Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

29 października 2019 r.
11:29

E-learning w firmie – wskazówki przy wyborze i zastosowanie

0 0 A A

Platformy e-learningowe w polskich firmach nadal nie są szczególnie popularne. Wynika to w głównej mierze z braku wiedzy przedsiębiorców o zaletach systemu oraz jego przeznaczeniu. Dlatego jeśli rozważasz wprowadzenie do Twojej firmy takiego rozwiązania, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem o wykorzystaniu nauczania zdalnego w firmach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W jakich firmach opłaca się wdrożyć e-learning?

Na początek warto zaznaczyć, że platformy e-learningowe nie są obowiązującym standardem, który musi zostać wprowadzony w struktury każdego przedsiębiorstwa. Są jednak takie firmy, które szczególnie powinny zwrócić na nie uwagę. Na pewno będą to biznes, które posiadają wiele oddziałów. Wdrożenie nowych przepisów czy standardów zarządzając jednocześnie różnymi, nierzadko daleko położonymi od siebie placówkami, może powodować utrudnienia. Idealnym w takiej sytuacji rozwiązaniem jest platforma e-learningowa. Umożliwia przekazanie istotnych danych wszystkim jednostkom oraz pracownikom jednocześnie.

Zalety z rozwiązania jakim jest zdalne nauczanie, powinny znaleźć również przedsiębiorstwa o wysokim stopniu rotacji pracowników. Sprawne i szybkie wdrożenie nowego pracownika w jego nowe obowiązki, czy ogólne zasady panujące w firmie, przy właściwie opracowanym szkoleniu e-learningowym, mogą mieć miejsce całkowicie bez udziału wykwalifikowanej kadry. Adekwatne rozwiązanie może zostać wprowadzone względem firm w których wprowadzona jest duża liczba procedur oraz zasad. Zwłaszcza w przypadku ich częstej zmiany lub aktualizacji, platforma e-learningowa najlepiej spisze się w realizacji tego zadania.

Wiadomo, że systemy usprawniające poszerzanie kompetencji i wiedzy są szczególnie potrzebne i pożądane w dużych korporacjach. Pojawiają się dodatkowe czynniki, takie jak rozwarstwienie działów czy praca zmianowa. Wówczas organizacja wewnętrznego szkolenia, wdrożenie nowego produktu czy zmiany w regulaminie, są niezwykle trudne do przeprowadzenia. Wymagane jest nie tylko wskazanie terminu, który będzie odpowiadał wszystkim pracownikom ale dochodzi do tego konieczność wynajęcia sali konferencyjnej czy zapewnienie cateringu. Należy pamiętać, że w czasie trwania szkolenia podwładni nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków. Zapewnienie dostępu do platformy oraz możliwości zapoznania się z materiałem w dowolnym dla podwładnych czasie i miejscu, to bardzo duża korzyść - nie tylko dla nich, ale i w perspektywie działania całej firmy.

Jak wybrać dostawcę platformy e-learningowej?

W założeniu odszukanie usługodawcy, który wykona platformę e-learningową nie jest niczym trudnym: wystarczy w wyszukiwarce wpisać frazę np. „platforma e-learningowa – nauczanie na odległość”, by uzyskać wiele wyników. Z pewnością wśród firm, jakie znajdą się w odpowiedziach, będą profesjonaliści, którzy oferują wysokiej jakości usługi. Jednak uzyskanie wysokiego miejsca w Google, nie oznacza zapewnienia wysokiego poziomu usług. Przedstawiamy wybrane kryteria, jakie powinny zostać spełnione przez wykonawcę systemu:

  • Doświadczenie udowodnione wieloma realizacjami. Przedstawienie ciekawej oferty produktowej, to w praktyce przygotowanie z wykorzystaniem języka korzyści tekstów, ujętych w ciekawej oprawie graficznej. Jednak niezbitym dowodem na prezentowane umiejętności i poziomu wdrażanych platform e-learningowych są przykłady realizacji. Na stronie internetowej warto szukać takich zakładek jak „Nasze realizacje” lub „Wykonane projekty”. Uzupełnieniem opisu będą screeny lub linki, prowadzące do opisywanej pracy. Im więcej szczegółów dotyczących wdrożenia zostanie zamieszczonych, tym bardziej wzrasta jego wiarygodność.
  • Możliwość rozbudowy platformy. Szczególnie dużym atutem wdrażanej platformy (niezależnie czy jest gotowym produktem, czy dedykowanym) jest możliwość rozbudowy jej o dodatkowe moduły. Tego typu usługę mogą zaoferować te firmy, które posiadają rzetelne zaplecze techniczne oraz odpowiednią wiedzę.
  • Udostępnienie panelu zarządzania. Zwłaszcza w kontekście wdrożeń platform e-learningowych, opcja samodzielnego zarządzania systemem, jest praktycznie standardem. Jak pokazuje praktyka – nie jest to niestety dla wszystkich firm oferujących usługi tego typu sprawa oczywista. Zdarzają się przypadki, gdzie jest to dodatek płatny. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem współpracy warto zwrócić uwagę na ten pozornie mały szczegół, który w praktyce bardzo dużo pokazuje w kontekście podejścia usługodawcy do klienta.
  • Pomoc w przygotowaniu szkoleń. Firmy planujące wprowadzenie e-learningu zazwyczaj wiedzą jaki zakres materiału chcą w nim umieścić. Nie mają jednak wiedzy o tym, jak przedstawić go klarownie i przystępnie. Profesjonalna firma nie tylko będzie oferować przygotowanie szaty graficznej systemu czy doradzi w kwestii rozmieszczenia poszczególnych elementów, ale również udzieli pomocy lub nawet zajmie się wykonaniem takich materiałów dydaktycznych.
  • Zapewnienie suportu technicznego po wdrożeniu. Wykonanie usługi bardzo często nie oznacza zakończenie prac. Oferowanie opieki powdrożeniowej nie jest tak oczywiste, dlatego taką opcję można znaleźć w naprawdę rzetelnych firmach. Taka możliwość jest szczególnie istotna w kontekście systemów, dedykowanych, które wykonywane są na życzenie klienta. Wówczas możliwość pojawienia się błędu lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu platformy e-learningowej znacznie wzrasta.

Zakres wykorzystania platformy e-learningowej w firmie

Wykorzystanie platformy do zdalnego nauczania w firmach, w praktyce może mieć bardzo szeroki zakres. Określenie jej zastosowania zależy przede wszystkim od charakterystyki samego przedsiębiorstwa. Zazwyczaj jednak można zaobserwować, że firmy decydują się na zakup tego typu rozwiązania w szczególnych, określonych przypadkach.

Wewnętrzne szkolenia w głównej mierze dotyczą nowych pracowników - ale nie tylko. W każdej firmie obowiązkowo musi odbyć się szkolenie z BHP, czy dotyczące RODO. Warte zauważenia jest, że praca każdego podwładnego (zwłaszcza w pierwszych dniach pracy) może być różna, w zależności od działu. Zatem stworzenie mu możliwości przerobienia obowiązkowego materiału w dowolnym czasie oraz warunkach, to optymalizacja czasu pracy.

Należy pamiętać, że platformy e-learningowe nie są jednoznaczne z tradycyjnymi kursami oraz szkoleniami. To także niezwykle przydatne narzędzie pracy dla Kadr czy Działu HR. Całkowicie zdalne zbadanie stopnia zadowolenia podwładnych w firmie, czy zapoznanie się z ich opinią na dany temat, bardzo dobrze sprawdza się z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Możliwość automatycznego wygenerowania statystyk oraz raportów, jest dodatkową korzyścią, która wpływa na komfort wykonywanej pracy.

Wdrażanie nowych usług, produktów lub nawet zmiana procedur, są szczególnie ważne w dużych korporacjach – mają tam bowiem często miejsce różnego rodzaju modyfikacje. Organizowanie szkoleń tak często byłoby wówczas zajęciem bardzo czasochłonnym. Dla tego typu firm przypisanie pracowników do panelu platformy e-learningowej, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, zapewniającym jednocześnie oszczędność.

Jakie zagadnienia sprawdzają się w e-learningu?

Tego typu system oferuje bardzo rozbudowane możliwości, jeśli chodzi prezentację treści, jak i szeroki wybór w zakresie ich formy. Z uwagi na to platforma e-learningowa przede wszystkim sprawdza się gdy istnieje potrzeba zakomunikowania dużej ilości złożonych informacji, zaś ich forma musi być maksymalnie uproszczona. Wówczas najlepiej sprawdzają się materiały interaktywne oraz audio-wizualne – to najszybszy i zarazem najbardziej przyjemny sposób na zapamiętanie nowych treści.

Warta zaznaczenia jest jedna z największych zalet platform e-learningowych, jaką jest opcja powracania do wskazanego obszaru czy możliwość jego wielokrotnego przerabiania. Takie opcje nie są dostępne na tradycyjnych szkoleniach. Czynnikami, które to uniemożliwiają to najczęściej masowy charakter spotkania oraz ograniczenia czasowe, dlatego większość zagadnień prezentowana jest jednokrotnie. Wówczas nie można mieć pewności, że wszyscy uczestnicy kursu odpowiednio dobrze zapoznali się i zrozumieli omawiany materiał. Platforma do nauczania zdalnego daje tą przewagę, że użytkownik może dowolnie przeglądać materiały np. wielokrotnie przesłuchiwać zapisy audio czy czytać fragmenty tekstów.  W sytuacji, gdy załoga musi przyswoić jakiś zakres wiedzy, wykorzystanie w tym celu platformy e-learningowej, znacząco zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania wysokich i zadowalających wyników.

Wykorzystując taki system zorganizowanie oraz przeprowadzenie testów czy szkoleń w strukturach firmowych, zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach, jest na tyle proste, że wydaje się być jedynie formalnością. Z osób prowadzących zdjęty jest obowiązek nadzoru przebiegu egzaminu oraz kontrolowanie czasu. Wszystkie czynności wykonuje za nich system. Taka sama zależność dzieje się po skończonym teście - program sam pokazuje jakie odpowiedzi były poprawne, a jakie błędnie. Opcją uzupełniającą jest wygenerowanie przez system certyfikatu, który zawiera wszystkie niezbędne dane, a dodatkowo jest całkowicie zgodny z wytycznymi firmy czy Identyfikacją Wizualną.

System e-learningowy jest narzędziem elastycznym, który można w pełni dopasować do swoich potrzeb i wymagań. Dlatego sprawdzi się w każdej firmie niezależnie od wielkości czy branży, w której działa. Możliwość modyfikacji elementów sprawia, że jest to platforma, która w bardzo dużym stopniu usprawnia przeprowadzanie szkoleń, jednocześnie obniżając koszty z tym związane i skracając czas potrzebny na ich realizację.

e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie żyje Jerzy Janiszewski. Były lubelski dziennikarz

Nie żyje Jerzy Janiszewski. Były lubelski dziennikarz 0 0

Jerzy Janiszewski miał 75 lat. Informacja o jego śmierci pojawiła się w sobotę wieczorem.

Trefl Sopot – Start Lublin 82:95. Szóste zwycięstwo!

Trefl Sopot – Start Lublin 82:95. Szóste zwycięstwo! 0 0

Niespodzianka w Sopocie. Trefl, który mógł się pochwalić bilansem 6-1 i serią pięciu wygranych z rzędu w sobotę musiał uznać wyższość ekipy z Lublina. Podopieczni Davida Dedka mimo kłopotów kadrowych wygrali 95:82. Co więcej, nikomu wcześniej nie udało się wygrać w Sopocie.

Nowa propozycja dla miłośników biwaków. Rozbijesz namiot legalnie w lesie [mapa miejsc]

Nowa propozycja dla miłośników biwaków. Rozbijesz namiot legalnie w lesie [mapa miejsc] 10 0

Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Jeden z takich obszarów znajduje się również w naszym wojewódzkie.

Motor Lublin – Hetman Zamość 4:1. Dwie różne połowy
galeria

Motor Lublin – Hetman Zamość 4:1. Dwie różne połowy 0 0

Motor zasłużenie pokonał w sobotę Hetmana Zamość 4:1. Goście w pierwszej połowie nie mieli zupełnie nic do powiedzenia. Po przerwie spisali się dużo lepiej. Kilka razy postraszyli rywali, ale po końcowym gwizdku i tak musieli długo tłumaczyć się kibicom.

Jubileusz 15-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej
23 listopada 2019, 16:00

Jubileusz 15-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej 0 0

W tym roku Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Z tej okazji już 23 listopada o godz. 16 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - koncert podsumowujący bogaty dorobek Zespołu.

Pierwszy dzień Giełdy Minerałów i Biżuterii [zdjęcia]
galeria

Pierwszy dzień Giełdy Minerałów i Biżuterii [zdjęcia] 2 1

Dziś odbył się pierwszy dzień Giełdy Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi”. W niedzielę przy Akademickiej 15 również będzie można obejrzeć minerałów, skamieniałości, meteorytów, kamiennych ozdób, bursztynów, pereł oraz wyrobów wykonanych ze skarbów natury.

Kolejna wyprzedaż garażowa już w niedzielę

Kolejna wyprzedaż garażowa już w niedzielę 0 0

Setki ludzi, jeszcze więcej przedmiotów do nabycia, a wszystkie z nich w cenach. Lublin po raz kolejny staje się miejscem odbywającej się tam w dwie ostatnie niedziele każdego miesiąca wyprzedaży garażowej. Parking Targu Pod Zamkiem przy Alei Unii Lubelskiej 17 i 24 listopada ponownie zamieni się w prawdziwy jarmark różnorodności.

W Plazie naładujesz samochody elektryczne. Powstały tam stacje ładowania

W Plazie naładujesz samochody elektryczne. Powstały tam stacje ładowania 0 2

W Plazie powstały punkty ładowania pojazdów GreenWay. Na parkingach galerii zostały wydzielone specjalnie oznakowane miejsca, gdzie znajdują się stacje pozwalające na szybkie ładowanie do trzech pojazdów równocześnie.

Połączą ważne ulice w Puławach

Połączą ważne ulice w Puławach 1 4

Duet firm ze Zwolenia i Puław zajmie się budową kolejnych ulic. Po zakończeniu prac na osiedlu Włostowice, PRD i Wod-Gaz przeniosą się na północną część miasta. Czeka ich budowa przedłużenia ul. Komunalnej, Majdan i Mościckiego, ronda oraz ścieżki rowerowej. Cena - niecałe 3,9 mln zł.

Górnik – Garbarnia 1:0. Powtórka z lipca

Górnik – Garbarnia 1:0. Powtórka z lipca 0 0

Skromna wygrana lidera. Zespół prowadzony przez trenera Kamila Kieresia pokonał u siebie Garbarnię Kraków 1:0, a gola na wagę wygranej, tak jak podczas pierwszego starcia obu ekip w tym sezonie, zdobył Paweł Wojciechowski

Lubelskie: Śmiertelne potrącenie kobiety. Policja prowadzi objazdy

Lubelskie: Śmiertelne potrącenie kobiety. Policja prowadzi objazdy 5 8

Dziś około godziny 18 doszło do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 74. Samochód przejechał kobietę, która przechodziła na drugą stronę drogi

ZwierzoLublin. Miłośnicy zwierząt spotkali się w Galerii Olimp [zdjęcia]
galeria

ZwierzoLublin. Miłośnicy zwierząt spotkali się w Galerii Olimp [zdjęcia] 0 0

W sobotę w Galerii Olimp spotkali się wszyscy lubelscy miłośnicy zwierząt. Podczas ZwierzoLublina można było zobaczyć prezentację psów i kotów z Fundacji EX LEGE oraz poznać podopiecznych z Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Stowarzyszenia Pomocy Królikom i Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek.

Korepetycje. Teraz bez uczniowie nie mogą żyć
Magazyn

Korepetycje. Teraz bez uczniowie nie mogą żyć 0 5

Zwykle zaczynają się w klasie szóstej szkoły podstawowej, a apogeum osiągają w drugiej klasie ogólniaka - mowa o korepetycjach. Zainteresowanie nimi nie spada, ale dobrych korepetytorów jest jak na lekarstwo. Pojawiają się też nowości na miarę XXI wieku: e-korepetycje

Łączy nas krew, która ratuje życie [lista miejsce, gdzie odbędą się akcję oddawania krwi]

Łączy nas krew, która ratuje życie [lista miejsce, gdzie odbędą się akcję oddawania krwi] 0 1

By uratować życie wystarczy poświęcić chwilę – sama donacja trwa ok. 10 minut, a cała wizyta w Centrum Krwiodawstwa to ok. 1 godziny. W najbliższym czasie odbędą się akcje oddawania krwi na terenie całego województwa.

Zachowania kryzysowe. Terytorialsi i służby ratownicze ćwiczyły, jak reagować [zdjęcia]
galeria

Zachowania kryzysowe. Terytorialsi i służby ratownicze ćwiczyły, jak reagować [zdjęcia] 0 2

16 listopada w Lublinie, w wyniku silnych wyładowań atmosferycznych odnotowano liczne pożary, wypadki komunikacyjne i awarie techniczne na terenie miasta. Szczególnie trudna sytuacja jest w rejonie Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej. Na miejscu są już służby ratownicze oraz siły WOT.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.