Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2018 r.
16:37

Lublin: Zamordował żonę w ciąży. Piotr R. przed sądem: "Kochałem ją" [zdjęcia]

47 22 A A

 - Bardzo kochałem żonę. To, co się stało, to wynik towarzyszącego mi stresu i napięcia, a w ostatniej fazie nawet szału – beznamiętnie, powoli, jak dobrze wyuczoną lekcję mówił przed sądem 47-letni Piotr R. Mężczyzna odpowiada za zabójstwo swojej żony przy ul. Gęsiej w Lublinie. Właśnie ruszył jego proces

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Monika i Piotr mieszkali w jednej z podlubelskich miejscowości. Mężczyzna po etatowej pracy zajmował się uprawą warzyw. W tej pracy pomagali mu dorastający synowie i żona.

– Monika mówiła mi, że mąż znęcał się nad nią psychicznie. Nie dawał jej ani złotówki, a pieniądze, jakie zarabiała na stacji paliw, wpłacane były na konto, z którego nie mogła korzystać – zeznawała pani Małgorzata, koleżanka z pracy. – Po powrocie ze zmiany mąż kazał jej jeszcze pracować po 10 godzin na polu. Nie pozwalał odpocząć.

Kobieta miała mieć dosyć takiego życia. Pewnego dnia w 2015 r. wyszła z domu zostawiając na stole list. Napisała, że „musi odpocząć od pracy, od wszystkiego”. Małżonkowie regularnie spotykali się jednak i rozmawiali m.in. o dzieciach. Z czasem kobieta zaczęła unikać tych kontaktów. Jej koleżanka z pracy twierdzi, że bała się męża, który miał jej grozić.

– Odkąd odeszła ode mnie żona żyłem w stresie i napięciu czekając na jej powrót – tak Piotr R. przedstawia swoją wersję wydarzeń. – Bardzo ją kochałem. Wcześniej nigdy się nie kłóciliśmy. Nigdy jej nie uderzyłem. Nie zmuszałem do pracy.

W trakcie separacji Monika R. związała się z kolegą z pracy. Jak mówi ich wspólna znajoma, kobieta wtedy rozkwitła.

– Widywałam ich – relacjonuje mieszkanka kamienicy, w której Monika R. wynajmowała mieszkanie. – Wychodzili palić papierosy. Wyglądali na zakochanych. Trzymali się za ręce. Ciągle się śmiali. Patrzyli na siebie.

Piotr R. nie mógł się pogodzić z tym, że żona go zostawiła. We wrześniu 2017 r. targnął się na życie - wypił chemiczny preparat do oprysków. Uratowano go. Potem też nie tracił nadziei na to, że kobieta wróci. Twierdzi, że nie wiedział, że jego żona zaszła w ciążę z nowym partnerem.

Na początku 2018 roku Piotr R. kupił nowy samochód, do którego włożył m.in. kołdrę, koc, poduszkę i butlę z gazem. W aucie miał też klucz do opon. Był tam też 20 lutego, kiedy jeszcze przed godziną 6 rano podjechał pod dom, w którym mieszkała żona. Kobieta wybierała się właśnie do pracy.

– Skrobała szron z przedniej szyby samochodu. Zaparkowałem nieopodal. Wysiadłem. Podszedłem, wziąłem ją za rękę i poprosiłem, żeby poszła ze mną porozmawiać do mojego samochodu, bo tam było ciepło – mówił sędziom mężczyzna. – Namawiałem ją, żeby do mnie wróciła. Mówiłem, że ją kocham i czekam. Że zależy mi bardzo na jej powrocie. Płakałem w tym czasie. Żonie też łza poleciała z oka.

Piotr R. twierdzi, że Monika zgodziła się wrócić do domu. Wtedy przesiadł się z tylnej kanapy, na której rozmawiali, na fotel kierowcy.

– Kiedy chciałem uruchomić silnik, gwałtowanie otworzyła drzwi – relacjonuje. – Zdążyłem złapać pasek od jej torebki. Urwał się. Torebka została w samochodzie. Widząc, że ucieka, dostałem szału, że mnie oszukała. Zrobiło mi się ciemno w oczach i pobiegłem za nią. Potem pamiętam tablicę z napisem Kraśnik. Nie wiem, czemu tam pojechałem. Nie mam tam rodziny ani znajomych. Pamiętam, jak leżałem i siedziałem w samochodzie paląc papierosy. Podgrzewałem się palnikiem butli. Zasnąłem z palącym się papierosem.

Wtedy wybuchł pożar. Mężczyzna trafił do szpitala. W pierwszych zeznaniach nie przyznał się do zbrodni. Dziś to robi i podkreśla, że bardzo żałuje tego, co zrobił. Jednocześnie jednak mówi, że samego zabójstwa nie pamięta. Przyznaje się na podstawie tego, co przeczytał w aktach sprawy. Wie, że sąsiedzi Moniki R. zaalarmowani jej wołaniem o pomoc i głuchymi uderzeniami twardego narzędzia w głowę, widzieli mężczyznę uciekającego z jakimś narzędziem, najprawdopodobniej łyżką do opon w ręce.

47-latkowi grozi mu dożywocie. Kolejny termin rozprawy zaplanowano na 27 grudnia.

