Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

12 sierpnia 2020 r.
11:33

Jak zostać artystą korzystając z kursów rysunku w Krakowie

0 0 A A

Większość przedstawia świat artystów głębokim, pełnym ekscytujących wydarzeń i emocji oraz, pomimo wszystkich wewnętrznych sporów artysty z samym sobą, stosunkowo pogodnym i prostym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Większość przedstawia świat artystów głębokim, pełnym ekscytujących wydarzeń i emocji oraz, pomimo wszystkich wewnętrznych sporów artysty z samym sobą, stosunkowo pogodnym i prostym.

 

 

Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że za fascynującymi obrazami i ogólną iluzją łatwego życia są godziny ciężkiej i dokładnej pracy. Nawet najwięksi mistrzowie sztuki artystycznej nie mogli pochwalić się umiejętnością szybkiego i łatwego tworzenia arcydzieła. I żaden z nich nie zaczął tworzyć wspaniałych obrazów, tylko biorąc pędzel lub ołówek do ręki.

Powszechnie uważa się, że każdy może nauczyć się rysować. To prawda. Ale tylko osoba, która potrafi rysować, ale nie ma talentu, mało prawdopodobnie może zostać wybitnym artystą. Dlatego można powiedzieć, że pierwszą i najważniejszą cechą, którą musisz posiadać, jest talent.

A jeśli uważasz, że masztaki talent i kreatywność, wtedyporozmawiamy ogłównym.

Znajdź kursy rysunku w swoim mieście

 

 

Wielu teraz, po przeczytaniu tego akapitu, arogancko powie, że dzisiaj jest masa materiałów, z których sam mogę się nauczyć. Radzimy jednak trochę zmniejszyćswoją arogancję i posłuchać tej rady.

Nikt nie zaprzecza, że dzisiaj Internet daje nam możliwość uczenia się dosłownie wszystkiego. Dla początkującego artysty jednak bardzo ważne jest, aby jego prace były oglądane przez profesjonalistę. Ponieważ wymyślając koło i rozumiejąc w trakcie pracy, jakie błędy popełniłeś, poświęcisz dużo czasu na doskonalenie swoich umiejętności. I być może nie znajdziesz tych błędów i pomyślisz, dlaczego Twoja praca nie odniesie sukcesu. Profesjonalista natychmiast wykryje popełniony błąd i wskaże Ci go. I powie Ci, jak to poprawić i da wiele przydatnych wskazówek.

I to jest minimum, które dadzą Ci zajęcia z profesjonalistą. Dlatego nie zaniedbuj możliwości opanowania sztuki artystycznej tak szybko, jak to możliwe.

Jaki może być Kurs Rysunku w Krakowie?

Kursy są podzielone na kilka kategorii. Natychmiast zdecydujmy się z nimi, aby skuteczniej znaleźć szkoły rysunku w Internecie.

Konieczne jest podzielenie kursu na 2 kategorie wiekowe – dladzieci i dorosłych.

Kursy rysunku dla dzieci od 6 do 13 i dla dorosłych.

Aby dostać na Akademię Sztuk Pięknych, możesz szukać:

3 główne kierunki są fundamentalne we wszystkich uczelniach w Polsce.

Dla dorosłych artystów, którzy nie planują przyjęcia, ale chcą przeszkolić się w dziedzinie rysunku postaci, aby stworzyć portfolio freelancera, konieczne jest poszukiwanie kursu rysunku dla hobby lub kursu rysunku dla początkujących.

Zazwyczaj takie kierunki lekcji rysunku są częścią szkół rysunku, które reklamują się wyłącznie w sferze przygotowawczej. W ten sposób wpisując w wyszukiwarce słowa „Szkoła Rysunku Kraków” lub „Kurs Rysunku Kraków” (jeśli twój obszar zainteresowania pokrywa się z danym miastem) można znaleźć odpowiednie szkoły.

Studiuj literaturę

Tak, artyści też muszą uczyć się teorii. Będziesz musiał przeczytać pewną liczbę książek, aby mieć pojęcie o kolorze, sylwetce, harmonii i wielu innych rzeczach. Oto kilka książek, na które warto zwrócić uwagę:

Szkice i rysunek dydaktyczne

 

 

Ta książka, która obejmuje podstawy nauki w klasycznych akademiach sztuki, będzie bardzo przydatna dla początkujących artystów. Szkice są ważniejsze dla rozwoju umiejętności i doskonalenia techniki niż pełnoprawne obrazy. Autor przedstawił w swojej książce swoje doświadczenie w wykonywaniu szkiców, a to doświadczenie będzie niewątpliwie przydatne dla tych, którzy poważnie chcą opanować sztukę artystyczną.

