Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 lipca 2008 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Przyznali się do zakatowania szczeniaka

0 57 A A

Trzech nastolatków spod Nałęczowa podpaliło kilkutygodniowego psiaka podobnego do husky. Po południu zatrzymali ich policjanci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O nagranym kamerą w telefonie komórkowym filmie zrobiło się głośno, gdy trafił do redakcji Radia Lublin. Przyniósł go jeden ze słuchaczy.

- Był wstrząśnięty - mówi Tomasz Jabłoński, dziennikarz, który miał wtedy dyżur. - Podobnie jak my po obejrzeniu materiału - dodaje Ryszard Majewski, szef redakcji reporterów lubelskiej rozgłośni.

Na filmie widać, jak młody pies z podpaloną, a miejscami zwęgloną już sierścią ucieka przed kilkoma młodymi osobami. Widać tylko ich nogi, słychać głosy. Oprawcy są rozbawieni i podnieceni widokiem psa w agonii. Zaczynają go kopać i deptać. Film kończy się zbliżeniem psiego pyska, widać błagalne oczy konającego szczeniaka.

- Ktoś przysłał to nagranie naszemu słuchaczowi na telefon komórkowy przez MMS-a - tłumaczy Jabłoński. Właśnie w ten sposób film jest od kilku dni rozpowszechniany wśród mieszkańców Dąbrowicy, Tomaszowic, Uniszowic i Płouszowic. Głównie bywalców płouszowickiej dyskoteki.

Po południu młodych bandytów zatrzymała policja. To dwaj bracia - 11-letni Damian i 16-letni Stanisław S. z Motycza i ich kolega 15-letni Piotr D. z Tomaszowic. Najmłodszy z nich na początku czerwca znalazł szczeniaka. We trójkę postanowili zabić. Nieoficjalnie to Piotr D. był pomysłodawcą bestialskiego czynu, który wówczas zarejestrowali komórką. Zatrzymani nastolatkowie są obecnie przesłuchiwani w komendzie policji przy Północnej w Lublinie. Wszyscy trzej przyznali się do winy ale nie uważają, że zrobili coś złego.

Dzisiaj, gdy podejrzani przebywali jeszcze na wolności, rozmawialiśmy z właścicielem dyskoteki w Płouszowicach, Krzysztofem Wolińskim. - Byłem w szoku, kiedy obejrzałem nagranie - opowiada nam. - Sam mam dwumiesięcznego szczeniaka, więc to dla mnie wstrząs. Postanowiłem znaleźć małolatów, którzy to zrobili.

Woliński zaangażował w to ochronę i obsługę swojej dyskoteki. Jego ludzie pytali gości o film i jego autorów. - Z moich informacji wynika, że zrobiło to trzech nastolatków z pobliskich Tomaszowic. Dla zabawy. Mają od 10 do 15 lat - twierdzi Woliński.

FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zainteresowani / 12 września 2008 o 22:03
0
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źle się stało, że zostali zatrzymani, że Prokurator podjął decyzję o izolacji małolatów ( areszt i placówka wychowawcza) , że czeka ich odpowiedzialność przed Sądem i w dodatku dla 16 i 17 -l atków Sądem dla Dorosłych, że jest to wszystko złe, gdyż te osoby niepełnoletnie jeszcze - w przyszłości nabiorą przekonania, że muszą być mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili - tzn. Policji, Prokuratora i Sądu,

Według teorii Pana , wizja przerażająca, a wniosek nasuwa się tylko jeden. Zlikwidować szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, jeżeli jest bezsilny wobec przestępców i nie narażać niewinnych osób - Sędziów, Prokuratorów i Policjantów na jeszcze silniejsze ataki przyszłych bandytów, a nam, ludności cywilnej dać hasło: " Ratuj się kto może ".

II. Nasuwa nam się jeszcze inny tok myślenia - że ta teoria wg Pana , winna być zastosowana, tylko do tej trójki oprawców, którzy zakatowali bezbronnego szczeniaka, ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn, Ustawa przewiduje - niestety, bardzo małe konsekwencje - 2 lata pozbawienia wolności. Pan proponuje sankcje społeczne i terapię psychologiczną. Czy w pierwszym przypadku również tylko tyle ?. Jeżeli nie, to dlaczego wybiórcze traktowanie prawa. Być może, źle wyciągamy wnioski. Bardzo prosimy o dokładne wyjaśnienie nam tych sprzeczności.
Dziękujemy.
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źl... rozwiń
Avatar
Agata / 12 sierpnia 2008 o 18:35
0
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawi... rozwiń
Avatar
Kayane / 21 lipca 2008 o 11:13
0
To jest chore!! Żeby tak strasznie poturbować niewinnego szczeniaka.Przecież takipies mógł za kilka lat lub miesiecy uratować komus zycie albo zostac tatą (lub mamą) gromadki szczeniaków.Gdybym mogła to udusiłabym sprawców...
Avatar
Agata / 19 lipca 2008 o 15:51
0
Qara napisał:
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka

Brawo Quara, jesteś wspaniałym, młodym człowiekiem. Dziękuję z Twój wpis. Pozdrawiam Ciebie i Twoich Rodziców.
rozwiń
Avatar
Qara / 19 lipca 2008 o 15:13
0
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniacz... rozwiń
Avatar
bennett / 16 lipca 2008 o 15:59
0
Eliminować chwasty ,póki nie jest za póżno. Dzisiaj bezbronne stworzenie ,a jutro może być każdy z nas. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem ,trzeba nim być ...To nie są ludzie-to są BESTIE. Tak na marginesie-skoro 16-latek może się żenić (za zgodą rodziców), to czemu nie może być karany ,jak dorosły człowiek? mam nadzieję ,że mieszkańcy pobliskich miejscowości ,wiedzą ,jak mają z tymi OPRAWCAMI postąpić....
Avatar
Agata / 14 lipca 2008 o 23:30
0
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasługuje zdaniem Sądu na karę? czy nadal znęcanie się nad zwierzętami jest uważane przez wymiar sprawiedliwości za niską szkodliwość społeczną? Głęboko wierzymy, że Minister Sprawiedliwości wsłuchując się w głos ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny podejmie się nadzoru nad tą bulwersującą sprawą. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej sprawie i czekamy na dalsze głosy poparcia, im więcej ludzi przemówi w imieniu zwierząt tym głośniejszy będzie sprzeciw wobec okrucieństwu wobec zwierząt i ludzi."

TEKST PONIŻEJ SKOPIUJ I WKLEJ DO MAILA, PRZEREDAGUJ ODPOWIEDNIE SŁOWA (np. obywatel/ka)PODPISZ IMIENIEM I NAZWISKIEM I WYSLIJ NA ADRES:

toz@toz.pl

>Mój głos w sprawie decyzji sądu/sprawa spalonego zwierzęcia:
Ja, niżej podpisana/y jako obywatel/ka tego kraju wyrażam głęboka gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która to dotyczyła w zamordowania bestialski
sposób bezbronnego zwierzęcia!
"Niska szkodliwość czynu..."Czy jest nią zabicie niewinnego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?! Sąd wydajac taka decyzję przyczynia sie do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi być może w przyszłości z ofiarami w ludziach...Brak empatii i bezkarność rodzą przyszłych morderców!!!<

Pozdrawiam
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasłu... rozwiń
Avatar
BANDYTOW NIE UKRYWAM / 13 lipca 2008 o 23:36
0
Jacek napisał:
Wizerunki zwyrodnialców opublikować!!! Żeby każdy mógł ich opluć.
DANE BANDYTOW CO ZAKATOWALI SZCZENIAKA TO PIOTR DROZD Z TOMASZOWIC I STANISLAW I DAMIAN SMOLAK Z MOTYCZA
Avatar
bandytow nie ukrywam / 13 lipca 2008 o 23:33
0
dane tych badytow ktorzy zakatowali psa Piotr DROZD z TOmaszowic i Stanislaw i Damian SMOLAK z MOTYCZA
Avatar
dorota / 12 lipca 2008 o 14:39
0
jeżeli ktoś nie odróżnia dobra od zła, to nie powinnno być dla niego miejsca w społeczeństwie, bo jest zagrożeniem i jestem pewna, że dopuści się on po czymś takim jeszcze gorszych czynów. Wtedy to łatwiej sędziom będzie orzekać, bo to już nie będzie piesek, tylko człowiek. Nie trudno sobie to wyobrazić, ale jak widać niektórzy mają z tym problem.
Avatar
Zainteresowani / 12 września 2008 o 22:03
0
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źle się stało, że zostali zatrzymani, że Prokurator podjął decyzję o izolacji małolatów ( areszt i placówka wychowawcza) , że czeka ich odpowiedzialność przed Sądem i w dodatku dla 16 i 17 -l atków Sądem dla Dorosłych, że jest to wszystko złe, gdyż te osoby niepełnoletnie jeszcze - w przyszłości nabiorą przekonania, że muszą być mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili - tzn. Policji, Prokuratora i Sądu,

Według teorii Pana , wizja przerażająca, a wniosek nasuwa się tylko jeden. Zlikwidować szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości, jeżeli jest bezsilny wobec przestępców i nie narażać niewinnych osób - Sędziów, Prokuratorów i Policjantów na jeszcze silniejsze ataki przyszłych bandytów, a nam, ludności cywilnej dać hasło: " Ratuj się kto może ".

II. Nasuwa nam się jeszcze inny tok myślenia - że ta teoria wg Pana , winna być zastosowana, tylko do tej trójki oprawców, którzy zakatowali bezbronnego szczeniaka, ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn, Ustawa przewiduje - niestety, bardzo małe konsekwencje - 2 lata pozbawienia wolności. Pan proponuje sankcje społeczne i terapię psychologiczną. Czy w pierwszym przypadku również tylko tyle ?. Jeżeli nie, to dlaczego wybiórcze traktowanie prawa. Być może, źle wyciągamy wnioski. Bardzo prosimy o dokładne wyjaśnienie nam tych sprzeczności.
Dziękujemy.
Pytanie do Pana dr Roberta Porzaka - Zakład Psychologii Wychowawczej i Psychoprofilaktyki.

I. Małoletni nożownicy z Lublina trafili za kratki. Odpowiedz jak osoby dorosłe. Areszt, to nagroda czy kara ?. Wiemy wszyscy, że kara - chociaż nie cielesna. Kara według teorii Pana, nie powinna być stosowana, gdyż pokazuje nastolatkom, że są od nich silniejsi i ,,że muszą jeszcze nabrać sił, żeby byli mocniejsi od tych, którzy teraz sobie z nimi poradzili. Jak mamy , to rozumieć ?. Czy to znaczy, że źl... rozwiń
Avatar
Agata / 12 sierpnia 2008 o 18:35
0
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawiam Państwa serdecznie
Jutro odbędzie się pierwsza -niejawna z uwagi na wiek sprawców - rozprawa. Wraz z grupą osób, którzy chcą domagac się dla tych chłopaków kary postanowilismy być w sądzie, czy też raczej pod nim, aby dać do zrozumienia sądowi, iż ten czyn powinien zostac ukarany, a nie umorzony. W związku z tym, chciałabym zaprosić każdego kto jutro tj. 13 sierpnia o godz. 10 ma czas i mozliwość, o przybycie pod Sąd Rodzinny i Nieletnich na ul. Wallenroda (za budynkami ZUS na ul. Zana). Rozprawa ma rozpocząć się o godz. 10. w sali 207.
Pozdrawi... rozwiń
Avatar
Kayane / 21 lipca 2008 o 11:13
0
To jest chore!! Żeby tak strasznie poturbować niewinnego szczeniaka.Przecież takipies mógł za kilka lat lub miesiecy uratować komus zycie albo zostac tatą (lub mamą) gromadki szczeniaków.Gdybym mogła to udusiłabym sprawców...
Avatar
Agata / 19 lipca 2008 o 15:51
0
Qara napisał:
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka

Brawo Quara, jesteś wspaniałym, młodym człowiekiem. Dziękuję z Twój wpis. Pozdrawiam Ciebie i Twoich Rodziców.
rozwiń
Avatar
Qara / 19 lipca 2008 o 15:13
0
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniaczek powinni byli go zostawić w spokoju.
Mam 13 lat ale wiem co można a czego nie a oni mimo że dwóch z nich było starszych niewiedzieli.
Mam nadzieje że dostaną sprawiedliwy wyrok na taki jaki zasłużyli za bezlitosne zabujstwo szczeniaczka
Jak tak można atakować niewinne zwierzątko:/
A gdyby to ich taki coś spotkało niebyło by to przyjemne
Powinni najpierw pomyśleć czym to grozi. PIES MOŻE NAWET OCALIĆ ŻYCIE bo to
nie są złe stworzenia!!ale jak ktoś tego nie rozumie to wogóle nie powinien swobodnie
chodzić po ulicach bo niewiadomo do czego jeszcze mogli by się posunąć!!
Powiedział dla " ZABAWY "!! To straszne że tak młodzi ludzie potrafią zrobić tak okróty
czyn jak zabić... nieważne że to był szczeniacz... rozwiń
Avatar
bennett / 16 lipca 2008 o 15:59
0
Eliminować chwasty ,póki nie jest za póżno. Dzisiaj bezbronne stworzenie ,a jutro może być każdy z nas. Nie wystarczy urodzić się człowiekiem ,trzeba nim być ...To nie są ludzie-to są BESTIE. Tak na marginesie-skoro 16-latek może się żenić (za zgodą rodziców), to czemu nie może być karany ,jak dorosły człowiek? mam nadzieję ,że mieszkańcy pobliskich miejscowości ,wiedzą ,jak mają z tymi OPRAWCAMI postąpić....
Avatar
Agata / 14 lipca 2008 o 23:30
0
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasługuje zdaniem Sądu na karę? czy nadal znęcanie się nad zwierzętami jest uważane przez wymiar sprawiedliwości za niską szkodliwość społeczną? Głęboko wierzymy, że Minister Sprawiedliwości wsłuchując się w głos ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny podejmie się nadzoru nad tą bulwersującą sprawą. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej sprawie i czekamy na dalsze głosy poparcia, im więcej ludzi przemówi w imieniu zwierząt tym głośniejszy będzie sprzeciw wobec okrucieństwu wobec zwierząt i ludzi."

TEKST PONIŻEJ SKOPIUJ I WKLEJ DO MAILA, PRZEREDAGUJ ODPOWIEDNIE SŁOWA (np. obywatel/ka)PODPISZ IMIENIEM I NAZWISKIEM I WYSLIJ NA ADRES:

toz@toz.pl

>Mój głos w sprawie decyzji sądu/sprawa spalonego zwierzęcia:
Ja, niżej podpisana/y jako obywatel/ka tego kraju wyrażam głęboka gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która to dotyczyła w zamordowania bestialski
sposób bezbronnego zwierzęcia!
"Niska szkodliwość czynu..."Czy jest nią zabicie niewinnego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?! Sąd wydajac taka decyzję przyczynia sie do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi być może w przyszłości z ofiarami w ludziach...Brak empatii i bezkarność rodzą przyszłych morderców!!!<

Pozdrawiam
Oto artykuł ze strony TOZ:
"W związku ze zwolnieniem do domów trzech nastolatków, którzy w bestialski sposób zamordowali szczeniaka Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wystosowało pismo do Ministra Sprawiedliwości o nadzór nad tą sprawą, a także wyciągnięcie konsekwencji wobec sędziego, który zwolnił nastolatków z aresztu. Jesteśmy zbulwersowani zachowaniem Sądu i nasuwają się nam pytania: dlaczego zwalnia się przestępców do domu? czy rodziny małoletnich są wydolne wychowawczo? czy śmierć szczeniaka w męczarniach nie zasłu... rozwiń
Avatar
BANDYTOW NIE UKRYWAM / 13 lipca 2008 o 23:36
0
Jacek napisał:
Wizerunki zwyrodnialców opublikować!!! Żeby każdy mógł ich opluć.
DANE BANDYTOW CO ZAKATOWALI SZCZENIAKA TO PIOTR DROZD Z TOMASZOWIC I STANISLAW I DAMIAN SMOLAK Z MOTYCZA
Avatar
bandytow nie ukrywam / 13 lipca 2008 o 23:33
0
dane tych badytow ktorzy zakatowali psa Piotr DROZD z TOmaszowic i Stanislaw i Damian SMOLAK z MOTYCZA
Avatar
dorota / 12 lipca 2008 o 14:39
0
jeżeli ktoś nie odróżnia dobra od zła, to nie powinnno być dla niego miejsca w społeczeństwie, bo jest zagrożeniem i jestem pewna, że dopuści się on po czymś takim jeszcze gorszych czynów. Wtedy to łatwiej sędziom będzie orzekać, bo to już nie będzie piesek, tylko człowiek. Nie trudno sobie to wyobrazić, ale jak widać niektórzy mają z tym problem.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 23 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 71 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 16 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 541 76

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!