Morderstwo przy ul. Gęsiej w Lublinie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Edeck666 / 23 listopada 2018 o 17:05
+17
Ale kreci.... Kupił samochód z czarnymi szybami który był zarejestrowany w powiecie kraśnickim, tak że jak chciał się ukryć to nie wzbudzał podejrzeń samochodem na obcych numerach.....
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 16:53
+16
Nie wiem, gdzie na Gęsiej wypatrzono kamienicę. Są tylko bloki i kilka domów jednorodzinnych. A co do historii to mam nadzieję, że ten człowiek zapłaci najwyższą karę za to co zrobił. Oszukała go, bo tylko tak miała szansę uciec kiedy zorientowała się, że rozmowa nic nie da. Jej całe zachowanie świadczy o tym, że dręczył ją psychicznie, gdy byli razem. To dlatego wsiadła do auta, to dlatego leciały jej łzy. Nie z miłości do tego kogoś, a ze strachu i licząc, że jak go nie zdenerwuje bardziej, to jakoś się od niej odczepi. Prawda jest taka, że dokąd by wiedział gdzie jej szukać zawsze by ją nachodził. To nie ma nic wspólnego z miłością do drugiego człowieka. Szkoda, że tylu ludzi dookoła, a nikt nie zareagował wcześniej.
Nie wiem, gdzie na Gęsiej wypatrzono kamienicę. Są tylko bloki i kilka domów jednorodzinnych. A co do historii to mam nadzieję, że ten człowiek zapłaci najwyższą karę za to co zrobił. Oszukała go, bo tylko tak miała szansę uciec kiedy zorientowała się, że rozmowa nic nie da. Jej całe zachowanie świadczy o tym, że dręczył ją psychicznie, gdy byli razem. To dlatego wsiadła do auta, to dlatego leciały jej łzy. Nie z miłości do tego kogoś, a ze strachu i licząc, że jak go nie zdenerwuje bardziej, to jakoś się od niej odczepi. Prawda jest taka, ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 17:56
+9
Po co proces? Szkoda kasy. Dożywocie. Kropka.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 19:34
+7
Synowie byli prawie dorośli.  Pod Lublinem mieli dom, a w Lublinie musieliby się kisic  w małym mieszkaniu na dodatek z obcym facetem. Nikt nie zakładał, że stanie się to co się stanie i że ich ojciec będzie zdolny do czegoś takiego.
 Śpiewa  Majewska: "To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić,  by miał  w sobie duszę..." W domu bez duszy i prawdziwej miłości nie da się żyć. To nie wielkość domu decyduje o szczęściu. 
Avatar
Barbara / 23 listopada 2018 o 20:43
+6
Biedaczek, nie wiedział co robi, kochał ją - Kochał???? Bzdura. Gdyby ją kochał, to uszanowałby to, że nie chce z nim być i z kimś innym jest szczęśliwa. To jest miłość!!! On, po prostu czuł się zraniony i odtrącony i musiała za to ponieść karę. Co to za ojciec, który morduje matkę swoich dzieci/
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 12:42
+4
Tutuł sugeruje, że żona oskarżonego była z NIM w ciąży a z artykułu dowiadujemy się, że się puszczała adziecko nie było męża. Nie usprawiedliwiam zabójstwa ale związek małżeński do czegoś jednak zobowiązuje; tutaj pani się znudziło i poszła w długą. Żenada a każdy frajer i imbecylka, którzy jej bronią sami sa zapewne zdrajcami genety6cznymi i prymitywami nie panującymi nad swoimi popędami.
Żona to nie własność i ma prawo odejść. Tym bardziej od psychopaty. 
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 22:04
+4
Nie ma dowodow na to, ze znecal sie nad nia, pewnie znudzil jej siue maz i zachcialo jej sie innego no i znalazla wciskajac kit o znecaniu a do tego szybciutko zaciazyla z nowym kochasiem.
 Odpowiem klasykiem: Dotąd wydawało się, że nie grzeszysz rozumem. Przemówiłeś i rozwiałeś wszelkie wątpliwości.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 18:39
+3
Zostawiła nie tylko męża, ale również dzieci. Ot, Matka Polka
 A jakie miała wyjście? Ciekawi mnie też, dlaczego nikt z rodziny Piotra R. nie pomógł Monice. Mamusia i rodzeństwo nie wiedzieli, nie słyszeli? Poza tym, czy pewni jesteście,  że dzieci nie były z matką i za matką? Łatwo jest kogoś oceniać, zwłaszcza że Monika nie może się już obronić. A jak sami zachowalibyśmy się na Jej miejscu? Celowo używam wielkiej litery, bo w ten symboliczny sposób chciałbym uczcić Jej pamięć, bo i za życia, i teraz, poza gronem kilkorga przyjaciół, nie może liczyć na współczucie i szacunek, choć  była dobrym wrażliwym człowiekiem. 
 A jakie miała wyjście? Ciekawi mnie też, dlaczego nikt z rodziny Piotra R. nie pomógł Monice. Mamusia i rodzeństwo nie wiedzieli, nie słyszeli? Poza tym, czy pewni jesteście,  że dzieci nie były z matką i za matką? Łatwo jest kogoś oceniać, zwłaszcza że Monika nie może się już obronić. A jak sami zachowalibyśmy się na Jej miejscu? Celowo używam wielkiej litery, bo w ten symboliczny sposób chciałbym uczcić Jej pamięć, bo i za życia, i teraz, poza gronem kilkorga przyjaciół, nie może liczyć na współczucie i szacunek, choć  była... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 16:27
+2
Puszczala sie i tyle, mogla nie wychodzic za maz tylko np zostac prostytutka a jezeli juz zachcialo jej sie innego bolca to mogla przynajmniej wczesniej sie rozwiezc, oztawila meza, dzieci i poszla sie puszczac a do tego znowu zrobila sobie z "ukochanym" dzieciaczka. Pewnie krzyzyk na szyji nawet maila, prawdziwa swietojebliwa Matka Polka buhaha. Owszem zona nie jest wlasnoscia meza ale jednak jak nazwa wskazuje jest ZWIAZANA wezlem malzenskim i nie ma tam miejsca na flirty, romanse i zdrady, sa tz. wolne zwiazki (chociaz sama nazwa to wewnetrzna sprzecznosc) i mozna taki stworzyc. Prosto i logicznie.
 Kretyni jednak istnieją. Jesteś jednym z nich. 
 Kretyni jednak istnieją. Jesteś jednym z nich.  rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 10:32
+2
Ten gość ze zwichniętą psychiką żył w przekonaniu, że żona to jego własność, przedmiot, który może zniszczyć jeśli nie jest mu posłuszny
Avatar
Kuzynka / 3 stycznia 2019 o 07:33
+1
Monika byla super dziewczyna. Spokojna, zawsze usmiechnieta, mila i serdeczna dla wszystkich. Piotrek doprowadzil ja do skrajnego psychicznego wykonczenia. Ciagle klotnie o to, ile kilometrow przejechala, albo dlaczego kupila drozsze bulki dla chlopcow, a nie tansze. Psychicznie niezrownowazone zachowania ze strony Piotrka byly nie do zaakceptowania. Jest wiele kobiet takich jak Monika, chociaz ona pracowala, wiec przynajmniej nie musiala martwic sie, ze ja maz bedzie szantazowal finansowo. Wspolczuje wszystkim kobietom, ktore nie umieja odejsc od takich zaborczych mezczyzn. Niech wiedza, ze zasluguja na lepsze, i ze pomoc dla nich instnieje, i ze nie musza tkwic w beznadziejnych zwiazkach. Ojciec wykopal Patryka po odejsciu Moniki, klamstwem jest, ze wyprowadzil sie z wlasnej woli. Zadna kobieta nie jest wlasnoscia meza!!! Monika nie zasluzyla na smierc, bo odeszla od meza. Nikt nie zapytal sie co jej takiego zrobil, ze odeszla. Kazdy tylko ja ocenial, ze odeszla. Przeciez musial byc powod. Powodem bylo to, ze ona juz nie mogla wytrzymac ciaglej kontroli i wiecznego zapieprzania, z jednej pracy w miescie, do drugiej pracy w polu. Ona byla psychicznie i fizycznie wykonczona. Nigdy jemu nie wybacze, ze odebral mi moja ukochana kuzynke. Jej coreczka mialaby teraz kilka miesiecy. Zadna kobieta nie zasluguje na smierc! Zadna!
Monika byla super dziewczyna. Spokojna, zawsze usmiechnieta, mila i serdeczna dla wszystkich. Piotrek doprowadzil ja do skrajnego psychicznego wykonczenia. Ciagle klotnie o to, ile kilometrow przejechala, albo dlaczego kupila drozsze bulki dla chlopcow, a nie tansze. Psychicznie niezrownowazone zachowania ze strony Piotrka byly nie do zaakceptowania. Jest wiele kobiet takich jak Monika, chociaz ona pracowala, wiec przynajmniej nie musiala martwic sie, ze ja maz bedzie szantazowal finansowo. Wspolczuje wszystkim kobietom, ktore nie umieja ode... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 16:27
+2
Puszczala sie i tyle, mogla nie wychodzic za maz tylko np zostac prostytutka a jezeli juz zachcialo jej sie innego bolca to mogla przynajmniej wczesniej sie rozwiezc, oztawila meza, dzieci i poszla sie puszczac a do tego znowu zrobila sobie z "ukochanym" dzieciaczka. Pewnie krzyzyk na szyji nawet maila, prawdziwa swietojebliwa Matka Polka buhaha. Owszem zona nie jest wlasnoscia meza ale jednak jak nazwa wskazuje jest ZWIAZANA wezlem malzenskim i nie ma tam miejsca na flirty, romanse i zdrady, sa tz. wolne zwiazki (chociaz sama nazwa to wewnetrzna sprzecznosc) i mozna taki stworzyc. Prosto i logicznie.
 Kretyni jednak istnieją. Jesteś jednym z nich. 
 Kretyni jednak istnieją. Jesteś jednym z nich.  rozwiń
Avatar
precz / 24 listopada 2018 o 14:10
-2
Puszczala sie i tyle, mogla nie wychodzic za maz tylko np zostac prostytutka a jezeli juz zachcialo jej sie innego bolca to mogla przynajmniej wczesniej sie rozwiezc, oztawila meza, dzieci i poszla sie puszczac a do tego znowu zrobila sobie z "ukochanym" dzieciaczka. Pewnie krzyzyk na szyji nawet maila, prawdziwa swietojebliwa Matka Polka buhaha. Owszem zona nie jest wlasnoscia meza ale jednak jak nazwa wskazuje jest ZWIAZANA wezlem malzenskim i nie ma tam miejsca na flirty, romanse i zdrady, sa tz. wolne zwiazki (chociaz sama nazwa to wewnetrzna sprzecznosc) i mozna taki stworzyc. Prosto i logicznie.
Puszczala sie i tyle, mogla nie wychodzic za maz tylko np zostac prostytutka a jezeli juz zachcialo jej sie innego bolca to mogla przynajmniej wczesniej sie rozwiezc, oztawila meza, dzieci i poszla sie puszczac a do tego znowu zrobila sobie z "ukochanym" dzieciaczka. Pewnie krzyzyk na szyji nawet maila, prawdziwa swietojebliwa Matka Polka buhaha. Owszem zona nie jest wlasnoscia meza ale jednak jak nazwa wskazuje jest ZWIAZANA wezlem malzenskim i nie ma tam miejsca na flirty, romanse i zdrady, sa tz. wolne zwiazki (chociaz sama nazw... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 12:42
+4
Tutuł sugeruje, że żona oskarżonego była z NIM w ciąży a z artykułu dowiadujemy się, że się puszczała adziecko nie było męża. Nie usprawiedliwiam zabójstwa ale związek małżeński do czegoś jednak zobowiązuje; tutaj pani się znudziło i poszła w długą. Żenada a każdy frajer i imbecylka, którzy jej bronią sami sa zapewne zdrajcami genety6cznymi i prymitywami nie panującymi nad swoimi popędami.
Żona to nie własność i ma prawo odejść. Tym bardziej od psychopaty. 
Avatar
batnaczarownice / 24 listopada 2018 o 10:43
-1
Tutuł sugeruje, że żona oskarżonego była z NIM w ciąży a z artykułu dowiadujemy się, że się puszczała adziecko nie było męża. Nie usprawiedliwiam zabójstwa ale związek małżeński do czegoś jednak zobowiązuje; tutaj pani się znudziło i poszła w długą. Żenada a każdy frajer i imbecylka, którzy jej bronią sami sa zapewne zdrajcami genety6cznymi i prymitywami nie panującymi nad swoimi popędami.
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 10:32
+2
Ten gość ze zwichniętą psychiką żył w przekonaniu, że żona to jego własność, przedmiot, który może zniszczyć jeśli nie jest mu posłuszny
Avatar
kinowyzwolenie / 23 listopada 2018 o 23:50
+1
Panowie policjanci zwracam się do was z gorącą prośbą o to żebyście nauczyli się nakładać furażerki na wasze głowy . Wyglądają one zdecydowanie lepiej niż poprzednie czapki ale efekt końcowy zależy od tego jak wyglądacie po ich nałożeniu .
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 22:04
+4
Nie ma dowodow na to, ze znecal sie nad nia, pewnie znudzil jej siue maz i zachcialo jej sie innego no i znalazla wciskajac kit o znecaniu a do tego szybciutko zaciazyla z nowym kochasiem.
 Odpowiem klasykiem: Dotąd wydawało się, że nie grzeszysz rozumem. Przemówiłeś i rozwiałeś wszelkie wątpliwości.
Avatar
sceptyczny / 23 listopada 2018 o 20:54
-1
Nie ma dowodow na to, ze znecal sie nad nia, pewnie znudzil jej siue maz i zachcialo jej sie innego no i znalazla wciskajac kit o znecaniu a do tego szybciutko zaciazyla z nowym kochasiem.
Avatar
Barbara / 23 listopada 2018 o 20:43
+6
Biedaczek, nie wiedział co robi, kochał ją - Kochał???? Bzdura. Gdyby ją kochał, to uszanowałby to, że nie chce z nim być i z kimś innym jest szczęśliwa. To jest miłość!!! On, po prostu czuł się zraniony i odtrącony i musiała za to ponieść karę. Co to za ojciec, który morduje matkę swoich dzieci/