Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2018 r.
14:05

Taxify. Kolejne kontrole kierowców przez inspektorów ITD. Niespodzianek nie brakuje

Autor: Zdjęcie autora oprac.
0 25 A A
(fot. WITD w Lublinie)

Inspektorzy ITD nie odpuszczają kierowcom wożącym pasażerów w oparciu o aplikację Taxify. Stwierdzają, że kierowcy w Lublinie nadal wykonują takie przewozy bez wymaganej licencji, choć pewien "postęp" jednak jest zauważalny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Stwierdzamy, że przewozy nadal wykonywane są bez wymaganych uprawnień w zakresie dostępu do rynku transportowego tj. wymaganej licencji – zaznacza Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Przyznaje jednak, że jest "zdecydowany postęp w zakresie wymaganych orzeczeń lekarskich i psychologicznych."

– Podczas jednej z kontroli okazało się, iż kierujący posiada takie dokumenty – przyznaje naczelnik Wydziału Inspekcji. – Natomiast przy kolejnej kierujący wprawdzie nie okazał właściwego orzeczenia lekarskiego lecz miał orzeczenie psychologiczne.

Niespodzianek jednak nie brakuje. Podczas kontroli, którą inspektorzy WITD przeprowadzili na Sławinku okazało się, że przewóz osób wykonuje dobrze znany inspektorom przedsiębiorca, który dotychczas zajmował się przewozem rzeczy.

– Co więcej, przewozy wykonywał  flotą przeszło 20 samochodów ciężarowych – dodaje naczelnik Paweł Gruszka.

Z innego rodzaju przypadkiem spotkali się inspektorzy WITD w Abramowicach. Kierowca wykonujący przewóz jechał nową, bo zaledwie tygodniową skoda kombi.

– Niestety, pomimo wymogu ustawowego, nie spełniała wymogu konstrukcyjnego w zakresie liczby miejsc – opisuje kierujący Wydziałem Inspekcji. – Ustawodawca krajowy dopuszcza, oczywiście po uzyskaniu licencji, wykonywanie przewozów okazjonalnych samochodem osobowym lecz pod warunkiem dysponowania pojazdem o liczbie miejsc 8 lub 9. Pojazdy o mniejszej liczbie miejsc mogą być wykorzystywane ale wyłącznie jako taksówki z odpowiednią licencją oraz wyposażone m.in. w taksometr i kasę fiskalną.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 14:27
+31
Szkoda że tak dokładnie nie sprawdzają autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Przecież to co jeździ do świdnika czy lubartowa należy rozpatrywać w kwalifikacji cudu że jedzie !!!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 14:56
+30
Dlaczego nikt nie kontroluje busów do Opola czy poniatowej
Avatar
Karol / 1 grudnia 2018 r. o 14:31
+18
czy ci kierowcy wożący pasażerów stanowią jakieś zagrożenie w ruchu drogowym ? ku źwa za busy wożące ludzi po wsiach się weźcie i za TIR-owców lepiej. kolejne publiczne pieniądze wyrzucane w błoto !
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 14:19
+18
Komuna wiecznie żywa.
Avatar
anty zus / 1 grudnia 2018 r. o 16:59
+17
zmniejszyć zus i wszyscy pootwierają działalności proste??
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 14:58
+17
Kiedyś była inspekcja robotniczo-chłopska dzisiaj ITD. Komuna
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 14:28
+13
Jak zniosą wszelkie liczne obowiązki dla regularnych taxi to będzie równość. Obecnie jest tak, że jedni maja obowiązki, a taxify bez niczego trzepią kasę.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 14:17
+11
im się w głowach popier****, co ich obchodzi kto i z kim jeździ. Moja d*** moja sprawa, z kim i czym ją wożę! XXI wiek, a oni dalej jak za komuny!
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 15:09
+10
Czy ktoś może mi wytłumaczyc na czym polega ta cała licencja? Naprawdę, nie pojmuję tego. Wcześniej mogło chodzić o znajomość topografii miasta, szczególnych punktów itp itd. Wiadomo że licencja i egzamin na tą licencję coś znaczył. Gdzie tu jest sens ciągnąć to w erze GPS i odbiorników wielkości tableta. Klient wsiada kierowca odpala urządzenie i jedzie według wskazań. Moim zdaniem licencja powinna zniknąć a zastąpić ją jakąś opłatą. Naprawdę, jeżeli jest to interes wszyscy muszą być równi wg prawa. Wszystkie samochody taxi czy taxify mają być 8 lub 9 osobowe, opłata roczna od takiego środka transportu do urzędu, badania lekarskie i psychiczne, umowa o pracę lub jednoosobowa działalnosć gospodarcza. Wtedy nie ma problemu bo wtedy płacząca złotówa też będzie mogła sobie wybrać gdzie jej będzie lepiej, na apce czy w firmie.
Czy ktoś może mi wytłumaczyc na czym polega ta cała licencja? Naprawdę, nie pojmuję tego. Wcześniej mogło chodzić o znajomość topografii miasta, szczególnych punktów itp itd. Wiadomo że licencja i egzamin na tą licencję coś znaczył. Gdzie tu jest sens ciągnąć to w erze GPS i odbiorników wielkości tableta. Klient wsiada kierowca odpala urządzenie i jedzie według wskazań. Moim zdaniem licencja powinna zniknąć a zastąpić ją jakąś opłatą. Naprawdę, jeżeli jest to interes wszyscy muszą być równi wg prawa. Wszystkie samochody taxi czy taxify mają ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 22:03
+5
Kolejne zakazy i nakazy. Klient nic nie znaczy bo ktoś na górze wie lepiej co dla niego dobre. Nowoczesne światowe rozwiazania i ogromna wygoda dla klienta. A tu zaścianek szkoda że furmankami nam nie każą jeździć. Licencje i uprawnienia w dobie GPS i automatyzacji aut to relikt. Zobaczycie ze jak tylko wykombinują jak odpowiednio opodatkować Taxify to bedzie wtedy legalne ale za to nieoplacalne dla klenta. Gdzie wolność o którą walczyliśmy?
Avatar
Artur / 3 grudnia 2018 r. o 11:35
+1
Jak to jest z kontrolą kierowcy Taxify przez ITD który posiada zaświadczenie o niekaralności oraz wymagane orzeczenia lekarskie i psychologiczne ale nie posiada licencji na przewóz osob?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2018 r. o 06:32
+1
Coś tutaj nie pasuje. Licencja na przewóz osób samochodem osobowym jest dla samochodów osobowych a żadne takie auto nie ma zarejestrowanych 9 miejsc siedzących. To są już samochody osobowo-ciezarowe czyli busy na które jest licencja na przewóz busem. licencja taxi jest tylko i wyłącznie dla taksówek pojazdów oznakowanych z taksografem inne przewozy okazjonalne sam. Osobowym muszą mieć licencje na przewóz osób. Według trybunału europejskiego aplikacje zrzeszające kierowców z pasażerami to przewóz osób i lokalne rządy mogą dostosować swoje przepisy pod to orzeczenie. Nie zgadza mi się wieczna kontrola ITD tych kierowców pod kątem braku licencji taxi jeśli sami dwa trzy lata temu kontrolujac Ubera twierdzili że wystarczyłaby licencja na przewóz osób. Też było głośno w artykułach o tym i straszyli wysokimi karami i agresywnymi taksowkarzami. Czy ten artykuł i ta rzekoma akcja w Lublinie to zwykła propaganda?
