Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2019 r.
13:22

Echa afery z Piotrem Kowalczykiem. Pytają Ratusz o kontakty ze spółkami

Autor: Zdjęcie autora drs
0 57 A A
(fot. Archiwum)

O ujawnienie informacji o kontaktach między Urzędem Miasta a firmami zatrzymanego przez CBA Piotra Kowalczyka (byłego przewodniczącego Rady Miasta) oraz jego współpracowników, wystąpiła do prezydenta miasta lubelska Fundacja Wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nasunęły nam się pytania o relacje między urzędem a różnymi przedsiębiorcami – wyjaśnia Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. Oczekuje od prezydenta odpowiedzi na trzy pytania.

Po pierwsze fundacja chce wiedzieć, czy w latach 2018-19 z urzędem korespondowały spółki Odyseja, Odyseja II, Odyseja Architekci, Projektownia Premium sp. z o.o. oraz Projektownia Premium sp. komandytowa.

Po drugie oczekuje informacji o tym, w jakich sprawach wymienione spółki kontaktowały się z urzędem, w czyim imieniu występowały i czy w związku z tym zostały wszczęte jakieś postępowania administracyjne, a jeśli tak, to pod jakimi symbolami. Fundacja wnioskuje też o udostępnienie treści informacji będących pisemnym lub elektronicznym zapisem kontaktów ze wspomnianymi przedsiębiorcami.

Po trzecie Fundacja Wolności oczekuje udostępnienia treści wniosków o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Zana i Filaretów, złożonych od roku 2017.

– Profilaktyka jest lepsza niż leczenie, dla Urzędu Miasta lepsza jest przejrzystość działania, dlatego liczymy na udzielenie informacji, żebyśmy mogli je dalej przeanalizować – mówi Jakubowski. – Myślę, że styk planowania przestrzennego i biznesu jest delikatną kwestią. Dlatego warto, by Urząd Miasta wykazał się przejrzystością.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 13:52
+44
Nie da się tego logicznie usprawiedliwić jest tylko jedno słowo na to : Mafia. Tym miastem rządzi prawdziwa mafia.
Avatar
Piotr / 6 grudnia 2019 r. o 13:46
+41
CBA powinno prześwietlić w jaki sposób zdobyte zostały środki na zakup nieruchomości na Starym Mieście. Czy w wyniku umów o doradztwo? I czego dotyczyło doradztwo?
Avatar
~~Lubelak / 6 grudnia 2019 r. o 13:57
+40
Każdy ogarnięty mieszkaniec wie że MPZP w Lublinie jest robiony na zamówienie developerów. Do tej pory nie znaliśmy mechanizmu w jaki to się odbywa. Teraz już wiemy, przez tzw. firmy pośredniczące. Zbadajcie sprawę Górek Czechowskich, mogę się założyć że tam jest grubo !!!!
Avatar
ttt / 6 grudnia 2019 r. o 13:47
+35
Wielki szacunek dla Pana Jakubowskiego. Może by jeszcze Fundacja wystąpiła o ujawnienie treści umowy o sprzedaży Górek Czechowskich za 1,22 zł bo umowa ta podobno nie została ujawniona w obowiązkowym rejestrze umów zawieranych przez gminę? W szczególności jaką powierzchnie i gdzie zlokalizowaną sprzedano tą umową Miastu? Bo na dzień dzisiejszy nikt nic nie wie.
Avatar
:) / 6 grudnia 2019 r. o 14:03
+30
Każdy ogarnięty mieszkaniec wie że MPZP w Lublinie jest robiony na zamówienie developerów. Do tej pory nie znaliśmy mechanizmu w jaki to się odbywa. Teraz już wiemy, przez tzw. firmy pośredniczące. Zbadajcie sprawę Górek Czechowskich, mogę się założyć że tam jest grubo !!!!
 Niemożliwe. Przy Górkach wszystko było legalnie. Ratusz i Radni za darmo i dobroci serca zmienili plan by właściciel zarobił 400mln złotych po 1 głosowaniu.
Avatar
A GDZIE SĄ DZIENNIKARZE ŚLEDCZY ??? / 6 grudnia 2019 r. o 14:21
+27
TO ŻAŁOSNE !!!! - musiala powstać fundacja żeby zębami wyrywać coś, co powinno być jawne i podane na stronie KAŻDEGO urzędu
Avatar
Cartman / 6 grudnia 2019 r. o 17:33
+26
Kiedyś przyznam szczerze fundacja wolność wywoływała u mnie mieszane uczucia. Ale zmieniam zdanie pomysł świetny. Jak to jest że mieszkańcy niektórych dzienic Lublina czekają od 20 lat na zmianę planu żeby na swoich działkach moc wybudować dom, wysylaja pisma, działają i nic a deweloper składa wniosek o zmianę planu i po pół roku zatwierdzony pozytywnie. Może fundacja wolność rozwiąże ta zagadke.
Avatar
Jacek / 6 grudnia 2019 r. o 15:00
+26
Jeśli Mariusz P. To Mariusz Pałucki to wszystko jasne. To dyrektor SKOK Wisła. który funkcjonował kilka miesięcy po tym jak pożyczył kilka milionów jednemu z developerów lubelskich, który szybko zbankrutował. Pałucki współprcował z Kowalczykiem i jego obecną żoną Moniką Drozd jeszcze w FS Holding, gdzie robili bardzo "ciekawe" interesy. Potem caly czas w otoczeniu Fulary, Kowalczyka i całego Kowalczykowego towarzystwa. Ale tam musi być panika. 
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 13:59
+24
Nie powinno mieć znaczenie czy to Banaś czy Kowalczyk, jak udowodni im się winę, do pierdla i zakaz dożywotny obejmowania stanowisk publicznych.
Avatar
KL / 6 grudnia 2019 r. o 13:52
+23
To to już wiem dlaczego w lubelskich aptekach taki wykup środków sraczkę...
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 r. o 22:13
+5
1. Czy Urząd Miasta zarezerwował dostateczną ilość autokarów, dla swoich pracowników oraz sympatyków Piotra K., na wyjazd opłatkowy pod przewodnictwem Słońca Ratusza? Liczymy na wysoką frekwencję! Adres docelowy, ul. Stefana Okrzei 14, Zamość. 2. Czy inwestycja prowadzona prze Piotra K. - "Zana" była konsultowana w szerszym gronie wysokiej klasy specjalistów? Czy swoim doświadczeniem deweloperskim oraz z zakresu inwestycji, dzielił się doktor S.B. oraz pomocą prawną służył doktor mecenas Marian Paździoch?
Avatar
Japolan / 7 grudnia 2019 r. o 18:53
+5
Jak widac z forum, ludzie wreszcie nie boja sie mówic, to o czym wiedziano i wcale nie szeptano od lat w Mieście. To że pewne osoby jawnie i głośno  powoływują się na wpływy (a wpływy te mieli) zdobywająć intratne zlecenia wszyscy w Mieście wiedzieli od dawna. Nic zatem dziwnego, że informacje te doszły do CBA. Jako chomik wszystkim osadzonym polecam w wolnym czasie South Park sezon 6, epizod 14: The Death Camp of Tolerance
Pani bardzo trafnie to ujęła. Trzeba pisać - zwłaszcza do właściwych instytucji - domagając się konkretnych działań. Za właściwą instytucję trudno uznać Urząd Wojewódzki w Lublinie; szczególnie teraz, gdy wojewodą został pan Lech Sprawka - mąż pani Dumkiewicz-Sprawki, zajmującej stanowisko dyrektora ratuszowego Wydziału Oświaty i Wychowania. Jak pan Lech Sprawka i jego podwładni mają sprawować nadzór nad zwierzchnikiem Żony pana L. Sprawki? Dlatego trzeba konsekwentnie żądać wyłączenia Wojewody oraz Urzędu Wojewódzkiego.
Pani bardzo trafnie to ujęła. Trzeba pisać - zwłaszcza do właściwych instytucji - domagając się konkretnych działań. Za właściwą instytucję trudno uznać Urząd Wojewódzki w Lublinie; szczególnie teraz, gdy wojewodą został pan Lech Sprawka - mąż pani Dumkiewicz-Sprawki, zajmującej stanowisko dyrektora ratuszowego Wydziału Oświaty i Wychowania. Jak pan Lech Sprawka i jego podwładni mają sprawować nadzór nad zwierzchnikiem Żony pana L. Sprawki? Dlatego trzeba konsekwentnie żądać wyłączenia Wojewody oraz Urzędu Wojewódzkiego. rozwiń
Avatar
škrečok poľný z Čehova / 7 grudnia 2019 r. o 17:52
+6
Jak widac z forum, ludzie wreszcie nie boja sie mówic, to o czym wiedziano i wcale nie szeptano od lat w Mieście. To że pewne osoby jawnie i głośno  powoływują się na wpływy (a wpływy te mieli) zdobywająć intratne zlecenia wszyscy w Mieście wiedzieli od dawna. Nic zatem dziwnego, że informacje te doszły do CBA. Jako chomik wszystkim osadzonym polecam w wolnym czasie South Park sezon 6, epizod 14: The Death Camp of Tolerance
Avatar
Nike / 7 grudnia 2019 r. o 10:24
+4
Pytanie czy zapłacił rynkowa cenę czy dziwnym trafem niższa
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 23:46
+2
******lublin24.pl/wiadomosci/informacje/wojewoda-powolal-rade-ds--rozwoju-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego,p18785032
Avatar
Marian / 6 grudnia 2019 r. o 19:57
+21
Zacytuję klasyka: "zlikwidujemy CBA, CBŚ.." po coś chcieli zlikwidować. Pytanie po co? Żeby móc kręcić....?
Avatar
adam / 6 grudnia 2019 r. o 18:30
+21
Monika Drozd czy przypadkiem nie była lub jest w radzie nadzorczej Giełdy w Elizówce z poręki no właśnie czyjej?
Avatar
jaskółka / 6 grudnia 2019 r. o 18:19
+3
PKL - kłamiesz szkodniku jeden
Avatar
ft / 6 grudnia 2019 r. o 18:14
+15
Czuję że to nie koniec afery,oj ktoś chyba mocno obgryza paznokcie :)))
Avatar
PKL / 6 grudnia 2019 r. o 18:13
-5
Czy członkowie Zarządu Fundacji Wolności pobierają wynagrodzenie z tytułu pelnionych funkcji albo są zatrudnieni przez Fundację?
 Bardzo dobre pytanie, które jak widać nie doczekało się odpowiedzi.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Pociągi mocno spóźnione. Niektóre ponad trzy godziny

Lublin. Pociągi mocno spóźnione. Niektóre ponad trzy godziny

Ponad 2,5 godziny opóźnienia ma pociąg IC Bolko jadący z Wrocławia do Lublina. Nie tylko jego pasażerowie mają dzisiaj problem

Lubelskie. Pogoda na 18.01. nawet minus 14 stopni
wideo
galeria
film

Lubelskie. Pogoda na 18.01. nawet minus 14 stopni

Będzie zimno i ma padać śnieg. W poniedziałek temperatura w całym województwie lubelskim spadnie poniżej minus 10 stopni.

Szczepienia w Lubelskiem. 17 osób przyjęło już drugą dawkę

Szczepienia w Lubelskiem. 17 osób przyjęło już drugą dawkę

Według niedzielnego raportu Ministerstwa Zdrowia na Lubelszczyźnie zaszczepiono już ponad 25 tys. osób. 17 przyjęło drugą dawkę.

Saneczkowe szaleństwo w Rąblowie. I to często bez sanek
Zdjęcia
galeria

Saneczkowe szaleństwo w Rąblowie. I to często bez sanek

Ostatnia niedziela ferii zimowych przyciągnęła do Rąbkowa wielbicieli zimowego szaleństwa. Stok znajduje się na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, 40 kilometrów od Lublina w kierunku Kazimierza Dolnego.

Maseczki, odstęp, sztandar. Lubelscy terytorialsi mają 66 nowych żołnierzy
Zdjęcia
galeria

Maseczki, odstęp, sztandar. Lubelscy terytorialsi mają 66 nowych żołnierzy

To ochotnicy, z których połowa to pełnoletni uczniowie, studenci i nauczyciele. Przerwę feryjną postanowili spędzić na przygotowaniach do wstąpienia do WOT.

Poszukiwana 15-latka z Siedliszcza odnaleziona. Szukała jej rodzina i policja

Poszukiwana 15-latka z Siedliszcza odnaleziona. Szukała jej rodzina i policja

Policja zakończyła poszukiwania 15-letniej Agaty. Dziewczyna została odnaleziona na terenie powiatu zamojskiego.

Przegląd tygodnia. Kto zawdzięcza szczepionkę żonie?

Przegląd tygodnia. Kto zawdzięcza szczepionkę żonie?

Autorski przegląd tygodnia

Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 2:3. Zabrali punkt liderowi

Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 2:3. Zabrali punkt liderowi

Po bardzo ciekawym spotkaniu Polski Cukier Avia Świdnika przegrała z przewodzącym stawce Tauron 1. Ligi Siatkarzy BBTS Bielsko-Biała 2:3

Minus 8 a oni do Zalewu Zemborzyckiego. Wielu z nich morsowało, zanim to się stało modne
Zdjęcia
galeria

Minus 8 a oni do Zalewu Zemborzyckiego. Wielu z nich morsowało, zanim to się stało modne

Lubelskie morsy długo czekały na taką pogodę. W niedzielę w końcu temperatura spadła mocno poniżej zera. Było minus 8 stopni Celsjusza, kiedy grupa zapaleńców weszła do Zalewu Zemborzyckiego.

AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Bialscy policjanci oddają osocze i namawiają do tego innych ozdrowieńców

Bialscy policjanci oddają osocze i namawiają do tego innych ozdrowieńców

- Bialscy policjanci od wielu już lat dzielą się tym co najcenniejsze, oddając cząstkę siebie jako honorowi krwiodawcy - mówi komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla. - Teraz mundurowi, którzy przeszli COVID-19 regularnie oddają osocze, by wspomóc osoby, które nadal walczą z tą chorobą.

LUK Politechnika Lublin – MCKiS Jaworzno 3:1. Doczekali się zwycięstwa

LUK Politechnika Lublin – MCKiS Jaworzno 3:1. Doczekali się zwycięstwa

LUK Politechnika Lublin pokonała outsidera Tauron 1. Ligi Siatkarzy MCKiS Jaworzno 3:1. Była to pierwsza wygrana lublinian w tym roku. Dotychczas drużyna uległa Mickiewiczowi Kluczbork i Viśle Bydgoszcz

Nietypowe hobby nastolatka z Chełma. Chce stworzyć muzeum
Magazyn
galeria

Nietypowe hobby nastolatka z Chełma. Chce stworzyć muzeum

Warszawy, skody, nysy i fiaty. Ale też łotewskie raf-y czy mercedesy – lista marek ambulansów, którymi jeździły do wypadków i porodów ekipy pogotowia ratunkowego to prawdziwa historia motoryzacji. Historię aut ratownictwa medycznego na Lubelszczyźnie, stara się od kliku lat dokumentować 16-letni Kacper Chmielewski z Chełma

Hetman Zamość ma dwóch nowych zawodników

Hetman Zamość ma dwóch nowych zawodników

Ostatni zespół w tabeli grupy czwartej III ligi dokonał pierwszych transferów przed rundą wiosenną. Do zespołu trenera Jarosława Czarnieckiego dołączyli: Przemysław Chyrchała i Kacper Nastalek, czyli zawodnicy, którzy mieli już okazję grać w Zamościu.

Prof. Gut: to nie wirus się roznosi, tylko my go roznosimy

Prof. Gut: to nie wirus się roznosi, tylko my go roznosimy

To nie wirus się roznosi, tylko my go roznosimy - podkreśla wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Jego zdaniem, największym problemem wpływającym na liczbę zakażeń koronawirusem nie są mutacje wirusa, a niedostateczne ograniczenie kontaktów społecznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.