Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Piątkowy poranek w Lublinie należał do najmłodszych mieszkańców miasta. Dzieciaki z różnych przedszkoli zebrały się przy Ratuszu, by wspólnie powitać wiosnę.
Jeśli nie macie planów na piątkowy (21 marca) wieczór, a lubicie posłuchać muzyki na żywo, to możecie się wybrać do Klubu Graffiti przy ul. Bernardyńskiej, gdzie tego wieczoru będzie głośno i rockowo. Wystąpią zespoły: Koniec Listopada, Freak oraz Bullet Haze.
Z pierwszym dniem wiosny Lubelski Rower Miejski (LRM) rozpoczyna kolejny sezon, oferując mieszkańcom Lublina 625 rowerów, w tym modele elektryczne i dziecięce. To doskonała okazja, by przesiąść się z samochodu na ekologiczny środek transportu i odkryć miasto na dwóch kółkach.
Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Nawet w post. Żegnamy zimę, a witamy wiosnę. To będzie pierwszy wiosenny klubowy weekend. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy.
Czy ciepła i słoneczna wiosna zostanie z nami na dłużej? Możemy chować ciepłe kurtki do szaf? O tym opowiada Gabriela Szewczyk.
Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras ogłosił w Lublinie dwa nowe programy, w tym program rozwoju infrastruktury sportowej. Na ten cel w województwie lubelskim przeznaczono 10,6 mln zł. Zdaniem radnego PiS Roberta Derewendy to kwota dalece niewystarczająca, by skutecznie poprawić stan obiektów sportowych.
Światowy Dzień Wody, obchodzony 22 marca, to doskonała okazja, by przypomnieć, jak cennym zasobem jest woda. W programie "Dzień wchodzi" gościliśmy Marcina Trocia, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, który opowiedział o wyzwaniach związanych z ochroną zasobów wodnych na Lubelszczyźnie. W tym roku hasłem przewodnim jest "Chronimy lodowce", co podkreśla globalny problem kurczących się zasobów słodkiej wody. Choć w Polsce nie mamy lodowców, to ochrona wód jest kluczowa, zwłaszcza w kontekście suszy hydrologicznej, która dotyka region.
Lubelskie wkrótce ponownie ogłosi przetarg na zakup nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione po odrzuceniu jedynej oferty złożonej przez PESA Bydgoszcz. Władze województwa zapewniają, że projekt zostanie zrealizowany w terminie, ale nie podają, czy nowy tabor zastąpi starsze pojazdy.
Sylwester Lalak planuje budowę trzech 13-piętrowych budynków przy al. Smorawińskiego. Inwestor za przegłosowanie ZPI proponuje remont 115 metrów ulicy Chodźki oraz przekazanie miastu 50-metrowego lokalu w nowych blokach. Radni Lublina chórem mówili: to za mało, jak na tak duże zmiany. Dlatego w czwartek zaproponowano rozszerzenie pomysłu.
Projekt uchwały proponowany przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, który dotyczył zachowania ciszy i zakazu puszczania głośnej muzyki w ogródkach restauracji w centrum Lublina, został wycofany niedługo przed głosowaniem.
Targi Edukacyjne w Lublinie - wydarzenie co roku przyciągające około 19 tysięcy zwiedzających, którymi najczęściej są ósmoklasiści i maturzyści. W dniach 20 i 21 marca Targi zachęcają młode osoby do zapoznania się ze 137 wystawcami promującymi oferty edukacyjne: licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe.
W planach jest wykonywanie ekspertyz i zleceń naukowo-badawczych, nowe programy edukacyjne i promujące zdrowie, realizacja polityki senioralnej czy praca nad substancjami o potencjalnym wykorzystaniu w terapii chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych i metabolicznych.
Lubelscy „Łowcy Głów” dzięki współpracy z zagranicznymi partnerami namierzyli młodego recydywistę. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, po tym, gdy nie powrócił z przepustki.
W jednym z punktów handlowych na terenie Lublina funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli ponad 400 sztuk podrabianych produktów.
Hanna Krall pisarka, dziennikarka i jedna z najważniejszych autorek polskiego reportażu literackiego. W 2025 roku przypada 90. rocznica urodzin tej zasłużonej dla życia kulturalnego, artystycznego i intelektualnego Lublina pisarki. Radni miasta przyjęli propozycję nagrodzenia jej honorowym obywatelstwem.
Nie masz planów na najbliższy weekend? Sprawdź najnowszy odcinek Co Gdzie Kiedy, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne na nadchodzące dni!
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Tego dnia obchodzony jest także Światowy Dzień Zespołu Downa. Lublin włącza się w akcje przygotowane przez osoby z tą chorobą.
Powoli zbliżamy się do końca sezonu na lubelskim lodowisku. W ostatni weekend MOSiR przygotował promocje i atrakcje dla odwiedzających.
Panele dyskusyjne, nurtujące pytania i opowieści studentów. Katolicki Uniwersytet Lubelski zorganizował dziś HeLO KUL, wydarzenie dla przyszłych studentów.
Wiosna w pełni, rozpoczyna się sezon alergiczny. Jak poradzić sobie z cieknącym nosem i chrypką w gardle? Warto wybrać się do alergologa. Jakiego? Sprawdź, kogo polecają zadowoleni pacjenci.
Rokrocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
Jeśli lubicie niezależność w muzyce i brudne brzmienie gitar, to wydarzenie jest dla Was. „Muzyczne peryferia” w DK Węglin prezentują najciekawsze zjawiska w muzycznym undergroundzie. W najbliższą sobotę będziecie mogli zobaczyć na żywo takie zespoły jak: Javva, Izzy and The Black Tress oraz Only Mess.
Światowy Dzień Wody i Międzynarodowy Dzień Meteorologii. Ten pierwszy wypada 22 marca, a ten drugi: 23 marca. Co z tej okazji przygotował UMCS? A na przykład analizę map hydrologicznych czy quizy na temat wody.
"Ryt przejścia" to nie jest klasyczny spektakl, do jakich przywykliśmy. To zaproszenie do interaktywnej, nielinearnej podróży w towarzystwie Antonina Artauda i Wacława Niżyńskiego oraz zwierząt totemicznych.
Leszek Mądzik był dla mnie kimś bardzo ważnym – artystą, śmiem twierdzić, metafizycznym. Odszedł w swoją podróż, w którą wcześniej nas zabierał. Do granicy światła, którą przekraczał –mówi reżyser, kierownik artystyczny Teatru Provisorium i dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne Janusz Opryński.