

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Jak dobrać odpowiednią platformę?
Platformy transportowe są łatwe w obsłudze i można dostosować je do potrzeb i właściwości transportowanych towarów. To sprawia, że znacznie ułatwiaj codzienną pracę w szerokim zakresie. Przy niewielkich powierzchniach warto wykorzystać platformy o małych rozmiarach i wysokiej nośności, aby móc ustawić je w np. w rogach lub innych wąskich miejscach. Niska wysokość konstrukcyjna sprawia, że nie trzeba podnosić ładunku wysoko, dzięki czemu można bezproblemowo umieścić go na platformie.
– W EMPORO dbamy o to, aby nasze produkty cechowały się wysoką trwałością i wymagały minimalnej konserwacji. Produkowane przez nas platformy transportowe charakteryzują się mocną konstrukcją stalową wykonaną z płyt profilów stalowych, która jest odporna przy skrętach – mówi Mirosław Stańczyk, ekspert firmy EMPORO. – Co więcej, są pokryte gumą antypoślizgową, a duża powierzchnia wałów nośnych zapewnia podłożu ochronę przed uszkodzeniami. Platformy wyposażyliśmy również w koła poliuretanowe. Dzięki nim urządzenia jeżdżą cicho i nie pozostawiają po sobie śladów ani zniszczeń na podłożu. Koła poliuretanowe są także odporne zarówno na ścieranie, cięcie, jak i wiele kwasów, zasad, olejów i tłuszczy.

Zastosowanie i właściwości platform transportowych
Dobrze dobrane produkty do transportu wewnątrzzakładowego tj. platformy transportowe ułatwiają przenoszenie dużych elementów, urządzeń i maszyn. Tym samym usprawniają pracę przy produkcji oraz magazynowaniu m.in. przy załadunku i rozładunku. Służą do transportowania ładunków o różnych wymiarach i kształtach pomiędzy kolejnymi stanowiskami procesu technologicznego. Z ich pomocą można również zadbać o zdrowie pracowników i dostosować pracę pod przepisy BHP. Przenoszenie ciężkich przedmiotów ręcznie może bowiem powodować problemy zdrowotne np. przeciążenie mięśni lub kręgosłupa. Warto im zapobiec, wprowadzając do miejsca pracy nowoczesne rozwiązania transportowe.


Komentarze 0