Coś tutaj nie pasuje. Licencja na przewóz osób samochodem osobowym jest dla samochodów osobowych a żadne takie auto nie ma zarejestrowanych 9 miejsc siedzących. To są już samochody osobowo-ciezarowe czyli busy na które jest licencja na przewóz busem. licencja taxi jest tylko i wyłącznie dla taksówek pojazdów oznakowanych z taksografem inne przewozy okazjonalne sam. Osobowym muszą mieć licencje na przewóz osób. Według trybunału europejskiego aplikacje zrzeszające kierowców z pasażerami to przewóz osób i lokalne rządy mogą dostosować swoje pr... rozwiń
Avatar
Użytkownik aplikacji / 3 grudnia 2018 r. o 04:32
+1
Dokładnie ,pasażer w taxify  płaci 2/3 mniej niż w taksówce a podatki od działalności też placi wiec chyba Ci z z zarzadu Taxify  nie dali działki komu trzeba w Lublinie. 
Avatar
gość / 2 grudnia 2018 r. o 14:41
+1
Roman staraj się aby taksówkarzom zniesiono durne licencje. Będzie taniej i mniej stania na postojach. W Wy kopiecie się z konkurencją podkładając świnie.
Avatar
Roman / 2 grudnia 2018 r. o 13:40
0
Po to są przepisy żeby je respektować. Jeżeli jest potrzebna licencja taxi do przewozu ludzi to trzeba ją mieć i kropka. Tematy w stylu mam samochód, prawo jazdy i znam miasto wystarczą do wożenia ludzi to kto mi zabroni... Więc pytam się, pije w domu piwo, wino itd dlaczego nie mogę sprzedawać alkoholu w domu? Nie mogę bo są przepisy. Proste! ? Jeżeli korzystasz z przewozu osób i będzie wypadek poważny, zastanów się czy ubezpieczyciel pokryje koszty twojego leczenia. Jesteś jak to teraz modne patriotą, to się zastanów czy twoja firma nie mogła by ściągnąć Ukraińców, Pakistanczykow czy naszych rodaków i zatrudnić ich bez umowy na twoje miejsce, to co zrobisz i powiesz - aaa ok są tansi, firma zarobi a ja poszukam innej pracy lub zgodzisz się na obniżkę wypłaty? Ale ok za złotówkę dajmy się pokroić :) 
Po to są przepisy żeby je respektować. Jeżeli jest potrzebna licencja taxi do przewozu ludzi to trzeba ją mieć i kropka. Tematy w stylu mam samochód, prawo jazdy i znam miasto wystarczą do wożenia ludzi to kto mi zabroni... Więc pytam się, pije w domu piwo, wino itd dlaczego nie mogę sprzedawać alkoholu w domu? Nie mogę bo są przepisy. Proste! ? Jeżeli korzystasz z przewozu osób i będzie wypadek poważny, zastanów się czy ubezpieczyciel pokryje koszty twojego leczenia. Jesteś jak to teraz modne patriotą, to się zastanów czy twoja firma nie mo... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 09:39
+4
Niech się ITD zajmuje ciężarówkami i autobusami ,a nie jakimiś prywatnymi zatargami za pieniądze podatników . Bo widać ,że ten ich szef próbuje rozwiązać prywatne porachunki
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 08:55
+4
Jako posiadacz prawa jazdy mogę wozić samochodem tyle osób, na ile ten samochód jest zarejestrowany. Jedyny wymóg w wożeniu przez aplikację, to umiejętność korzystania ze smartfona. Złodziejstwem i naciągactwem jest wymaganie dodatkowych dokumentów, które kosztują niemało, zwłaszcza, że owe dokumenty do moich umiejętności nic nie wnoszą. Dają jedynie szanse władzom skubania mnie za każde zarobione 5gr. W normalnych krajach tak marne zarobki nie są w ogóle opodatkowane. Wstyd! Jako pasażer zdecydowanie wybiorę przejazd z aplikacją, bo jest po prostu sporo taniej i prościej. A co do kierowców to nieraz zdarzyło mi się jechać zwykłą taksówką z kierowcą, który krążył po mieście, którego nie znam, żeby więcej zarobić. Z aplikacją tego nie ma
Jako posiadacz prawa jazdy mogę wozić samochodem tyle osób, na ile ten samochód jest zarejestrowany. Jedyny wymóg w wożeniu przez aplikację, to umiejętność korzystania ze smartfona. Złodziejstwem i naciągactwem jest wymaganie dodatkowych dokumentów, które kosztują niemało, zwłaszcza, że owe dokumenty do moich umiejętności nic nie wnoszą. Dają jedynie szanse władzom skubania mnie za każde zarobione 5gr. W normalnych krajach tak marne zarobki nie są w ogóle opodatkowane. Wstyd! Jako pasażer zdecydowanie wybiorę przejazd z aplikacją, bo jest po... rozwiń
Avatar
Jj / 1 grudnia 2018 r. o 23:53
+1
To Taxify nie płaci podatków? Kto o taką wolność walczył
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 22:03
+5
Kolejne zakazy i nakazy. Klient nic nie znaczy bo ktoś na górze wie lepiej co dla niego dobre. Nowoczesne światowe rozwiazania i ogromna wygoda dla klienta. A tu zaścianek szkoda że furmankami nam nie każą jeździć. Licencje i uprawnienia w dobie GPS i automatyzacji aut to relikt. Zobaczycie ze jak tylko wykombinują jak odpowiednio opodatkować Taxify to bedzie wtedy legalne ale za to nieoplacalne dla klenta. Gdzie wolność o którą walczyliśmy?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 21:43
+4
Pierwszy kurs do 10 zł za darmo! Po pobraniu aplikacji Taxify i dodaniu karty, należy w zakładce PROMOCJE wpisać kod A97KP6
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła Puławy – Korona II 3:2. Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo

Wisła Puławy – Korona II 3:2. Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo

Drugi mecz na swoim boisku i po raz drugi piłkarzom Mariusza Pawlaka trzy punkty nie przyszły łatwo. Ostatecznie gospodarze pokonali jednak rezerwy Korony Kielce 3:2. Goście mieli jednak duże zastrzeżenia do pracy sędziego.

Koronawirus. Powrót do ławek 1 września. Szkoły czarno to widzą

Koronawirus. Powrót do ławek 1 września. Szkoły czarno to widzą

Nauczyciele i dyrektorzy z niepokojem myślą o tym, co będzie się działo w szkołach po 1 września. Plan jest prosty: dzieci mają wrócić do szkolnych ławek. Pedagodzy zastanawiają się: Na jak długo?

GKS Niemce – Polesie Kock 3:2, wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki

GKS Niemce – Polesie Kock 3:2, wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki

W drugiej kolejce drugie wysokie zwycięstwo odniosła Janowianka Janów Lubelski i nadal jest liderem

Kryzys na Białorusi: muzyk pobity i aresztowany
film

Kryzys na Białorusi: muzyk pobity i aresztowany

Dwa dni przyjaciele i bliscy poszukiwali Alesia Dzianisau, muzyka i wokalisty śpiewającej na przekór władzom grupy Dzieciuki z Grodna na Białorusi. Grupa, ze względu na treść piosenek, częściej występuje w Polsce niż w ojczyźnie. Artysta ma stanąć przed sądem i odpowiadać za chuligaństwo.

Lubelskie: Jakie atrakcje turystyczne z naszego regionu najczęściej wyszukują internauci?
galeria

Lubelskie: Jakie atrakcje turystyczne z naszego regionu najczęściej wyszukują internauci?

Wśród najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych wg Google w woj. lubelskim są, między innymi, Muzeum Wsi Lubelskiej czy Muzeum Czartoryskich w Puławach. Złotą Pinezkę (najbardziej rozpoznawalna atrakcja regionu) otrzymało pod koniec lipca Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Czego jeszcze szukają turyści w naszym regionie?

Lubelskie. Ktoś tu miał ponad 31 mln zł rocznego dochodu. Przybywa milionerów

Lubelskie. Ktoś tu miał ponad 31 mln zł rocznego dochodu. Przybywa milionerów

Podatnicy z naszego regionu zapłacili 3 miliardy 769 milionów podatków. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie podsumowała akcję PIT 2019. Z danych wynika, że przybyło milionerów, a najwięcej z nich rozlicza się w Lublinie.

Prawnuk Franciszka Kleeberga awansuje. Dowódca lubelskiego wojska, Michał Rohde zostanie generałem
galeria

Prawnuk Franciszka Kleeberga awansuje. Dowódca lubelskiego wojska, Michał Rohde zostanie generałem

Pułkownik Michał Rohde, dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, w czwartek w Pałacu Prezydenckim odbierze nominację na stopień generała brygady. Pułkownik Rhode jest prawnukiem gen. Franciszka Kleeberga.

Młodzieżowcy Motoru Lublin drudzy w turnieju Ligi Juniorów w Lesznie

Młodzieżowcy Motoru Lublin drudzy w turnieju Ligi Juniorów w Lesznie

Młodzieżowcy Motoru Lublin zajęli drugie miejsce w zmaganiach podczas V rundy Ligi Juniorów w Lesznie. Triumfowali zawodnicy RM Solar Falubazu Zielona Góra, a podium uzupełnili żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów

Lubelskie świerki masowo usychają. Co się dzieje?

Lubelskie świerki masowo usychają. Co się dzieje?

Masowe zamieranie świerków widać już nie tylko na cmentarzu na Majdanku, ale i w zabytkowym Ogrodzie Saskim. Urząd Miasta przyznaje, że w Lublinie usycha coraz więcej drzew tego gatunku. Powodów może być kilka, ale wszystko wskazuje na to, że problemy zaczynają się od suszy.

Puławy. Urzędników będzie pilnował system komputerowy

Puławy. Urzędników będzie pilnował system komputerowy

Koniec ze spóźnieniami i zbyt długimi przerwami w trakcie pracy. Władze powiatu puławskiego wydały ponad 85 tys. zł na nowy system kontroli pracowników.

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej
Covid-19

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej

Politycy przygotowali projekt zmiany obowiązującego prawa. Chcą dać pracodawcy możliwość dłuższego skierowania pracowników na pracę zdalną.

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Koniec kiepskiej passy klubu z Chełma. Po dwóch porażkach na początek nowego sezonu biało-zieloni ograli w Kraśniku tamtejszą Stal 2:1. Bohaterami spotkania byli najbardziej doświadczeni gracze: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin, którzy zdobyli po jednym golu.

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.