Nauka o kolorze i malarstwie

 

 

Ta książka opowie o kolorze z naukowego punktu widzenia. Dzięki niej poznasz i zrozumiesz, co to jest ton, półton, kontrast i wiele więcej; jaka jest siła i cecha koloru i co to jest kolor jako całość.

Złoty podział w malarstwie

 

 

Harmonia i proporcje są bardzo ważne w malarstwie. Dlatego ta książka jest po prostu obowiązkowa do przeczytania. Używanie złotegopodziału jest jednym z powodów, dla których obraz może stać się arcydziełem.

Ołówek. Sztuka posiadania techniki

 

 

W tej książce Paul Calle opowiada o swoim ulubionym narzędziu – ołówku. Jeśli wielu używa ołówka do tworzenia szkiców, to amerykański mistrz grafiki wybrał go jako poważne i podstawowenarzędzie artystyczne. Posiadanie ołówka jest głównym wskaźnikiem, według którego określa się, czy artysta będzie dobry.

Klucze do sztuki rysunku

 

 

 

Ta książka uczy ufać własnym oczom. Rysowanie jest wizją świata na własne oczy, a nie próbą ślepego stosowania zasad w praktyce. Książka zawiera przykłady i szkice, skomplikowane rysunki, różne techniki rysowania i praktyczne wskazówki.

Naucz się widzieć świat oczami artysty

Zauważ, jak zmieniają się kształty i kolory w zależności od oświetlenia, jak wpływają na Ciebie okoliczne schematy kolorów. Skoncentruj swoją uwagę na tym, jak ciała ludzi wchodzą w interakcje z naturą, jaką strukturę mają przedmioty.

Rysuj codziennie

Nie pozwalasz sobie, na przykład, nie oddychać przez cały dzień, ponieważ jesteś leniwy? Nawet jeśli jest to zbyt nierealny przykład, ale powinieneś traktować rysunek jako proces, który jest dla Ciebie niezbędny. Czy znasz muzyków, na przykład, którzy mogą zrobić co najmniej jeden dzień bez muzyki?

Czytaj także: jak zacząć rysować atramentem

Odrzuć swoje lenistwo i rysuj codziennie, doskonaląc swoje umiejętności i wylewając emocje na papier. Praktyka jest podstawą wszystkiego.

Zapytaj innych profesjonalnych artystów

Mamy tendencję do wpadania w skrajności: albo idealizujemy nasze prace, albo zaniżamy ich jakość. Dlatego spojrzenie z zewnątrz jest niezwykle ważne. Możesz pokazać swoje prace znajomym i rodzinie oraz słuchać ich opinii. Oczywiście warto zrozumieć, że krytyka nie jest zbyt bliska sercu i trzeba być w stanie odróżnić konstruktywną krytykę od zwykłej zazdrości o dobrą pracę. Weź również pod uwagę fakt, że Ci bliscy mogą kłamać, aby Cię nie zdenerwować.

Najlepszym będzie pokazanie swojej pracy profesjonalistom, aby mógł obiektywnie ocenić Twój poziom i wskazać błędy.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie możesz znaleźć swojego stylu

Autoportrety Picassa w porządku chronologicznym

Jeśli spojrzysz na dzieła znanych artystów, przekonasz się, że styl ich prac zmieniał się z biegiem czasu. Dlatego, oczywiście, nie musisz ignorować rozwój swojego stylu i angażować się w kopiowanie, ale nie martw się zbytnio o to, że nagle chcesz narysować w innym stylu, nie powinieneś. Styl rysowania zmienia się wraz z upływem życia, zależy od zmian twojej postaci i wielu innych.

Naucz się arcydzieł mistrzów

Studiowanie obrazów namalowanych przez mistrzów sztuki pomoże Ci rozwinąć własne umiejętności i poszerzyć twoje horyzonty. Dobrym treningiem będzie również próba skopiowania obrazu jakiegoś mistrza. Dodaj szczegóły, których Twoim zdaniem brakuje. Ogólnie rzecz biorąc, wypróbuj techniki stosowane przez wybitnych artystów. Jest możliwe, że znajdziesz swój styl w ten sposób.

Rozmawiaj z artystami

Komunikacja z artystami ponownie pomoże Ci rozwinąć Twoje umiejętności, Twoi znajomi będą mogli docenić twoje prace, aw przyszłości te znajomości pomogą Ci promować i sprzedawać swoje prace. Dzisiaj, w dobie Internetu, nie jest trudno znaleźć społeczności artystyczne i dołączyć do nich.

Nadaj znaczenie w swoim obrazom

Nie rysuj tylko drzewa lub po prostu dom. Takie fabuły nadają się do szkicowania. Twoje prace muszą mieć znaczenie, więc nadajswoim obrazom coś więcej niż tylko piękny obraz. Zamierzając narysować konkretną fabułę, zadaj sobie pytanie „dlaczego?”, podaj uzasadnioną odpowiedź, a dopiero potem rysuj.

Spójrz na rzeczy trzeźwo

 

 

Wszystko nie uda się łatwo. Wielcy artyści nie tylko narysowali dziesięć ludzkich postaci i stali się profesjonalistami. Rysiwali tysiące postaci, studiując anatomię, zachowanie ciała i wiele innych. Więc nie rozpaczaj, jeśli po roku praktyki, nie stałeś się sławnym mistrzem. Pamiętaj, że wszystko wymaga czasu.

Chcielibyśmy również dać kilka wskazówek, jak promować swoje prace:

1. Stwórz portfolio

Nie wkładaj wszystkich swoich rysunków do swojego portfolio. Wybierz najlepsze, te, które najlepiej pokazują Twoje umiejętności, niech niewiele takich pracniewiele. I noś to portfolio wszędzie. Nikt nie wie, gdzie można spotkać odpowiedną osobę.

2. Utwórz konta na odpowiednich zasobach

Promuj się na LinkedIn, Tumblr i tak dalej. Niech ludzie dowiedzą się o Tobie. Co więcej, być może odkryją Cię niektórzy inwestorzy lub potencjalni nabywcy. Dlatego nie zaniedbuj promowania się w Internecie.

3. Poszukaj miejsc, w których możesz pokazać swoje prace

Weź udział w konkursach, znajdź galerie, w których możesz wystawiać swoje obrazy, weź udział w wystawach ulicznych. Wykorzystaj każdą okazję, aby się pokazać. Pasują nawet bary i restauracje. Komunikuj się z właścicielami różnych instytucji i oferuj swoje obrazy do dekoracji ich pomieszczeń.

4. Spróbuj nawiązać znajomość z mistrzem

Poznanie wpływowej osoby w sferze artystycznej może dać Ci wiele korzyści. Czasami samo imię mistrza wypowiedziane w rozmowie z potencjalnym inwestorem może mieć duży wpływ na podejmowanie decyzji. A sam mistrz może pomóc Ci w twoim rozwoju.

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zapisy na szczepienia na Covid-19. Można wysłać SMS na numer 664-908-556

Zapisy na szczepienia na Covid-19. Można wysłać SMS na numer 664-908-556

Uruchomiliśmy nowe funkcjonalności w kanałach dostępu do centralnego kalendarza szczepień przeciw COVID-19 - poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Lubelskie: Była policjantka stanie przed sądem za jazdę po pijanemu

Lubelskie: Była policjantka stanie przed sądem za jazdę po pijanemu

Była policjantka z bialskiej komendy, która w kwietniu ubiegłego roku wjechała do rowu i uderzyła w drzewo, stanie przed sądem. Prokuratura oskarża ją o jazdę po pijanemu. Rok wcześniej kobieta uderzyła samochodem w latarnię, ale prokuratura tamtą sprawę umorzyła.

Program TV 22-24 stycznia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
22 stycznia 2021, 20:00

Program TV 22-24 stycznia 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych, zobaczymy m.in. kultowe "U Pana Boga za piecem", "Terminatora 2" i trzecią część "Matrixa". Warto też zwrócić uwagę na jeden z ostatnich filmów Stevena Spielberga "Czwarta władza". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Koronawirus Lubelskie, 22 stycznia: Jeden powiat bez nowych zakażeń

Koronawirus Lubelskie, 22 stycznia: Jeden powiat bez nowych zakażeń

W województwie lubelskim mamy 311 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 22 stycznia 2021 r. Zmarły 22 osoby.

Zmarł Kamil Pulczyński, były zawodnik KMŻ Motoru Lublin

Zmarł Kamil Pulczyński, były zawodnik KMŻ Motoru Lublin

W wieku 28 lat zmarł Kamil Pulczyński, były żużlowiec KMŻ Motoru Lublin. Informację o jego śmierci przekazał dzisiaj klub z Torunia, gdzie zawodnik stawiał swoje pierwsze kroki w profesjonalnej karierze.

MKS Perła Lublin kontra Nantes Atlantique Handball, czyli starcie polskich bramkarek

MKS Perła Lublin kontra Nantes Atlantique Handball, czyli starcie polskich bramkarek

W sobotę w hali Globus MKS Perła Lublin zmierzy się z francuskim Nantes Atlantique Handball

6640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 346 chorych

6640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 346 chorych

6 640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 346 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce

Kiedy koniec obostrzeń? Wiadomo ile restauracji już się otworzyło

Kiedy koniec obostrzeń? Wiadomo ile restauracji już się otworzyło

W skali całego kraju mamy około 70-80 obiektów z branży gastronomicznej, które mimo obostrzeń postanowiły się otworzyć - poinformowała w piątek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Co zjeść przed treningiem na masę?

Co zjeść przed treningiem na masę?

Trening na masę jest sporym wysiłkiem dla organizmu. Jeśli chcesz, aby trening był jak najbardziej efektywny, musisz koniecznie zaplanować odpowiednie posiłki. Jeśli nie podejdziesz do tego z głową, możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Każdy trener powie, że nie zbudujesz mięśni bez właściwego surowca, dlatego tak ważna jest dieta

Kiedy warto zdecydować się na wynajem wózków widłowych, a kiedy na zakup?

Kiedy warto zdecydować się na wynajem wózków widłowych, a kiedy na zakup?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy bardziej opłacalny jest wynajem wózków widłowych, czy ich zakup. Okazuje się, że każde z tych rozwiązań ma zalety. Największe znaczenie mają jednak potrzeby danej firmy i częstość korzystania z wózków widłowych.

Nauka poprzez zabawę dla najmłodszych

Nauka poprzez zabawę dla najmłodszych

Musisz wiedzieć, że to właśnie nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze rezultaty? Okazuje się, że ci najmłodsi uczniowie mogą skupić swoją uwagę jedynie przez 20 minut, jeśli uwzględnimy wiedzę teoretyczną. To zbyt mało, by zajęcia lekcyjne były efektywne. Jeśli zdobywanie wiedzy i kolejnych umiejętności odbywa się w atrakcyjnej formie, procesy zapamiętywania są znacznie lepsze.

Dlaczego warto inwestować w zabawki drewniane?

Dlaczego warto inwestować w zabawki drewniane?

Czy wiesz, że drewno jest najstarszym budulcem? Z naturalnych desek buduje się nawet domy, które z powodzeniem mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat.

Lublin: Na skrzyżowaniach pojawią się dwie zasadzki na piratów drogowych

Lublin: Na skrzyżowaniach pojawią się dwie zasadzki na piratów drogowych

Na dwóch skrzyżowaniach zamontowane mają być na stałe urządzenia rejestrujące kierowców, którzy ignorują czerwone światło na sygnalizatorze. Ich montaż zamawia Inspekcja Transportu Drogowego. Urządzenia nie pojawią się zbyt prędko, bo za około półtora roku

Szczepienia na Covid-19 w Puławach. Tysiące telefonów do przychodni

Szczepienia na Covid-19 w Puławach. Tysiące telefonów do przychodni

W powiecie puławskim liczba zaszczepionych przeciw Covid-19 osób zbliża się już do 2,5 tysiąca, co jest jednym z najlepszych wyników w kraju. Na szczepienia tłumnie rejestrują się też seniorzy.

Lublin: Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych pojedziemy na Felin

Lublin: Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych pojedziemy na Felin

Na obrzeża Felina przeniesiony ma być Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzony obecnie przy ul. Głuskiej 6 przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, spółkę samorządu Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.