunału europejskiego aplikacje zrzeszające kierowców z pasażerami to przewóz osób i lokalne rządy mogą dostosować swoje pr... rozwiń
Avatar
Użytkownik aplikacji / 3 grudnia 2018 o 04:32
+1
Dokładnie ,pasażer w taxify  płaci 2/3 mniej niż w taksówce a podatki od działalności też placi wiec chyba Ci z z zarzadu Taxify  nie dali działki komu trzeba w Lublinie. 
Avatar
gość / 2 grudnia 2018 o 14:41
+1
Roman staraj się aby taksówkarzom zniesiono durne licencje. Będzie taniej i mniej stania na postojach. W Wy kopiecie się z konkurencją podkładając świnie.
Avatar
Roman / 2 grudnia 2018 o 13:40
0
Po to są przepisy żeby je respektować. Jeżeli jest potrzebna licencja taxi do przewozu ludzi to trzeba ją mieć i kropka. Tematy w stylu mam samochód, prawo jazdy i znam miasto wystarczą do wożenia ludzi to kto mi zabroni... Więc pytam się, pije w domu piwo, wino itd dlaczego nie mogę sprzedawać alkoholu w domu? Nie mogę bo są przepisy. Proste! ? Jeżeli korzystasz z przewozu osób i będzie wypadek poważny, zastanów się czy ubezpieczyciel pokryje koszty twojego leczenia. Jesteś jak to teraz modne patriotą, to się zastanów czy twoja firma nie mogła by ściągnąć Ukraińców, Pakistanczykow czy naszych rodaków i zatrudnić ich bez umowy na twoje miejsce, to co zrobisz i powiesz - aaa ok są tansi, firma zarobi a ja poszukam innej pracy lub zgodzisz się na obniżkę wypłaty? Ale ok za złotówkę dajmy się pokroić :) 
Po to są przepisy żeby je respektować. Jeżeli jest potrzebna licencja taxi do przewozu ludzi to trzeba ją mieć i kropka. Tematy w stylu mam samochód, prawo jazdy i znam miasto wystarczą do wożenia ludzi to kto mi zabroni... Więc pytam się, pije w domu piwo, wino itd dlaczego nie mogę sprzedawać alkoholu w domu? Nie mogę bo są przepisy. Proste! ? Jeżeli korzystasz z przewozu osób i będzie wypadek poważny, zastanów się czy ubezpieczyciel pokryje koszty twojego leczenia. Jesteś jak to teraz modne patriotą, to się zastanów czy twoja firma nie mo... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 o 09:39
+4
Niech się ITD zajmuje ciężarówkami i autobusami ,a nie jakimiś prywatnymi zatargami za pieniądze podatników . Bo widać ,że ten ich szef próbuje rozwiązać prywatne porachunki
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 o 08:55
+4
Jako posiadacz prawa jazdy mogę wozić samochodem tyle osób, na ile ten samochód jest zarejestrowany. Jedyny wymóg w wożeniu przez aplikację, to umiejętność korzystania ze smartfona. Złodziejstwem i naciągactwem jest wymaganie dodatkowych dokumentów, które kosztują niemało, zwłaszcza, że owe dokumenty do moich umiejętności nic nie wnoszą. Dają jedynie szanse władzom skubania mnie za każde zarobione 5gr. W normalnych krajach tak marne zarobki nie są w ogóle opodatkowane. Wstyd! Jako pasażer zdecydowanie wybiorę przejazd z aplikacją, bo jest po prostu sporo taniej i prościej. A co do kierowców to nieraz zdarzyło mi się jechać zwykłą taksówką z kierowcą, który krążył po mieście, którego nie znam, żeby więcej zarobić. Z aplikacją tego nie ma
Jako posiadacz prawa jazdy mogę wozić samochodem tyle osób, na ile ten samochód jest zarejestrowany. Jedyny wymóg w wożeniu przez aplikację, to umiejętność korzystania ze smartfona. Złodziejstwem i naciągactwem jest wymaganie dodatkowych dokumentów, które kosztują niemało, zwłaszcza, że owe dokumenty do moich umiejętności nic nie wnoszą. Dają jedynie szanse władzom skubania mnie za każde zarobione 5gr. W normalnych krajach tak marne zarobki nie są w ogóle opodatkowane. Wstyd! Jako pasażer zdecydowanie wybiorę przejazd z aplikacją, bo jest po... rozwiń
Avatar
Jj / 1 grudnia 2018 o 23:53
+1
To Taxify nie płaci podatków? Kto o taką wolność walczył
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 22:03
+5
Kolejne zakazy i nakazy. Klient nic nie znaczy bo ktoś na górze wie lepiej co dla niego dobre. Nowoczesne światowe rozwiazania i ogromna wygoda dla klienta. A tu zaścianek szkoda że furmankami nam nie każą jeździć. Licencje i uprawnienia w dobie GPS i automatyzacji aut to relikt. Zobaczycie ze jak tylko wykombinują jak odpowiednio opodatkować Taxify to bedzie wtedy legalne ale za to nieoplacalne dla klenta. Gdzie wolność o którą walczyliśmy?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 21:43
+4
Pierwszy kurs do 10 zł za darmo! Po pobraniu aplikacji Taxify i dodaniu karty, należy w zakładce PROMOCJE wpisać kod A97KP6
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wygraj metamorfozę na 10 lecie Naturhouse w Lublinie!

Wygraj metamorfozę na 10 lecie Naturhouse w Lublinie! 13

Zmień z nami swoje życie tak jak Pani Kamila! Z okazji okrągłego jubileuszu 10 lat Naturhouse w Lublinie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą główną jest 3 miesięczna darmowa kuracja w jednym z naszych Centrów zakończona profesjonalną metamorfozą specjalistów od wizerunku. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Panią Kamilą, która z pomocą naszej dietetyk Marty Kusiak z Centrum Dietetycznego Naturhouse Zana schudła aż 18 kg!

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 marca 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 marca 2019 roku 0 0

Austria – Polska 0:1. Na kłopoty Piątek!
film

Austria – Polska 0:1. Na kłopoty Piątek! 0 0

W meczu otwierającym eliminacje do Euro 2020 Polska pokonała w Wiedniu reprezentację Austrii 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Krzysztof Piątek

BMSlam Stal – TBV Start 87:84. Pościg zakończony niepowodzeniem

BMSlam Stal – TBV Start 87:84. Pościg zakończony niepowodzeniem 1 0

Po 20 minutach wydawało się, że mecz TBV Startu w Ostrowie Wielkopolskim zakończy się pogromem. Gospodarze prowadzili 15 punktami i pewnie zmierzyli po wygraną. Na szczęście czerwono-czarni po przerwie wzięli się w garść. Nie udało im się jednak odwrócić losów spotkania. Ostatecznie przegrali 84:87

W tym samorządzie młodzież ma swojego pełnomocnika

W tym samorządzie młodzież ma swojego pełnomocnika 0 0

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego powołał w swoim urzędzie pełnomocnika ds. młodzieży. Został nim Konrad Sawczuk, uczeń I LO im. J. I Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Lublin: Zburzyli kamienice, w ich miejscu stanie hotel. Marka należąca do sieci Mariott
galeria

Lublin: Zburzyli kamienice, w ich miejscu stanie hotel. Marka należąca do sieci Mariott 15 11

Ponad dwa lata potrwa budowa trzygwiazdkowego hotelu w miejscu zburzonych kamienic przy ul. 1 Maja 23 i 25. Taką inwestycję zapowiedziała w czwartek lubelska spółka CRH Holding, która wprowadzi do miasta obecną na trzech kontynentach markę Moxy należącą do sieci Mariott

Lubelskie przedszkolaki powitały wiosnę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Lubelskie przedszkolaki powitały wiosnę [zdjęcia, wideo] 0 0

Dzieci z lubelskich przedszkoli wzięły udział w powitaniu wiosny przed ratuszem.

Wielkie kuszenie maturzystów. Politechnika Lubelska otworzyła drzwi [zdjęcia]
galeria

Wielkie kuszenie maturzystów. Politechnika Lubelska otworzyła drzwi [zdjęcia] 1 0

Ten nietypowy pojazd skonstruowany przez studentów to tylko jeden z modeli, które można było zobaczyć podczas czwartkowego dnia otwartych drzwi zorganizowanego przez Politechnikę Lubelską.

Wyrzucił dziewczynę przez okno, bo nie chciała uprawiać seksu? Spadła z 4 piętra [zdjęcia]
galeria

Wyrzucił dziewczynę przez okno, bo nie chciała uprawiać seksu? Spadła z 4 piętra [zdjęcia] 195 15

Wypchnął dziewczynę z czwartego piętra, bo nie chciała uprawiać z nim seksu. Tak 26-latek z Lublina miał potraktować swoją partnerkę. Jarosław B. stanął przed sądem, jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa

Lublin: Aktywiści sprawdzają stan miejskich rowerów. Ostatnio było kiepsko [wideo]
film

Lublin: Aktywiści sprawdzają stan miejskich rowerów. Ostatnio było kiepsko [wideo] 0 9

Zmasowaną kontrolę sprawności miejskich rowerów zaczęli w czwartek aktywiści, którzy zarzucają władzom Lublina za słaby nadzór nad stanem jednośladów. Ratusz nie zgadza się z zarzutami i przekonuje, że regularnie sprawdza rowery i nalicza operatorowi kary za uchybienia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 marca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 marca 0 0

Do gry wraca IV liga. Na dzień dobry u siebie gra Hetman Zamość, ale i Lublinianka. Na stadionie przy ul. Leszczyńskiego w sobotę pojawi się Powiślak Końskowola. A mecz trzeciej drużyny w tabeli z czwartą rozpocznie się o godz. 15.

Bez zmian w zarządzie puławskich Azotów. Krzysztof Bednarz zostaje

Bez zmian w zarządzie puławskich Azotów. Krzysztof Bednarz zostaje 0 16

Krzysztof Bednarz wygrał konkurs na stanowisko prezesa Zakładów Azotowych "Puławy". Rada nadzorcza spółki, na nową, trzyletnią kadencję, powołała również pozostałych członków zarządu: Krzysztofa Homendę, Izabelę Świderek i Annę Zarzycką-Rzepecką. Przedstawicielem załogi pozostaje Andrzej Skwarek.

Z MKS Perła do kadry reprezentacji Polski

Z MKS Perła do kadry reprezentacji Polski 0 0

Sześć zawodniczek MKS Perła Lublin otrzymało powołanie do reprezentacji Polski na zgrupowanie w Cetniewie, które zakończy się turniejem w Gdańsku

"Lubelska rafa butelkowa" znika. Wielkie sprzątanie Czerniejówki po naszej interwencji [zdjęcia]
galeria
film

"Lubelska rafa butelkowa" znika. Wielkie sprzątanie Czerniejówki po naszej interwencji [zdjęcia] 152 11

Ponad 100 worków zapełniły ekipy, które w czwartek zbierały butelki z dna Czerniejówki koło pieszej kładki łączącej ul. Nadrzeczną ze Skrzynicką. Wielkie sprzątanie to efekt naszej dziennikarskiej interwencji.

Speed Car Motor w piątek zmierzy się z Unią Tarnów

Speed Car Motor w piątek zmierzy się z Unią Tarnów 71 1

Kibice długo czekali, aby zobaczyć swoich ulubieńców w akcji – zawodnicy Speed Car Motoru Lublin wracają do gry. „Koziołki” rozegrają w piątek (godz. 16:30) trening punktowany z Unią w Tarnowie. Z kolei w niedzielę sprawdzą się na tle Zdunek Wybrzeża Gdańsk (godz. 14:30)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.