Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 lipca 2008 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Przyznali się do zakatowania szczeniaka

0 57 A A

Trzech nastolatków spod Nałęczowa podpaliło kilkutygodniowego psiaka podobnego do husky. Po południu zatrzymali ich policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O nagranym kamerą w telefonie komórkowym filmie zrobiło się głośno, gdy trafił do redakcji Radia Lublin. Przyniósł go jeden ze słuchaczy.

- Był wstrząśnięty - mówi Tomasz Jabłoński, dziennikarz, który miał wtedy dyżur. - Podobnie jak my po obejrzeniu materiału - dodaje Ryszard Majewski, szef redakcji reporterów lubelskiej rozgłośni.

Na filmie widać, jak młody pies z podpaloną, a miejscami zwęgloną już sierścią ucieka przed kilkoma młodymi osobami. Widać tylko ich nogi, słychać głosy. Oprawcy są rozbawieni i podnieceni widokiem psa w agonii. Zaczynają go kopać i deptać. Film kończy się zbliżeniem psiego pyska, widać błagalne oczy konającego szczeniaka.

- Ktoś przysłał to nagranie naszemu słuchaczowi na telefon komórkowy przez MMS-a - tłumaczy Jabłoński. Właśnie w ten sposób film jest od kilku dni rozpowszechniany wśród mieszkańców Dąbrowicy, Tomaszowic, Uniszowic i Płouszowic. Głównie bywalców płouszowickiej dyskoteki.

Po południu młodych bandytów zatrzymała policja. To dwaj bracia - 11-letni Damian i 16-letni Stanisław S. z Motycza i ich kolega 15-letni Piotr D. z Tomaszowic. Najmłodszy z nich na początku czerwca znalazł szczeniaka. We trójkę postanowili zabić. Nieoficjalnie to Piotr D. był pomysłodawcą bestialskiego czynu, który wówczas zarejestrowali komórką. Zatrzymani nastolatkowie są obecnie przesłuchiwani w komendzie policji przy Północnej w Lublinie. Wszyscy trzej przyznali się do winy ale nie uważają, że zrobili coś złego.

Dzisiaj, gdy podejrzani przebywali jeszcze na wolności, rozmawialiśmy z właścicielem dyskoteki w Płouszowicach, Krzysztofem Wolińskim. - Byłem w szoku, kiedy obejrzałem nagranie - opowiada nam. - Sam mam dwumiesięcznego szczeniaka, więc to dla mnie wstrząs. Postanowiłem znaleźć małolatów, którzy to zrobili.

Woliński zaangażował w to ochronę i obsługę swojej dyskoteki. Jego ludzie pytali gości o film i jego autorów. - Z moich informacji wynika, że zrobiło to trzech nastolatków z pobliskich Tomaszowic. Dla zabawy. Mają od 10 do 15 lat - twierdzi Woliński.

FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zainteresowani / 12 września 2008 o 22:03
0
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źle się stało, że zostali zatrzymani, że Prokurator podjął decyzję o izolacji małolatów ( areszt i placówka wychowawcza) , że czeka ich odpowiedzialność przed Sądem i w dodatku dla 16 i 17 -l atków Sądem dla Dorosłych, że jest to wszystko złe, gdyż te osoby niepełnoletnie jeszcze - w przyszłości nabiorą przekonania, że muszą być mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili - tzn. Policji, Prokuratora i Sądu,

Według teorii Pana , wizja przerażająca, a wniosek nasuwa się tylko jeden. Zlikwidować szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, jeżeli jest bezsilny wobec przestępców i nie narażać niewinnych osób - Sędziów, Prokuratorów i Policjantów na jeszcze silniejsze ataki przyszłych bandytów, a nam, ludności cywilnej dać hasło: " Ratuj się kto może ".

II. Nasuwa nam się jeszcze inny tok myślenia - że ta teoria wg Pana , winna być zastosowana, tylko do tej trójki oprawców, którzy zakatowali bezbronnego szczeniaka, ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn, Ustawa przewiduje - niestety, bardzo małe konsekwencje - 2 lata pozbawienia wolności. Pan proponuje sankcje społeczne i terapię psychologiczną. Czy w pierwszym przypadku również tylko tyle ?. Jeżeli nie, to dlaczego wybiórcze traktowanie prawa. Być może, źle wyciągamy wnioski. Bardzo prosimy o dokładne wyjaśnienie nam tych sprzeczności.
Dziękujemy.
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źl... rozwiń
Avatar
Agata / 12 sierpnia 2008 o 18:35
0
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawi... rozwiń
Avatar
Kayane / 21 lipca 2008 o 11:13
0
To jest chore!! Żeby tak strasznie poturbować niewinnego szczeniaka.Przecież takipies mógł za kilka lat lub miesiecy uratować komus zycie albo zostac tatą (lub mamą) gromadki szczeniaków.Gdybym mogła to udusiłabym sprawców...
Avatar
Agata / 19 lipca 2008 o 15:51
0
Qara napisał:
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka

Brawo Quara, jesteś wspaniałym, młodym człowiekiem. Dziękuję z Twój wpis. Pozdrawiam Ciebie i Twoich Rodziców.
rozwiń
Avatar
Qara / 19 lipca 2008 o 15:13
0
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniacz... rozwiń
Avatar
bennett / 16 lipca 2008 o 15:59
0
Eliminować chwasty ,póki nie jest za póżno. Dzisiaj bezbronne stworzenie ,a jutro może być każdy z nas. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem ,trzeba nim być ...To nie są ludzie-to są BESTIE. Tak na marginesie-skoro 16-latek może się żenić (za zgodą rodziców), to czemu nie może być karany ,jak dorosły człowiek? mam nadzieję ,że mieszkańcy pobliskich miejscowości ,wiedzą ,jak mają z tymi OPRAWCAMI postąpić....
Avatar
Agata / 14 lipca 2008 o 23:30
0
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasługuje zdaniem Sądu na karę? czy nadal znęcanie się nad zwierzętami jest uważane przez wymiar sprawiedliwości za niską szkodliwość społeczną? Głęboko wierzymy, że Minister Sprawiedliwości wsłuchując się w głos ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny podejmie się nadzoru nad tą bulwersującą sprawą. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej sprawie i czekamy na dalsze głosy poparcia, im więcej ludzi przemówi w imieniu zwierząt tym głośniejszy będzie sprzeciw wobec okrucieństwu wobec zwierząt i ludzi."

TEKST PONIŻEJ SKOPIUJ I WKLEJ DO MAILA, PRZEREDAGUJ ODPOWIEDNIE SŁOWA (np. obywatel/ka)PODPISZ IMIENIEM I NAZWISKIEM I WYSLIJ NA ADRES:

toz@toz.pl

>Mój głos w sprawie decyzji sądu/sprawa spalonego zwierzęcia:
Ja, niżej podpisana/y jako obywatel/ka tego kraju wyrażam głęboka gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która to dotyczyła w zamordowania bestialski
sposób bezbronnego zwierzęcia!
"Niska szkodliwość czynu..."Czy jest nią zabicie niewinnego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?! Sąd wydajac taka decyzję przyczynia sie do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi być może w przyszłości z ofiarami w ludziach...Brak empatii i bezkarność rodzą przyszłych morderców!!!<

Pozdrawiam
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasłu... rozwiń
Avatar
BANDYTOW NIE UKRYWAM / 13 lipca 2008 o 23:36
0
Jacek napisał:
Wizerunki zwyrodnialców opublikować!!! Żeby każdy mógł ich opluć.
DANE BANDYTOW CO ZAKATOWALI SZCZENIAKA TO PIOTR DROZD Z TOMASZOWIC I STANISLAW I DAMIAN SMOLAK Z MOTYCZA
Avatar
bandytow nie ukrywam / 13 lipca 2008 o 23:33
0
dane tych badytow ktorzy zakatowali psa Piotr DROZD z TOmaszowic i Stanislaw i Damian SMOLAK z MOTYCZA
Avatar
dorota / 12 lipca 2008 o 14:39
0
jeżeli ktoś nie odróżnia dobra od zła, to nie powinnno być dla niego miejsca w społeczeństwie, bo jest zagrożeniem i jestem pewna, że dopuści się on po czymś takim jeszcze gorszych czynów. Wtedy to łatwiej sędziom będzie orzekać, bo to już nie będzie piesek, tylko człowiek. Nie trudno sobie to wyobrazić, ale jak widać niektórzy mają z tym problem.
Avatar
Zainteresowani / 12 września 2008 o 22:03
0
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źle się stało, że zostali zatrzymani, że Prokurator podjął decyzję o izolacji małolatów ( areszt i placówka wychowawcza) , że czeka ich odpowiedzialność przed Sądem i w dodatku dla 16 i 17 -l atków Sądem dla Dorosłych, że jest to wszystko złe, gdyż te osoby niepełnoletnie jeszcze - w przyszłości nabiorą przekonania, że muszą być mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili - tzn. Policji, Prokuratora i Sądu,

Według teorii Pana , wizja przerażająca, a wniosek nasuwa się tylko jeden. Zlikwidować szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, jeżeli jest bezsilny wobec przestępców i nie narażać niewinnych osób - Sędziów, Prokuratorów i Policjantów na jeszcze silniejsze ataki przyszłych bandytów, a nam, ludności cywilnej dać hasło: " Ratuj się kto może ".

II. Nasuwa nam się jeszcze inny tok myślenia - że ta teoria wg Pana , winna być zastosowana, tylko do tej trójki oprawców, którzy zakatowali bezbronnego szczeniaka, ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn, Ustawa przewiduje - niestety, bardzo małe konsekwencje - 2 lata pozbawienia wolności. Pan proponuje sankcje społeczne i terapię psychologiczną. Czy w pierwszym przypadku również tylko tyle ?. Jeżeli nie, to dlaczego wybiórcze traktowanie prawa. Być może, źle wyciągamy wnioski. Bardzo prosimy o dokładne wyjaśnienie nam tych sprzeczności.
Dziękujemy.
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źl... rozwiń
Avatar
Agata / 12 sierpnia 2008 o 18:35
0
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawi... rozwiń
Avatar
Kayane / 21 lipca 2008 o 11:13
0
To jest chore!! Żeby tak strasznie poturbować niewinnego szczeniaka.Przecież takipies mógł za kilka lat lub miesiecy uratować komus zycie albo zostac tatą (lub mamą) gromadki szczeniaków.Gdybym mogła to udusiłabym sprawców...
Avatar
Agata / 19 lipca 2008 o 15:51
0
Qara napisał:
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka

Brawo Quara, jesteś wspaniałym, młodym człowiekiem. Dziękuję z Twój wpis. Pozdrawiam Ciebie i Twoich Rodziców.
rozwiń
Avatar
Qara / 19 lipca 2008 o 15:13
0
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniacz... rozwiń
Avatar
bennett / 16 lipca 2008 o 15:59
0
Eliminować chwasty ,póki nie jest za póżno. Dzisiaj bezbronne stworzenie ,a jutro może być każdy z nas. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem ,trzeba nim być ...To nie są ludzie-to są BESTIE. Tak na marginesie-skoro 16-latek może się żenić (za zgodą rodziców), to czemu nie może być karany ,jak dorosły człowiek? mam nadzieję ,że mieszkańcy pobliskich miejscowości ,wiedzą ,jak mają z tymi OPRAWCAMI postąpić....
Avatar
Agata / 14 lipca 2008 o 23:30
0
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasługuje zdaniem Sądu na karę? czy nadal znęcanie się nad zwierzętami jest uważane przez wymiar sprawiedliwości za niską szkodliwość społeczną? Głęboko wierzymy, że Minister Sprawiedliwości wsłuchując się w głos ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny podejmie się nadzoru nad tą bulwersującą sprawą. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej sprawie i czekamy na dalsze głosy poparcia, im więcej ludzi przemówi w imieniu zwierząt tym głośniejszy będzie sprzeciw wobec okrucieństwu wobec zwierząt i ludzi."

TEKST PONIŻEJ SKOPIUJ I WKLEJ DO MAILA, PRZEREDAGUJ ODPOWIEDNIE SŁOWA (np. obywatel/ka)PODPISZ IMIENIEM I NAZWISKIEM I WYSLIJ NA ADRES:

toz@toz.pl

>Mój głos w sprawie decyzji sądu/sprawa spalonego zwierzęcia:
Ja, niżej podpisana/y jako obywatel/ka tego kraju wyrażam głęboka gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która to dotyczyła w zamordowania bestialski
sposób bezbronnego zwierzęcia!
"Niska szkodliwość czynu..."Czy jest nią zabicie niewinnego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?! Sąd wydajac taka decyzję przyczynia sie do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi być może w przyszłości z ofiarami w ludziach...Brak empatii i bezkarność rodzą przyszłych morderców!!!<

Pozdrawiam
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasłu... rozwiń
Avatar
BANDYTOW NIE UKRYWAM / 13 lipca 2008 o 23:36
0
Jacek napisał:
Wizerunki zwyrodnialców opublikować!!! Żeby każdy mógł ich opluć.
DANE BANDYTOW CO ZAKATOWALI SZCZENIAKA TO PIOTR DROZD Z TOMASZOWIC I STANISLAW I DAMIAN SMOLAK Z MOTYCZA
Avatar
bandytow nie ukrywam / 13 lipca 2008 o 23:33
0
dane tych badytow ktorzy zakatowali psa Piotr DROZD z TOmaszowic i Stanislaw i Damian SMOLAK z MOTYCZA
Avatar
dorota / 12 lipca 2008 o 14:39
0
jeżeli ktoś nie odróżnia dobra od zła, to nie powinnno być dla niego miejsca w społeczeństwie, bo jest zagrożeniem i jestem pewna, że dopuści się on po czymś takim jeszcze gorszych czynów. Wtedy to łatwiej sędziom będzie orzekać, bo to już nie będzie piesek, tylko człowiek. Nie trudno sobie to wyobrazić, ale jak widać niektórzy mają z tym problem.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 9 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!