Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

5 maja 2020 r.
14:27

Pozycjonowanie stron - skuteczni marketing z Olsztyna

0 1 A A

Pozycjonowanie witryn internetowych to działania, które mają na celu zwiększenie widoczności naszej strony w wynikach wyszukiwania Google.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pozycjonowanie stron seomanagment.com

Kreatywni, a przy tym nie bojący się żadnych nowych wyzwań i gotowi do kolejnych działań - tak w niewielu słowach można opisać osoby pracujące w seomanagement.com. Jest to niezwykle nowoczesna agencja działająca w zakresie SEO, która realizuje projekty dla nawet najbardziej wymagających klientów. 

Wszystko co powinno się wiedzieć na temat pozycjonowania witryn internetowych

W sieci panuje przede wszystkim jedna, a do tego niezwykle ważna zasada, która zakłada, iż jeśli nie widać nas w internecie, oznacza to, iż w ogóle nie istniejemy. Jak można poprawić swoją widoczność w sieci? Mamy na to minimum kilka różnych metod. Panuje taka zasada, iż naszą stronę internetową, staramy się jak najlepiej wypozycjonować poprzez odpowiednio dobrane do niej słowa kluczowe. Jak to trzeba robić, ażeby wyszukiwarka mogła wyświetlić naszą stronę właśnie jako pierwszą? Wyszukiwarka Google klasyfikuje i wyświetla witryny w swoich wynikach, w nieprzypadkowy sposób, odpowiada za to właściwie przygotowany algorytm. Agencje SEO mają za zadanie doprowadzić do tego, ażeby strona internetowa mogła znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarek. Dobrze przeprowadzone pozycjonowanie pozwoli na poprawę swojej pozycji w Google, zwiększeniu ulegnie też liczba odwiedzin, ale też rozpoznawalność należącej do nas marki. 

Co możemy znaleźć w ofercie, która została przygotowana dla klientów?:  

 • przeanalizowanie użytych słów kluczowych,
 • konsultacje bez dodatkowych kosztów
 • audyt SEO naszej strony internetowej,
 • ustalenie właściwej strategii co do pozycjonowania,
 • dostosowanie strony internetowej w taki sposób, aby była dopasowana do obecnie panujących standardów SEO,
 • kontrolowanie witryn internetowych z użyciem najlepszych na rynku narzędzi seo,
 • właściwe optymalizowanie witryny internetowej,
 • doradzanie w wypadku chęci zastosowania kampanii reklamowej,
 • doglądanie działań z zakresu SEO u konkurencji klientów,
 • właściwe zbudowanie świadomości co do marki,
 • uzyskanie odpowiednich linków, które prowadzić będą do należącej do nas strony internetowej,
 • pozyskiwanie treści na stronę, jak i na artykuły sponsorowane,
 • pozyskanie dla strony dodatkowego ruchu na innych wyszukiwarkach internetowych. 

Jak będzie przebiegać współpraca z omawianym SEO Management?  

Przede wszystkim zostanie ustalona strategia wspólna. Ważne jest, ażeby już na początku współpracy ustalić dobrze dobraną strategię działania. Każdy klient ma przecież zupełnie inne potrzeby, innego rodzaju witrynę, pracuje też w innej branży, dlatego strategia pozycjonowania powinna być w pełni do niego dopasowana. Omawiany etap jest zupełnie darmowy dla klientów i ma za zadanie zdobyć najważniejsze informacje potrzebne do realizacji kolejnych działań. 

Kolejny etap to optymalizacja, jak i audyt SEO. Po tym, jak zostanie ustalona właściwa strategia, przeprowadza się audyt. Będzie on mieć na celu wprowadzenie tego rodzaju rozwiązań, dzięki którym witryna zostanie zoptymalizowana w możliwie najlepszy sposób. Witryna będzie dopasowana do konkretnych słów kluczowych, ale też do wymogów jakie mają wyszukiwarki internetowe. Kiedy zoptymalizowanie strony zakończy się, realizowane są kolejne etapy w procesie pozycjonowania.  

Następnie realizuje się tak zwany link building. Kiedy wprowadzi się już wyniki z odbytego audytu, nadchodzi czas na zrealizowanie kolejnego etapu, a będzie nim tak zwany link building. To również działanie mające jedno najważniejsze zadanie - wypozycjonowanie strony. Pozyskuje się wówczas linki pochodzące z witryn zewnętrznych. 

Pozycjonowanie lokalne i pozycjonowanie na szeroką skalę 

Pozycjonowanie SEO oparte na frazach lokalnych może dosyć różnić się popularnością, ale też konkurencyjnością użytej frazy, co ma znaczący wpływ na następujące później wyniki w wyszukiwaniu. 

Czym wyróżnia się na rynku firma seomanagement?

Głównym przesłaniem przedsiębiorstwa seomanegement będzie to, iż każdy użytkownik internetu może zarabiać. Podczas nawiązania współpracy proponuje się klientom stosunkowo najlepsze rozwiązania pod względem finansowym. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj procentowy udział w osiąganych zyskach, dlatego klient płaci tylko i wyłącznie za osiągane wyniki. Jeśli działania seomanegement nie przyniosą żadnego efektu, nie trzeba będzie nic płacić. Taka strategia wymusza zatem szybką i solidną pracę, przy pełnym zaangażowaniu pracowników. 

Profesjonalnie przeprowadzony audyt strony internetowej

Najważniejszą spośród cech dobrze wykonanego audytu będzie na pewno to, iż nie może on być przecież tak do końca darmowy. Zostanie to wyjaśnione po krótce w dalszych częściach artykułu. Sporo firm działających w zakresie szeroko rozumianego SEO kusi nas całkowicie darmowym audytem należących do nas witryn, niemniej jednak na ogół tego rodzaju audyt nie ma zbytniej wartości. Aby mogła być mowa o profesjonalnie przeprowadzonym audycie, trzeba poświęcić mu co najmniej 30 roboczych godzin. Automatyczny, a przy tym zbyt szybko przeprowadzony audyt nie będzie w stanie wygenerować zbyt wielu istotnych elementów.

Wdrażanie zupełnie nowej witryny internetowej albo też etap jej zaprojektowania

Niezwykle częstym przypadkiem jest to, iż firmy świadczące usługi w zakresie projektowania witryn internetowych pomimo tego, iż same są w stanie zaoferować nam działania SEO, tworzą dla nas witrynę, której szansa na zdobycie właściwej pozycji w wyszukiwarce jest niewielka. Dzieje się tak głównie z uwagi na brak jakiejkolwiek przystosowania witryny pod względem seo-marketingu, jeszcze na etapie jej projektowania. Wynika to przede wszystkim z braku wiedzy, czasochłonności takiego zadania, jak i wykorzystania niewiedzy swoich klientów. 

Podczas przeprowadzania audytu w zakresie SEO jeszcze na etapie tworzenia projektu, można zaoszczędzić sporo swoich pieniędzy, ale też niewątpliwie czasu. Jeśli przyjmie się odpowiednie założenia na etapie tworzenia makiet każdej spośród stron (czyli na przykład utworzymy grupy dla wybranych słów kluczowych, które będą przyporządkowane do odpowiedniej witryny, copywriter będzie w stanie przygotować nam do tego dobrze zaprojektowane treści). Firma nie będzie musiała już zatem powracać w ogóle do takiego etapu. Mamy do czynienia na rynku z wieloma wdrożeniami stron internetowych, które mogą być przy tym bardzo ładne i estetycznie wyglądać, niemniej jednak są też przeważnie niezbyt mocne z uwagi na:  

 • zbyt dużą wagę strony, która może wynosić nawet 20 mb, co spowalnia znacząco wczytywanie się jej na smartfonach,
 • brak zawartości w postaci treści,
 • brak optymalizacji pod wyszukiwarkę Google (nie ma nagłówków H1 i odpowiedniego nasycenia słowami kluczowymi). 

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, agencja interaktywna powinna współpracować z pozycjonerem. 

Zmiana w zakresie firmy, która wykonuje seo-marketing dla strony internetowej 

Jeśli dojdzie do przejęcia usług w zakresie pozycjonowania witryn audyt pozostaje niezwykle istotny z wielu różnorodnych powodów. Na pewno algorytmy, które przynależne są do Google podlegają nierzadkim zmianom. To co działało na przykład w 2011 roku, nie musi wcale zadziałać w roku 2020, a nawet może oddziaływać zbyt szkodliwie. Warto również bardzo dobrze przyjrzeć się błędom, które popełniły poprzednie agencje. Dobrze wykonana analiza strony internetowej może mieć znaczący wpływ na zwiększenie się ruchu na stronie i ilości odwiedzających ją użytkowników. 

Warto współpracować z firmą, która dokonuje na naszej stronie audytu, zastanowić się jakie mogą być cele długoterminowe, które postawione będą przed przedsiębiorstwem, które jak dotąd prowadziło działania o charakterze pozycjonerskim. Czy cele te zostały osiągnięte? Jeśli nie to z jakich powodów do tego doszło? W większości sytuacji brak osiągnięcia wcześniej postawionych sobie celów może wiązać się z tym, że budżet wybranego klienta był nieodpowiedni co do jego wymogów. Wystarczy sobie na przykład wyobrazić, iż Pan Jan Kowalski zajmował się prowadzeniem serwisu ogłoszeniowego w niewielkim mieście. Mając przygotowane około 12 tysięcy złotych na rok, chciałby, aby jego strona znajdowała się w top 3 w wynikach wyszukiwania. Będzie to oczywiście nieodpowiedni cel, jeśli wziąć pod uwagę budżet klienta i charakter posiadanego przez niego serwisu. 

Chęć poprawy obecnej widoczności w wynikach wyszukiwarki Google 

W przypadku, jeśli ma się do czynienia z już działającym na rynku serwisem internetowym, który generuje jakiś ruch, dobrze przeprowadzony audyt będzie mieć głównie za zadanie poprawić widoczność tejże witryny w Google. 

