Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2019 r.
13:22

Echa afery z Piotrem Kowalczykiem. Pytają Ratusz o kontakty ze spółkami

Autor: Zdjęcie autora drs
0 57 A A
(fot. Archiwum)

O ujawnienie informacji o kontaktach między Urzędem Miasta a firmami zatrzymanego przez CBA Piotra Kowalczyka (byłego przewodniczącego Rady Miasta) oraz jego współpracowników, wystąpiła do prezydenta miasta lubelska Fundacja Wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nasunęły nam się pytania o relacje między urzędem a różnymi przedsiębiorcami – wyjaśnia Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. Oczekuje od prezydenta odpowiedzi na trzy pytania.

Po pierwsze fundacja chce wiedzieć, czy w latach 2018-19 z urzędem korespondowały spółki Odyseja, Odyseja II, Odyseja Architekci, Projektownia Premium sp. z o.o. oraz Projektownia Premium sp. komandytowa.

Po drugie oczekuje informacji o tym, w jakich sprawach wymienione spółki kontaktowały się z urzędem, w czyim imieniu występowały i czy w związku z tym zostały wszczęte jakieś postępowania administracyjne, a jeśli tak, to pod jakimi symbolami. Fundacja wnioskuje też o udostępnienie treści informacji będących pisemnym lub elektronicznym zapisem kontaktów ze wspomnianymi przedsiębiorcami.

Po trzecie Fundacja Wolności oczekuje udostępnienia treści wniosków o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Zana i Filaretów, złożonych od roku 2017.

