Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

8 października 2019 r.
10:34

Z ośmioletnim uczniem nie radzą sobie dzieci i nauczyciele. "Walił głową dziecka o ścianę. Rzucał ławkami i krzesłami"

51 25 A A

Z ośmioletnim uczniem szkoły podstawowej w Sieradzu nie radzą sobie dzieci i nauczyciele. Dlatego rodzice drugoklasistów postanowili, że ich dzieci nie będą chodzić do szkoły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rodzice czwórki uczniów ze szkoły podstawowej w Sieradzu nie puszczają dzieci do szkoły. Nie chcą, by miały kontakt z agresywnym kolegą z klasy.

– Nauczycielowi dał w twarz, wyzywał mnie. Byłam w szoku, że dziecko z drugiej klasy może się tak strasznie zachować – mówi Monika Cierplikowska, matka jednej z uczennic.

– On jest nieobliczalny. Walił głową dziecka o ścianę. Rzucał ławkami i krzesłami – mówi Ewa Gwizdała, matka jednego z uczniów i dodaje: W poniedziałek dotknęło nas to bezpośrednio, bo pobity został nasz syn, kilkakrotnie dostał z otwartej dłoni.

Do pobicia Mateusza doszło na szkolnym korytarzu przed rozpoczęciem lekcji. Świadkiem tego zdarzenia była Monika Cierplikowska.

– Odprowadzałam dziecko do szkoły, zobaczyłam dwóch chłopców i trzeciego, jak ich bardzo mocno uderza. Zaczęłam bronić tego dziecka, mówić, żeby je zostawił. W zamieszaniu znalazłam się w klasie, a on zaczął mnie kopać i bić Mateusza. Strzelił mi w twarz i przez jakiś czas nie wiedziałam, co się dzieje. Moja córka zaczęła strasznie płakać i krzyczeć.

Ojciec Mateusza pojechał do szkoły, żeby odebrać pobitego syna.

– Nagle do pokoju pani pedagog przybiegł chłopiec i powiedział, że ten ośmiolatek znowu atakuje. Pobiegłem na salę gimnastyczną i zobaczyłem, że dziecko dostało szału, a nauczyciele nie reagują, normalnie prowadzą lekcje. Złapałem je, żeby nie mogło bić innych. Po chwili wbiegła pani pedagog. W trakcie przekazywania jej dziecka zostałem uderzony z pięści w twarz, a pani pedagog dostała w twarz z otwartej ręki.

Według rodziców, w szkole przez ostatnie trzy lata dochodziło do różnych incydentów z agresywnym uczniem. Z powodu zachowania chłopca w ciągu ostatnich miesięcy policja interweniowała w szkole pięć razy, z czego w minionym miesiącu trzykrotnie.

– W tych przypadkach sporządzaliśmy notatkę urzędową, wykonaliśmy inne drobne czynności procesowe i całość materiału wysłaliśmy do sądu rodzinnego – mówi mł. asp. Paweł Chojnowski, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu.

Sąd rodzinny we wrześniu ubiegłego roku ograniczył matce prawa rodzicielskie i nakazał jej podjęcie treningu kompetencji wychowawczych. Wyznaczono też kuratora, który ma nadzorować postępowanie matki.

– Mama chłopca musi podjąć szkolenie. Najlepiej z psychologiem, celem dostosowania swoich umiejętności do problemów związanych z dzieckiem. Ma nauczyć się odpowiedniego reagowania na postępowanie syna, tak, żeby skutecznie na niego wpływać – mówi Elżbieta Sadowska-Augustyniak, wiceprezes Sądu Okręgowego w Sieradzu.

W najbardziej drastycznym przypadku sąd może zdecydować o umieszczeniu dziecka w pieczy zastępczej.

Matka agresywnego chłopca nie chce rozmawiać z mediami. Dlatego o pomoc w wyjaśnieniu i zrozumieniu całej sytuacji poprosiliśmy psycholog.

– Dziecko nie jest winne. Winni są dorośli. To dziecko wychowywało się w jakiejś rodzinie, ono ma dostarczane zewnętrzne bodźce. Może mieć jednostkę chorobową, która zaburza jego funkcjonowanie i musimy ją wyeliminować, na przykład poprzez farmakoterapię, albo terapię – mówi Agnieszka Balla, psycholog dziecięcy.

Szkoła zaproponowała rodzicom, którzy zostawili dzieci w domu, indywidualny tok nauczania. Ale ci chcą, aby to agresywny ośmiolatek uczył się poza szkołą. Na to jednak nie zgadza się jego matka.

– Nie możemy dawać dzieciom komunikatu, że nie mogą pójść do szkoły, bo jest agresywne dziecko i dorośli nie potrafią sobie poradzić. Uważam, że należy zastanowić się nad indywidualnym nauczaniem tego dziecka. Jeśli ta czwórka może mieć indywidualnie nauczanie, to, dlaczego indywidualnego toku nie może mieć jedno dziecko? – sugeruje Balla.

Dyrekcja szkoły nie chce komentować sprawy. Twierdzi, że jest w stałym kontakcie z rodzicami i robi wszystko by rozwiązać problem.

– Szkoła podejmuje działania w celu wyjaśnienia, co się wydarzyło, ponadto informacje na temat tego dziecka zostały przekazane do instytucji, które zajmują się małoletnimi – mówi Beata Adamiak, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 1 w Sieradzu.

Sąd Rodziny zajmie się sprawą ośmiolatka pod koniec października. Jak poinformowali nas przed emisją reportażu rodzice, agresywny chłopiec zaatakował w poniedziałek ponownie. Podczas tego ataku dzieci, które wystąpiły w reportażu były w szkolnej w świetlicy, gdzie zorganizowano im indywidualne nauczanie.

e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dyzma / 6 dni temu o 11:54
+23
jak onegdaj belfer przywalił szpicrutą przez grzbiet za niepotrzebne choć jedno słowo to nikt nie miał żalu,jeszcze ojciec pocięglem w domu poprawił.był porządek w klasie cisza,nawet dlugopisem sie nie można bylo bawic a dziś gnojstwo jawnie sobie gra na lekcjach na telefonach.no to mamy efekty naj..owszego wychowania w powojennej Polsce
Avatar
Gość / 6 dni temu o 11:46
+19
Standardowa p. dyrektor. Ona robi wszystko tylko nie wiadomo co. I jeszcze nie chce rozmawiać - to może pójdźcie Państwo dziennikarze do kuratorium oświaty i zapytajcie jakie działania p. dyrektor powzięła. I nie odpuszczajcie tematu - co z tego że dzieciak teoretycznie niewinny - jak się tak zachowuje to karne przeniesienie do szkoły specjalnej i tyle. Dlaczego mają inni cierpieć.
Avatar
nico / 6 dni temu o 11:49
+18
To co teraz czekamy na artykuł "ośmioletni uczeń zabił 2 uczniów i ciężko ranił nauczycielkę"?
Avatar
Japolan / 6 dni temu o 12:21
+14
Artykuł 231 Kodeksu karnego powinien wystarczyć do skazania dyrektorki za niedopełnienie obowiązków w zakresie ochrony uczniów oraz pracowników szkołt przed młodocianym bandytą. Niech ktoś wreszcie powiadomi prokuraturę o skandalicznym "rżnięciu głupa" przez kierownictwo szkoły!
Avatar
tralka / 6 dni temu o 19:13
+13
  jak onegdaj belfer przywalił szpicrutą przez grzbiet za niepotrzebne choć jedno słowo to nikt nie miał żalu,jeszcze ojciec pocięglem w domu poprawił.był porządek w klasie cisza,nawet dlugopisem sie nie można bylo bawic a dziś gnojstwo jawnie sobie gra na lekcjach na telefonach.no to mamy efekty naj..owszego wychowania w powojennej Polsce  
Mój dziadek też wspomina jak dyrektor wymierzał im razy linijką, po tym jak podkuszeni przez kolegów zerwali babce jakies kwiatki z ogródka. Wspomina, jak cieszył się, że dyrektor nie wzywał ojca do szkoły, bo nie dosyć, że ojciec też lanie by dał, to jeszcze zbeształby za to, że zamiast do pracy w polu, musiał do szkoły chodzić. Dziadek wspomina swoich nauczycieli z wielkim szacunkiem, wspomina front jaki rodzice stanowili z nauczycielami. A już nauczycieli z gimnazjum, to w ogóle. Dziadek ma piękny charakter pisma. Podobny miała babcia, druga babcia, drugi dziadek i prababcia. Dziś nawet z pisaniem dzieci mają problemy, nie mówiąc już o reszcie...Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły?
 Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły? Przynajmniej jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest postawienie nauczycieli w pozycji służalczej. Nauczyciel to wyrobnik, który ma obsługiwać i wyręczać, ale w zadnym razie nie karcić, nie wymagać nadmiernie (najlepiej wcale), ma się bać. I się boi- dyrektora, który nie jest jednym z nauczycieli (nie czuje się nim), tylko urzędnikiem, znającym na wyrywki gromadzone papiery, ale nie mającym pojęcia o uczniach, ich problemach, problemach z nimi. Nauczyciel się boi rodziców- ma się bać, to już ministra z poprzedniego rządu rodzicom uświadomiła, rodzic wie, że każdą sprawę może rozdmuchać, z każdą sprawą może polecieć do kuratorium, urzędu oświaty, do mediów. Nauczyciel ma się bać księdza katechety, bo on opiniuje postawy. Ma się też bać uczniów- już siedmiolatek zatrzymany za rękę na szkolnym korytarzu, zanim zaryje nosem w posadzkę potrafi zawrzasnąć "pani mnie molestuje" albo na uwagę, że śmieci usłyszeć, że jego rodzice płacą woźnej za sprzątanie. No i tradycyjne SIĘ NALEŻY- jabłuszko, mleko, podręczniki, wychowanie w wierze (zdaje się rodzice chrzcząc dziecko przysiegają, że to oni będą w tej wierze wychowywać, a tak łatwo oddają ten obowiązek szkole).
 Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły? Przynajmniej jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest postawienie nauczycieli w pozycji służalczej. Nauczyciel to wyrobnik, który ma obsługiwać i wyręczać, ale w zadnym razie nie karcić, nie wymagać nadmiernie (najlepiej wcale), ma się bać. I się boi- dyrektora, który nie jest jednym z nauczycieli (nie czuje się nim), tylko urzędnikiem, znającym na wyrywki gromadzone papiery, ale nie mającym pojęcia o uczniach, ich problemach, problemach z nimi. Nauczyciel się boi rodziców- ma się bać, to... rozwiń
Avatar
Podpis / 6 dni temu o 14:47
+12
jak onegdaj belfer przywalił szpicrutą przez grzbiet za niepotrzebne choć jedno słowo to nikt nie miał żalu,jeszcze ojciec pocięglem w domu poprawił.był porządek w klasie cisza,nawet dlugopisem sie nie można bylo bawic a dziś gnojstwo jawnie sobie gra na lekcjach na telefonach.no to mamy efekty naj..owszego wychowania w powojennej Polsce
Mój dziadek też wspomina jak dyrektor wymierzał im razy linijką, po tym jak podkuszeni przez kolegów zerwali babce jakies kwiatki z ogródka. Wspomina, jak cieszył się, że dyrektor nie wzywał ojca do szkoły, bo nie dosyć, że ojciec też lanie by dał, to jeszcze zbeształby za to, że zamiast do pracy w polu, musiał do szkoły chodzić. Dziadek wspomina swoich nauczycieli z wielkim szacunkiem, wspomina front jaki rodzice stanowili z nauczycielami. A już nauczycieli z gimnazjum, to w ogóle. Dziadek ma piękny charakter pisma. Podobny miała babcia, druga babcia, drugi dziadek i prababcia. Dziś nawet z pisaniem dzieci mają problemy, nie mówiąc już o reszcie...Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły?
Mój dziadek też wspomina jak dyrektor wymierzał im razy linijką, po tym jak podkuszeni przez kolegów zerwali babce jakies kwiatki z ogródka. Wspomina, jak cieszył się, że dyrektor nie wzywał ojca do szkoły, bo nie dosyć, że ojciec też lanie by dał, to jeszcze zbeształby za to, że zamiast do pracy w polu, musiał do szkoły chodzić. Dziadek wspomina swoich nauczycieli z wielkim szacunkiem, wspomina front jaki rodzice stanowili z nauczycielami. A już nauczycieli z gimnazjum, to w ogóle. Dziadek ma piękny charakter pisma. Podobny m... rozwiń
Avatar
Gucio / 6 dni temu o 11:12
+12
w II Rp , w wiejskiej szkole kierownik, doświadczony pedagog nogą od krzesła walił w dup ę niesfornych chłopaków . pomagało radykalnie. robili sie grzeczni p.s. usłyszane od ludzi starszych
Avatar
anka / 6 dni temu o 11:01
+12
Może dziecko jest po prostu chore psychicznie? Dzisiaj tak wiele wypaczeń zostało wykreślonych z zaburzeń psychicznych, że nikomu do głowy nie przychodzi, aby pójść z dzieckiem do psychiatry.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 10:56
+12
Made by rodzice :) Bezstresowe wychowanie c.d.
Avatar
Jan / 6 dni temu o 12:28
+11
Albo dziecko jest chore psychicznie, albo rodzice, albo trzeba rodziców walnąć głową o ścianę. Nie traktujmy ośmiolatka jak bandyty, to na pewno skutki wychowania w rodzinie.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 22:38
+2
A może dziecko ma niezdiagnozowane autyzm? Chyba że w cudowny sposób poradnia go uleczyła, podważając zaświadczenie lekarskie? Takie cuda zdarzają się w poradni w Łęcznej. A że dziecko bije, że wpada w ataki paniki przechodzące w agresję to szczegół....
Avatar
Ana / 5 dni temu o 19:05
-1
A te wszystkie dzieci z klasy lub klas nie mogą się zebrać razem i po prostu złapać gnojka i pokazać mu kto jest silniejszy?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 09:28
+4
"Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły?" A tutaj: "Róbta co chceta".
Avatar
Jo / 5 dni temu o 06:53
+5
Chłopiec może być autystykiem, są przypadki, że dzieci te są bardzo agresywne, walą czyjąś głową o ścianę, może to robić z nadmiaru bodźców i może być niezdiagnozowany, także powinien mieć nauczanie indywidualne, lub pójść do szkoły specjalnej, gdzie otrzyma kompleksową terapię i gdzie są przygotowani na ataki agresji. Przykładowo w Lublinie na Kurantowej jest spejalny pokój wyciszeń, gdzie dziecko przezywające atak złości może walić w gąbki dopóki się nie uspokoi. Może tez tak być, że matka broni się przed kształceniem specjalnym rękami i nogami "dla dobra dziecka"
Chłopiec może być autystykiem, są przypadki, że dzieci te są bardzo agresywne, walą czyjąś głową o ścianę, może to robić z nadmiaru bodźców i może być niezdiagnozowany, także powinien mieć nauczanie indywidualne, lub pójść do szkoły specjalnej, gdzie otrzyma kompleksową terapię i gdzie są przygotowani na ataki agresji. Przykładowo w Lublinie na Kurantowej jest spejalny pokój wyciszeń, gdzie dziecko przezywające atak złości może walić w gąbki dopóki się nie uspokoi. Może tez tak być, że matka broni się przed kształceniem specjalnym rękami i n... rozwiń
Avatar
lubelok / 6 dni temu o 23:08
+5
Trwa to nie tydzień tylko lata . Wszyscy są mądrzy tylko jakoś bezskutecznie . Gdyby mi pobił wnuka to ja bym się do niego wybrał i skutecznie wytłumaczył że tak nie można .... ci wszyscy którzy odpowiedzialni są za bezpieczeństwo naszych dzieci kiedy te są pod ich opieką nie mogą eksperymentować ich kosztem latami, bo nie po to je wysyłamy do szkoły aby je tam jakiś psychol obijał. Połamał bym mu łapy gdyby mi dziecko napadł i gO**o by mnie obchodziła jego historia. Zatrudnia się w szkole różnych psychonieudaczników i na gó*no to się zdaje .
Avatar
Podpis / 6 dni temu o 21:27
+5
  jak onegdaj belfer przywalił szpicrutą przez grzbiet za niepotrzebne choć jedno słowo to nikt nie miał żalu,jeszcze ojciec pocięglem w domu poprawił.był porządek w klasie cisza,nawet dlugopisem sie nie można bylo bawic a dziś gnojstwo jawnie sobie gra na lekcjach na telefonach.no to mamy efekty naj..owszego wychowania w powojennej Polsce  
Mój dziadek też wspomina jak dyrektor wymierzał im razy linijką, po tym jak podkuszeni przez kolegów zerwali babce jakies kwiatki z ogródka. Wspomina, jak cieszył się, że dyrektor nie wzywał ojca do szkoły, bo nie dosyć, że ojciec też lanie by dał, to jeszcze zbeształby za to, że zamiast do pracy w polu, musiał do szkoły chodzić. Dziadek wspomina swoich nauczycieli z wielkim szacunkiem, wspomina front jaki rodzice stanowili z nauczycielami. A już nauczycieli z gimnazjum, to w ogóle. Dziadek ma piękny charakter pisma. Podobny miała babcia, druga babcia, drugi dziadek i prababcia. Dziś nawet z pisaniem dzieci mają problemy, nie mówiąc już o reszcie...Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły?
Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły? Przynajmniej jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest postawienie nauczycieli w pozycji służalczej. Nauczyciel to wyrobnik, który ma obsługiwać i wyręczać, ale w zadnym razie nie karcić, nie wymagać nadmiernie (najlepiej wcale), ma się bać. I się boi- dyrektora, który nie jest jednym z nauczycieli (nie czuje się nim), tylko urzędnikiem, znającym na wyrywki gromadzone papiery, ale nie mającym pojęcia o uczniach, ich problemach, problemach z nimi. Nauczyciel się boi rodziców- ma się bać, to już ministra z poprzedniego rządu rodzicom uświadomiła, rodzic wie, że każdą sprawę może rozdmuchać, z każdą sprawą może polecieć do kuratorium, urzędu oświaty, do mediów. Nauczyciel ma się bać księdza katechety, bo on opiniuje postawy. Ma się też bać uczniów- już siedmiolatek zatrzymany za rękę na szkolnym korytarzu, zanim zaryje nosem w posadzkę potrafi zawrzasnąć "pani mnie molestuje" albo na uwagę, że śmieci usłyszeć, że jego rodzice płacą woźnej za sprzątanie. No i tradycyjne SIĘ NALEŻY- jabłuszko, mleko, podręczniki, wychowanie w wierze (zdaje się rodzice chrzcząc dziecko przysiegają, że to oni będą w tej wierze wychowywać, a tak łatwo oddają ten obowiązek szkole).
 W jaki sposób oddać władzę nauczycielom? Co musiałoby się zmienić, żeby poczuli że mają władzę?
 W jaki sposób oddać władzę nauczycielom? Co musiałoby się zmienić, żeby poczuli że mają władzę? rozwiń
Avatar
Pedagog / 6 dni temu o 19:21
+4
Albo kierownictwu szkoły zależy na takim uczniu bo czerpie z tego korzyści Aby orientacyjnie ustalić sumę dodatkowych środków, wystarczy sięgnąć do rozporządzenia MEN w sprawie podziału subwencji oświatowej i pomnożyć roczną kwotę, przewidzianą przez rząd dla samorządu na jednego ucznia (standard A – w 2018 r. to 5436 zł), przez tzw. wagę subwencyjną, czyli wskaźnik przyporządkowany konkretnej niepełnosprawności. Przykład: aby ustalić orientacyjną kwotę dodatkowych środków, jakie otrzymuje gmina na ucznia z autyzmem należy przemnożyć 5436 zł przez wagę P7=9,50, co daje nam 51642 zł rocznie.
Albo kierownictwu szkoły zależy na takim uczniu bo czerpie z tego korzyści Aby orientacyjnie ustalić sumę dodatkowych środków, wystarczy sięgnąć do rozporządzenia MEN w sprawie podziału subwencji oświatowej i pomnożyć roczną kwotę, przewidzianą przez rząd dla samorządu na jednego ucznia (standard A – w 2018 r. to 5436 zł), przez tzw. wagę subwencyjną, czyli wskaźnik przyporządkowany konkretnej niepełnosprawności. Przykład: aby ustalić orientacyjną kwotę dodatkowych środków, jakie otrzymuje gmina na ucznia z autyzmem należy przemno... rozwiń
Avatar
tralka / 6 dni temu o 19:13
+13
  jak onegdaj belfer przywalił szpicrutą przez grzbiet za niepotrzebne choć jedno słowo to nikt nie miał żalu,jeszcze ojciec pocięglem w domu poprawił.był porządek w klasie cisza,nawet dlugopisem sie nie można bylo bawic a dziś gnojstwo jawnie sobie gra na lekcjach na telefonach.no to mamy efekty naj..owszego wychowania w powojennej Polsce  
Mój dziadek też wspomina jak dyrektor wymierzał im razy linijką, po tym jak podkuszeni przez kolegów zerwali babce jakies kwiatki z ogródka. Wspomina, jak cieszył się, że dyrektor nie wzywał ojca do szkoły, bo nie dosyć, że ojciec też lanie by dał, to jeszcze zbeształby za to, że zamiast do pracy w polu, musiał do szkoły chodzić. Dziadek wspomina swoich nauczycieli z wielkim szacunkiem, wspomina front jaki rodzice stanowili z nauczycielami. A już nauczycieli z gimnazjum, to w ogóle. Dziadek ma piękny charakter pisma. Podobny miała babcia, druga babcia, drugi dziadek i prababcia. Dziś nawet z pisaniem dzieci mają problemy, nie mówiąc już o reszcie...Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły?
 Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły? Przynajmniej jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest postawienie nauczycieli w pozycji służalczej. Nauczyciel to wyrobnik, który ma obsługiwać i wyręczać, ale w zadnym razie nie karcić, nie wymagać nadmiernie (najlepiej wcale), ma się bać. I się boi- dyrektora, który nie jest jednym z nauczycieli (nie czuje się nim), tylko urzędnikiem, znającym na wyrywki gromadzone papiery, ale nie mającym pojęcia o uczniach, ich problemach, problemach z nimi. Nauczyciel się boi rodziców- ma się bać, to już ministra z poprzedniego rządu rodzicom uświadomiła, rodzic wie, że każdą sprawę może rozdmuchać, z każdą sprawą może polecieć do kuratorium, urzędu oświaty, do mediów. Nauczyciel ma się bać księdza katechety, bo on opiniuje postawy. Ma się też bać uczniów- już siedmiolatek zatrzymany za rękę na szkolnym korytarzu, zanim zaryje nosem w posadzkę potrafi zawrzasnąć "pani mnie molestuje" albo na uwagę, że śmieci usłyszeć, że jego rodzice płacą woźnej za sprzątanie. No i tradycyjne SIĘ NALEŻY- jabłuszko, mleko, podręczniki, wychowanie w wierze (zdaje się rodzice chrzcząc dziecko przysiegają, że to oni będą w tej wierze wychowywać, a tak łatwo oddają ten obowiązek szkole).
 Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły? Przynajmniej jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest postawienie nauczycieli w pozycji służalczej. Nauczyciel to wyrobnik, który ma obsługiwać i wyręczać, ale w zadnym razie nie karcić, nie wymagać nadmiernie (najlepiej wcale), ma się bać. I się boi- dyrektora, który nie jest jednym z nauczycieli (nie czuje się nim), tylko urzędnikiem, znającym na wyrywki gromadzone papiery, ale nie mającym pojęcia o uczniach, ich problemach, problemach z nimi. Nauczyciel się boi rodziców- ma się bać, to... rozwiń
Avatar
Pedagog / 6 dni temu o 19:06
+6
******wszystkojasne.waw.pl/informator-dla-rodzicow-2/9-dodatkowych-srodkow-otrzymuje-samorzad-danego-ucznia-niepelnosprawnego/ Dlaczego normalne dzieci mają cierpieć? Ciągle tylko, że system jest zły...  Każde dziecko trzeba traktować indywidualnie, chore dziecko ma być ze zdrowymi bo ma się integrować!? Tylko czy ktoś myśli jakie tego konsekwencje ponoszą zdrowe dzieci?? Skoro wszyscy mówią, że system jest zły i wiąże ręce to trzeba go w końcu zmienić. Podobne historie dzieją się w wielu szkołach, nie kończą się tragedią tylko dzięki usunięciu ucznia ze szkoły. Co to znaczy, że matka się nie zgadza na indywidualne nauczanie skoro ma ograniczone prawa?  Wygląda to tak jakby w szkole nie było żadnych zasad, których należy przestrzegać, taki przykład dajemy innym dzieciom. Jeszcze z uporem maniaka mamy kazać normalnym dzieciom znosić i akceptować wszystko co robi "uczeń z trudnościami" Pedagog nie może już nic bo wystarczy mieć orzeczenie. Pedagog ma walczyć o ucznia z trudnościami, żeby ten czuł się dobrze.  Dlatego właśnie szkoły tak walczą o dzieci z trudnościami, a nie o zdrowe: ******wszystkojasne.waw.pl/informator-dla-rodzicow-2/9-dodatkowych-srodkow-otrzymuje-samorzad-danego-ucznia-niepelnosprawnego/
******wszystkojasne.waw.pl/informator-dla-rodzicow-2/9-dodatkowych-srodkow-otrzymuje-samorzad-danego-ucznia-niepelnosprawnego/ Dlaczego normalne dzieci mają cierpieć? Ciągle tylko, że system jest zły...  Każde dziecko trzeba traktować indywidualnie, chore dziecko ma być ze zdrowymi bo ma się integrować!? Tylko czy ktoś myśli jakie tego konsekwencje ponoszą zdrowe dzieci?? Skoro wszyscy mówią, że system jest zły i wiąże ręce to trzeba go w końcu zmienić. Podobne historie dzieją się w wielu szkołach, nie kończą się tragedią tylko dzięki usuni... rozwiń
Avatar
Podpis / 6 dni temu o 14:47
+12
jak onegdaj belfer przywalił szpicrutą przez grzbiet za niepotrzebne choć jedno słowo to nikt nie miał żalu,jeszcze ojciec pocięglem w domu poprawił.był porządek w klasie cisza,nawet dlugopisem sie nie można bylo bawic a dziś gnojstwo jawnie sobie gra na lekcjach na telefonach.no to mamy efekty naj..owszego wychowania w powojennej Polsce
Mój dziadek też wspomina jak dyrektor wymierzał im razy linijką, po tym jak podkuszeni przez kolegów zerwali babce jakies kwiatki z ogródka. Wspomina, jak cieszył się, że dyrektor nie wzywał ojca do szkoły, bo nie dosyć, że ojciec też lanie by dał, to jeszcze zbeształby za to, że zamiast do pracy w polu, musiał do szkoły chodzić. Dziadek wspomina swoich nauczycieli z wielkim szacunkiem, wspomina front jaki rodzice stanowili z nauczycielami. A już nauczycieli z gimnazjum, to w ogóle. Dziadek ma piękny charakter pisma. Podobny miała babcia, druga babcia, drugi dziadek i prababcia. Dziś nawet z pisaniem dzieci mają problemy, nie mówiąc już o reszcie...Gdzie tkwi błąd dzisiejszej szkoły?
Mój dziadek też wspomina jak dyrektor wymierzał im razy linijką, po tym jak podkuszeni przez kolegów zerwali babce jakies kwiatki z ogródka. Wspomina, jak cieszył się, że dyrektor nie wzywał ojca do szkoły, bo nie dosyć, że ojciec też lanie by dał, to jeszcze zbeształby za to, że zamiast do pracy w polu, musiał do szkoły chodzić. Dziadek wspomina swoich nauczycieli z wielkim szacunkiem, wspomina front jaki rodzice stanowili z nauczycielami. A już nauczycieli z gimnazjum, to w ogóle. Dziadek ma piękny charakter pisma. Podobny m... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2019. Sejm dla PiS. Senat dla opozycji [infografiki]

Wybory 2019. Sejm dla PiS. Senat dla opozycji [infografiki] 0 0

Wybory 2019 Prawo i Sprawiedliwość w porównaniu do wyborów sprzed czterech lat zanotowało znaczący wzrost poparcia w województwie lubelskim. Straci jednak jeden mandat. Stan posiadania utrzymały Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Dwóch przedstawicieli z naszego regionu będzie miała powracająca do Sejmu Lewica, a jednego – debiutująca w nim Konfederacja

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory?

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory? 0 5

Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS frekwencja wyborcza była najgorsza wśród najmłodszej grupy wiekowej. Tylko 46,6 proc. osób uprawnionych do głosowania w wieku 18-29 lat zdecydowało się na oddanie głosu. Dla porównania w grupie wiekowej 40-49 zagłosowało około 75 proc.

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina 62 4

Od niedzieli wznowione ma być kursowanie pociągów z Warszawy do Puław. A za miesiąc dojedziemy koleją ze stolicy przez Dęblin do Lublina

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego 6 18

- PiS ma nowego lidera w województwie. Nazywa się Czarnek, Przemysław Czarnek. Startując z drugiego miejsca pokonał w cuglach „jedynkę” Sylwestra Tułajewa, przeskakując go aż o 33 tys. głosów - pisze Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach
22 października 2019, 17:00

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach 0 0

We wtorek, 22 października o godz. 17 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędą się warsztaty dla młodzieży "Jak stworzyć własny podcast", które poprowadzi dziennikarka Aga Gorczyca.

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię 3 2

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej ruszył proces Artura K. lekarza weterynarii, który miał proponować rolnikowi z gminy Podedwórze podmianę próbki krwi od świni, w rejonie zagrożonym ASF. Prokuratura oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków służbowych i działanie na szkodę interesu publicznego.

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji 10 5

Do groźnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 827. Wóz strażacki z OSP w Wojciechowie przewrócił się na bok. Droga jest całkowicie zablokowana.

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki 11 11

Już 40 mandatów wlepiła Straż Miejska kierowcom stającym na ul. Peowiaków, odkąd postój TAXI przeniesiono z początku ulicy na jej środek. Zmianę zarządzili urzędnicy z Ratusza, który zapewniają, że dzięki temu przybyło miejsc parkingowych. Jednak kierowcy odjeżdżający stąd z mandatem raczej nie są zachwyceni

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem
Wybory 2019

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem 3 21

Wicepremier Jacek Sasin (PiS) zdobył najwięcej głosów w okręgu chełmsko – bialsko –zamojskim – ponad 91 tys. Na miejsce przy Wiejskiej może też liczyć Dariusz Stefaniuk, obecny wicemarszałek województwa czy Riad Haidar, ordynator neonatologii w bialskim szpitalu. Mandat senatora utrzyma również po raz trzeci Grzegorz Bierecki (PiS).

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego 0 4

Ponad 13,6 mln zł przekazało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na projekt, który realizuje sześć szpitali marszałkowskich w Lublinie (wojewódzki przy al. Kraśnickiej, wojewódzki im. Jana Bożego i Szpital Neuropsychiatryczny), Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki]
Wybory 2019
galeria

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki] 20 20

Rekordzistą pod względem ilości głosów został Jacek Sasin z PiS, który w okręgu nr 7 dostał ich aż 91 241. Rekord w okręgu nr 6 ustanowił Przemysław Czarnek, również z PiS. Wraz z Lewicą do Sejmu powraca Jacek Czerniak.

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019
16 października 2019, 19:00

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019 0 0

Dobiega końca tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Na finał projektu, 16 października o godz. 19 w Parafii Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II), wystąpi Dyrektor Festiwalu Robert Grudzień.

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy 0 1

W derbach regionu MKS Padwa Zamość pokonała rezerwy Azotów Puławy 41:26. Akademicy z Białej Podlaskiej nie mieli problemów z ograniem MTS Chrzanów

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście 12 4

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie rozpoczną wkrótce naukę w nowym miejscu. Z budynku szkoły przy ulicy Bernardyńskiej zostaną rozrzuceni po praktycznie całym miastem.

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna 0 0

A do tego podkręcona i z podwójnym BIOS-em. A ile kosztuje karta graficzna Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.