Tutaj trzeba się skupiać głównie na aspektach w zakresie technologii serwisu, jak również na właściwym przeprowadzaniu analizy zastosowanych słów kluczowych, na które serwis był już widoczny wcześniej, albo mogłyby dopiero się stać. Nierzadko zdarzają się chwilę, w których serwis znajduje się na drugiej spośród podstron w wynikach wyszukiwarki Google o naprawdę małe zmiany wprowadzane w wypadku linkowania o charakterze zewnętrznym, albo struktury wybranej przez nas podstrony będą wystarczające zupełnie do pojawienia się w pierwszej dziesiątce. 

Co będzie potrzebne celem przeprowadzenia jakiekolwiek audytu i ile będzie on właściwie trwał?  

Czas wykonania odpowiedniego audytu SEO zależy w dużej mierze od kompleksowości przeprowadzanego właśnie serwisu, zaś jego właściwe przygotowanie może potrwać nawet do 30 dni. Najważniejsze jest, aby dostępny był Search Console, czyli darmowe narzędzie udostępniane przez przedsiębiorstwo Google. Informacje, które można odczytać z Google Search Console to na przykład:  

 • informacje dotyczące ilości wyświetleń konkretnej strony w wynikach wyszukiwania,
 • ilości kliknięć w odnośniki, które mają za zadanie doprowadzić właśnie do naszej witryny,
 • frazy, na które nasza witryna pojawi się w wynikach wyszukiwania,
 • średnia pozycja zajmowana przez naszą stronę internetową. 

Jakie części winny zostać zawarte w odpowiednim audycie SEO?  

Każdy spośród dobrze wykonanych audytów w zakresie działań SEO powinien zawierać w sobie kilka najbardziej istotnych części. Warto będzie dostarczyć klientowi kompleksowo wykonaną analizę co do tego, co dzieje się właściwie ze stroną internetową, nie zaś wyłącznie wybrane informacje. 

Analiza linków

Formy, które przeprowadzają audyty z zakresu stosowanych działań SEO, wykorzystują nie tylko sporą ilość płatnych, ale również i bezpłatnych narzędzi, które mają za zadanie wspomagać prowadzone przez nas pracę. W chwili, kiedy będziemy chcieć poddać sprawdzeniu, które spośród linków prowadzić będą na chwilę obecną do wybranej przez nas domeny albo też które linki prowadziły do niej wcześniej, trzeba posługiwać się czterema konkretnymi narzędziami. 

Przeanalizowanie fraz kluczowych

Jeśli witryna klienta ma być przebadana dokładnie pod względem przeprowadzonych audytów SEO, jak i dobierania oczywiście dobrych fraz kluczowych, albo też poddania ocenie jak dotąd stosowanych fraz, wykorzystywanych jest co najmniej kilka różnych narzędzi. Przede wszystkim używa się w takim przypadku Planner Google Ads. 

Przeanalizowanie obecnych zachowań osób odwiedzających stronę internetową 

Zdarzyć się może, że audyt witryny internetowej zawierać będzie niektóre spośród części analizy user experience (analizy UX). Dlaczego tak istotne jest skupianie się na tak ważnych elementach jak jednoznaczna ścieżka przechodząca pomiędzy witrynami, czy też niezwykle przejrzyste menu? Z uwagi na to, iż może to w znaczący sposób zwiększać konwersje na stronie, jak również doprowadzi do pomniejszenia współczynnika odrzuceń. 

Dokładna analiza witryny w zakresie optymalizacji Google  

W takiej sytuacji poddawana jest analizie struktura omawianej strony internetowej, a przede wszystkim to, jakie meta-tagi w jej przypadku są wykorzystywane (tytuły, opisy), jak również odpowiednio ułożone nagłówki. Bada się również to, czy wewnętrzne linkowanie pozostaje spójne i logiczne. Poddaje się sprawdzeniu również i to, czy zamieszczone na stronie treści spełniają pewne warunki (unikalność, zawarcie odpowiednich słów kluczowych i elementów multimedialnych skupiających użytkowników). 

 

 

 

 

 

 

undefined

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamila123 / 12 maja 2020 r. o 11:22
0
Za pozycjonowanie strony internetowej są odpowiedzialni Zdobywcy Sieci z którymi współpracuję od kilku miesięcy. Na początku wykonali wycenę i omówili dokładnie plan działania. Współpraca jest owocna i przynosi zamierzone efekty, cieszę się że to właśnie im powierzyłam działania w mojej firmie :)
Avatar
Kamila123 / 12 maja 2020 r. o 11:22
0
Za pozycjonowanie strony internetowej są odpowiedzialni Zdobywcy Sieci z którymi współpracuję od kilku miesięcy. Na początku wykonali wycenę i omówili dokładnie plan działania. Współpraca jest owocna i przynosi zamierzone efekty, cieszę się że to właśnie im powierzyłam działania w mojej firmie :)
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2020 r.

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.