Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 lipca 2008 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Przyznali się do zakatowania szczeniaka

0 57 A A

Trzech nastolatków spod Nałęczowa podpaliło kilkutygodniowego psiaka podobnego do husky. Po południu zatrzymali ich policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O nagranym kamerą w telefonie komórkowym filmie zrobiło się głośno, gdy trafił do redakcji Radia Lublin. Przyniósł go jeden ze słuchaczy.

- Był wstrząśnięty - mówi Tomasz Jabłoński, dziennikarz, który miał wtedy dyżur. - Podobnie jak my po obejrzeniu materiału - dodaje Ryszard Majewski, szef redakcji reporterów lubelskiej rozgłośni.

Na filmie widać, jak młody pies z podpaloną, a miejscami zwęgloną już sierścią ucieka przed kilkoma młodymi osobami. Widać tylko ich nogi, słychać głosy. Oprawcy są rozbawieni i podnieceni widokiem psa w agonii. Zaczynają go kopać i deptać. Film kończy się zbliżeniem psiego pyska, widać błagalne oczy konającego szczeniaka.

- Ktoś przysłał to nagranie naszemu słuchaczowi na telefon komórkowy przez MMS-a - tłumaczy Jabłoński. Właśnie w ten sposób film jest od kilku dni rozpowszechniany wśród mieszkańców Dąbrowicy, Tomaszowic, Uniszowic i Płouszowic. Głównie bywalców płouszowickiej dyskoteki.

Po południu młodych bandytów zatrzymała policja. To dwaj bracia - 11-letni Damian i 16-letni Stanisław S. z Motycza i ich kolega 15-letni Piotr D. z Tomaszowic. Najmłodszy z nich na początku czerwca znalazł szczeniaka. We trójkę postanowili zabić. Nieoficjalnie to Piotr D. był pomysłodawcą bestialskiego czynu, który wówczas zarejestrowali komórką. Zatrzymani nastolatkowie są obecnie przesłuchiwani w komendzie policji przy Północnej w Lublinie. Wszyscy trzej przyznali się do winy ale nie uważają, że zrobili coś złego.

Dzisiaj, gdy podejrzani przebywali jeszcze na wolności, rozmawialiśmy z właścicielem dyskoteki w Płouszowicach, Krzysztofem Wolińskim. - Byłem w szoku, kiedy obejrzałem nagranie - opowiada nam. - Sam mam dwumiesięcznego szczeniaka, więc to dla mnie wstrząs. Postanowiłem znaleźć małolatów, którzy to zrobili.

Woliński zaangażował w to ochronę i obsługę swojej dyskoteki. Jego ludzie pytali gości o film i jego autorów. - Z moich informacji wynika, że zrobiło to trzech nastolatków z pobliskich Tomaszowic. Dla zabawy. Mają od 10 do 15 lat - twierdzi Woliński.

FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zainteresowani / 12 września 2008 o 22:03
0
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źle się stało, że zostali zatrzymani, że Prokurator podjął decyzję o izolacji małolatów ( areszt i placówka wychowawcza) , że czeka ich odpowiedzialność przed Sądem i w dodatku dla 16 i 17 -l atków Sądem dla Dorosłych, że jest to wszystko złe, gdyż te osoby niepełnoletnie jeszcze - w przyszłości nabiorą przekonania, że muszą być mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili - tzn. Policji, Prokuratora i Sądu,

Według teorii Pana , wizja przerażająca, a wniosek nasuwa się tylko jeden. Zlikwidować szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, jeżeli jest bezsilny wobec przestępców i nie narażać niewinnych osób - Sędziów, Prokuratorów i Policjantów na jeszcze silniejsze ataki przyszłych bandytów, a nam, ludności cywilnej dać hasło: " Ratuj się kto może ".

II. Nasuwa nam się jeszcze inny tok myślenia - że ta teoria wg Pana , winna być zastosowana, tylko do tej trójki oprawców, którzy zakatowali bezbronnego szczeniaka, ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn, Ustawa przewiduje - niestety, bardzo małe konsekwencje - 2 lata pozbawienia wolności. Pan proponuje sankcje społeczne i terapię psychologiczną. Czy w pierwszym przypadku również tylko tyle ?. Jeżeli nie, to dlaczego wybiórcze traktowanie prawa. Być może, źle wyciągamy wnioski. Bardzo prosimy o dokładne wyjaśnienie nam tych sprzeczności.
Dziękujemy.
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źl... rozwiń
Avatar
Agata / 12 sierpnia 2008 o 18:35
0
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawi... rozwiń
Avatar
Kayane / 21 lipca 2008 o 11:13
0
To jest chore!! Żeby tak strasznie poturbować niewinnego szczeniaka.Przecież takipies mógł za kilka lat lub miesiecy uratować komus zycie albo zostac tatą (lub mamą) gromadki szczeniaków.Gdybym mogła to udusiłabym sprawców...
Avatar
Agata / 19 lipca 2008 o 15:51
0
Qara napisał:
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka

Brawo Quara, jesteś wspaniałym, młodym człowiekiem. Dziękuję z Twój wpis. Pozdrawiam Ciebie i Twoich Rodziców.
rozwiń
Avatar
Qara / 19 lipca 2008 o 15:13
0
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniacz... rozwiń
Avatar
bennett / 16 lipca 2008 o 15:59
0
Eliminować chwasty ,póki nie jest za póżno. Dzisiaj bezbronne stworzenie ,a jutro może być każdy z nas. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem ,trzeba nim być ...To nie są ludzie-to są BESTIE. Tak na marginesie-skoro 16-latek może się żenić (za zgodą rodziców), to czemu nie może być karany ,jak dorosły człowiek? mam nadzieję ,że mieszkańcy pobliskich miejscowości ,wiedzą ,jak mają z tymi OPRAWCAMI postąpić....
Avatar
Agata / 14 lipca 2008 o 23:30
0
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasługuje zdaniem Sądu na karę? czy nadal znęcanie się nad zwierzętami jest uważane przez wymiar sprawiedliwości za niską szkodliwość społeczną? Głęboko wierzymy, że Minister Sprawiedliwości wsłuchując się w głos ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny podejmie się nadzoru nad tą bulwersującą sprawą. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej sprawie i czekamy na dalsze głosy poparcia, im więcej ludzi przemówi w imieniu zwierząt tym głośniejszy będzie sprzeciw wobec okrucieństwu wobec zwierząt i ludzi."

TEKST PONIŻEJ SKOPIUJ I WKLEJ DO MAILA, PRZEREDAGUJ ODPOWIEDNIE SŁOWA (np. obywatel/ka)PODPISZ IMIENIEM I NAZWISKIEM I WYSLIJ NA ADRES:

toz@toz.pl

>Mój głos w sprawie decyzji sądu/sprawa spalonego zwierzęcia:
Ja, niżej podpisana/y jako obywatel/ka tego kraju wyrażam głęboka gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która to dotyczyła w zamordowania bestialski
sposób bezbronnego zwierzęcia!
"Niska szkodliwość czynu..."Czy jest nią zabicie niewinnego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?! Sąd wydajac taka decyzję przyczynia sie do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi być może w przyszłości z ofiarami w ludziach...Brak empatii i bezkarność rodzą przyszłych morderców!!!<

Pozdrawiam
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasłu... rozwiń
Avatar
BANDYTOW NIE UKRYWAM / 13 lipca 2008 o 23:36
0
Jacek napisał:
Wizerunki zwyrodnialców opublikować!!! Żeby każdy mógł ich opluć.
DANE BANDYTOW CO ZAKATOWALI SZCZENIAKA TO PIOTR DROZD Z TOMASZOWIC I STANISLAW I DAMIAN SMOLAK Z MOTYCZA
Avatar
bandytow nie ukrywam / 13 lipca 2008 o 23:33
0
dane tych badytow ktorzy zakatowali psa Piotr DROZD z TOmaszowic i Stanislaw i Damian SMOLAK z MOTYCZA
Avatar
dorota / 12 lipca 2008 o 14:39
0
jeżeli ktoś nie odróżnia dobra od zła, to nie powinnno być dla niego miejsca w społeczeństwie, bo jest zagrożeniem i jestem pewna, że dopuści się on po czymś takim jeszcze gorszych czynów. Wtedy to łatwiej sędziom będzie orzekać, bo to już nie będzie piesek, tylko człowiek. Nie trudno sobie to wyobrazić, ale jak widać niektórzy mają z tym problem.
Avatar
Zainteresowani / 12 września 2008 o 22:03
0
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źle się stało, że zostali zatrzymani, że Prokurator podjął decyzję o izolacji małolatów ( areszt i placówka wychowawcza) , że czeka ich odpowiedzialność przed Sądem i w dodatku dla 16 i 17 -l atków Sądem dla Dorosłych, że jest to wszystko złe, gdyż te osoby niepełnoletnie jeszcze - w przyszłości nabiorą przekonania, że muszą być mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili - tzn. Policji, Prokuratora i Sądu,

Według teorii Pana , wizja przerażająca, a wniosek nasuwa się tylko jeden. Zlikwidować szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, jeżeli jest bezsilny wobec przestępców i nie narażać niewinnych osób - Sędziów, Prokuratorów i Policjantów na jeszcze silniejsze ataki przyszłych bandytów, a nam, ludności cywilnej dać hasło: " Ratuj się kto może ".