– Profilaktyka jest lepsza niż leczenie, dla Urzędu Miasta lepsza jest przejrzystość działania, dlatego liczymy na udzielenie informacji, żebyśmy mogli je dalej przeanalizować – mówi Jakubowski. – Myślę, że styk planowania przestrzennego i biznesu jest delikatną kwestią. Dlatego warto, by Urząd Miasta wykazał się przejrzystością.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 13:52
Nie da się tego logicznie usprawiedliwić jest tylko jedno słowo na to : Mafia. Tym miastem rządzi prawdziwa mafia.
Avatar
Piotr / 6 grudnia 2019 r. o 13:46
CBA powinno prześwietlić w jaki sposób zdobyte zostały środki na zakup nieruchomości na Starym Mieście. Czy w wyniku umów o doradztwo? I czego dotyczyło doradztwo?
Avatar
~~Lubelak / 6 grudnia 2019 r. o 13:57
Każdy ogarnięty mieszkaniec wie że MPZP w Lublinie jest robiony na zamówienie developerów. Do tej pory nie znaliśmy mechanizmu w jaki to się odbywa. Teraz już wiemy, przez tzw. firmy pośredniczące. Zbadajcie sprawę Górek Czechowskich, mogę się założyć że tam jest grubo !!!!
Avatar
ttt / 6 grudnia 2019 r. o 13:47
Wielki szacunek dla Pana Jakubowskiego. Może by jeszcze Fundacja wystąpiła o ujawnienie treści umowy o sprzedaży Górek Czechowskich za 1,22 zł bo umowa ta podobno nie została ujawniona w obowiązkowym rejestrze umów zawieranych przez gminę? W szczególności jaką powierzchnie i gdzie zlokalizowaną sprzedano tą umową Miastu? Bo na dzień dzisiejszy nikt nic nie wie.
Avatar
:) / 6 grudnia 2019 r. o 14:03
Każdy ogarnięty mieszkaniec wie że MPZP w Lublinie jest robiony na zamówienie developerów. Do tej pory nie znaliśmy mechanizmu w jaki to się odbywa. Teraz już wiemy, przez tzw. firmy pośredniczące. Zbadajcie sprawę Górek Czechowskich, mogę się założyć że tam jest grubo !!!!
 Niemożliwe. Przy Górkach wszystko było legalnie. Ratusz i Radni za darmo i dobroci serca zmienili plan by właściciel zarobił 400mln złotych po 1 głosowaniu.
Avatar
A GDZIE SĄ DZIENNIKARZE ŚLEDCZY ??? / 6 grudnia 2019 r. o 14:21
TO ŻAŁOSNE !!!! - musiala powstać fundacja żeby zębami wyrywać coś, co powinno być jawne i podane na stronie KAŻDEGO urzędu
Avatar
Cartman / 6 grudnia 2019 r. o 17:33
Kiedyś przyznam szczerze fundacja wolność wywoływała u mnie mieszane uczucia. Ale zmieniam zdanie pomysł świetny. Jak to jest że mieszkańcy niektórych dzienic Lublina czekają od 20 lat na zmianę planu żeby na swoich działkach moc wybudować dom, wysylaja pisma, działają i nic a deweloper składa wniosek o zmianę planu i po pół roku zatwierdzony pozytywnie. Może fundacja wolność rozwiąże ta zagadke.
Avatar
Jacek / 6 grudnia 2019 r. o 15:00
Jeśli Mariusz P. To Mariusz Pałucki to wszystko jasne. To dyrektor SKOK Wisła. który funkcjonował kilka miesięcy po tym jak pożyczył kilka milionów jednemu z developerów lubelskich, który szybko zbankrutował. Pałucki współprcował z Kowalczykiem i jego obecną żoną Moniką Drozd jeszcze w FS Holding, gdzie robili bardzo "ciekawe" interesy. Potem caly czas w otoczeniu Fulary, Kowalczyka i całego Kowalczykowego towarzystwa. Ale tam musi być panika. 
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 13:59
Nie powinno mieć znaczenie czy to Banaś czy Kowalczyk, jak udowodni im się winę, do pierdla i zakaz dożywotny obejmowania stanowisk publicznych.
Avatar
KL / 6 grudnia 2019 r. o 13:52
To to już wiem dlaczego w lubelskich aptekach taki wykup środków sraczkę...
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 r. o 22:13
1. Czy Urząd Miasta zarezerwował dostateczną ilość autokarów, dla swoich pracowników oraz sympatyków Piotra K., na wyjazd opłatkowy pod przewodnictwem Słońca Ratusza? Liczymy na wysoką frekwencję! Adres docelowy, ul. Stefana Okrzei 14, Zamość. 2. Czy inwestycja prowadzona prze Piotra K. - "Zana" była konsultowana w szerszym gronie wysokiej klasy specjalistów? Czy swoim doświadczeniem deweloperskim oraz z zakresu inwestycji, dzielił się doktor S.B. oraz pomocą prawną służył doktor mecenas Marian Paździoch?
Avatar
Japolan / 7 grudnia 2019 r. o 18:53
Jak widac z forum, ludzie wreszcie nie boja sie mówic, to o czym wiedziano i wcale nie szeptano od lat w Mieście. To że pewne osoby jawnie i głośno  powoływują się na wpływy (a wpływy te mieli) zdobywająć intratne zlecenia wszyscy w Mieście wiedzieli od dawna. Nic zatem dziwnego, że informacje te doszły do CBA. Jako chomik wszystkim osadzonym polecam w wolnym czasie South Park sezon 6, epizod 14: The Death Camp of Tolerance
Pani bardzo trafnie to ujęła. Trzeba pisać - zwłaszcza do właściwych instytucji - domagając się konkretnych działań. Za właściwą instytucję trudno uznać Urząd Wojewódzki w Lublinie; szczególnie teraz, gdy wojewodą został pan Lech Sprawka - mąż pani Dumkiewicz-Sprawki, zajmującej stanowisko dyrektora ratuszowego Wydziału Oświaty i Wychowania. Jak pan Lech Sprawka i jego podwładni mają sprawować nadzór nad zwierzchnikiem Żony pana L. Sprawki? Dlatego trzeba konsekwentnie żądać wyłączenia Wojewody oraz Urzędu Wojewódzkiego.
Pani bardzo trafnie to ujęła. Trzeba pisać - zwłaszcza do właściwych instytucji - domagając się konkretnych działań. Za właściwą instytucję trudno uznać Urząd Wojewódzki w Lublinie; szczególnie teraz, gdy wojewodą został pan Lech Sprawka - mąż pani Dumkiewicz-Sprawki, zajmującej stanowisko dyrektora ratuszowego Wydziału Oświaty i Wychowania. Jak pan Lech Sprawka i jego podwładni mają sprawować nadzór nad zwierzchnikiem Żony pana L. Sprawki? Dlatego trzeba konsekwentnie żądać wyłączenia Wojewody oraz Urzędu Wojewódzkiego. rozwiń
Avatar
škrečok poľný z Čehova / 7 grudnia 2019 r. o 17:52
Jak widac z forum, ludzie wreszcie nie boja sie mówic, to o czym wiedziano i wcale nie szeptano od lat w Mieście. To że pewne osoby jawnie i głośno  powoływują się na wpływy (a wpływy te mieli) zdobywająć intratne zlecenia wszyscy w Mieście wiedzieli od dawna. Nic zatem dziwnego, że informacje te doszły do CBA. Jako chomik wszystkim osadzonym polecam w wolnym czasie South Park sezon 6, epizod 14: The Death Camp of Tolerance
Avatar
Nike / 7 grudnia 2019 r. o 10:24
Pytanie czy zapłacił rynkowa cenę czy dziwnym trafem niższa
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 23:46
******lublin24.pl/wiadomosci/informacje/wojewoda-powolal-rade-ds--rozwoju-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego,p18785032
Avatar
Marian / 6 grudnia 2019 r. o 19:57
Zacytuję klasyka: "zlikwidujemy CBA, CBŚ.." po coś chcieli zlikwidować. Pytanie po co? Żeby móc kręcić....?
Avatar
adam / 6 grudnia 2019 r. o 18:30
Monika Drozd czy przypadkiem nie była lub jest w radzie nadzorczej Giełdy w Elizówce z poręki no właśnie czyjej?
Avatar
jaskółka / 6 grudnia 2019 r. o 18:19
PKL - kłamiesz szkodniku jeden
Avatar
ft / 6 grudnia 2019 r. o 18:14
Czuję że to nie koniec afery,oj ktoś chyba mocno obgryza paznokcie :)))
Avatar
PKL / 6 grudnia 2019 r. o 18:13
Czy członkowie Zarządu Fundacji Wolności pobierają wynagrodzenie z tytułu pelnionych funkcji albo są zatrudnieni przez Fundację?
 Bardzo dobre pytanie, które jak widać nie doczekało się odpowiedzi.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 1:3. Urwali seta wicemistrzowi

LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 1:3. Urwali seta wicemistrzowi

W spotkaniu otwierającym trzecią kolejkę LUK Lublin przegrał z Jastrzębskim Węglem 1:3. Lublinianie nadal czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo,

Lubelskie. 14 lat temu powstała strefa ekonomiczna. Nie ma tu ani jednej firmy. To ma się zmienić
galeria

Lubelskie. 14 lat temu powstała strefa ekonomiczna. Nie ma tu ani jednej firmy. To ma się zmienić

Jest spory teren i niezbędna infrastruktura. Ci, którzy w ok. 9-hektarowej strefie ekonomicznej w Łaszczówce Kolonii pod Tomaszowem Lubelskim uruchomią swoje firmy, będą przez trzy lata zwolnieni z podatków. Wcześniej muszą kupić działki. Do wzięcia jest osiem.

„Dłużej pracuję, niż żyję”. 50 lat pracy profesora Ryszarda Skubisza z UMCS
Zdjęcia
galeria

„Dłużej pracuję, niż żyję”. 50 lat pracy profesora Ryszarda Skubisza z UMCS

Wykładowca UMCS jest zaliczany do najwybitniejszych badaczy prawa. Prof. Ryszard Skubisz obchodzi 50-lecie pracy naukowej.

To nie żart... choć może? Tymczasowa Rada Narodu Polskiego chce powołania zbrojnej samoobrony

To nie żart... choć może? Tymczasowa Rada Narodu Polskiego chce powołania zbrojnej samoobrony

Do urzędu gminy Puławy dotarła petycja o utworzenie zmilitaryzowanych oddziałów gminnej samoobrony i zakup broni dla "każdego rdzennego mieszkańca".

W niedzielę "Obieraczki kapuściane" w Skansenie
9 października 2022, 13:00

W niedzielę "Obieraczki kapuściane" w Skansenie

W niedzielę, 9 października o godz. 13 w Muzeum Wsi Lubelskiej rozpoczną się pokazy tradycyjnego kiszenia kapusty.

Lubelskie. Na akcję wychodzili nocami. Ukradli pół tony cebuli

Lubelskie. Na akcję wychodzili nocami. Ukradli pół tony cebuli

Latem na polach grasowali złodzieje truskawek i malin. Teraz kradną dynie i cebulę.

Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Górnik Łęczna, który nie przegrał od trzech kolejek w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała i będzie chciał wygrać drugi mecz z rzędu

Lublin. Nie przejdziemy Bramą Krakowską

Lublin. Nie przejdziemy Bramą Krakowską

Sześć dni mają potrwać prace w Bramie Krakowskiej, w której montowana ma być nowa instalacja odgromowa. Od poniedziałku nie będziemy mogli przez nią wejść na Stare Miasto.

Program TV 7-9 października 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
7 października 2022, 18:00

Program TV 7-9 października 2022. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Widowiskowa "Niepamięć", klasyki VHS czy komediowe "Kac Vegas III", to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Puławy. Wojenny cmentarz do remontu. Ogłoszono przetarg

Puławy. Wojenny cmentarz do remontu. Ogłoszono przetarg

Dzięki otrzymanym dotacjom, miasto zamierza wymienić schody, tarasy oraz przeprowadzić renowację krzyży i tablic na cmentarzu wojennym przy ul. Piaskowej.

Luty 2022 - 620 zł czynszu. Styczeń 2023 - będzie 780 zł. Rachunki grozy w spółdzielniach w Lublinie

Luty 2022 - 620 zł czynszu. Styczeń 2023 - będzie 780 zł. Rachunki grozy w spółdzielniach w Lublinie

Mieszkańcy os. Skarpa w Lublinie w internecie wymieniają się informacjami o tym, o ile wzrośnie im czynsz od nowego roku. – Mi to dowalili. Jeszcze chwila, a będzie 1000 zł – napisał jeden z lokatorów. Podobne pisma już dostają, albo zaraz dostaną spółdzielcy z innych osiedli

Polski Cukier AZS UMCS zaczyna sezon od meczu z Basket 25 Bydgoszcz

Polski Cukier AZS UMCS zaczyna sezon od meczu z Basket 25 Bydgoszcz

Polski Cukier AZS UMCS w niedzielę rozpoczyna sezon od domowego meczu z KS Basket 25 Bydgoszcz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.

Lubelskie. Śmieszkowi ze zdjęcia grozi 5 lat więzienia za znęcanie się nad matką

Lubelskie. Śmieszkowi ze zdjęcia grozi 5 lat więzienia za znęcanie się nad matką

Zaczęło się od wyzwisk. Potem szarpał matkę i groził jej śmiercią. Policji do zdjęcia pozuje z pełnym uśmiechem.

Miejsca ukrycia w Lublinie. Pełna lista
galeria

Miejsca ukrycia w Lublinie. Pełna lista

W razie niebezpieczeństwa mieszkańcy mogą się schronić w piwnicach i garażach. W schronach zmieści się tylko 1 proc. mieszkańców Lublina.

Fotele jak z seicento, podwozie niczym z centrali rolniczej. Wypadek quada samoróbki

Fotele jak z seicento, podwozie niczym z centrali rolniczej. Wypadek quada samoróbki

Zbudował go sam, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty