Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

10 listopada 2018 r.
18:36

Dwie ofiary nocnych wyścigów. "Brat był zmielony przez koła samochodu"

453 20 A A

Nie hamowali, nie wykonywali żadnych manewrów, żeby uniknąć zderzenia. Z pełnym impetem wjechali na przejście dla pieszych. Zginęły dwie przypadkowe osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pan Grzegorz i jego partnerka Izabela wracali ze spotkania z przyjaciółmi. Była sobota, godzina 23.00. Mieli do domu zaledwie 200 metrów. Jednak do domu nie dotarli. Zginęli na przejściu dla pieszych, potrąceni przez samochód, który prawdopodobnie brał udział w nielegalnym nocnym wyścigu.

– Słyszeliśmy straszny pisk opon. Zobaczyliśmy dramat na skrzyżowaniu. W pierwszym momencie wyglądało, że chodzi o cztery osoby, nie wiedzieliśmy wtedy, że to porozrzucane części ciała Grzegorza – mówią przyjaciele zmarłych Grzegorza i Izabeli.

– Byłam na miejscu przez przypadek. Wracałam z rodzinnej uroczystości do domu. Jak dojechaliśmy do tego miejsca, zobaczyliśmy dużą ilość policji, straż, pogotowie. Czerwone parawany. Patrząc na to liczyłam ofiary. Byliśmy przerażeni – przyznaje Joanna Wybieralska, siostra zmarłego Grzegorza i dodaje: – On był zmielony przez koła samochodu. Uderzenie było tak silne, że nawet nie zdawali sobie sprawy, że umierają. Obrażenia, które mieli, o których mówił nam prokurator… trudno je sobie wyobrazić. Mój brat był w częściach.

Nocny rajd

Droga, na której rozegrał się dramat, to szeroka, dobrze oświetlona dwupasmówka. Ze względu na kilka przejść dla pieszych i skrzyżowania, obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ale dwaj kierowcy, 25-letni Łukasz O. i 21-letni Oskar L., lekceważąc ograniczenie, właśnie tutaj, zorganizowali sobie, zdaniem prokuratury, rajd. 

– Te dwie osoby uczestniczyły w nielegalnym wyścigu samochodowym. Kierowały seatem i volkswagenem. Jak wskazał biegły, poruszali się z prędkością nie mniejszą niż 135 km/h. Poruszały się z tą prędkością jadąc po dwóch równoległych pasach, ścigając się, uciekając jeden przed drugim – mówi Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze i podkreśla: - Sprawcy wypadku nie wykonywali żadnych manewrów, które miałyby doprowadzić do jego uniknięcia. Jadąc ze wskazaną prędkością, wjechały na przejście dla pieszych i jeden z pojazdów uderzył w obie osoby.

Pan Grzegorz i pani Izabela byli razem od 10 lat. Oboje po wcześniejszych nieudanych związkach, wspólnie stworzyli rodzinę. Razem wychowywali dzieci z poprzednich małżeństw. Byli zgodną i szczęśliwą parą.

– Byli szczęśliwi. On był jak ojciec, dużo pomagał. Przez tyle lat nie było kłótni, ani problemów między nimi. Pełna miłość – zwraca uwagę Oskar Grodzki, syn zmarłej Izabeli.

– Widziałam, że znalazł swoje miejsce na ziemi z Izą, że to jest dom, którego potrzebuje. Widziałam, że tworzą wspaniały duet – mówi Kamila Bojarska, córka zmarłego Grzegorza.

Zarzut zabójstwa

Kierowcom obydwu samochodów prokurator postawił zarzut zabójstwa. Oni sami nie przyznali się do tego, że zorganizowali nocny rajd. Ale zeznania świadków i monitoring, nie pozostawiały według prokuratury wątpliwości. Jechali bardzo szybko, ścigali się. Musieli wiedzieć, że są śmiertelnym zagrożeniem dla innych.

Czy te osoby wcześniej brały udział w nocnych wyścigach w Jeleniej Górze?

– Wszelkie szczegóły zdarzenia będą wyjaśniane, również to, czy te osoby uczestniczyły w podobnego rodzaju wyścigach. Natomiast według informacji, które posiadam, podobne wyścigi, niekończące się takim efektem mogły odbywać się na terenie Jeleniej Góry – przyznaje Tomasz Czułowski.

Mieszkańcy Jeleniej Góry od dawna zwracali uwagę na problem.

– Jeżdżą jak de… 100-200 km/h. W nocy, w dzień. Bez przerwy są wyścigi, a policji zero – mówi jeden z mieszkańców.

– Co noc prawie słyszę, jak szybko jeżdżą – dodaje inna mieszkanka.

Klub motoryzacyjny

W Jeleniej Górze od dawna mówiło się, że nielegalne rajdy organizuje tutejszy klub motoryzacyjny. Po śmiertelnym wypadku pojawiły się głosy, że jego sprawcy należeli do tego klubu. Pojechaliśmy na spotkanie członków - organizowane zaledwie parę dni po tragedii.

– Nie jesteśmy ludźmi nienormalnymi, którzy się za dużo „Szybkich i wściekłych” naoglądali. Jesteśmy normalnymi pasjonatami motoryzacji, którzy chcą się spotkać i porozmawiać  – usłyszeliśmy.

– Nie organizujemy wyścigów. Z ręką na sercu. Jeżeli ktoś chce sobie zorganizować rajd, jest trzech idiotów, którzy pojechali się pościągać, to co my możemy im powiedzieć? Nie róbcie tego? Wszystkich upilnować nie można. Będzie chciał się rozpędzić, to się rozpędzi, ale my jako grupa nie popieramy tego typu działań – zapewniał jeden z mężczyzn.

Jeden z członków klubu zgodził się na rozmowę przed kamerą. Anonimowo. Przyznał, że co najmniej jeden uczestnik tragicznego rajdu należał do grupy.

– Przyjeżdża trochę osób na takie spotkanie, i znajdzie się dwóch, trzech, którzy chcą się sprawdzić i wyjeżdżają na ulicę. Sam też dosyć szybko jeździłem, straciłem prawo jazdy. Ale widząc, co się dzieje w tym mieście, że przynajmniej raz, czy dwa w roku kogoś zabiją na pasach, to trochę daje to do myślenia. Teraz jeżdżę wolniej – mówi.

Joanna Wybieralska, siostra zmarłego Grzegorza, w sądzie będzie walczyć o sprawiedliwy wyrok dla sprawców wypadku.

– Do tej pory nie słyszałam przepraszam. Jako rodzina mam status pokrzywdzonego. Mogę być oskarżycielem posiłkowym i mam zamiar z tego skorzystać. Jestem to winna im obojgu. Nie mogę tego zostawić. Jeśli pewne rzeczy muszą być okupione ofiarami i padło na nich, to postaram się, żeby nie poszło to na marne. Żeby to było ostrzeżenie dla kolejnych „pasjonatów” motoryzacji. Żeby następnych nie zabili – mówi.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2018 o 19:05
+68
To teraz jestem baaardzo ciekawy wyroku sądu. Po tym jak adwokata skazano za to, że dziewczyna ze słuchawkami na uszach wbiegła prosto pod koła, to ciekawe co zrobią z taranami drogowymi? A może jak to bywa nie uda się ustalić sprawcy? Dla mnie jedyny słuszny wyrok to 25 lat, by każdy inny debil za kółkiem wiedział co za tym idzie. A policja powinna wyłapywać każdego kto pruje na czołówkę. Najgorsze w tym wszystkim, że to niewinna osoba zginęła. Jakby gnój zakręcił się wokół słupa to przynajmniej bylibyśmy ciut bezpieczniejsi. A tak debila po 8 latach wypuszczą i historia się powtórzy :(
To teraz jestem baaardzo ciekawy wyroku sądu. Po tym jak adwokata skazano za to, że dziewczyna ze słuchawkami na uszach wbiegła prosto pod koła, to ciekawe co zrobią z taranami drogowymi? A może jak to bywa nie uda się ustalić sprawcy? Dla mnie jedyny słuszny wyrok to 25 lat, by każdy inny debil za kółkiem wiedział co za tym idzie. A policja powinna wyłapywać każdego kto pruje na czołówkę. Najgorsze w tym wszystkim, że to niewinna osoba zginęła. Jakby gnój zakręcił się wokół słupa to przynajmniej bylibyśmy ciut bezpieczniejsi. A tak debila p... rozwiń
Avatar
TK / 10 listopada 2018 o 22:12
+29
czapa dla tych g..wien!!!
Avatar
eSKa / 10 listopada 2018 o 21:41
+20
Mariusz [b]Walter Członek PZPR w 1984 r. w Panamie zakłada firmę ITI  - JESTEM ZDUMIONY TYM ŻE LUDZIE OGLĄDAJĄ JESZCZE UBECKIE STACJE TAKIE JAK TeVaueN [/b]
 A tym, że obecnie na świeczniku jest ubecki prokurator - nie jesteś zdumiony?
Avatar
Gość / 11 listopada 2018 o 16:51
+17
Powinni skurwesyny zgnić w więzieniu
Avatar
ZR / 11 listopada 2018 o 07:49
+14
Kluczowe jest zrozumienie, że takie tragedie dzieją się także przez programową niechęć policji do działania prewencyjnego. Policja wie kto, wie gdzie, wie kiedy, ale umyślnie nie podejmuje działań. W po część w imię empatii ("No chłopaki muszą się przecież gdzieś wyszaleć") po części z tytułu strachu przed konsekwencjami. W każdym większym mieście są takie miejsca wyścigów. W moim rodzinnym Krakowie od lat mamy tzw. problem Bora-Komorowskiego, gdzie szaleją motocykliści, a policja czeka aż rozjadą kogoś na przejściu. "Patelnie" na Zakopiance to jeszcze lepszy przykład. W tym roku policja "zabezpieczała" nielegalne wyścigi. Policja jest częścią problemu, nie rozwiązania.
Kluczowe jest zrozumienie, że takie tragedie dzieją się także przez programową niechęć policji do działania prewencyjnego. Policja wie kto, wie gdzie, wie kiedy, ale umyślnie nie podejmuje działań. W po część w imię empatii ("No chłopaki muszą się przecież gdzieś wyszaleć") po części z tytułu strachu przed konsekwencjami. W każdym większym mieście są takie miejsca wyścigów. W moim rodzinnym Krakowie od lat mamy tzw. problem Bora-Komorowskiego, gdzie szaleją motocykliści, a policja czeka aż rozjadą kogoś na przejściu. "Patelnie... rozwiń
Avatar
kubeba / 12 listopada 2018 o 16:52
+11
" A POLICJI ZERO" mieszkam w Lublinie i ten sam problem - drogówka w nocy śpi a wdzień jest na zwolnieniach lekarskich w 100% płatnych.
Avatar