II. Nasuwa nam się jeszcze inny tok myślenia - że ta teoria wg Pana , winna być zastosowana, tylko do tej trójki oprawców, którzy zakatowali bezbronnego szczeniaka, ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn, Ustawa przewiduje - niestety, bardzo małe konsekwencje - 2 lata pozbawienia wolności. Pan proponuje sankcje społeczne i terapię psychologiczną. Czy w pierwszym przypadku również tylko tyle ?. Jeżeli nie, to dlaczego wybiórcze traktowanie prawa. Być może, źle wyciągamy wnioski. Bardzo prosimy o dokładne wyjaśnienie nam tych sprzeczności.
Dziękujemy.
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źl... rozwiń
Avatar
Agata / 12 sierpnia 2008 o 18:35
0
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawi... rozwiń
Avatar
Kayane / 21 lipca 2008 o 11:13
0
To jest chore!! Żeby tak strasznie poturbować niewinnego szczeniaka.Przecież takipies mógł za kilka lat lub miesiecy uratować komus zycie albo zostac tatą (lub mamą) gromadki szczeniaków.Gdybym mogła to udusiłabym sprawców...
Avatar
Agata / 19 lipca 2008 o 15:51
0
Qara napisał:
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka

Brawo Quara, jesteś wspaniałym, młodym człowiekiem. Dziękuję z Twój wpis. Pozdrawiam Ciebie i Twoich Rodziców.
rozwiń
Avatar
Qara / 19 lipca 2008 o 15:13
0
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniacz... rozwiń
Avatar
bennett / 16 lipca 2008 o 15:59
0
Eliminować chwasty ,póki nie jest za póżno. Dzisiaj bezbronne stworzenie ,a jutro może być każdy z nas. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem ,trzeba nim być ...To nie są ludzie-to są BESTIE. Tak na marginesie-skoro 16-latek może się żenić (za zgodą rodziców), to czemu nie może być karany ,jak dorosły człowiek? mam nadzieję ,że mieszkańcy pobliskich miejscowości ,wiedzą ,jak mają z tymi OPRAWCAMI postąpić....
Avatar
Agata / 14 lipca 2008 o 23:30
0
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasługuje zdaniem Sądu na karę? czy nadal znęcanie się nad zwierzętami jest uważane przez wymiar sprawiedliwości za niską szkodliwość społeczną? Głęboko wierzymy, że Minister Sprawiedliwości wsłuchując się w głos ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny podejmie się nadzoru nad tą bulwersującą sprawą. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej sprawie i czekamy na dalsze głosy poparcia, im więcej ludzi przemówi w imieniu zwierząt tym głośniejszy będzie sprzeciw wobec okrucieństwu wobec zwierząt i ludzi."

TEKST PONIŻEJ SKOPIUJ I WKLEJ DO MAILA, PRZEREDAGUJ ODPOWIEDNIE SŁOWA (np. obywatel/ka)PODPISZ IMIENIEM I NAZWISKIEM I WYSLIJ NA ADRES:

toz@toz.pl

>Mój głos w sprawie decyzji sądu/sprawa spalonego zwierzęcia:
Ja, niżej podpisana/y jako obywatel/ka tego kraju wyrażam głęboka gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która to dotyczyła w zamordowania bestialski
sposób bezbronnego zwierzęcia!
"Niska szkodliwość czynu..."Czy jest nią zabicie niewinnego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?! Sąd wydajac taka decyzję przyczynia sie do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi być może w przyszłości z ofiarami w ludziach...Brak empatii i bezkarność rodzą przyszłych morderców!!!<

Pozdrawiam
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasłu... rozwiń
Avatar
BANDYTOW NIE UKRYWAM / 13 lipca 2008 o 23:36
0
Jacek napisał:
Wizerunki zwyrodnialców opublikować!!! Żeby każdy mógł ich opluć.
DANE BANDYTOW CO ZAKATOWALI SZCZENIAKA TO PIOTR DROZD Z TOMASZOWIC I STANISLAW I DAMIAN SMOLAK Z MOTYCZA
Avatar
bandytow nie ukrywam / 13 lipca 2008 o 23:33
0
dane tych badytow ktorzy zakatowali psa Piotr DROZD z TOmaszowic i Stanislaw i Damian SMOLAK z MOTYCZA
Avatar
dorota / 12 lipca 2008 o 14:39
0
jeżeli ktoś nie odróżnia dobra od zła, to nie powinnno być dla niego miejsca w społeczeństwie, bo jest zagrożeniem i jestem pewna, że dopuści się on po czymś takim jeszcze gorszych czynów. Wtedy to łatwiej sędziom będzie orzekać, bo to już nie będzie piesek, tylko człowiek. Nie trudno sobie to wyobrazić, ale jak widać niektórzy mają z tym problem.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Farma drobiu w granicach parku krajobrazowego? Mieszkańcy chcą zablokować inwestycję

Farma drobiu w granicach parku krajobrazowego? Mieszkańcy chcą zablokować inwestycję 0 0

W granicach Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, obok rezerwatów przyrody gdzie niedawno stwierdzono obecność rysia, ma powstać ferma drobiu produkująca dwa miliony brojlerów rocznie. Mieszkańcy Sobiboru są tą wizją przerażeni

Po przekroczeniu granicy w Hrebennem należy spodziewać się utrudnień w ruchu

Po przekroczeniu granicy w Hrebennem należy spodziewać się utrudnień w ruchu 0 0

Po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej w Hrebennem kierowcy powinni spodziewać się utrudnień. Po stronie naszych wschodnich sąsiadów drogę blokują protestujący

Spotkanie historyczne i promocja książki "Wierni"
19 listopada 2018, 18:00

Spotkanie historyczne i promocja książki "Wierni" 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na spotkanie historyczne i promocję książki Ewy Bajkowskiej Wierni. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 18.

TBV Start gra z AZS Koszalin. Koniec koszmaru Marcina Dutkiewicza

TBV Start gra z AZS Koszalin. Koniec koszmaru Marcina Dutkiewicza 0 0

W piątek o godz. 19 TBV Start Lublin podejmie w hali Globus AZS Koszalin. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak powrót do zdrowia Marcina Dutkiewicza

Na ruchliwym skrzyżowaniu w Krasnymstawie rondo potrzebne od zaraz

Na ruchliwym skrzyżowaniu w Krasnymstawie rondo potrzebne od zaraz 0 0

Budowa ronda na ul. Sokołowskiego – to zdaniem naszego czytelnika recepta na rozładowanie olbrzymich korków w Krasnymstawie. Pomysł jest dobry, ale nie ma pieniędzy na jego realizację

Wyszedł zza wagonów prosto pod pociąg. 62-latek zginął na miejscu

Wyszedł zza wagonów prosto pod pociąg. 62-latek zginął na miejscu 4 1

Tragiczny wypadek na torach. Mężczyzna wszedł pod pociąg. Zginął na miejscu.

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

W weekend startuje Puchar Świata. Pierwsze konkursy tegorocznego touru zaplanowano w Wiśle. Przypomnijmy, że Kryształowej Kuli będzie bronić nasz reprezentant – Kamil Stoch

Seksistowski "żart" profesora z Lublina wywołał burzę na Facebooku. Naukowiec odpowiada
tylko u nas

Seksistowski "żart" profesora z Lublina wywołał burzę na Facebooku. Naukowiec odpowiada 324 34

Rysunek przedstawiający seks oralny, opatrzony komentarzem „Najwięcej witamin jest w skórce!” pokazał studentom wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zdjęcie z wykładu trafiło do internetu i wywołało burzę. - Mowa jest tylko o roli witamin, które są przecież w różnych częściach ciała - komentuje profesor, ale w końcu przeprasza

Ustępująca prezydent: Dla mnie Chełm to misja a nie polityka

Ustępująca prezydent: Dla mnie Chełm to misja a nie polityka 3 9

Rozmowa z Agatą Fisz, ustępującą prezydent Chełma

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców 0 2

Reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w ramach nowego cyklu rozgrywek Rugby Europe Trophy. Początek sobotniego meczu na Arenie Lublin o godzinie 15

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć?