Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 stycznia 2020 r.
19:37

Sąd uwierzył sąsiadom boiska z Puław, którzy skarżyli się na hałas. A Urząd Miasta nie przedstawił żadnego dowodu

69 54 A A

Decyzją sądu korzystanie z przyszkolnego boiska piłkarskiego w Puławach zostało ograniczone, bo przeszkadzało jednej, mieszkającej w pobliżu rodzinie. Powodem miał być nadmierny hałas i zbyt mocne oświetlenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Orlik

Wybudowany za milion złotych orlik przez lata funkcjonował wzorowo. Boisko wykorzystywano m.in. do treningów piłkarskich. Jeden z sąsiadów miał dość hałasów, szczególnie w godzinach wieczornych. Przeszkadzało mu również oświetlenie, które uznał za zbyt oślepiające.

– Ze świateł korzystamy tylko w październiku i listopadzie, kiedy wcześniej robi się ciemno. Światła przy boisku do koszykówki są włączane sporadycznie – odpowiada Bernard Bojek, opiekun orlika, trener.

Sąsiedzi mieszkający niedaleko boiska szkolnego poszli do sądu, pozywając miasto Puławy. Sąd przyznał im rację. Zgodnie z wyrokiem w regulaminie boiska zaszły daleko idące zmiany.

– Nie możemy zrozumieć, jak to się stało, że bez żadnych badań poziomu hałasu i oświetlenia ktoś podjął decyzję, że orlik ma być zamknięty – mówi jedna z mieszkanek Puław.

Wyrok sądu jest prawomocny i nie można się od niego odwołać. Na wniosek sąsiadów boiska sąd zakazał używania obiektu wszystkim, którzy nie są uczniami szkoły podstawowej, na terenie której znajduje się orlik. W uzasadnieniu wyroku czytamy, że sąsiedzi powoływali się na ogromny hałas, na treningach miało być odbijanych czterdzieści piłek na raz, a na trybunach skandować mieli kibice, grający na wuwuzelach.

– Wszystkim, jak tu siedzimy burzy się krew. Jak cel jednostki może być nadrzędny nad celem ogółu. Promujemy sport, a tu się zamyka boisko. Nie mogę tego pojąć – dodaje Anna Soboń, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach.

Pozew

Reporter Uwaga TVN próbował się umówić z mieszkańcem, który wniósł pozew. Bezskutecznie.

– Rozumiem problem społeczny, ale w Puławach jest kilkanaście boisk – powiedział w rozmowie telefonicznej.

W pozwie sądowym mężczyzna sugerował, że światło jest tak mocne, że spacerując po ogrodzie można się patrzeć jedynie w ziemię, a nieustanny hałas nie pozwala mu pracować. Sąd uwierzył we wszystkie twierdzenia. Nikt jednak nie był na miejscu i nie sprawdził, jak w rzeczywistości wygląda problem.

– Jeżeli w postępowaniu cywilnym chcemy coś udowodnić, to naszym obowiązkiem jest wnioskowanie o przeprowadzenie konkretnego dowodu. Urząd miasta [będący stroną – red.] nie wnioskował o przeprowadzenie go – tłumaczy Barbara Markowska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie.

Państwo, którym przeszkadzało boisko, wszystko skrupulatnie opisali, opowiedzieli i uargumentowali. W odpowiedzi urząd miasta nie przekazał żadnego dowodu, który przekonałby sąd. Urzędnicy nie złożyli też wniosku o przeprowadzenie koniecznych badań, a co więcej, ówczesny prezydent Puław nawet nie stawił się na przesłuchanie. Obecny włodarz miasta twierdzi, że o niczym nie wiedział.

– Spróbujemy zrobić kasację tego wyroku, napisać do rzecznika praw dziecka i obywatelskich. Mieszkańcy się w tę sprawę angażują, zbierają podpisy. To jedyne realne kroki, jakie możemy podjąć w tej sprawie – obiecuje prezydent Puław Paweł Maj.

Młodzi piłkarze 

Z przyszkolnego boiska najczęściej korzystały dzieci, które nie tylko się na nim bawiły, ale również poznawały ducha sportu.

– Plac zabaw i orlik to jedyne miejsca na tym osiedlu, gdzie mogą spotykać się nasze dzieci. Ten wyrok jest krzywdzący przede wszystkim dla nich – mówi Agata Chołaj-Sułek z Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Puławach.

Na boisku, pod okiem trenera i opiekuna Bernarda Bojka zawiązała się drużyna, która zagrała w finale turnieju „Z podwórka na stadion” rozgrywanego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Młodzi zawodnicy z Puław zdobyli drugie miejsce w kraju. 

– Podstawowa rzecz to jest baza, takie boisko dla tych dzieci to coś wspaniałego. Mieli swoje miejsce do trenowania – mówi trener Bernard Bojek.

– Chcielibyśmy, żeby to boisko funkcjonowało dalej w tym samym miejscu. Będziemy próbować do skutku przekonać tego pana i pokazać mu, co zrobił naszym dzieciom - dodaje Katarzyna Kozak, matka jednego z młodych piłkarzy.

e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 19:57
+36
Nie wina sądu tylko niekompetencja i buta urzędników miejskich i Grobla który olał sprawę, a teraz płacz. Facet cwany wiedział jak się poruszać i ograł cały zadufany w sobie urząd miasta Pulawy
Avatar
Kon / 20 stycznia 2020 o 23:36
+32
Nie wina sądu tylko niekompetencja i buta urzędników miejskich i Grobla który olał sprawę, a teraz płacz. Facet cwany wiedział jak się poruszać i ograł cały zadufany w sobie urząd miasta Pulawy
 Wiele jestem w stanie zrozumieć. Lecz nie tego, że J. Grobel nawet nie wyznacza świadka w sprawie.  Wiec sąd wzywa go samego. A on nawet nie stawia sie na salę sądową . Pytam się więc jak miasto mogło wygrać tę sprawę? Dlaczego Grobel to nam uczynił? 
Avatar
niedaleki sąsiad / 20 stycznia 2020 o 21:07
+31
Państwo G. słyną z pieniactwa. Najpierw po zamieszkaniu przy szkole Nr 4 doprowadzili do zlikwidowania furtki dla działkowiczów ,gdyż ich dom jest położony w sąsiedztwie ogródków działkowych ,,Włostowice" . Trzeba dodać furtki ,z której korzystali działkowicze od początków istnienia ogródków. Następnie 6-7 lat temu doprowadzili sądownie do zakazu uprawiania ogródków w pasie ok.25 metrów wzdłuż ich ogrodzenia wykorzystując udzielone pełnomocnictwo od byłych właścicieli- działki do tej pory leżą odłogiem. Rok temu doprowadzili sądownie do zakazu uprawiania działek przez kolejnych działkowiczów - działki od tej pory leżą odłogiem. Ciekawe co będzie następne.
Państwo G. słyną z pieniactwa. Najpierw po zamieszkaniu przy szkole Nr 4 doprowadzili do zlikwidowania furtki dla działkowiczów ,gdyż ich dom jest położony w sąsiedztwie ogródków działkowych ,,Włostowice" . Trzeba dodać furtki ,z której korzystali działkowicze od początków istnienia ogródków. Następnie 6-7 lat temu doprowadzili sądownie do zakazu uprawiania ogródków w pasie ok.25 metrów wzdłuż ich ogrodzenia wykorzystując udzielone pełnomocnictwo od byłych właścicieli- działki do tej pory leżą odłogiem. Rok temu doprowadzili sądown... rozwiń
Avatar
do niedalekiego / 20 stycznia 2020 o 21:12
+30
To jeszcze nie wszystko. Parę lat temu próbowali zablokować budowę ul Krasińskiego pisząc protesty gdzie się dało !! Dziś bezwstydnie korzystają z dojazdu tą ulicą do swojej posesji mimo że wjazd mają od Krahelskiej. Co za hipokryzja !!
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 22:06
+28
Dlaczego Janusz Grobel nie powołał nawet świadka i biegłego? Równie dobrze mogę powiedzieć że mi lpu przeszkadza port w Gdańsku. Dlaczego Grobel nie powołał biegłych?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 19:45
+26
Jaki prawnik reprezentował miasto? To jest informacja decydująca, bo do niego jako pełnomocnika dostarczana była dokumentacja. Prezydent o niczym nie wiedział.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 11:22
+23
Co za tępi egoiści!!! Mieszkamy w sąsiedztwie boiska i dużego placu zabaw i jakoś nigdy mi nie przyszło na myśl żeby się komuś poskarżyć- obydwa obiekty powstałe w czasie kiedy już tu mieszkaliśmy. To cudowne, że dzieci i młodzież grają w piłkę zamiast siedzieć przed komputerem. Tych ludzi powinno się izolować- są zagrożeniem dla zdrowego rozwoju dzieci kożystających z tego obiektu.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 06:57
+23
Dlaczego o wyroku nie poinformował nas były prezydent Janusz Grobel? Jego zastepczyni Wojcik? O sprawie musiała też wiedzieć była dyrektor sp4 Małgorzata Ceglarska. Dlaczego nic nikt nie powiedział rodzicom ucznim czwórki? Mieszkańcom Puław? Zgroza.
Avatar
Paranoja / 21 stycznia 2020 o 00:50
+23
A ja bym wolała oświetlenie i odgłos dzieci grających w piłkę niż darcie mordy w dzień i w nocy przez nachlane towarzystwo siedzące pod blokiem i nie można nic z tym zrobić, zapraszam tych Państwa na ul. Polną to posłuchają
Avatar
Gość / 21 stycznia 2020 o 00:31
+23
Naślijcie tym sąsiadom kontrole wszystkie możliwe - może sprawdzą czym w piecu palą, może coś w planach budowlanych mają nie tak, może coś w śmieciach nieposegregowane, może Windowsa i inne pirackie programy, filmy na dysku itd. Może piesek niezaszczepiony, może jakiś pojazd bez OC, może jakis lewy zarobek - przeważnie Ci co tak wszedzie na wszystko się skarżą sami mają wiele nie tak. Że w glowach mają nie tak to juz wszyscy wiemy:) Uprzykrzajcie im życie jak się da.
Avatar
mieszkaniec / 4 lutego 2020 o 16:53
0
A ten W. Głó--ski  i jego  kobieta  dalej chodzą po Włostowicach ak długo jeszcze..... nie trawię tych osobników  działają mi na zmysły...... trzeba do sądu
Avatar
mieszkaniec / 30 stycznia 2020 o 14:19
+2
Zwracam się  do Gł....skich nie chodzić po ulicy Zabłockiego  Norblina i nie jeżdzić samochodem  bardzo mnie to draźni i oślepia
Avatar
mieszkanka / 26 stycznia 2020 o 18:53
+2
Nie trawię waszej obecności ,,Państwo g...scy
Avatar
mieszkaniec / 26 stycznia 2020 o 18:51
+3
Małzonkowie G- scy przyszedł czas na zmianę miejsca zamieszkania nie podobaja mię wasze spacery po włostowicach w celu szukania tematu do sądu jest to obrzydliwe.....
Avatar
mieszkaniec / 25 stycznia 2020 o 11:06
+2
Człowieku W.G czy nie boisz się Boga dlaczego tak krzywdzisz ludzi swoim hobbi - działki, boisko .....
Avatar
MW / 24 stycznia 2020 o 22:21
0
Do komentujących: Łatwo powiedzieć zawieź dziecko na inne boisko, tylko które, bo w Puławach na wszystkich boiskach odbywają się wcześniej ustalone zajęcia innych grup sportowych. Więcej zastanowienia i znajomości tematu, a nie pisanie dla pisania. Może warto zwrócić uwagę, że te oskarżenia pod adresem małych piłkarzy, tak naprawdę są nieprawdziwe. POMYŚLMY i wtedy komentujmy.
Avatar
mieszkaniec / 24 stycznia 2020 o 12:38
+3
Bardzo mnie drażni widok G który co godzinę robi obchód ze swoium pieskiem po Włostowicach szukając kogo by jeszcze podać do sądu.
Avatar
Ech / 23 stycznia 2020 o 18:52
-1
Ojojoj, jak tu niektórym żal d... ściska
Avatar
puławiak bis / 23 stycznia 2020 o 15:43
+3
zobaczyłem film UWAGA. Myślałem że ten sku...... mieszka przy boisku a jest inaczej. Boisko oddalone jest od zabudowań. Nie wiem co ci osobnicy chcą. Chyba nie maja dzieci.
Avatar
mamuśka Messiego / 23 stycznia 2020 o 08:26
+2
Jakie smutne i beznadziejne musi być życie ludzi, którzy towarzystwa innych muszą szukać w sądach. Jak beznadziejnie musi być, gdy wokół pustka i żadnych przyjaciół. I wtedy w tej beznadziei trzeba poszukać wrogów, nowych wrogów. Jak nie ma innych to mogą być dzieci z pobliskiej szkoły i ich matki. Co za dramat Ewo !
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 0 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 5 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 1

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 16 2

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany
film

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany 0 1

Łódź. 65-letni Litwin próbował porwać 6-letnią dziewczynkę na łódzkim dworcu. Zarejestrowały to kamery monitoringu.

Lublin: Zaczynają budowę nowych bloków mieszkalnych w starej części Bronowic

Lublin: Zaczynają budowę nowych bloków mieszkalnych w starej części Bronowic 0 8

Dwa bloki z 84 mieszkaniami powstaną na zlecenie miejskiej spółki TBS „Nowy Dom” przy ul. Składowej w starej części Bronowic. Wykonawca robót poinformował o zmianie w organizacji ruchu. Składowa, między Łęczyńską a wjazdem na plac budowy, stała się drogą dwukierunkową.

Trzech kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim

Trzech kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim 0 3

Jest trzech kandydatów na dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim. Nowego szefa placówki poznamy do końca lutego.

Puławy opuszczają "Euroregion Bug", ale mogą wejść do nowego stowarzyszenia

Puławy opuszczają "Euroregion Bug", ale mogą wejść do nowego stowarzyszenia 6 12

Przez dziewiętnaście lat Puławy należały do stowarzyszenia zrzeszającego przygraniczne samorządy "Euroregion Bug". Władze miasta uznały, że dalsze członkostwo nie przyniesie żadnych korzyści. Za wyjściem opowiedzieli się również radni z komisji kultury i promocji.

Włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł rzeczy warte ponad 11 tys. zł

Włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł rzeczy warte ponad 11 tys. zł 0 0

Policjanci z Dęblina zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł sprzęt elektroniczny oraz biżuterię. Straty oszacowano na co najmniej 11 tys. zł. Włamywacz wpadł już w ręce policji.

Kawiarnia zaprasza na warsztaty

Kawiarnia zaprasza na warsztaty 0 4

Bialska kawiarnia CoffeeLove rusza z cyklem spotkań "Akademia kawy". Pierwsze zaplanowano na 29 lutego.

Kobieta Sukcesu 2020. Głosowanie rozpoczęte

Kobieta Sukcesu 2020. Głosowanie rozpoczęte 2

Kobiety sukcesu nadchodzą!

Skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. Dwa lata czekał na sprawiedliwość
Reportaż Uwagi! TVN
film

Skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. Dwa lata czekał na sprawiedliwość 42 11

Został oskarżony i skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. Policjanci i sędzia uznali, że z innymi pseudokibicami okradł stacje benzynową. Na oczyszczenie z absurdalnych zarzutów musiał czekać prawie dwa lata.

Wymień wazon na lampę. Lublinianka założyła portal do wymiany dekoracji wnętrz
Magazyn

Wymień wazon na lampę. Lublinianka założyła portal do wymiany dekoracji wnętrz 176 9

Przeszukiwałam internet pod kątem Ameryki czy też Anglii i Irlandii - bo tam ludzie są bardziej otwarci na takie idee. I okazało się, że nie nikt dotąd na to nie wpadł - Dominika Wolak to 25-letnia lublinianka, która założyła portal... do wymiany dekoracji wnętrz

"Koniec Balu" - potańcówka RetroElectro w Kazimierzu Dolnym
22 lutego 2020, 20:00

"Koniec Balu" - potańcówka RetroElectro w Kazimierzu Dolnym 0 1

W sobotę, 22 lutego o godz. 20 w bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się potańcówka w rytm przedwojennych szlagierów ze współczesnymi aranżacjami i remiksami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.