Motokiller / 10 listopada 2018 o 21:15
+11
Karać karać!!! Ludzie a zwłaszcza mlodzi winni... Jeśli są takie sytuację to wladza coś z tym powinna robić!! Hmm... Może zamiast zamykać to budować tory! Barany za biurkiem, kasa i statystyki tylko nabijać o takk to sie liczy.
Avatar
Historyk / 11 listopada 2018 o 14:22
+3
zaraz zaraz, według filmiku i tego co przedstawiają przejscie dla pieszych jest z sygnalizacja świetlna. Nic nikt nie podaje, że amatorzy wyścigów przejechali na czerwonym, więc domyślam się, że piesi weszli na pasy na. czerwonym świetle. Wracali ze spotkania z przyjaciółmi + alkohol. Jeśli piesi weszli na czerwonym plus pod wpływem alkoholu sprawa jest prosta, kierowcy nie powinny ponieść dużych konsekwencji..
Właśnie takie komentarze przekonują mnie, że prawa jazdy powinny być weryfikowane przynajmniej co 10 lat. O ile ktoś to pisze na poważnie mam pierwszego kandydata na ponowny egzamin.
Właśnie takie komentarze przekonują mnie, że prawa jazdy powinny być weryfikowane przynajmniej co 10 lat. O ile ktoś to pisze na poważnie mam pierwszego kandydata na ponowny egzamin. rozwiń
Avatar
majkel / 10 listopada 2018 o 21:24
+3
a ty jesteś debilem czy kretynem skoro zadajesz takie pytania?
Avatar
Gość / 11 listopada 2018 o 13:22
+2
Skoro sprawę nagłośnił TVN to nie wiadomo czy to prawda.
Avatar
Mmms / 13 listopada 2018 o 10:40
0
Z tym ,że " wyścig" odbył się w nocy więc prawdopodobnie sygnalizacja była już wyłączona o tej porze.
Avatar
kubeba / 12 listopada 2018 o 16:52
+11
" A POLICJI ZERO" mieszkam w Lublinie i ten sam problem - drogówka w nocy śpi a wdzień jest na zwolnieniach lekarskich w 100% płatnych.
Avatar
s / 12 listopada 2018 o 11:59
0
zaraz zaraz, według filmiku i tego co przedstawiają przejscie dla pieszych jest z sygnalizacja świetlna. Nic nikt nie podaje, że amatorzy wyścigów przejechali na czerwonym, więc domyślam się, że piesi weszli na pasy na. czerwonym świetle. Wracali ze spotkania z przyjaciółmi + alkohol. Jeśli piesi weszli na czerwonym plus pod wpływem alkoholu sprawa jest prosta, kierowcy nie powinny ponieść dużych konsekwencji..
Właśnie takie komentarze przekonują mnie, że prawa jazdy powinny być weryfikowane przynajmniej co 10 lat. O ile ktoś to pisze na poważnie mam pierwszego kandydata na ponowny egzamin.
 A dlaczego? Zabrałbyś mu prawo jazdy, bo logicznie myśli i zauważył, że być może piesi nie byli święci, i muszą zwracać uwagę na dwa kolory świecące na przejściu - zielony i czerwony, co zapewne zignorowali? I, że zazwyczaj po alkoholu polakowi włącza się Gieroj, i idzie na czerwonym nie patrząc w lewo i prawo? Strasznie chętnie byście wieszali kierowców, bo popełnili tylko jeden grzech - przekroczenie prędkości. Nie ma informacji, czy kierowcy przejechali na czerwonym świetle, co Uwaga by na pewno baaardzo chętnie wypomniała, w imię serwowanego nam przez TVN schematu zły kierowca-dobry pieszy. Skoro temat przemilczeli - zapewne było czerwone dla pieszych... Ale w dobie ogólnej nienawiści do kierowców i samochodów, kto by się tym przejmował?
 A dlaczego? Zabrałbyś mu prawo jazdy, bo logicznie myśli i zauważył, że być może piesi nie byli święci, i muszą zwracać uwagę na dwa kolory świecące na przejściu - zielony i czerwony, co zapewne zignorowali? I, że zazwyczaj po alkoholu polakowi włącza się Gieroj, i idzie na czerwonym nie patrząc w lewo i prawo? Strasznie chętnie byście wieszali kierowców, bo popełnili tylko jeden grzech - przekroczenie prędkości. Nie ma informacji, czy kierowcy przejechali na czerwonym świetle, co Uwaga by na pewno baaardzo chętnie wypomniała... rozwiń
Avatar
kk / 12 listopada 2018 o 11:14
-1
Jestem za tym aby swiatła były włączone przez całą dobę. W nocy ruch jest znikomy więc dlaczego włączone światla miałyby komukolwiek przeczkadzać za wyjątkiem tych którzy chcą szaleć w nocy . To by im znacznie utrudniło wariowanie a policji uławiło sciganie ich
Avatar
Gość / 11 listopada 2018 o 16:51
+17
Powinni skurwesyny zgnić w więzieniu
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 11 listopada 2018 o 16:01
-1
zlikwidowano tory wyścigowe jako pozostałości po straszliwej komunie ale nie wybudowano nowych- demokratycznych i wolnych. teraz płacz że ludzie na ulicach się ścigają. zbudować tory i wtedy tych którzy ścigać się będą na ulicach, karać. ponieśli przepadkowi ludzie śmierć, to straszne. współczuję rodzinie!
Avatar
Historyk / 11 listopada 2018 o 14:22
+3
zaraz zaraz, według filmiku i tego co przedstawiają przejscie dla pieszych jest z sygnalizacja świetlna. Nic nikt nie podaje, że amatorzy wyścigów przejechali na czerwonym, więc domyślam się, że piesi weszli na pasy na. czerwonym świetle. Wracali ze spotkania z przyjaciółmi + alkohol. Jeśli piesi weszli na czerwonym plus pod wpływem alkoholu sprawa jest prosta, kierowcy nie powinny ponieść dużych konsekwencji..
Właśnie takie komentarze przekonują mnie, że prawa jazdy powinny być weryfikowane przynajmniej co 10 lat. O ile ktoś to pisze na poważnie mam pierwszego kandydata na ponowny egzamin.
Właśnie takie komentarze przekonują mnie, że prawa jazdy powinny być weryfikowane przynajmniej co 10 lat. O ile ktoś to pisze na poważnie mam pierwszego kandydata na ponowny egzamin. rozwiń
Avatar
Gość / 11 listopada 2018 o 13:22
+2
Skoro sprawę nagłośnił TVN to nie wiadomo czy to prawda.
Avatar
Maurycy / 11 listopada 2018 o 10:46
-4
zaraz zaraz, według filmiku i tego co przedstawiają przejscie dla pieszych jest z sygnalizacja świetlna. Nic nikt nie podaje, że amatorzy wyścigów przejechali na czerwonym, więc domyślam się, że piesi weszli na pasy na. czerwonym świetle. Wracali ze spotkania z przyjaciółmi + alkohol. Jeśli piesi weszli na czerwonym plus pod wpływem alkoholu sprawa jest prosta, kierowcy nie powinny ponieść dużych konsekwencji..
Avatar
ZR / 11 listopada 2018 o 07:49
+14
Kluczowe jest zrozumienie, że takie tragedie dzieją się także przez programową niechęć policji do działania prewencyjnego. Policja wie kto, wie gdzie, wie kiedy, ale umyślnie nie podejmuje działań. W po część w imię empatii ("No chłopaki muszą się przecież gdzieś wyszaleć") po części z tytułu strachu przed konsekwencjami. W każdym większym mieście są takie miejsca wyścigów. W moim rodzinnym Krakowie od lat mamy tzw. problem Bora-Komorowskiego, gdzie szaleją motocykliści, a policja czeka aż rozjadą kogoś na przejściu. "Patelnie" na Zakopiance to jeszcze lepszy przykład. W tym roku policja "zabezpieczała" nielegalne wyścigi. Policja jest częścią problemu, nie rozwiązania.
Kluczowe jest zrozumienie, że takie tragedie dzieją się także przez programową niechęć policji do działania prewencyjnego. Policja wie kto, wie gdzie, wie kiedy, ale umyślnie nie podejmuje działań. W po część w imię empatii ("No chłopaki muszą się przecież gdzieś wyszaleć") po części z tytułu strachu przed konsekwencjami. W każdym większym mieście są takie miejsca wyścigów. W moim rodzinnym Krakowie od lat mamy tzw. problem Bora-Komorowskiego, gdzie szaleją motocykliści, a policja czeka aż rozjadą kogoś na przejściu. "Patelnie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym
25 stycznia 2019, 17:00

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza na charytatywny, karnawałowy koncert The Carnival Show!, który zostanie zorganizowany 25 stycznia o godz. 17 w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4.

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin
7 lutego 2019, 18:00

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 7 lutego o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) wyświetlony zostanie film "Długi tydzień w Parkman".

Blokady na przejściu granicznym w Hrebennem nie pokona nawet rozpędzony TIR

Blokady na przejściu granicznym w Hrebennem nie pokona nawet rozpędzony TIR 0 0

Aby pokonać zainstalowane na przejściu granicznym zapory, trzeba by czołgu. Jest ich siedem i mają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi 2 2

Policja zatrzymała w Nałęczowie Rosjanina Romana K. Jest podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel bronią i materiałami wybuchowymi, wymuszenia oraz sprzedaż środków odurzających

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim 0 0

Azoty Puławy zajęły drugie miejsce w rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim międzynarodowym turnieju towarzyskim

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem 2 0

Dwa pojazdy zderzyły się ze sobą w Sitańcu koło Zamościa. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na trasie pomiędzy Zamościem a Krasnymstawem

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości"

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości" 22 12

W poniedziałek o godz. 19.30 w kilku miastach Polski, w tym także w Lublinie odbędą się protesty przed siedzibami ośrodków Telewizji Polskiej.

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą 0 1

17-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymano ją w okolicach dworca PKP

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni?

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni? 0 0

Co najmniej milion złotych – tyle mają mieć do wykorzystania mieszkańcy Świdnika w ramach budżetu obywatelskiego. Autor odrzuconego projektu będzie mógł się też odwołać. Uchwałę w tej sprawie radni podejmą na najbliższym posiedzeniu - 24 stycznia.

Lublin: Zamiast dużego sklepu będzie przedszkole, szkoły i żłobek?

Lublin: Zamiast dużego sklepu będzie przedszkole, szkoły i żłobek? 7 10

Przedszkole, szkoły oraz żłobek mogą powstać w należącym do prywatnej firmy budynku przy ul. Diamentowej. Na przebudowę obiektu zgodził się Urząd Miasta. Czy miasto odkupi budynek, by zapewnić w ten sposób miejsca dla dzieci z rozbudowującego się Wrotkowa?

Biała Podlaska: Kolejne zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich

Biała Podlaska: Kolejne zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich 2 5

Kolejne zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek. Teraz przyszedł czas na Zakład Gospodarki Lokalowej i Miejski Zakład Komunikacyjny.

Finał Noworocznego Festiwalu Organowego w Kazimierzu Dolnym
27 stycznia 2019, 14:00

Finał Noworocznego Festiwalu Organowego w Kazimierzu Dolnym 0 0

Przed nami ostatni już koncert w ramach zimowej odsłony Kazimierskiego Festiwalu Organowego. W niedzielę, 27 stycznia o godz. 14 w kazimierskiej farze z bożonarodzeniowym koncertem wystąpi Małgorzata Skwarzyńska.

Prawnicy będą pomagać mieszkańcom za darmo przez cały rok

Prawnicy będą pomagać mieszkańcom za darmo przez cały rok 0 2

Przez najbliższe dwanaście miesięcy w Biłgoraju działać będą trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Korzystać mogą z nich mieszkańcy całego powiatu.

Dzień Babci 2019: pomysły na prezent z okazji Dnia Babci

Dzień Babci 2019: pomysły na prezent z okazji Dnia Babci 0 1

Jaki prezent wybrać z okazji Dnia Babci. Podsuwamy kilka prostych, ale sprawdzonych pomysłów

Kolejne zwycięstwa Avii Świdnik i LUK Politechniki

Kolejne zwycięstwa Avii Świdnik i LUK Politechniki 0 1

W pierwszych spotkaniach o stawkę w tym roku MKS Avia Świdnik i LUK Politechnika Lublin odniosły zwycięstwa. Świdniczanie zwyciężyli w trzech setach SMS Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec, lublinianie stoczyli zacięty bój na wyjeździe z PZL Sędziszów Małopolski wygrywając 3:1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!