Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

wybory2019

13 maja 2019 r.
17:14

Debata prawie wszystkich „jedynek” do Parlamentu Europejskiego. Kandydatka PiS odwołała swój udział

Autor: Zdjęcie autora toma
0 58 A A

Na przedwyborczej debacie spotkali się liderzy lubelskich list w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zabrakło Elżbiety Kruk z Prawa i Sprawiedliwości, która na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia odwołała swój udział ze względów zdrowotnych. Udział Mirosława Piotrowskiego z Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi w ogóle nie był zapowiadany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W spotkaniu organizowanym przez Politologiczne Koło Naukowe UMCS wzięli udział: Krzysztof Hetman (Koalicja Europejska), Magdalena Długosz (Lewica Razem), Zbigniew Bujak (Wiosna), Witold Tumanowicz (Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy), Jarosław Sachajko (Kukiz’15) oraz Marek Woch (Polska Fair Play Bezpartyjni).

Wśród pytań od prowadzących, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy debaty było to dotyczące kwestii ingerowania Unii Europejskiej w praworządność w swoich krajach członkowskich. Jarosław Sachajko uznał tę działalność UE za temat zastępczy. – Unia zajmuje się tym zamiast rozwojem, do czego została powołana. To granie na emocjach, a nie mówienie o tym, co jest ważne dla obywateli, ich zdrowia czy rozwoju gospodarczego. Uważam, że im mniej Unii Europejskiej w Polsce, tym lepiej – stwierdził lider listy Kukiz’15.

– Unia Europejska powinna zwrócić większą uwagę na aspekty społeczne – stwierdziła natomiast Magdalena Długosz.

Zróżnicowane opinie można było usłyszeć przy odpowiedziach na pytanie dotyczące wprowadzenia równej płacy minimalnej we wszystkich krajach członkowskich. – To doprowadziłoby do katastrofy. Chociażby nasza konkurencyjność w branży transportowej zostałaby przez to zupełnie wyrżnięta – uznał Witold Tumanowicz.

– Bardzo chcielibyśmy, żeby w tej sferze były czytelne i jednolite standardy w tej sferze. To pozwalałoby na ujawnienie sytuacji, w której mamy do czynienia z pracą niewolniczą – powiedział Zbigniew Bujak. Natomiast Krzysztof Hetman oznajmił: – Nawet gdybyśmy chcieli to wprowadzić, jest to niemożliwe. Unia Europejska nie ma kompetencji, by narzucić płacę minimalną państwom członkowskim.

W przypadku pytania o kwestię przyjmowania do Polski uchodźców, Marek Woch podał przykład Warszawy, gdzie mieszkał. – To pokazuje, że to dobry kierunek. Mieszka tam wielu Czeczenów czy Wietnamczyków, asymilują się, pracują legalnie i płacą podatki – mówił. Z tą wypowiedzią nie zgodził się Tumanowicz: – Jest ogromny problem z masową imigracją, a rząd PiS nie zrobił z tym nic, pomimo licznych deklaracji – ocenił kandydat Konfederacji.

Uczestnicy debaty mieli też możliwość zadawania sobie pytań nawzajem. Krzysztof Hetman wywołał do odpowiedzi Zbigniewa Bujaka i chcąc wykorzystać fakt, ze lider lubelskiej listy Wiosny nie jest związany z naszym regionem, zapytał go o trzy jego zdaniem najważniejsze inwestycje na Lubelszczyźnie zrealizowane dzięki funduszom unijnym. – O rany! – odparł Bujak, ale po krótkim namyśle wymienił inwestycje w zakresie komunikacji oraz budowy nowych obiektów kulturalnych i sportowych.

Sonda: Gdybyś w wyborach do Parlamentu Europejskiego miał zagłosować na kandydata z 1. miejsca listy, wybierzesz...

Liczba głosów: 947
49.74%
Krzysztof Hetman - Koalicja Obywatelska
19.64%
Elżbieta Kruk - PiS
11.3%
Witold Tumanowicz - Konfederacja
5.7%
Zbigniew Bujak - Wiosna
4.22%
Marek Woch - Polska Fair Play
3.91%
Jarosław Sachajko - Kukiz 15
2.85%
Mirosław Piotrowski - Europa Christi
2.64%
Magdalena Długosz - Lewica Razem

>>> Zobacz także: Prawybory z Dziennikiem Wschodnim

Jak oddać ważny głos: prefiks PRAWYBORY.nr kandydata (np. PRAWYBORY.99).

SMS-y wysyłamy na numer 72051. Koszt 2,46 zł z VAT. Głosowanie potrwa do 23 maja 2019 roku do godz. 12:00. 

e-Wydanie

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 maja 2019 o 18:07
+21
Pierwsza szklana lubelszczyzny Ela Kruk, stanęła na wysokości zadania! Wolała spędzić czas ze swoją drugą połówką,
Avatar
AB / 13 maja 2019 o 19:13
+20
Pani Kruk podobnie jak Pan Tułajew nie spotykając się z wyborcami pokazują, że mają ich głęboko gdzieś. Myślę, że jest to typowe podejście polityków PiS do zwykłych obywateli, niepełnosprawnych, nauczycieli, rezydentów, ratowników medycznych, rolników itd itp Ale tak sobie wybraliśmy , tak mamy.
Avatar
AA / 13 maja 2019 o 21:02
+19
Czyżby pani Kruk coś tam coś tam wypiła???
Avatar
kokoloko / 13 maja 2019 o 18:08
+19
oj czepiacie się coś tam coś tam pani Kruk wypadło
Avatar
Głupi naród / 13 maja 2019 o 20:12
+16
I na takie "cośtam cośtam" głupi ludzie oddadzą swój głos bo Jarosław Kaczyński tak kazał. Czemuś głupi? Boś biedny. Czemuś biedny? Boś głupi.
Avatar
Janusz / 13 maja 2019 o 20:01
+16
Może pani "coś tam coś tam "wytrzeźwiała i nie zobaczyła swój wyborczy potencjał w regionie.
Avatar
Lubelanka / 13 maja 2019 o 19:00
+16
Naprawdę chcecie, żeby pani Kruk wygrała? Z czym i jak będzie nas reprezentowała w Europarlamencie? I niema na myśli Jej skłonności tylko wiedzę..
Avatar
gość / 13 maja 2019 o 20:43
+15
Prawda jest taka, że największą wiedzę ma Hetman.
Avatar
Gość / 13 maja 2019 o 18:14
+14
Kaca po dwu dniówce leczy ?
Avatar
flaszka / 13 maja 2019 o 21:53
+13
mieli pisiory problem z pedofilami i nie zdazyli eli przygotowac expose
Avatar
Gość / 4 dni temu o 08:42
0
Mnie bierze przerażenie jak patrzę na zakazaną mordę oszusta Hetmana z faryzejskiej partii ZSL. Kruk pewnie zapiła!
Avatar
Gość / 4 dni temu o 07:41
+1
Zagłosuję na Pejo. Jak Kruk chce pracować w Brukseli skoro nie jest w stanie przybyć na debatę. Pozostali kandydaci, opuszczam zasłonę miłosierdzia.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 09:38
+1
A ta pani od pisu była niedysponowana? Może coś tam coś tam się stało? Kto jeszcze na nią ma ochotę zagłosować? Może kumple od kielicha?
Avatar
K / 6 dni temu o 14:27
0
Nie czaję wyniku na Kruk.... Że ta pani ma fanów....
 Jaki kandydat / jaka kandydatka, taki elektorat ;-)
Avatar
Gość / 6 dni temu o 13:46
0
Nie czaję wyniku na Kruk.... Że ta pani ma fanów....
Avatar
Anka / 6 dni temu o 13:38
+1
Pewnie leżała gdzieś pijana bełkocząc "Potrafię coś , coś tam...". Pierwsza Szklana Lublina!
Avatar
danka / 6 dni temu o 13:32
0
Naprawdę chcecie, żeby pani Kruk wygrała? Z czym i jak będzie nas reprezentowała w Europarlamencie? I niema na myśli Jej skłonności tylko wiedzę..
 Bedzie reklamować lokalne zagryzki, ogórki kiszone, kaszankę...
Avatar
sd / 6 dni temu o 13:07
+1
Jedynymi kompetentnymi kandydatami w tym towarzystwie są: 1. Pani Długosz: wykształcenie kierunkowe, języki obce perfekt, praktyka na Uczelni, no i 2. Pan Hetman: doświadczenia najpierw w samorządzie, a ostatnio w Parlamencie Ja i moja rodzina zagłosujemy na jedno z nich
Avatar
K / 6 dni temu o 11:26
+1
Prawda jest taka, że największą wiedzę ma Hetman.
To niech sie podzieli nią a w szczególności na co potrzebne były pieniądze zgromadzone na OFE około 200 mld które czytając  projekt ustawy kamusz kosiniak zaimaliście ludziom. Dwa dlaczego podniósł wiek do 67 lat cxzy wie jak rolnik 67 letni pracuje w polu?? dlaczego bił brawo kamysz jak atakowano kosciól. niech powie.
Podejrzewam, że nikt nie atakował Kościoła, tylko krytykował jego funkcjonariuszy. Ale dla Was, PiSiaków, znak równości stoi między klerem i Kościołem. Odmóżdżyło Was do reszty!
Podejrzewam, że nikt nie atakował Kościoła, tylko krytykował jego funkcjonariuszy. Ale dla Was, PiSiaków, znak równości stoi między klerem i Kościołem. Odmóżdżyło Was do reszty! rozwiń
Avatar
K / 6 dni temu o 11:23
-1
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka
Wklejasz te same komentarze pod różnymi artykułami. No to i ja wkleję swoją odpowiedź na Twój wpis, na który tam nie doczekałem się odpowiedzi. Tu pewnie też się nie doczekam, bo cóż miałbys odpowiedzieć?... To, że posadzili Misiewicza, nazywasz niezamiataniem afer pof dywan? A co ze Srebrną i austriackim biznesmenem? Co ze stawianiem przed komisją dyscyplinarną Panów Giertycha i Dubois? Co ze SKOKami? Co z NBP? Co z de facto rabowaniem PCK? Co z wieloma innymi misiewiczami, bo tylko jeden siedzi? Co z Caracalami i śmigłowcami w ogóle? Co z odzyskaniem wraku? Wystarczy? Odpowiesz?
Wklejasz te same komentarze pod różnymi artykułami. No to i ja wkleję swoją odpowiedź na Twój wpis, na który tam nie doczekałem się odpowiedzi. Tu pewnie też się nie doczekam, bo cóż miałbys odpowiedzieć?... To, że posadzili Misiewicza, nazywasz niezamiataniem afer pof dywan? A co ze Srebrną i austriackim biznesmenem? Co ze stawianiem przed komisją dyscyplinarną Panów Giertycha i Dubois? Co ze SKOKami? Co z NBP? Co z de facto rabowaniem PCK? Co z wieloma innymi misiewiczami, bo tylko jeden siedzi? Co z Caracalami i śmigłowcam... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

10 zespołów wystąpiło na lubelskim turnieju bike polo Kaftan Open Vol. 4

10 zespołów wystąpiło na lubelskim turnieju bike polo Kaftan Open Vol. 4 0 0

Drużyna polsko-francuska okazała się najlepsza na turnieju Kaftan Open Vol. 4 na profesjonalnym boisku przy ul. Śliwińskiego 5. W sumie w Lublinie wystąpiło 10 ekip z czterech krajów

Rolnicy z woj. lubelskiego znów poszli do "Napoleona z Nowogrodzkiej". Innym politykom też się dostało

Rolnicy z woj. lubelskiego znów poszli do "Napoleona z Nowogrodzkiej". Innym politykom też się dostało 4 4

Grupa rolników, która w kwietniu udała się na pieszą "drogę krzyżową" z Puław do siedziby Prawa i Sprawiedliwości, znów udała się na ul. Nowogrodzką w Warszawie. Tym razem, zamiast krzyża, inicjatorzy tzw. Piątki Rolnika oraz związek "Solidarni", wzięli ze sobą taczkę i kosę.

16-latek zaginął w sobotę. Szuka go rodzina i policja

16-latek zaginął w sobotę. Szuka go rodzina i policja 2 1

Policjanci poszukują 16-letniego Kacpra Laseckiego.

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP
23 maja 2019, 17:00

"Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970" - wykład w WBP 0 0

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego zaprasza na wykład Jarosława Sawica "Pod Czarcią Łapą - muzyczne odsłony Lublina z lat 1956-1970", który odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 17 w Czytelni Naukowej (ul. Narutowicza 4).

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu

Udany występ zawodników LKKK na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu 0 0

Pięć medali przywieźli z 33. Wagowych Mistrzostw Europy we Wrocławiu zawodnicy Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Największym sukcesem może się pochwalić Maria Jasko

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie 0 10

Kilkanaście nowych neonów ma się pojawić w mieście. Kilka pierwszych będzie jeszcze w tym roku

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców 3 41

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku 0 0

Błędy w deklaracji podatkowej mogą podatnika dużo kosztować. Jednym z największych zagrożeń jest odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego kto przez podanie nieprawdziwych danych wprowadza organ podatkowy w błąd narażając go na nienależny zwrot podatkowej należności podlega odpowiedzialności karnej w tym karze pozbawienia wolności, karze grzywny, albo obu tym karom łącznie. Dodatkowo podatnik narażać się może na kontrole, weryfikacje dokumentów, konieczność składania wyjaśnień i informacji. W przypadku braku płatności za zobowiązania podatkowe może ruszyć nawet machina postępowania egzekucyjnego. Dodatkowo za cały okres braku wpłaty podatku (lub okres nienależnego zwrotu), w większości przypadków organy mogą naliczać odsetki. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób postępować w sytuacji błędu w PIT. W szczególności w sytuacji, kiedy doszło do nieprawidłowego zwrotu z podatku w wyniku takiej pomyłki.

Festiwal Miasto Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program]

Festiwal Miasto Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program] 0 0